"בכל מקרה מובהר ומוסכם כי

Avelon

New member
נהפוכו

אני בעד לעשות הכל שם(בית הדין לענייני משפחה , מאחר ואין לי שום עניין ברבנים ... מלבד לעובדה שלפני עשור + התחתנתי כמו מרביתנו...ע"י רב...
ז"א שאחרי שנחתום על ההסכם אצל עו"הד, חייבים ללכת לחתום בבית הדין לענייני משפחה? חשבתי שעם ההסכם אפשר להגיע ישירות לרבנות ולהשתחרר מכבליהם.

deena

New member
אפשר בהחלט ללכת ישר לרבנות

כדי לאשר הסכם, ואח''כ לקבל גט. אבל אפשר קודם ללכת לבי''ד לענייני משפחה ולאשר את ההסכם שם ואז ללכת לקבל גט. (אבל אם כבר ההית אצל עו''ד, למה לא הסבירו לך מה האפשרויות שעומדים לפנייך? אולי היית יחד על בעלך אצל עו''ד משותף לשניכם, ולא לבד אצל עו''ד שיסביר לך בצורה קצת יותר פרטנית מה יהיה טוב עבורך ועבור הילדים שלכם?)

Avelon

New member
הסברת כראוי

ה ב נ ת י קודם מאשרים בבית הדין לענייני משפחה. רוצה הליך מהיר . שהכל יהייה מאחוריי ודי. עד שהואיל ללכת להסכם סוף סוף פפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפ

deena

New member
הליך מהיר

לפעמים יכול לעלות המון כסף אח''כ. ה-מ-ו-ן (בתיקונים להסכם, בחזרה עוד פעם ועוד פעם לבית משפט כדי לעשות שינויים) זה מאוד מפתה לעשות הכל מהר. יש הרבה שהיו מתים לאפשרות הזו. אבל אם כבר שמו סעיף כמו שהעלית כאן- הייתי לוקחת משנה זהירות ורצה לעו''ד אחר שיעיין בהסכם וימליץ לך מה הלאה. יש איזהשהו ביטוי:'הדג מסריח מהראש'? משהו כזה? הסעיף הזה מסריח משהו מפחיד. שיההי לך המון בהצלחה, בכל כיוון שתבחרי!

Avelon

New member
בזמן שדסקסנו...

פה שרשור שלם. הספקתי להתייעץ. סוכם, שהסעיף ימחק כי אני לא מסכימה לו בשום אופן!! אם אתקל בסרוב מהפרוד שלי ,יבוא הקץ לעו"ד משותף. אורזת את מזוודת האומץ מחדש.שמה מעט סבלנות ,והרבה אוווירואורך
. תודה. תודה.deena

בי"ד רבני או משפחה...

אולי עכשיו - לאשר את ההסכם בבית הדין הרבני יהיה מהיר (גם במשפחה זה מהיר...) אבל הבעיה היא שאת נותנת לבית הדין הרבני סמכות לדון בענייני משמורת, מזונות, הסדרי ראיה ועוד... תתארי לך שעוד שנה הבעל מחליט לפתוח מחדש את אחד הנושאים... בי"ד יקנה את הסמכות

r o n i t 3 7

New member
אצלי...

זה היה התנאי לקבלת הגט, והדיינים הם אלו שהציעו תנאי זה, ובטפשותי, כמובן שהסכמתי... אחרת לא הייתי מקבלת את הגט המיוחל, והאמינו לי עד הרבני העליון הגעתי, והרב הראשי אמר לי "אין ברירה, הגרוש דואג לך, לא רוצה שאחרים יהיו איתך, לכן, לצערנו אין ברירה, את חייבת לפנות את הדירה תוך שבוע".... כשזה מגיע לרבנות להיזהר, לברוח....

Avelon

New member
לברוחחחחחח

בהחלט! למיטב ידיעתי אין לשנינו עניין שם.

מקפיצים

New member
למה מלחמה?

הוא כתב סעיף, את לא מקבלת אותו. קוראים לזה משא ומתן, לא מלחמה. נראה לי שגם עכשו את עוד במוד של לחישות. אז הוא ניסה, אז מה? כדאי לך ללכת יחד איתו למגשר טוב שיעזור לך לעמוד על שלך אם יש לך קושי בכך. (מגשר טוב לא היה נותן לסעיף כזה להכנס להסכם). מקפיצה ...

