זה באמת סופה של תחנת "החאן":

מצב
הנושא נעול.

בועז ל

New member
ואל תשכח בועז
פרסונס היה לא רק הטכנאי הדומיננטי של "הצד האפל", ארבע שנים קודם לכן הוא היה יד ימינו של ג'ורג' מרטין בעת הפקת "אבי רוד", שירת הברבור היפהפיה של הביטלז (תחשוב על הסאונד בשיר "אני רוצה אותך" של ג'ון לנון - הנה תרומה של פרסונס למוזיקה שרק בזכותה הוא ראוי למקום של כבוד בהיכל התהילה).
לא שכחתי. כבודם של הביטלס במקומו מונח
ו"אבי רוד" נמנה ללא ספק עם האלבומים הטובים של עולם הפופ, אך בעיניי תרומתו של ה"צד האפל" לעולם המוזיקה גדולה לאין שיעור מ"אבי רוד". מעבר לאיכותו המוזיקלית הפנומנלית, ב"צד האפל" נקבעו סטנדרטים מתקדמים ביותר לסאונד של תקליטי הוינייל. אני עוד זוכר כיצד "הצד האפל" היה התקליט שאתו הולכים לבחור מע' סטריאו טובה.

לא שכחתי. כבודם של הביטלס במקומו מונח
ו"אבי רוד" נמנה ללא ספק עם האלבומים הטובים של עולם הפופ, אך בעיניי תרומתו של ה"צד האפל" לעולם המוזיקה גדולה לאין שיעור מ"אבי רוד". מעבר לאיכותו המוזיקלית הפנומנלית, ב"צד האפל" נקבעו סטנדרטים מתקדמים ביותר לסאונד של תקליטי הוינייל. אני עוד זוכר כיצד "הצד האפל" היה התקליט שאתו הולכים לבחור מע' סטריאו טובה.
מצחיק שאתה אומר את זה...
בדיוק היום אשתי צופה בשידורים החוזרים של "בנות גילמור" ושם הסבתא מחליטה לרכוש מערכת בידור ביתי לנכדתה לכבוד הלימודים ב"ייל". היא מתקשרת אליה ומסבירה לה שהטכנאי שהרכיב את המערכת אמר לה שכדי לבחון את הסאונד צריך לקנות את... "רגע, רשמתי את זה שלא אשכח... משהו שנקרא "פינק פלוייד הצד האפל של הירח", זה אמור להיות משהו מדהים"

בועז ל

New member
מצחיק שאתה אומר את זה...
בדיוק היום אשתי צופה בשידורים החוזרים של "בנות גילמור" ושם הסבתא מחליטה לרכוש מערכת בידור ביתי לנכדתה לכבוד הלימודים ב"ייל". היא מתקשרת אליה ומסבירה לה שהטכנאי שהרכיב את המערכת אמר לה שכדי לבחון את הסאונד צריך לקנות את... "רגע, רשמתי את זה שלא אשכח... משהו שנקרא "פינק פלוייד הצד האפל של הירח", זה אמור להיות משהו מדהים"
אין פלא: דייויד גילמור - השם מחייב!

אורי404

New member
בועז לוי: אלן פארסונס בישראל !!!
אכן, הקישור שלהלן הוא גם לברנולי, לאורי404, לשמש 27 ולעוד חברים מהפורום שיודעים להעריך מוזיקה איכותית ! אני כמובן אהיה בשתי ההופעות ובשתייהן אשב בשורה הראשונה מול אלן ! אני מתכוון להביא עימי משהו מיוחד להופעה - תקליט גנוז של הפרוייקט שקיים רק בשלושה עותקים בעולם.....סוף-סוף תימצא ההזדמנות הזו. והקישור לדבר הנפלא הזה:
אמן שיגיעו עוד מוסיקאים חשובים ארצה

אמן שיגיעו עוד מוסיקאים חשובים ארצה
כמו PROCOL-HARUM למשל או TOTO:
שתי להקות ענק נהדרות שעדיין פעילות וממשיכות להוציא שירים חדשים כל העת. לפני חודש יצאה קופסה מדהימה ללהקת PROCOL-HARUM והכוללת חוברת עבה עם פרטים חדשים מרתקים ושלושה תקליטורים שבהם גם קטעים הרואים אור לראשונה ! הקופסה נרכשה ביום הוצאתה לאור ואני נהנה ממנה כל רגע. בחודשיים האחרונים יצאו מס' תקליטורי אוספים ללהקת TOTO ובהם קטעים שטרם ראו אור. בתוך שבוע יוצא לאור דיסק כפול ומשובח מאוד של הופעה בגרמניה בשנת 1983 של להקת SUPERTRAMP - הופעה פגזית ומהממת ! עד היום היתה לי רק בבוטלג. בקרוב על פלסטיק רשמי ! ערב טוב !

