בשבוע 37 העובר התהפך לעכוז

שירה332

New member
../images/Emo2.gif בשבוע 37 העובר התהפך לעכוז

הייתי שלשום בביקורת שגרתית וגיליתי שהעובר שלי התבלבל קצת והתהפך למצג עכוז. היפוך חיצוני לא נראה לי, מרגישה שזאת התערבות אגרסיבית שמפחידה אותי. למישהי יש רעיונות איך אפשר לעזור לתינוק להתהפך באמצעים קצת יותר ידידותיים? יש סיכוי בכלל בשבוע כזה?

שובבון הקטן ../images/Emo13.gif

מבינה שזו הפתעה לא פשוטה אך ניתן לעשות מספר דברים לעודד את העובר להתהפך שוב למצג ראש. מצרפת לך קישור לתרגילים שאפשר ורצוי לעשות פעמיים שלוש ביום - במקביל, לקבוע עם מטפלת מהרפואה הסינית שתוכל לעשות דיקור להיפוך עובר + מוקסות (טיפול בנרות מוקסה). במידה ותרצי המלצות על מטפלת, צייני אזור מגורים ואשתדל לעזור

שירה332

New member
תודה על המידע !

אני גרה בתל אביב. את יכולה להמליץ לי על מטפל/ת שמתמחים בסיפור הזה?

שמנתולה

New member
יש סיכוי

מכירה (יד ראשונה לא אגדה אורבנית) מישהי שבהריון תאומים יועדה לקיסרי בשבוע 38, הגיעה בבוקר הניתוח להתאשפז עשו א"ס והיה מנח מסוים. לקראת הצהריים לפני הכניסה לחדר ניתוח עשו שוב וראו שאחד התאומים התהפך מהבוקר... והם לא היו קטנים, יצאו 2.5+ כל אחד.

גם אני מכירה אחת כזו ../images/Emo13.gif

הגיעה כבר לאשפוז לפני קיסרי, עשו אולטרסאונד והתאומים (בן ובת) פתאום ראש-ראש. ילדה אותם בלידה רגילה ולא מורכבת, במשקלים 2.800 ו-2.600.

כך בדיוק היה אצלינו והיא התהפכה חזרה!

עשיתי קצת תרגילים כמו שכתבו לך, עשיתי גם דיקור ומוקסה (פעם או פעמיים, לא רציני מספיק...) והיא התהפכה לבד. והאמת, אני גם דיברתי איתה ושכנעתי אותה להתהפך
אה, וגם אכלתי יותר דברים שגרמו לה לזוז מתוך מחשבה שבאחד ההיפוכים היא פשוט תתהפך לגמרי... בקיצור - תאמיני!

debby12

New member
מנהל
שיטת הזימרה/הפנס

אפשר לנסות - אם לא מועיל לא מזיק (אולי כדאי להכין רשימת שאלות נפוצות בפורום?) ואפשר גם ללדת תינוק במצג עכוז באופן וגינלי במקומות מסוימים

אם פי 3

New member
יש הרבה שיטות

לנסות לעודד עובר להתהפך למצג ראש. פירטו לך כאן חלק - יש ברשת עוד המון המון. חלק נשמעות מגוחכות, אבל אני מעדיפה להיות מגוחכת ושהתינוק יהיה במצג ראש... נקודה למחשבה לגבי היפוך חיצוני - זה נכון שזו התערבות משמעותית, אבל: א. היא הרבה פחות משמעותית, אגרסיבית ומסוכנת מניתוח בטן גדול (קיסרי). ב. אם עושה אותה מומחה, הוא יודע גם מתי לוותר, ולא מתעקש להפוך בכל מחיר. אם עושים בעדינות, גם הסיכונים נמוכים. לכן אני לא הייתי פוסלת על הסף (למרות שאם כל החושים שלך אומרים לך שמסוכן, אז כדאי להקשיב להם. השאלה היא רק אם הפחד בא מהראש או מהאינטואיציה). בנוסף, ממליצה לבדוק את האפשרות ללידת עכוז נרתיקית. זה אפשרי, וזה לא יותר מסוכן מניתוח. אם העובר התהפך בשלב כזה - אז סביר שהוא יכול גם להתהפך חזרה. זה יותר סביר מאשר במצב שבו הוא לא היה מעולם במצג ראש.

למעלה