עם שקיעת החמה

../images/Emo20.gifעם שקיעת החמה../images/Emo20.gif

עם שקיעת החמה השמיים נעשו כחולים מקור עם שקיעת האהבה גם הסלעים טבעו בים השחור על חוף של בדידות נמצא האדם שאוהב עננים שקופים ברקיע ידעו על מה הוא חושב אינסוף של מחשבות ורגשות התמזגו עם קו הרקיע הורוד אהבה מרחפת בעולם של מראות ורגע נצחי שנגמר בגעגוע לעוד...

פייקו

New member
פרומתיאוס

עם שקיעת החמה השמיים נעשו כחולים מקור עם שקיעת האהבה גם הסלעים טבעו בים השחור על חוף של בדידות נמצא האדם (ש)אוהב* (האוהב) עננים שקופים ברקיע ידעו על מה הוא חושב אינסוף של מחשבות ורגשות התמזגו עם קו הרקיע הורוד אהבה מרחפת בעולם של מראות ורגע נצחי שנגמר בגעגוע לעוד... השיר נחמד אך הרשה ישנם דברים שהייתי כותב אחרת "עם שקיעת החמה נעשו השמים כחולים יותר" ואולי במקום "גם הסלעים טבעו" - אף הסלעים... "על חוף של בדידות נמצא האדם האוהב ברקיע עננים שקופים ידעו על מה הוא חושב" לגבי הסיום אני לא שלם עם העוצמה הראשונית של הקריאה - אך על פניו השיר נחמד למקרא..

קסנדרה*

New member
פייקו - אני חולקת עליך במשהו....

לגבי התפיסה. אם נשנה את "השמיים כחולים מקור..." להצעתך - "שמיים כחולים יותר.." לא בטוח שלזה הייתה כוונתו של הכותב ואולי זה מה שחש כשכתב עת התבונן בתמונה או שמא קודם כתב ואז מצא את התמונה התואמת את מילותיו. לגבי ווי חיבור וכו' בדרך כלל יש לי הסכמה איתך
קסנדרה

פייקו

New member
קסנדרה

ראי נא את צודקת לגבי היותר שהוא מיותר הדגש שהתכוונתי לתת הוא על מיקום "נעשו" השמים כחולים מקור - או השמים "נעשו" כחולים מקור ה_"יותר" באמת שאניני יודע מהיכן הוא צץ לי בשעה מוקדמת זו של הבוקר.. על שאר ההערות שלי נראה לי ולעניות דעתי שהן במקומן - ומכאן והלאה הכותב יכול לקחת לשימת ליבו או לא.. אך בכלל אני חושב שיש להתייחס למקומות מסויימים בשיר היכן להציב את המילה כי דני הלך לים או לים הלך דני מקבל משמעות קראתית שונה ועל כך הפנתי את שימת הלב ..

פורסטר

New member
תמונה

יפה. לי,אישית, זה קצת יותר קשה לכתוב שיר על תמונה, זה כובל אותך בתוך מסגרת. השיר עצמו זקוק,לדעתי,לכמה שיפורים שכבר הוצעו פה בחלקם (ראה פייקו).

קסנדרה*

New member
פרומתיאוס....

היצירה היא חלק מהתמונה המצורפת ולטעמי תואמת בתיאורה. כתוב בהמון תום וחן. "נמצא האדם שאוהב...." * * - כאן הייתי מורידה את ה- ש כי אחרי ש... אנו מצפים להמשך ש... מה? או: האדם האוהב (כהצעתו של פייקו) או: נמצא אדם אוהב "ורגע נצחי שנגמר בגעגוע לעוד..."** ** - רגע נצחי שנגמר הגדרה שמעט התנגשה לי - רגע נצחי נמשך ונמשך. אפשר למצוא למילה רגע מילת תאור אחרת שתנציח את הגעגוע לעוד.... קסנדרה

בל בל

New member
יפה../images/Emo140.gif

התגעגעתי לכתיבתך וגם אליך כמובן. סופשבוע נעים ושבוע טוב אוהבת ענבל

niva99

New member
גם אקטואלי-גם לירי-גם פואטי

אך בעיקר מרגש ויפההה!

תודה רבה רבה לכל התגובות...

מצטער שאין לי זמן לענות לכל אחד לחוד, אז קבלו תודה אחת משותפת...
פייקו, לקחתי את תיקוניך לתשומת ליבי. תודה על הסבלנות והקריאה...
רות קיבלתי.

למעלה