down under

New member
כמו PROCOL-HARUM למשל או TOTO:
שתי להקות ענק נהדרות שעדיין פעילות וממשיכות להוציא שירים חדשים כל העת. לפני חודש יצאה קופסה מדהימה ללהקת PROCOL-HARUM והכוללת חוברת עבה עם פרטים חדשים מרתקים ושלושה תקליטורים שבהם גם קטעים הרואים אור לראשונה ! הקופסה נרכשה ביום הוצאתה לאור ואני נהנה ממנה כל רגע. בחודשיים האחרונים יצאו מס' תקליטורי אוספים ללהקת TOTO ובהם קטעים שטרם ראו אור. בתוך שבוע יוצא לאור דיסק כפול ומשובח מאוד של הופעה בגרמניה בשנת 1983 של להקת SUPERTRAMP - הופעה פגזית ומהממת ! עד היום היתה לי רק בבוטלג. בקרוב על פלסטיק רשמי ! ערב טוב !
הידעת שהשיר הכי מושמע בכל הזמנים בבריטניה
הוא שיר של פרוקול הארום? בהיר יותר מחוורון (a white shade of pale). דרך אגב, הלהקה הזאת פחות מפורסמת, בארץ, משניים מהשירים הכי ידועים שלה (בהיר יותר מחוורון וקונקאווסטאדור). לא מכיר עוד להקות ברמה הזאת שמרבית הציבור לא שמע עליהן בכלל אבל כמעט אין מישהו שלא מכיר לפחות שניים או שלושה שירים שלהם.

בועז ל

New member
הוא שיר של פרוקול הארום? בהיר יותר מחוורון (a white shade of pale). דרך אגב, הלהקה הזאת פחות מפורסמת, בארץ, משניים מהשירים הכי ידועים שלה (בהיר יותר מחוורון וקונקאווסטאדור). לא מכיר עוד להקות ברמה הזאת שמרבית הציבור לא שמע עליהן בכלל אבל כמעט אין מישהו שלא מכיר לפחות שניים או שלושה שירים שלהם.
לפרוקול הארום שמור מקום של כבוד גם בארץ
מעבר לשני הלהיטים שהזכרת, ניתן לשמוע לעיתים את להיטם הנוסף "המבורג" שהושמע בעיקר ב"שעה בין ערביים" ו"כאן שם ובכל מקום".

אם תעיין היטב בארכיון הפורום, תוכל למצוא
תמונה של GARY BROOKER סולנה של "פרוקול-הארום" מחובק עם עבדך הנאמן, רגע לפני הופעה מיוחדת ל-468 המעריצים הכבדים ביותר בעולם של הלהקה ברד-הול בלונדון ביום 17.07.1997. אני מקפיד לקנות באדיקות כל דיסק שלהם עם כל עטיפה אפשרית כבר שנים רבות מספור. מי שמאוד אהב אותם הוא דורון גיל שהיה אחד מבעליה המיתולוגיים של חנות התקליטים הטובה ביותר שהיתה אי פעם בישראל ושמה FUZZ מכיכר מסריק 17 בתל-אביב. החנות הזו כבר לא קיימת שנים רבות ודורון גיל הענק נעלם לי לגמרי ועימו גם מנחם המוח, שעבד עימו ב-"פאז".

down under

New member
אם תעיין היטב בארכיון הפורום, תוכל למצוא
תמונה של GARY BROOKER סולנה של "פרוקול-הארום" מחובק עם עבדך הנאמן, רגע לפני הופעה מיוחדת ל-468 המעריצים הכבדים ביותר בעולם של הלהקה ברד-הול בלונדון ביום 17.07.1997. אני מקפיד לקנות באדיקות כל דיסק שלהם עם כל עטיפה אפשרית כבר שנים רבות מספור. מי שמאוד אהב אותם הוא דורון גיל שהיה אחד מבעליה המיתולוגיים של חנות התקליטים הטובה ביותר שהיתה אי פעם בישראל ושמה FUZZ מכיכר מסריק 17 בתל-אביב. החנות הזו כבר לא קיימת שנים רבות ודורון גיל הענק נעלם לי לגמרי ועימו גם מנחם המוח, שעבד עימו ב-"פאז".
אמור נא לי, את עו"ד אבירם מזרה
אתה מכיר?

