שרית חיימיאן - יוצרת הסרט גולה סנגם-

niya

New member
../images/Emo20.gifשרית חיימיאן - יוצרת הסרט גולה סנגם-

פרח האבן" תתארח בפורום ותענה על שאלות הגולשים בנושא הסרט.
הסרט "גולה סנגם- פרח האבן" עוקב במשך שש שנים אחר חיי הזוגיות של אילנית ונעימה, שתי קשישות פרסיות משכונת התקווה. אילנית נשואה במשך 30 שנה, נעימה 50 שנה. לאילנית יש בעל מכה וזוגיות מדכאת, לנעימה יש זוגיות טובה והיא מוקפת בהמון נכדים ונינים. בגיל 70, לאחר שנים שבהן אילנית ונעימה מילאו רק את רצונם של הבעלים והמשפחה הן מנסות למצוא מקום לרצונות ולחלומות שלהן. שרית, במאית הסרט, רווקה בת 30 ממוצא פרסי, מחפשת בעברן של נעימה ואילנית תשובות לגבי העתיד הזוגי שלה. הסרט מעלה שאלות לגבי נשיות, אהבה, זוגיות, ויתור, חלומות וכוח.
ניתן ורצוי לשרשר שאלות לשרית כבר עכשיו
הסרט ישודר ביום שישי, 25/12/2009 בשעה 14:00 בערוץ 10

niya

New member
איך בעצם התחיל הכל?

איך הגעת לעשות סרט על נשים מבוגרות, אולי אפילו קשישות, דווקא בגילך הצעיר, כרוב הצעירים מתרחקים מכל מה ש"מריח" מבוגר / זקן? מאיפה התחיל הרעיון הראשוני? האם היה קל לשכנע את הנשים להצטלם לסרט ולהיחשף כל כך? בתור מי שלמדה אנתרופולוגיה, אני יודעת כמה קשה להביא אנשים להתראיין ולהיחשף כשמדובר בחייהם הפרטיים, ובוודאי קשה עןד יותר להיחשף במדיה כל כך רחבה כמו קולנוע/טלוויזיה. האם חווית קשיים מיוחדים?

איך הכל התחיל..

הסרט התחיל מהסבתא הפרטית שלי. היא סיפרה לי ששודכה בפרס ביום שבו היא נולדה.. מאז נקבע גורלה. תהיתי איך היא לא מרדה, למה היא נכנעה? איך אפשר לחיות עם גורל שנקבע לך מראש. מה השאיר אותה שם? האם היא אהבה אותו? היו לי הרבה שאלות וסבתא אמרה שיש דברים שלא מדברים עליהם אצלנו... אז הנחתי לה... וממש אחרי כמה שבועות מצאתי את אילנית ונעימה, גיבורות הסרט שלי "גולה סנגם". גם אותן חיתנו בשידוך בפרס. אבל הן כבר הרבה שנים מנסות להשמיע את קולן. הן משחקות בחוג לדרמה במרכז לקשיש בשכונת התקווה. הן מלאות חיים ורק רצו לשפוך ולדבר ושכל העולם ישמע אותן. משהו בהן הרגיש לי מוכר. למרות שאין קשר משפחתי בינינו. והתחלתי לצלם... מסע שנמשך 6 שנים...

niya

New member
גם אני תמיד תוהה

איך הנשים שאלו לא התמרדו... לפעמים הגברים היו גברים מכים, או סתם מתעללים, לפעמים בגדו והשפילו את נשותיהם עד עפר, לפעמים זלזלו ונהגו בחוסר כבוד אנשוי בסיסי (לצערי הייתי ועודני עדה לכמה מקרים כאלה) - כמובן שאני לא מכלילה כאן כי יש לא מעט גברים פרסים שאנים אלימים, שלא מכים את נשותיהם או נוהגים בהן בחוסר כבוד כזה או אחר... ועדיין... מהמקום והזמן בהם אני נמצאת לעולם לא הייתי מאפשרת להורי או כל אדם אחר לבחור עבורי את האדם שיחלוק איתי את הרגעים הכי אינטימיים...

פרח האבן

דרך יצירת הסרט למדתי שהאמהות והסבתות שלנו הן לא כאלה פריאריות... גם אם הן חטפו מכות (אילנית גיבורת הסרט היא אישה מוכה) יש להן כוח אינסופי. בסופו של דבר הן יזקפו ראש בדיוק כמו פרח האבן... ולכן קראתי לסרט "גולה סנגם" מתוך קושי וכאב יכול לצמוח גם יופי, עוצמה. בדיוק כמו פרח הרקפת שכביכול ראשה מושפל אך אלי הכותרת הצבעוניים שלה שלוחים אל השמים.

niya

New member
../images/Emo20.gifאיזה יופי של שם

ועכשיו, אחרי ההסבר, אני עוד יותר מצפה לראות את הסרט (שטרם ראיתי)

סבתא

סה"כ היא גאה.. אבל בשורה התחתונה אני יכולה לעשות גם עוד מיליון סרטים... זה לא יהיה שווה כלום בעיניה אם בסוף אני לא אתחתן...

niya

New member
סבתא פרסייה טובה../images/Emo140.gif

לא משנה מה תעשי, את יכולה להיות נשיאת הבנק העולמי, אבל אם את לא נשואה זה כאילו את קיימת רק בחצי מההוייה שלך

גם אותי..

זה מרגיז מאוד בעיניי שההגדרה שלי בעיניה כפופה לסטטוס המשפחתי שלי... אני מודעת לדאגה אבל תמיד מנסה להגיד ולהאיר שיש עוד דברים בחיים האלה שהם לא פחות חשובים מנישואין...

כאמא לבת שלושים ורווקה

חייבת לומר שהגנים הפרסיים עובדים שעות נוספות בנושא למרות שברור לי שהיום לא ממהרים להתחתן לא מתפשרים ויכול להיות ב כלל שהמוסד הזה פשט רגל וצריך למצוא לו חלופה אני מוצאת עצמי די מודאגת על הרווקות המתמשכת ואולי חוששת גם בשל השעון הביולוגי שמתקתק הפולנייה שבי מיד מתעוררת ולוחשת לי שהעיקר הבריאות, האושר הפנימי אצטרה אצטרה אבל הפרסייה שבי משתיקה אותה מדאגה שחלילה לא תשאר לבד

niya

New member
../images/Emo6.gif לזה אני קוראת

פיצול אישיות פרסי-פולני הפרסיות והפולניות עושים אצלך תחרות, כמו שאני רואה

פרויז1

New member
כפרסי שנשוי לפולניה טובה,

וביחסים טפו טפו..
, גם אני חושב שמוסד הנשואין פשט את הרגל. בעידן המודרני או הפוסט מודרני בו אנחנו חיים, ישנן חלופות עדיפוֹת. אין כבר צורך קיומי לריבוי האדם, הריבוי הקיים כבר עודף אל מול ניצול משאבי הכפר הגלובלי הקטן. מכאן שגם האינסטינקט לנשואין מהירים וילודה פרסית, משתדרג מהר מאוד וממצב עצמו בהתאם לשינויים הגלובליים! ראה אוכלוסיית הנשים הפרסיות גם בפורום זה. בוקר טוב!

הורים הורים

למה שתישאר לבד???? במקום לדאוג תני לה גב ומשענת וביטחון ללכת בדרכה ולמצוא את המקום שלה, את האושר שלה. זה תפקידו של הורה בעיניי.

למעלה