Avelon

New member
הוא בחר את ה

מגשר נראה הלאה ...התחלנו פינגפונג הגשתי אמש השגותי והערותי (והעדר הארותי
) גם אני אמרתי שהמגשר קצת
שהרי מפר חוק בסיסי.

t o t a l

New member
בעיה אמיתית

אותי העיניין הכלכלי והמשפטי כרגע לא מעניין. שואל משהו אחר.... האם לאב גרוש יש זכות להתנגד לגבר אחר שגר עם ילדיו? להתנגד לבן זוג של גרושתו [או חיים יחד עם הילדים שלו]. יודע שהרוב יגידו שלא. מה פתאום? הרי לגרושה חיים חדשים ויש לה זכות מלאה לבחור את שותפיה. הרי הילדים במשמורתה ולא יעלה על הדעת להכתיב לה עם מי לחיות. הרי אם הייתה כזאת זכות לגרוש, גברים רבים היו עושים בה שימוש לרעה. ובכל זאת. הרי אלו ילדיו. האם לאב אין זכות להשפיע על חיהם? האם לאב אין זכות להתנגד לגבר זר שישן באותו בית עם ביתו הקטנה? העוללה? מסתובב לו שם עם תחתונים. לייד הילדים. מגרבץ. מפליץ. מגרגר בחדר האבטיה. משתין על האסלה עליה יושבת העוללה. לא פשוט. לא טרויאלי. בעייתי מאוד. מנקודת ראותי.... זה עקב אכילס המהותי ביותר של החיים החדשים שלאחר הגט.

r o n i t 3 7

New member
בעיה אמיתית....../images/Emo10.gif

אפשר להסתכל על זה גם מנקודת מבט אחרת... האם ה"עוללה", כאשר היא מבקרת אצל אביה, צריכה להיות חשופה לתנהגות, מבטים, והערות של בת זוגתו.... הרי היא אינה אימה.... לכל מטבע יש שני צדדים... אפשר לשוחח עם הגרושה על הדברים הכואבים, המפריעים, לא להחליט עבורה מי ישן לצידה במיטה...
אני בטוחה שכאשר תקיים שיחה תרבותית מנקודה המפריעה לך, תמצא אוזן קשבת אשר אולי באותו הרגע תשלול את הדברים שלך, אבל כאשר היא תקדיש לה מחשבה נוספת (והיא תקדיש), היא תבין, תקבל, ומי יודע דברים יכולים להשתנות... הבחור לא יסתובב בבית בתחתונים, ויפליץ רק בחדר השינה ולא ליד העוללה...

t o t a l

New member
../images/Emo9.gif

מסכים לגבי שני צידי המטבע. כמובן שהבעיה סימטרית. פתרונות יש הרבה. אף אחד מהם לא ממש מספק. סומך על גרושתי לחלוטין ובעיניין זה. ובכל זאת... פשוט יודע שיהיה לי מאוד קשה אם וכשאר זה יקרה.

maof

New member
אחלה אח שלי ../images/Emo72.gif

חבל"ז להוציא אנרגיות על דברים שמראש נועדו לכישלון ואין ביכולתך לשנות אותם. מעוף

הו הו הו פשששששש

מזל שיש כאלו גברים שיודעים בברור שכשכבר נכנס גבר הביתה והילדים מקבלים אותו (ואני כבר לא מדברת על מקבלים אותו באהבה
שאי אפשר שלא לראות זאת) אז בהחלט יש לסמוך על הגרושה שעשתה מעשה לאחר שנתנה דעתה עליו. חוצ מזה, מזלי שבבית שלי יש יותר משני שרותים. והבחירה שלי דווקא לא מגרבצת.(יש לנו חלל ענקי משלנו בו אוכל אני לגרבצ לו!) ואאיי טוטאלללל גמרת אותי מצחוקייה פה.
ולך אוולון יקרה, תודיעי לו שילך לחפש אותך.... בסיבוב הימני מצד שמאל. על כזה דבר את לא חותמת !

זאאבק

New member
אך שאתם אוהבים מלחמות לא פשוט

יותר להגיד לשותף שנכנס אלייך לחייך ולביתך שיחתום על זה שאין לו זכויות בדירה ונגמר העניין. ואולי גם תדעי אם הוא באמת אוהב אותך ולא רק את הגג שנתת לו

Avelon

New member
אולי תדע אתה

לקרוא את כל התגובות שלי בשירשור כדי להבין שכרגע חזרת על עיקר דבריי בו. נו ב'מת...
ואת הבדיקות על אהבה אני משאירה בבית שלך . לא שלי.

זאאבק

New member
ואם הוא בכל זאת מתעקש תמכרי

את הבית תני לו את החצי שלו ולכי תקימי בית חדש עם מי שבא לך בלי אישור של אף אחד .ואת אומרת שהצמוד החדש שלך עוזר והרבה אז עוד יותר קל יהיה לך. אלא אם אני מבין שפשוט עוד לא השתחררת מבעלך לשעבר בראש

למעלה