אמור נא לי, את עו"ד אבירם מזרה
אתה מכיר?
נזכרתי: הוא מעריץ של אלביס פרסלי, הלא כן?
אבל תחום התמחותנו שונה. הוא אמנם ירושלמי כמוני אך לא בעניני פרוקול-הארום. לצערי העמוק והכן, אני המטורף היחיד בישראל בקנ"מ כזה על הלהקה. חבל מאוד שאין עוד.

down under

New member
נזכרתי: הוא מעריץ של אלביס פרסלי, הלא כן?
אבל תחום התמחותנו שונה. הוא אמנם ירושלמי כמוני אך לא בעניני פרוקול-הארום. לצערי העמוק והכן, אני המטורף היחיד בישראל בקנ"מ כזה על הלהקה. חבל מאוד שאין עוד.
לא יודע אם הוא מעריץ של אלביס
(ולא רק פרסלי אלא גם קוסטלו) אבל אני כן יודע שהוא מומחה רציני למוסיקה קלה (פופ, רוק, בלוז, רוק מתקדם וכדומה). הוא מגיש פינה יומית ברדיו במסגרת תכניתו של שמעון פרנס בגל"ץ. הפינה נקראת 'חמש על חמישים' והיא התחילה ב-2004 במלאות 50 שנה לרוק אנד רול. הבחור היה בהרבה הופעות בארץ ובעולם וביקר בהרבה אולפני הקלטה ובמוזיאונים למוסיקה. הוא ירושלמי וגם היה בשנות ה-60 מארגן מסיבות והופעות בכל מני מקומות בירושלים (אני מעריך שהוא צריך להיות בן 60 לכל הפחות).

לא יודע אם הוא מעריץ של אלביס
(ולא רק פרסלי אלא גם קוסטלו) אבל אני כן יודע שהוא מומחה רציני למוסיקה קלה (פופ, רוק, בלוז, רוק מתקדם וכדומה). הוא מגיש פינה יומית ברדיו במסגרת תכניתו של שמעון פרנס בגל"ץ. הפינה נקראת 'חמש על חמישים' והיא התחילה ב-2004 במלאות 50 שנה לרוק אנד רול. הבחור היה בהרבה הופעות בארץ ובעולם וביקר בהרבה אולפני הקלטה ובמוזיאונים למוסיקה. הוא ירושלמי וגם היה בשנות ה-60 מארגן מסיבות והופעות בכל מני מקומות בירושלים (אני מעריך שהוא צריך להיות בן 60 לכל הפחות).
בהחלט יתכן אך לגבי האומנים שאני
אוהב - אין לו מעורבות רצינית איתם אלא מעורבות רגילה. אני לא מניח שהוא מחזיק 10000 פריטים שונים של אותה להקה בביתו... שמעתי עליו ברפרוף אם כי מלך המסיבות הירושלמי היה גם בשנות ה-60 וגם בשנות ה-70 - גידי יון. בכל יום חמישי בערב אירגן גידי הופעות של להקות מהארץ ומחול בקולנוע אדיסון. לופס סואסו היה האמרגן הירושלמי הידוע מכולם והיו לו 57 להקות קצב ירושלמיות כולל ממזרח העיר. בשנת 75 הוא הוציא חוברת נדירה מאוד על פועלו. ליואב קוטנר שעבד באותה עת בחנות התקליטים "ספיר" ברח' בן-יהודה 2 יש את החוברת הנדירה. עקבותיו של סואסו נעלמו ויש אומרים שהוא שב להולנד מולדתו. סואסו עבד בצמוד לגידי יון. אני לא מומחה רציני לכל הלהקות והצמדים, זמרים, זמרות שיש מטבע הדברים. אני מתמחה ב-12 הרכבים שונים ויכול להבטיח לך שאין בישראל אוספים של 12 ההרכבים הללו כפי שיש לי. כך למשל הצמד HALL & OATES: ברשותי מצוי האוסף הגדול ביותר שלהם עלי אדמות. קח את להקת 10CC: אני נחשב למעריץ הבכיר שלהם בעולם עם למעלה מעשרת אחפים פריטים של הלהקה ושלוחותיה. כנ"ל לגבי אלן פארסונס. לגבי להקת TOTO: כאן אני מאכזב מרה: ברשותי רק האוסף השני בגודלו בעולם של פריטי הלהקה ושלוחותיה. אני מבקר לעיתים במה שהיה אולפני "סטרוברי" בעיר סטוקפורט בצפון אנגליה. אך יחד עם זאת גם ישנתי לילה בביתו הפרטי של סולן להקת עשרה סי.סי עימו אני מצוי בקשר על בסיס קבוע. כשאני אומר פריט נדיר - אני מתכוון לכך שאני ארוץ עד סוף העולם כדי להשיג תקליטון של I'M NOT IN LOVE של להקת 10CC עם עטיפה מיוחדת שכמוה יוצרו רק 100 עותקים בציילון. בכך מתבטא הדבר ויכול לכלול את אותו שיר אך בכל פעם עם עטיפה שונה. זו האובססיה של האספנות במיטבה...

