הגנה על חתולי רחוב נגד פגיעה/הרעלה

../images/Emo203.gif הגנה על חתולי רחוב נגד פגיעה/הרעלה

בעקבות ההודעות המזעזעות שראיתי כאן על הרעלת חתולים בת"א רציתי לתת עצה. אני מאכיל הרבה מאד חתולי רחוב כבר שנתיים ממש באזור הבניין שלי ואיש מהשכנים לא יודע/מוטרד/רואה. השיטה שלי היא פשוט לרדת כל פעם בשעה אחרת ולהניח אוכל כל פעם במקום אחר. ההאכלה מתבצעת כמעט תמיד יום כן יום לא. נכון שזה לא כיף כמו לראות צבא של חתולים (כמו שהיה לי בבית הקודם) ממתין לך ומילל בשמחה אבל עצם זה שתמיד כמה שעות אחרי שהנחתי את המזון (בפינות מוסתרות יחסית) אני רואה שהוא תמיד תמיד נגמר). יוצא לי להתקל בחתולים שאני מאכיל (הם לפעמים מנסים את מזלם ומחכים בשעות מסויימות) ומעולם לא ראיתי יותר משניים שלושה מהם מחכים ביחד כך שאף שכן רשע לא אמור לשים לב אליהם. מבחינת כמויות האוכל שאני שם אין לי ספק שיותר משניים שלושה חתולים אוכלים שם, אחרת היו מסתובבים ברחוב שלי 2-3 ג'מוסים שעירים.

irisFridman

New member
אבל אתה מצליח לוודא ככה שכולם מעוקרים?

אני גם מנסה להאכיל תמיד ככה שזה לא ימשוך תשומת-לב. את האוכל לשים במקום מוסתר יחסית... אבל אם אתה בקושי רואה את החתולים שאתה מאכיל - איך אתה מוודא שכולם מעוקרים? אחרת כל מבצע ההאכלה החשאית לא ממש שווה...

אני מודע לחשיבות העיקור אבל אני מה הקשר?

אני לא מעקר את החתולים באזור שלי (אני יודע שצריך). עם זאת, אני לא חושב שזה "לא ממש שווה". עבור החתולים הללו שאני דואג להם שלא יהיו צמאים ורעבים זה לדעתי מאד שווה.

irisFridman

New member
אז אני חולקת עליך.

האכלה ללא עיקור גורמת להגדלת האוכלוסיה והגדלת המטרדים שעלולים להווצר.

sos660

New member
אז את מציעה שהוא לא יאכיל אותם בכלל?

לפעמים אנשים שאוהבים חתולים ורוצים ויכולים להאכיל אותם, לא יכולים לממן ע/ס. ברור לכולנו שהאכלה ללא ע/ס גורמת להגדלת האוכלוסיה, אבל אם לא יהיו אנשים כמוהו, אותם חתולים עלולים למות ברעב. לפי מה שמשתמע מהתשובה שלך, את מציעה שאם הוא לא יכול לע/ס, אז עדיף שהוא לא יעשה "חצי עבודה" ושלא יאכיל אותם....

B0NB0N

New member
לא, לא, איריס מתכוונת

שהוא צריך לקחת אחריות לגבי החתולים שהוא מאכיל, כדי למנוע אסון. זה נכון שההאכלה חשובה מאד, אבל כשמאכילים ולא מעקרים, אוכלוסית החתולים מכפילה ומשלשת עצמה תוך שנה וכך עוברות השנים והאסון רק קרב להגיע, כי אף פעם אין לדעת מי השכנים שלנו. אצלי תוך שנה וחצי מחתולה אחת נהיו 12 חתולים.... והכל מבורות וחוסר הידע שלי. מזל שהגעתי לפורומים כאן ולמדתי ועיקרתי אותם וכך אלה שהתווספו עוקרו וסירסו ונמנעו ייחומים, המלטות וריבוי חתולים שיכל להחמיר את המצב עם השכנים.
בנוסף להרעלה שדווחה היום בת"א, היתה הרעלה המונית בכרכור וכשהגענו למקום לחקור, נודע לנו שהאנשים שם האכילו את החתולים ולא עיקרו וסירסו והאוכלוסיה שם גדלה וגרמה לשכן מרושע לרצוח בדם קר עשרות חתולים וגם כלבים.

moggycat

New member
החתולים בת"א היו מעוקרים ומסורסים לא?

לא כל דבר צריך לתלות בעיקור או אי עיקור.

moggycat

New member
תנסה לעקר לפחות את הנקבות

קח מלכודת ממשהו ותלכוד (אני יכול לשלוח לך עצות לכידה במסר) וקח לעיקור (80 שקל בראשל"צ), חשוב לעקר מבחינתי לא בגלל מטרדים או הגדלת אוכלוסיה, אלא בגלל שגורים שנולדים ברחוב חווים סבל רב, עיוורון, מחלות, רעב, תמותה בנסיבות טרגיות.

jessie_chan

New member
אפשר לעקר גם אם לא רואים את החתולים קבוע

זה אולי מצריך כמה סיבובים אבל בכל מקרה עיקור זה לא פרויקט חד פעמי.

למעלה