מעב"ר

היום היה השיעור. היה כיף לא נורמאלי

הייתי על ונוס (זה שם חיבה.השם המקורי הוא ונסה) שהיא הסוסה הכי מהירה בחווה. היה כיף טילים. קצת מושכה ישירה, טרוט, קנטר. רוב השיעור היה מבנים עם חבל וזה היה די קשה עם ונסה שמאוד התרגשה מכל העניין. אני עם עוד 3 בנות ואני ועוד שתיים קיבלנו מהסוסים היותר מאתגרים בחווה (ונסה, בילי ואניטה).

שירלי317

New member
יהיה לי סימן של פרסה על הירך../images/Emo3.gif

סתם רכיבה לבד, שהתחילה בחצי שעה מעולה ואז אחרי איזה 3 דקות של הליכה קים החליטה שלא מתאים לה יותר ועשתה בלאגן... ניסיתי להרגיע אותה לא הלך ניסיתי לרכך אותה ולהחזיר אותה לעבודה לא הלך ניסיתי להוציא לה קצת את המרץ והשטויות לא הלך עשתה טרוט מהיר עם הראש בעננים בלי ריכוז בכלל, מעדה ונפלנו ביחד...
לא נחמד במיוחד היא נפלה עם הצוואר שלה על רגל שמאל שלי וכשהיא כמה אז היא דרכה לי על ירך ימיןןןןןןן, אווצ' ביותר. הכי מלחיץ היה שהייתי לבד, והמנז' הוא במרחק של איזה 10 ד'ק הליכה מהאורווה. תפסתי אותה, והיא עמדה לידי דאגה לי, הוצאתי את הפלאפון מהכיס וניסיתי לצלצל להדס ואז כנראה איבדתי קצת את ההכרה, אחרי כמה דקות חזרתי להכרה ומצאתי את הפלאפון שנפל לי, קים נשארה לעמוד לידי ורחרחה אותי. ניסיתי שוב לצלצל ושוב איבדתי את ההכרה. אחר כך חזרתי להכרה, אחרי כל הטשטוש ושקצת נרגעתי שוב ניסיתי לצלצל והיא לא ענתה, צלצלתי לאמא, ואחרי איזה 20 דקות הצלחנו להשיג את הדס, היא באה עם רן ורן רכב על קים קצת בחוץ ואז חזר לאורווה כשהדס הסיעה אותי באוטו... היה מלחיץ קצת... אבל נגמר בשלום... שתינו בסדר ואני עכשיו הולכת להתקלח כי יש לי חול במקומות שלא ידעתי שזה אפשרי..
נפילה שניה שלי ממנה.. זה חלק מהעניין

תקשיבי

אם את לא יציבה ועוד נופלת, בייחוד אם אלו נפילות רציניות, רצוי שתרכבי כשמישהו מסתכל, זה יכול היה להגמר הרבה יותר רע!!!!!

שירלי317

New member
מה קשור?

אני מאוד יציבה לא נופלת עד כדי כך הרבה נפילה קודמת הייתה בגלל שהיא עשתה המון באקים והאוכף לא ישב עליה בדיוק בדיוק... והנפילה הזאת בגלל שהיא נפלה בעצמה! ואמרתי שזה חלק מהעניין בגלל שהיא סוסה צעירה וחמה, מעורבת עם טורוברד מה שמשפיעה על הטמפרמנט שלה.. זה לא קשור ליציבות שלי לפעמים קורה, אין מה לעשות.. זה הקטע בסוסים צעירים, נופלים, קמים וממשיכים... וחוצמזה שאני כנראה בקרוב ארכב במנז' שצמוד לאורווה וזה באמת הרבה יותר בטיחותי.. אבל אין מה לעשות...

קשור מאוד

לנו אסור לרכב לבד כל עוד יש סיכוי לנפילות ופציעות!!! כיום כבר אין שום מצב שאני אפול אחרי 10 שנים של רכיבה(גם על סוסים צעירים וחמומי מוח) ובגלל זה אני יכולה לבד...

כן, זה מסוכן לרכב לבד.

בטיולים יוצאים כמה סוסים, שניים לפחות (מידי פעם אחד אבל לא נראה לי שתלמידים). במגרש יש מדריך. רוכבים מנוסים לא רוכבים כל הזמן לבד.

