החורף פה

ליביתי

New member
../images/Emo188.gif../images/Emo182.gifהחורף פה

הבטיחו וקיימו- מהלילה גשום וסוער פה. וגם קר......
כנראה שבסיבוב הזה לא יהיה
, אבל עוד לא אבדה תקוותנו.. איך אצלכן?

Zivi38

New member
בהחלט הגיע בכל הדרו ../images/Emo188.gif../images/Emo182.gif../images/Emo183.gif

נשארנו בבית. כולנו. התבאסתי להוציא את הקטנה במזג האוויר הזה כדי לקחת את הגדולה לגן אז סידרתי לי מתכון ליציאה מהדעת בזמן קצר אה כן וגם מחר ומחרתיים זה חופש מהגן של הגדולה. העיקר שהגשם דופק בחלון, מקווה שהוא גם קצת ממלא את הכינרת ולא עושה רק עלינו רושם פה במרכז... חורף נעים

נוRית

New member
../images/Emo113.gifסערה של ממש../images/Emo188.gif../images/Emo182.gif../images/Emo183.gif../images/Emo188.gif

ממש חששתי שהבנות יתעוררו מהרעמים. היה לילה סוער ביותר, ועם כמויות גשם רציניות, אם להעיד לפי השלוליות.... היו ברקים ורעמים ממש חזקים וארוכים, ורוח חזקה. היה איזה חלון קטן שראות לשמים את הכחול שבעינים (
) אבל עכשיו שוב גשום ואפרורי. מקווה שלא יהיו כלכך הרבה רעמים (צ'ומפי כל הזמן מספרת לי כמה היא פוחדת מהרעמים. הן שתיהן נצמדות אלי בחוזקה, ולמרות שזו הרגשה קצת נעימה כזאת של "אני האמא המגוננת" זו בכל זאת קצת גם רחמנות עליהן...) מעניין איך יהיה בהמשך היום...

catנוע

New member
תלמדי אותן לספור

כמה זמן עובר מהרגע שרואים את הברק עד ששומעים את הרעם. אצלנו זה משחק מועדף בזמן סערות, וברגע שלימדתי את חבצלת היא הפסיקה לפחד מהרעמים והתחילה לחכות שהם יגיעו

איזה ת ע נ ו ג../images/Emo70.gif../images/Emo188.gif../images/Emo183.gif../images/Emo182.gif

הגיע הזמן... רק שימשיך כך הרבה הרבה, ימלא את הכינרת וישקה את הצמחיה הקמלה במדינה הבצורתית הזאת

Tin Tinn

New member
החורף הגיע ובענק ../images/Emo188.gif

מזל שהגוזלית אוהבת חורף, כמו אמא שלה (למרות שבניגוד לאמא שלה היא אוהבת גם קיץ ואביב וסתיו... היא פשוט אוהבת
) בלילה כשנכנסתי למיטה (אנחנו בלינה משותפת) הגוזלית התעוררה קצת וביחד צחקנו על הברקים וספרנו שניות עד לרעמים ואז התכרבלנו בפוכים ונרדמנו
בבוקר רק המחשבה שהחורף באמת פה הקפיצה את הישנונית מהמיטה לכוון החלון לוודא
לגן היא הלכה כבר רפתנית קטנה - המכנסיים במגפיים, סווצ'ר קפוצ'ון על הראש ומעל מעיל עם כובע (אני חושבת שהיא היחידה שנכנסה לגן עם אוזניים חמימות) ולא לשכוח מטריה
בשביל שלוש וחצי הטיפות שירדו עליה מהבית עד האוטו ומהאוטו עד לגן

catנוע

New member
כיף! כיף! ../images/Emo13.gif

אנחנו אוהבות חורף! אתמול הקשבתי בשמחה לרעמים, לרוח, לגשם, ולחלונות הדופקים עם כל רעם קרוב
ישנתי עם חיוך, בחיי. היום בבוקר החבצלת נעלה מגפיים וקיפצה בכל שלולית שאפשר היה למצוא בדרך לצהרון (הליכה של אולי דקה, אבל בכל זאת). אני מאוד שמחה עם מזג האוויר הזה!

