האם אתם היפוכונדרים ?

ניריתי 1

New member
../images/Emo193.gif האם אתם היפוכונדרים ? ../images/Emo101.gif

החורף בפתח ... ואיתו מחלות החורף על כל הגוונים...שפעות...צינונים...התקררויות... האם אתם על כל פיפס רצים לרופא ?
לילד יש חום ? רצים למיון ? קמים בבוקר עם כאב גרון ? רצים להיבדק ? או שאתם פשוט נחים במיטה עם כוס תה ולא עושים עניין ? האם אתם נלחצים מכל אי נוחות בגוף ? נוטים לראות שחור ? או שלא מתרגשים ? "קטן עליכם" ? מה קורה איתכם / אצלכם במחלקת ההיפוכונדריה

היפוכונדרית אני

ממש לא, משתדלת שיעבור מעצמו, מבקרת את הרופא רק אם אני רואה שהמצב מחמיר ואני כבר לא יכולה יותר אז מעדיפה לקחת תרופה שהרופא רושם על מנת שיעבור ואוכל לתפקד נורמלי בעבודה.

שמים1

New member
תודה לאל אני לא היפוכונדרית ../images/Emo193.gif

אבל אני מצטיידת היטב לחורף דואגת שיהיו משכחי כאבים ואקומול סירופ לילדה יש סירופ טבעי נגד שיעול וסוכריות מציצה לגרון ... אני מאמינה גם במרקחים טבעיים של שום לימון ודבש ... כאשר מישהו מבני הבית חולה אני שמה לב להתפתחויות אם עובר תוך יומיים שלושה בהורדת חום , שתייה מרובה ומרק מרפאי חולים לא הולכים לרופא , אם לא עובר אז רופא רופא אנחנו בדרך אליך
בגדול אין לי עצבים להיות חולה וגם עם 40 חום אני מזיזה את הטוכאס ומתפקדת כאילו לא קרה כלום

Tula1

New member
חיה וישנה עם היפוכונדר....../images/Emo6.gif

קשה...קשה.....
(אבל הוא חמוד אז אני "סולחת" לו....)

rubber duck

New member
אני האנטי טזה להיפוכונדר

עד שלא תופסים אותי בצוואר ומכריחים אותי להגיע לרופא אני פשוט לא שם שרון

ממש ממש לא

אצלי בבית משתמשים בעיקר בתרופות סבתא לרופא הולכים רק שממש ממש אין ברירה האיש כבר חולה שבוע עם הגרון ומסתפק בדבש בצל הילדים מגיעים לרופא רק אם חלילה יש יותר מ 3 ימי חום

לא הפכונדרית, גם כשיש משהו לוקח שנים עד

שאלך לטפל בזה. אבל הבת שלי סופר היפכונדרית אני אשמח לתרופה לזה.

wind22

New member
ממש ממש לא

לא רצה לרופא, וגם לא ממש הולכת. אלא אם כן המצב חמור. (חוץ מבדיקות שנתיות רגילות אצל רופא נשים ורופא שיניים) נחים במיטה, או נחים תוך כדי עבודה, תה, ויטמינים וקצת חיזוקים. הולכים לישון מוקדם. בקיצור, היפוכונדריה ממני והלאה.

../images/Emo4.gifהכי לא שיש.לא שוכבת במיטה ולא עושה לעצמי

הנחות.מחלה זה בזבוז זמן. את יודעת כמה אפשר להספיק בזמן הזה?

ניריתי 1

New member
עונה

אני כל כך אנטי רופאים... שעד שאני מועילה בטובי להגיע לאחד... באמת באמת צריכה להיות סיבה באמת באמת סיבתית !!
לפעמים צריך רופא (אני לא אומרת שלא) ולפעמים הם יכולים אפילו להועיל... אבל אני מאמינה שבן אדם הוא הרופא הכי טוב של עצמו. אני מסתדרת (כמעט בכלל) בלי רופאים. אבל מודה כי ראיתי בחיי רופאים בשביל שלושה גילגולים

עינב ג ל

New member
ממש לא היפוכונדרית

רק אם אני חולה כמה ימים או אם אני צריכה אישור רפואי אני הולכת לרופא.