שירלי317

New member
אממ

יש משהו בדבריך אבל אני רוכבת כבר 11 שנים ועד לפני איזה חודשיים לא נפלתי כבר לפחות 3-4 שנים אם אני זוכרת נכון... והנפילות האחרונות שלי היו בנסיבות שלא קשורות לעד כמה אני רוכבת טוב או כמה זמן, פשוט עניין של מזל רע בעיקר.. אני לרב לא רוכבת לבד, בד''כ אמא שלי באה איתי למנז' או כשיש לי שעורים, אבל מדי פעם אני הולכת לרכב לבד בחוץ לטיולים קצרים ולעבוד קצת במנז' לבד, אבל לעיתים יחסית רחוקות.. את ה10 דקות דרך למנז' אני עושה לבד וזה דווקא רק מועיל לי.. נכון שזה לא הדבר הכי בטוח בעולם, אבל אני סומכת על קים וסומכת על עצמי, ומה לעשות... קורה.. ככה או ככה זה לא ממש נושא לדיון כי גם ככה זה ישתנה משבוע הבא.. רק מקווה ששבוע הבא יעבור בשלום וקים תהיה בסדר...

אם ככה אז בסדר

(חשבתי שאת רוכבת יותר ממדי פעם ולעיתים יחסית רחוקות). כן, בכל שיעור אני סומכת על הסוס שאני רוכבת עליו וזה עוזר. אני זוכרת ששנה שעברה כשהייתי בקיטטנה בחווה (כשאני אגדל אני רוצה לגדל סוסים ובקייטנה מלמדים איך להבריש ולנקות אז נרשמתי רק כדי ללמוד ולהיות טובה בזה. אני רוצה לדעת איך לטפל בסוסיםש יהיו לי) אז היה ילד שנראה לי שקראו לו או אייל או נמרוד...לא כל כך זוכרת. בקיצור המדריכה אמרה לילד שהוא ירכב על סתיו ואחר כך הילד הזה אמר לי שהוא בכלל לא סומך על סתיו כי הוא לא כל כך אוהב אותו והוא בכלל בכלל לא רוצה לסמוך עליו ולא יסמוך עליו ולא סומך עליו. ניסיתי לומר לו שבזמן הרכיבה זה טוב מאוד ואפילו רצוי לסמוך על הסוס אבל הוא נשאר בשלו. כששניהם נכנסו למגרש ראיתי שסתיו היה קצת חסר מנוחה. באותו שיעור סתיו עדיין היה חסר מנוחה והילד היה כל הזמן עם פרצוף רוטן כזה. ומה קרה בשיעור? סתיו נפל והילד עף מהאוכף. סתיו אפילו לא ניגש אליו אלא שמר מרחק. אני בטוחה שזה בגלל שהוא הרגיש שהרוכב לא סמך עליו ואפילו די כעס שהוא רוכב עליו וזה לא היה לו נעים.

popi199

New member
אין מצב?

תמיד יש מצב, ראיתי אנשים עם הרבה יותר שנות נסיון נופלים, נכון שזה קורה בתדירות הרבה יותר פחותה אבל אין דבר כזה שאין מצב. כל מי שרוכב יכול ליפול וזה סיכון שצריך לקחת כשעוסקים בספורט הזה. כמובן שככל שעוסקים בספורט הזה נעשים יותר חכמים ולא עושים דברים שמתכתחילה יודעים שיש סבירות טובה וגבוהה שזה ייגמר ברע. ברור שנפילות קורות לפעמים אבל צריך לעשות כל מה שאפשר בשביל למנוע אותן בעיקר בגלל שזה מערער את הבטחון של הסוס ברוכב. תכלס, בגלל שמדובר בסוסה צעירה חשוב שהקטעים האלו לא יקרו בגלל שאותך זה אולי מחשל אבל זה פוגע באמון של הסוסה בך.

שירלי317

New member
מסכימה

ונכון שתמיד כדאי להמנע מנפילות, אבל הנפילות שהיו לי ממנה היו בגלל תאונות טכניות.. ואני לא מעודדת נפילות, להפך! אבל אני רק אומרת, שאם כבר נופלים, אז מה שלא הורג מחשל... כל היום הזה אבל הביא לי למעין התקף חרדה נוראי ומצב רוח על הפנים
מקווה ששבוע הבא יסתדר כמו שצריך למרות הבלאגן...

../images/Emo13.gifאני מאושרת שאת בסדר

זה מה שנפלא בסוסים- שאם הם נופלים ואפילו נבהלים הם אף פעם לא יעזבו את הרוכב שלהם (אם הם אוהבים אותו והוא טוב אליהם כמובן). העיקר שא וקים בסדר ושלא נפגעתן בצורה משמעותית.

עדימ

New member
יש לך הרפתקאות יותר מרעישות מאשר

שלי יש! אולי נפגיש את מג'קו קוקו עם קים קים שלך? יהיה מעניין!

למעלה