שרשור שבתי 29/11/03

ומה אתה אומר לגבי השאלות העליונות

לגבי הפונקציה ששואפת ל4 משמאל? יכול להיות שהגבול לא קיים? ולגבי התשובות שאני רשמתי בשאלות שלמעלה? יש אישור? לגבי השאלה עם ה-b אני ממש לא מבין מה הכוונה שם, רק הבנתי שכדי שהגבול יהיה קיים הוא חייב להיות שם משני הצדדים

snogal

New member
עניתי רק על מה שסומן ב ../images/Emo35.gif

לגבי ה b: הגבול קיים משני הצדדים. לא נראה לי שיש בעייה כאן לכל b כי משני הצדדים הגבול שווה ל b (כי x->0) אבל השאלה מנוסחת בצורה שאפשר לא להבין את הכוונה. (ואם הכוונה לפונקציה רציפה ב אפס אז רק עבור b=17 זה נכון) לגבי 4 מצד ימין גם אני חושב שאין שם גבול , וכנראה שהפונקציה לא מוגדרת שם. לגבי היתר זה נראה נכון.

../images/Emo26.gif../images/Emo182.gif

התחלתי את ההוכחה ואני חושב שזה נכון, ההמשך לא ברור לי מקווה שתוכלו לסייע לי תודה

ryangirl

New member
דחוףףףףףףףףףףף!!!

אוקיי זה ככה אני צריכה את העזרה שלכם דחוף! ובטווח שזה היה לכם קל כי זה חומר של כיתה ט!! אבל בשבילי זה ממש קשה! אין לי תציור אבל למי שיש את הספר גיאומטריה של המישור מהדורה מורחבת זה ע"מ 89 תרגיל 28! אם מישהו יכול לסרוק פליז! למי שלא הנה השאלה אני ינסה לתאר אחר כך תציור.. הנתונים בציור:BACזוית=90 AD תיכון לצלע BC במשולש ABC AD=DE צ"ל BECזוית=90 אוקיי אז הציור נראה כמו שתי משולשי אחד מעליון ואחד תחתון.. A B C D E תעבירו קווים בין b ל c ובין A ל D ובין D ל E ממש דחוף תענו מהר פליזז

ררדד

New member
אני מקווה שעוד לא מאוחר מדי ../images/Emo13.gif

אוקיי אז בסעיף א' אני אומרים שAD=BD=DC בגלל שהתיכון ליתר במשולש ישר זוית שווה למחצית היתר. AD=DE זה נתון, ולכן כלל מעבר ו:BD=DC=DE. כעת אנו משתמשים במשפט ההפוך שאומר שאם ישר ליתר שווה למחציתו אז המשולש ישר זוית (משולש BCD) ואז זוית BEC=90 צ"ל א'! עכשיו יש לנו נתון חדש (ADE=150זוית). נסמן את הזויות DAC ו-DCA באלפא ואת הזויות DCE ו-DEC בביתא. עכשיו אנו רואים שזוית BDA חיצונית למשולש ACD כלומר שווה שני אלפא. כנ"ל לגבי זוית BDE שהיא חיצונית למשולש DCE כלומר שווה לשני ביתא. הזויות ADB+BDE=ADE=150 ואז נחבר משוואות ונגיד ש: 150=2אלפא+ש2ביתא ואז אלפא+ביתה שווה 75ת וכמובן אלפא+ביתא =לזוית ACE וזהו בדיוק צ"ל ב'!

למעלה