../images/Emo260.gifממש לא!!!

לא עושה עניין. משוחחת עם הכאב אומרת לו שמתנצלת שלא נתתי למקום תשומת לב ומצפה שירגע.
מקסימום כדור נגד כאבים יחד עם זה שומרת על
"תחזוקה" כנדרש בכל פרק זמן.
שנהייה בריאים

recordion

New member
מצטרפת למגמה

גם אני ההיפך מהיפוכונדרית. הרבה זמן כבר לא הייתי אצל רופא (למעט רופאת השיניים שלי, אבל זה מקרה מיוחד). ממעטת לקחת תרופות. אבל - עם הילדים הולכת לרופא כשיש חום יותר מיום. לבן יש רגישות בריאות ונטיה לדלקת ריאות. הבת כמעט ולא חולה, כך שאם קורה, מגיע לה ה"פינוק" של ללכת למרפאה.

bali

New member
מנהל
אני במקום טוב באמצע

לא רצה על כל פיפס של מיחוש לרופאה, ומצד שני לא מזניחה מיחושים ומקשיבה היטב לגוף. ויש דברים שאני יודעת לא "לשחק" איתם ומתעקשת לראות רופא/ה גם אם המצב כביכול קל. בד"כ אם אני מרגישה לא טוב אני מחכה יממה ואם אין שיפור או יש החמרה כלשהי אני אלך לרופאה, אפילו רק כדי שהיא תגיד שהכל בסדר וזה יעבור לבד. יש דברים שכבר למדתי לזהות שאין מה לעשות חוץ מלנוח ולקחת משככי כאבים למיניהם, ואז אני חוסכת לעצמי את טרטור הרופאה. בהיסטריית שפעת החזירים בשנה שעברה לקחתי את העניין מאד ברצינות ואפילו די בפאניקה. זה שאני שייכת לשתי קבוצות סיכון לא ממש הקל על הלחץ שלי. חליתי בשפעת, כנראה חזרזירים, והיה לי חום 38 שזה מאד נדיר אצלי. אני יכולה להיות חולה מתה ולא יהיה לי חום, מאז שאני זוכרת את עצמי. הפעם שלפני המקרה הזה שהיה לי חום היתה בגיל 11 כשהיתה לי אנגינה. היה לי חום 39 בערך. היה יום כיפור. חום 38. שפעת וצפצופים קלים בנשימה. פעם ראשונה בחיי שנסעתי ביום כיפור אבל אמרתי שעדיף שניסע, יגידו שזה מצב קל ולא לדאוג מאשר ללכת לישון בחרדה שלא אתעורר (וממש חרדתי. אמא שלי היתה בחו"ל והתקשרתי אליה בדמעות והיסטריה)... כמובן שהרופא בטר"מ לא התרגש, אמר שזה כנראה שפעת חזרזירים אבל המצב קל וסביר שיעבור לבד, ורק להשגיח ואם יש החמרה מייד לפנות למיון. כמובן שהכל היה בסדר ועבר אחרי שבוע
הרגשתי קצת היפוכונדרית אבל ישנתי יותר טוב בלילות שאחרי.

ממש אבל ממש לא היפוכונדרית../images/Emo140.gif

אפילו את התרופות הכרוניות משהו מבני הבית הולך להביא לי.

לא מתרגשת מכל שיעול או התעטשות

אבל גם לא יכולה לנוח עם כוס תה במיטה.... לא רואה שחור, לא נלחצת, כמה ימים וזה עובר. רק בריאות

zhavaeli

New member
אני ותרופות לא הולכות ביחד

גם כאשר הרופא ממליץ על תרופה, אני קונה אך שוחכת לקחת. יש לי גיסה שאנו דבר והיפוכו. היא מכירה את כל התרופות . מסתובבת עם בית מרקחת בתיק. תמיד בטיולים לה יש תרופה לכל בעיה. אני לא נגד, רק לא מספיק אחראית.

למעלה