ג e ש e ם

New member
החורף הגיע ואיתו, איך לא?

הפסקות החשמל... וכל מנורות החירום שלי כשלו במבחן המציאות. הבוקר התעוררנו להפסקת חשמל, מה ששיבש לנו את כל הבוקר שמנוהל ע"פ תוכניות הטלויזיה. והקטנה אמרה בעצב: "מה אמא, עכשיו לעולם לא נראה הופ?" ונדהמה לשמוע שיש אנשים שאין להם בכלל חשמל אף פעם. חוצמיזה, היחידה שהתעוררה מהרעמים היתה אני. הקור לא נורא, הקטנה עדיין עם רגליים חשופות, אבל היום התעקשתי על חצאית ארוכה ועל נעליים עד הגן (בגן עברה לסנדלים) ואני אוהבת את החורף ומקווה שימשך עוד ועוד...

נוRית

New member
../images/Emo207.gif שהוא ../images/Emo32.gif - מנורות חירום

שמעתי מאיזה מוכר בחנות למוצרי חשמל, שאת מנורת החירום יש להוציא מהשקא כל כמה חודשים למשך חצי שעה ויותר. מצטערת שלא זוכרת בדיוק כל כמה זמן ולכמה זמן, אבל הוא טוען שזה עוזר לשמור על חיי הסוללה שם...

אורora

New member
תענוג....

הילדונת נישארה בבית עם פיזמה ותנור ליד המחשב (הלהיט הנוכחי ...דמקה) התלבטתי קשות אם להוצאי את הג'ינג'ון לגן ובסוף החלטתי שכן.... אחה"צ מגיע אלינו בת של חברים והיא תישאר ללילה. אני מתכננת להביא להם הפתעה בדמוי המוני ממתקים. מתה על החורף הזה.

נוRית

New member
רעיון לפעילות חביבה וטעימה:

אתמול קסם מצאה אצלי בארון מגשית לקרח בצורת לבבות (אבל ברור שאפשר בכל צורה שהיא). אותן מגשיות אלסטיות (מסיליקון? לא יודעת מה החומר...). אז שמנו בכל שקע קצת סוכריות קטנטנות צבעוניות לעוגות, המסנו במיקרו שוקולד מריר (100 גרם) עם קצת חמאה (כ- 20 גרם), ערבבנו היטב את השוקולד והכנסנו לשקעים מעל הסוכריות. הכנסנו למקפיא (אם זה ללילה אפשר לדעתי רק למקרר), והבוקר הוצאנו את השוקולדים וקיבלנו לבבות שוקולד עם סוכריות. זה יוצא גם טעים וגם יפה, ובאמת כלום עבודה (רק לקחת בחשבון שאם הילדים עוסקים בזה, יש סיכוי סביר שיהיו לא מעט סוכריות קטנטנות מפוזרות על כל השיש והרצפה...
) הלכתי לחפש תמונה של התבנית המדוברת, ותראו מה מצאתי (נשבעת לכן שהרעיון היה שלי בלבד, בלי שראיתי את הכתבה הזאת או אחרת): http://halool.co.il/magazine/article.asp?id=1553

dafnapo

New member
תשובות

1. על חבילת מרגרינה/מחמאה מסומנים קווים כל 50 ג', אז לפי העין תחתכי בערך בחצי הדרך. אם את משתמשת בחמאה - 20 ג' זה בערך כף. 2. אפשר להחליף את החמאה במחמאה. מרגרינה הרבה פחות מומלץ, אבל אם אין משהו אחר, גם אפשרי.

Amoureuse

New member
ממה עשויה מחמאה? זה לא כמו מרגרינה?

מבחינת הבריאות זה לא אותו נזק של מרגרינה? חשבתי שזה מוצר שקיים רק לשומרות כשרות.

נוRית

New member
חבילה גדולה של חמאה זה 100 גרם

השתמשתי בקצת פחות מרבע חבילה.....

../images/Emo207.gif אבקת אפיה

זכור לי שנאמר שניתן להשתמש לאפיה בקמח רגיל בתוספת אבקת אפיה במקום בקמח תופח. האם זה נכון? ואם כן, כיצד יודעים באיזה יחס?

למעלה