הכלבה הזאת משגעת אותי

BellA עלמה

New member
../images/Emo190.gifהכלבה הזאת משגעת אותי../images/Emo46.gif

מעשה שהיה כך היה יש כאן כל יום בערב מה שנקרה קבוצת חברות(קבוצה שבה כלבים ובעלהם נפגשים ומשחררים אותם באיזה פרק) המקום סגור והם לא יכולים לצאת. זה אחלה בשבילה כי 1 היא לומדת להכיר כלבים אחרים ואיך להתנהג איתם 2 היא מוציאה מרץ הבעיות מתחילים שהיא 1 לא באה שקורים לה. שזה די מוזר כי כל הכלבים שהיו לי בעבר היו באים ששרקו או קרו להם בלי בעיות ובכלל בלי שהייתי צריכה ללמד אותם. לכלבה הזאת יש מאניה לכדורים והמקום הוא לייד מגרש כדורסל ואתמול היא נכנסה פנימה למגרש והתחילה לרוץ לאחרי הכדורים שם ועשתה בלגן. אין לי מושג מה לעשות איתה היא מקבלת אילוף ובזמן אילוף היא מותק כאן בתמונה היא עוקבת אחרי משחק כדורסל ורודפת אחרי הכדור מבחוץ. אתמול היא הצליחה להכנס פנימה ועשתה בלגן

BellA עלמה

New member
../images/Emo122.gif../images/Emo10.gif

אם המצב לא ישתפר אעלץ למסור אותה למרות שאני מאוד אוהבת האלף בית של לבוא ששורקים לך או קורים לך אין לה

?? למה זה דברים שניתן לעבוד עליהם

באילוף. תעבדי איתה עם רצועת 10 מטרים. אני חוזרת ומדגישה שלדעתי כדאי לך להחליף מאלף. יום טוב

BellA עלמה

New member
אני עובדת על זה

כל יום אני מאלפת אותה כלב שאין לו את האינסתינקת לבוא שקורים לו אז כנראה שמשהו לא בסדר

יש לו טאת הרפלקס להגיע אך יש

להטמיע נכון את האילוף ובעיקר הפקודה "אלי" כפי ששון שון המיוחדת כתבה. אך ההטמעה מחויבת סילוק הפרעות בשלבים הראשונים להטמעה. חשוב מאוד לא לשחרר אטותו ללא רצועה ובאותו הזמן לנסות לפקוד עליו " אלי" מאחר והוא לומד לא להשמע אליך כשהו ללא רצועה. ובכלל אין לפקוד על כלב אם אין אפשרות לכפות עליו את הביצוע..מאחר שהוא לומד "אין רצועה אין משמעת אני חופשי לעשות כראות עיני ולא להישמע" המשכיות ועקביות הם המפתח להצלחה...חשוב לשבת עם המאלף ולברר את רמת הצפיות מהאילוף של המקסים והיפה שלך. אשמח לענות לכל שאלה.

shugi

New member
אני מצטערת לומר לך אבל זה ממש לא

נכון!! יש לי כלבה בת 13 וחצי שמעולם לא באה כשקראתי לה, להיפך - תמיד ברחה. מעולם לא חשבתי למסור אותה. אם את חושבת למסור אותה בגלל השטות הזו - תסלחי לי, אבל משהו מאוד, אבל מאוד, לא בסדר אצלך. זו השטות הכי גדולה ששמעתי מימיי...

shugi

New member
ועוד עכשיו כשאני מסתכלת בכרטיס שלך

אז בכלל... ונגיד שמשהו לא בסדר בכלבה. נגיד שהיא טיפשה במיוחד או לא שומעת טוב או שיש לה איזושהי בעיית התנהגות?? בתור מישהי שלומדת עבודה סוציאלית הייתי חושבת שתפתחי קצת יותר אמפאתיה גם אם מדובר בכלב קצת חריג ושונה, ולא תמסרי אותה כי לבוא כששורקים לך "זה א' ב'". בתור עו"ס את בטח תגידי לאמא שיש לה ילד חריג שתכניס אותו לבית חולים לחולי נפש כי להיות נורמאלי זה "א' ב'".בושה.

BellA עלמה

New member
כל הכלבים שהיו לי

(רועים גרמנים) אף פעם לא הייתי צריכה לאלף לפקודה אלי תמיד באו בריצה. לרועים גרמנים יש את הרצון האז תמיד לרצות את הבעלים זאתי פשוט לא שמה קצוץ על אף אחד. אומנם היא עדיין גורה אבל עדיין..

shugi

New member
אז מה?? אז מה אם היא לא רצה אלייך

כשאת קוראת לה?? זו סיבה למסור אותה?? את יכולה ללכת איתה ברצועה! עדיף לשים אותה בכלבייה בגלל שהיא לא באה אלייך? איך את יכולה לחשוב על זה? אני לא מבינה את זה.

