מתמטיקה

מ-ת--מ-ט-י-ק-ה-עזרה_../images/Emo182.gif../images/Emo182.gif

מחר ממבחן :(.. במערכת משוואות של "או" איך אני יודעת איזה מבין שני התשובות היאה התשובה ההנכונה
לדוגמא
: X<5 X>7 איך אני ידע איזה מבין השניים היא הנכונה?
תודה

הסבר

מערכת "או" פירושה שהפתרון יכלול את כל ה-X-ים שמקיימים או אי שוויון אחד, או את אי השוויון השני. הפתרונות שמקיימים את x>-5 כוללים גם את הפתרונות של X>-2, לכן מספיק לציין רק אותם. במילים אחרות, הפתרונות של X>-2 מוכלים בפתרון של X>-5 אם התחומים של X לא היו חופפים, היינו מציינים את שני התחומים, כי כל תחום היה מספק את אחד משני האי-שוויונים. במערכת "וגם", רק הפתרונות שמקיימים גם את אי השוויון הראשון וגם את הא6י-שוויון השני היו נכנסים לפתרון הכולל של התרגיל. מבחינה גראפית זה התחום המשותף.

nakiele

New member
טריגו, 006

1. איך פותרים את זה? (SinX=0.6Sin(120-X 2. אם למישהו יש את הספר מתמטיקה ל-5 יחידות של יואל גבע שיגיד. כי יש לי כמה שאלות משם. (עמ' 68: 51, 53,54,56). (כל התרגילים שבעמ' 71 וכל התרגילים בעמ' 73-74). אז אם למישהו יש את הספר והוא יכול להסביר לי איך פותרים איזשהו תרגיל בעמודים האלה, אז ממנו אני מבקש עזרה. תודה.

בבקשה

sin(120-x) = sin120cosx - cos120sinx = V3/2*cosx-(-0.5)sinx V3 = שורש 3 עכשיו נציב את זה במשוואה הנתונה sinx = 0.6(V3/2*cosx+0.5sinx) sinx = 0.3V3cosx+0.3sinX נעביר את הסינוס לאגף שמאל ונכנס איברים 0.7sinx = 0.3V3cosx עכשיו נחלק את כל המשוואה בקוסינוס איקס לפני כן צריכים לוודא כי אנחנו לא מחלקים באפס. במקרה שלנו זה אומר שצריך לבדוק אם איקס לא שווה ל-90. מציבים במשוואה המקורית ורואים ש-90 לא מקיים את המשוואה (כלומר אגף שמאל לא משתווה לאגף ימין). לכן, מותר לחלק. לאחר החלוקה מקבלים sinx/cosx = 0.3*V3/0.7 tanx = 0.3*V3/0.7 בודקים במחשבון ומקבלים x = 36.59 + K180

Mrs big

New member
גאומטריה

ABCD מרובע כלשהו. נתון: EB||AC הוכח: שטח המשולש EDC שווה לשטח המרובע ABCD

bhnadav

New member
אממ...

לשני השטחים האלה יש שטח אחד משותף: ADC, כך שנשאר להשוות רק בין השטחים EAC ו-BAC. להוכיח את אלה זה פשוט: (בסיס כפול גובה) חלקי 2 => הבסיסים זהים, הגובה זהה (נתון שהישרים מקבילים, ובין מקבילים המרחקים שווים).

e l GUAPO

New member
עזרה דחופה בבקשה עזרה

המורה שלי התקשרה לפני כשעה+ והודיעה שאני חייב לקבל במבחן מחר לפחות מעל 70. בבקשה - תערו לי. אני לומד 3 יחל ובקיא במשוואות רק יש לי בעיה עיקרית שאם היא תפתר הכל יזרום לי: למשל במשוואה הזאת יש הוראות: פתור את המשוואה (הבע את X באמצעות a) הנה המשוואה: 1 לחלק ax פחות a לחלק x+a-1 = אפס בבקשה! בבקשה מכם! איך מביעים את איקס באמצעות a? במילים אחרות, איך פותרים... בבקשה, העתיד בי"ס שלי תלוי בזה

פבפ

New member
דרך פיתרון

קח את המשוואה ותרשום אותה על דף. חלק אחד תעביר לצד השני ז"א תשווה בין שני החלקים. תעשה מכנה משותף (יענו תכפול בהצלבה) ואז זה קל כבר לפתור. רק אל תשכח להרשום מה X לא יכול להיות ומה A לא יכול להיות. זהו, מקווה שאני עוד זוכר משהו מהתיכון

למעלה