הקרדיט לרובין טרוור
האורגניסט שלקח את היצירה של באך ועיבד אותה לריף הקלידים השני הכי מזוהה בתולדות הרוק (אחרי הריף של קופר בשיר "כמו אבן מתגלגלת" של דילן). היצירה המקורית של באך מושמעת לאורך הסרט הנפלא של וודי אלן "חנה ואחיותיה" ובכל פעם ששומעים קטע ממנה אני כמעט מצפה לשמוע את גרי ברוקר שר "And so it waaaas baby...."

הקרדיט לרובין טרוור
האורגניסט שלקח את היצירה של באך ועיבד אותה לריף הקלידים השני הכי מזוהה בתולדות הרוק (אחרי הריף של קופר בשיר "כמו אבן מתגלגלת" של דילן). היצירה המקורית של באך מושמעת לאורך הסרט הנפלא של וודי אלן "חנה ואחיותיה" ובכל פעם ששומעים קטע ממנה אני כמעט מצפה לשמוע את גרי ברוקר שר "And so it waaaas baby...."
תתפלא ולי, אך בעיניי האלבום הטוב מכולם של
הלהקה הוא דווקא הקמבק שלהם משנת 1991: The Prodigal Stranger הנה קישור להעמקה: http://www.procolharum.com/phalbum11.htm או:

bernuli

New member
בועז לוי: אלן פארסונס בישראל !!!
אכן, הקישור שלהלן הוא גם לברנולי, לאורי404, לשמש 27 ולעוד חברים מהפורום שיודעים להעריך מוזיקה איכותית ! אני כמובן אהיה בשתי ההופעות ובשתייהן אשב בשורה הראשונה מול אלן ! אני מתכוון להביא עימי משהו מיוחד להופעה - תקליט גנוז של הפרוייקט שקיים רק בשלושה עותקים בעולם.....סוף-סוף תימצא ההזדמנות הזו. והקישור לדבר הנפלא הזה:

זה באמת סופה של תחנת "החאן":
לאחר קריאת המודעה המצורפת מצידה השמאלי של הודעה זו, אפשר להבין שנסתם הגולל על חידוש התחנה אי פעם בעתיד. ברור שהגולל נסתם מזמן אך ההודעה הנ"ל מאשררת סתימות זו ואת סתימותה של העירייה והעומד בראשה, כיום, לפניו ולפני לפניו ! חוסר הרגישות לעבר עובר על ירושלים כמו רוח סערה. אם לפחות בחוץ אין סערה, הרי שבהודעה הנבזית הזו יש סערה רבה. את ירושלים של שלהי 2009 כבר לא באמת ניתן לכנות בירת ישראל. היא כמו מנותקת משאר הארץ בצורתה המתקלקלת ובשינוי הדמוגרפי לרעתה של העיר כאשר שני סוגי האוכלוסין החלשים דוחקים החוצה את האוכלוסייה החזקה. ירושלים היא הבירה של עצמה לכל היותר. העיר הרוסה מבחינה ארכיטקטונית וכיעורה העצום ניכר בכל פינה. בקיצור: גועל נפש אחד עצום של עיר. פעם התגאיתי לגור בה. כיום אני לא סופר אותה ממטר. ללא תחנת החאן, העיר הזו נכה ונכה עם רישיון של ראש עיר שפגע והרס בה כל חלקה טובה כולל ביתו ברחוב כרמייה.....
יפה אמרת אביתר
את הדברים שכתבת על ירושלים אני אומר כבר מאז אמצע שנות התשעים, ואכן יש חפיפה מסויימת עם הגעתו של אולמרט לתפקיד ראש העיר. הבעיה היא שהמצב רק יילך וידרדר, כי אף אחד לא מנסה לשפר אותו.

amit1270

New member
יפה אמרת אביתר
את הדברים שכתבת על ירושלים אני אומר כבר מאז אמצע שנות התשעים, ואכן יש חפיפה מסויימת עם הגעתו של אולמרט לתפקיד ראש העיר. הבעיה היא שהמצב רק יילך וידרדר, כי אף אחד לא מנסה לשפר אותו.
אף אחד לא מנסה לשפר?
תגיד, איפה היית מאז 11.11.08?

מצב
הנושא נעול.
למעלה