BellA עלמה

New member
זה לא רק בגלל זה

אלה בגלל שהיא פשוט "מופרעת" ואולי היא צריכה לחיות בחווה עם שטח ענק או בקיבוץ ולא בעיר. לא יודעת כרגע עדיין מנסה להשטלת אליה נראה מה יהיה . ממשיכה עם האילוף אולי כי שחכתי מה זה גור וכמה אנרגיות ושובבות יש לו. הכלבה האחרונה שלי מתה בגיל 14 ככה שעברו הרבה שנים מאז שגידלתי גור

shugi

New member
כן. גורים זה בעסה. אבל בתור מישהי

שגידלה כלבה שמתה בשיבה טובה, אני מקווה שלא תוותרי גם על זו במהרה. אם זה מנחם - גם אני מצאתי עכשיו גורה שאני מחפשת לה בית. הכלבה שלי בת 13 וחצי והגורה הזו פשוט גוש מרץ קטן ושחור. כבר שכחתי לגמרי איך זה...

פשוט שטויות

נץ לא בא אף פעם, משי 90% לא באה ורק בובי נשמה טובה רץ אלי. SO WHAT? על זה למסור כלב...? אנחנו צריכים לעשות פה רשימה, כל פעם מפתיעים אותי מחדש. תמשיכי לעבוד איתה על זה ואם לא, אז היא לא תבוא שקוראים לה...

BellA עלמה

New member
אם היא לא באה שקורים לה

זה עלול להיות מסוכן במיוחד שהוכלים איתה לטיולים נראה לי שלבוא זה האלף בית של אילוף

shugi

New member
אפשר לנטרל את זה אם הולכים איתה עם

רצועה. זה גם החוק, את יודעת... אבל מה אני מתווכחת. רוצה למסור אותה בגלל זה? תמסרי. לחברה טובה שלי יש כלבה שהיא אחת הלא ממושמעות שאני מכירה, והיא מטורפת עליה. אין לה שום רצון למסור אותה. גם לי כמו שכבר כתבתי יש כלבה כזו, והיא חיה בשלום ובשלווה, ופשוט הולכים איתה עם רצועה. זהו. אני עם הויכוח הזה סיימתי. זה סתם מעצבן אותי כל פעם מחדש לקרוא את התגובות האלה. אדם שאוהב חיות ויודע שכל בעל חיים הוא נשמה, בחיים לא יעלה על דעתו למסור כלב בגלל קשקוש כזה.

BellA עלמה

New member
תקראי שוב את השירשור

אמרתי 1 שאני ממשיכה איתה את האילוף ונראה מה יהיה 2 אמרתי שזה לא רק בגלל זה שוב בנתיים אני ממשיכה את האילוף ואני מקווה שתרגע עם הזמן

collie

New member
גם הכלב שלי לא מושמע ועושה מה שבא

לו. ועם זאת יש לו מיליון ואחד בעיות. בגלל שאני יודעת שהוא לא מקשיב לי וזה יכול להיות מסוכן שבחוץ איתו הוא כל הזמן קשור. כמו שכתבו פה גם אם הוא היה מקשיב לי זה נגד החוק לשחר אותו ויש הרבה סכנות בחוץ ולא חסר אנשים שמהר מאד על כלום ישימו כלב בהסגר.

shir92

New member
אוייי נו באמת.... ../images/Emo4.gif

מילקי רוב הפעמים לא בא שקוראים לו, אז מה??? אז למדתי, אני לא משחררת אותו במקום שהוא לא סגור ומגודר ויכול להיות שיש בו סכנה (כבישים, ילדים קטנים, אנשים מבוגרים וכו'). אז אל תשחררי. נו ו...???? בשביל זה מוסרים??? מילקי עוד מעט אצלנו שנתיים!!! ואנחנו חיים יפה מאוד גם בלי שהוא יבוא שנקרא לו.

BellA עלמה

New member
לא רק בגלל זה

אבל זה כן דיכא אותי במעט כי כלב שלא בא אז כנראה שיש משהו חסר בין הבעל הכלב לכלב

באמת אני לא מבינה

מה הבעיה לטייל עם רצועה? או לשחרר בשטח סגור? למה לתת לכלב להסתובב לבד?

למעלה