טפ טיפה... פיסול

Lady_Voldemort

New member
../images/Emo203.gif טפ טיפה... פיסול

טיפים. והפעם בנושא חומרים פיסוליים שבהם אתם משתמשים להבין תכשיטים ואביזרים קטנים ועיטורים של הקוספליי. באילו חומרים יצא לחכם להשתמש עד כה? באיזה מהם אתם ממליצים ולאיזה סוג של עבודה? מה היתרונות ומה החסרונות? טיפים לעבודה עם החומר שאתם ממליצים עליו? ותמונה של פרט שעשיתם, מתי שהוא, לקוספליי...

OdeChan

New member
הווו משהו שאני יכולה לעזור בו ^.^

באילו חומרים יצא לכם להשתמש עד כה? FIMO SOFT, iClay, חימר שמתייבש באוויר (של חברת פימו, אבל לא פולימרי), עיסת נייר תוצרת בית באיזה מהם אתם ממליצים ולאיזה סוג של עבודה? באמת שה תלוי למה. פימו סופט מתאים לדברים קטנים יותר שכן הוא מגיע בחבילות קטנות. iClay מעולה לחלקים שזקוקים לגמישות ובכלל כיף לעבוד איתו והוא יחסית זול. חימר שמתייבש באוויר מתאים לכל מני צמידים או חלקים שלא צריכים לזוז או להתגמש. עיסת נייר טובה בשביל לתת נפח. מה היתרונות ומה החסרונות? פימו סופט- יתרונות: יחסית חזק, מגיע בשלל צבעים ובעל צבעים חזקים, נוח לעבודה חסרונות: יקר ומגיע בחבילות קטנות. מתרכב עם פלסטיק וממיס את הפלסטיק אז אל תשימו אותם ביחד. צריך לאפות- זה גם יתרון כי הוא לא יתייבש תוך כדי עבודה וגם חיסרון כי אפשר לערבב אותו עם חומרים שאסור לשים בתנור P: iClay- יתרונות: מתייבש גמיש, נוח לעבודה, אפשר להרטיב אותו לשנות לו את הצורה גם אחרי שהתייבש. חסרונות: אני לא בטוחה למה, אבל פיסלתי משהו ממש מושקע מזה והוא פשוט התחיל להישבר,יכול להיות בגלל שצבעתי אותו והוא התרכב עם הצבע או משהו. אגב, דבק מגע וiClay מתרכבים וגורמים לדבק להפוך לצבע לבן במקום שקוף! חימר מתייבש באוויר- יתרונות: נוח לעבודה, חזק אבל עדיין עדין חסרונות: עדין אז יש סיכון לשבירה, לא מתגמש אז לא מומלץ לביגוד, אני חושבת שמגיע רק בחום ולבן (אבל אפשר לצבוע) שוב, התייבשות באוויר זה גם יתרון וגם חיסרון. עיסת נייר- יתרונות: ממש זול, אפשר להכין בבית, כמות גדולה, וגם אקולוגי מבחינת מיחזור נייר P: חסרונות: לא מתאים ממש לפיסול פרטים קטנים, והוא מתייבש די גושי. טיפים לעבודה עם החומר שאתם ממליצים עליו? פימו סופט- פימו לבן מתלכלך ממש מהר. תשתמשו בכפפות או תצבעו אותו בלבן אחרי האפייה. iClay- אל תצבעו אותו ;; ואל תגעו בו במשך כמה ימים, לוקח זמן להתייבש, חבל לדחוף הצבעות ולהרוס. חימר שמתייבש באוויר- תבנו בסיס ואותו תצפו בחימר. אני הכנתי צמיד אז השתמשתי בשתי קערות פלסטיק עם חור לזרוע מודבקות יחד בשביל בסיס, הרבה יותר פדוט מלפסל על כלום. עיסת נייר- הרבה דבק לבן. הרבה. ותזכרו- מים. הטיפ הכי טוב שאני יכולה להביא לכם זה לעבוד עם קערת מים ליד בשביל לתת לחות מחדש ולהחליק. עובד עם כולם כשהם עוד לא יבשים. ותמונה של פרט שעשיתם, מתי שהוא, לקוספליי... צמידים לזרועות שהכנתי לקוספליי שלא יצא לי ללבוש. החלק הכסוף זה חימר מחברת פימו שמתייבש באוויר צבוע באקריליק כסף (תודה, טלטי 3>) והחלק השחור עשוי מiClay שחור (הם נורא בולטים אז למקרה שמישהו יתנגש בזה, זה לא ישבר P:) ודבר אחרון- קאפה. זה לא ממש חומר פיסולי אבל אישית אני אוהבת להוריד לזה את הנייר ולגלף מהחלק הספוגי נשקים P< מקווה שעזרתי ^-^

rukia chan

New member
לגבי הצביעה של iClay ../images/Emo103.gif

בכל הנוגע לצביעה באקריליק זה באמת לא הסתדר (לי לפחות), אבל אפשר לרסס אותו בספריי צבע, זה עובד מעולה. מה שכן, יש לו נטייה להתקלף (ממש טיפה) בקצוות, אז למי שזה מפריע לו, שינסה לצפות בלכה. ועוד טיפ קטן בשימוש ב- iClay - אם יוצרים אביזרים עדינים מאוד או עם נקודות חיבור לא חזקות, להצטייד ב"חומרי החייאה", כי אצלי לפחות הייתה לו נטייה להיקרע בחיבורים העדינים וזה סיוט X_X

KerenLin

New member
מה, רציני?

היה לי כל כך כיף וקל לצבוע את זה! ולא נקרע לי עד שבאמת הפעלתי על זה ממש הרבה לחץ ומשיכה! השתמשתי בזה לחלקים ברגליים בקיץ. בהתחלה עשיתי שכבה אחת של ספריי לבן, שכבה של אקריליק לבן ואז צבעתי בתכלת ואפור ובאמת שהיה ממש קל לצבוע את זה. נתפס מהר וגם נראה טוב...

rukia chan

New member
וואלה? O:

אולי בגלל ששמת ספריי קודם~ ואולי בגלל שלנו סתם לא היה מזל XD מה שכן, אולי עשיתי משהו לא נכון או שאולי זה בגלל שנקודות החיבור שלי היו ממש עדינות, אבל בתכשיטים של טומויו היו לי כמה קריעות מלחיצות...

SunsRequiem

New member
בסיס מקשר לפני הצביעה

עושה את כל ההבדל. שום צבע לא יחשוב על להתקלף לכן מזה! אולי חוץ מגואש. אפשר להשיג ברוב חנויות היצירה שאני מכירה.

למעלה