שרשור שבתי 29/11/03

FreakOfNature

New member
שאלה נוספת../images/Emo26.gif

מהו מספר החלוקות של מספר כלשהו של כדורים זהים ל- n תאים שונים אם מספר הכדורים בכל תא, פרט לראשון, צריך להיות גדול ממספר הכדורים בתא שלפניו ובכל תא אפשר לשים לכל היותר k כדורים

yeshgvul

New member
התחלתי עם מחשבה כללית

אבל גיליתי שחסר לי נתון. האם מספר הכדורים קבוע מראש , או שיש מספר בלתי מוגבל והשאלה כמה סידורים יש בתנאי השאלה ?

FreakOfNature

New member
לא נתון לי מספר הכדורים...

ניסיתי לפתור את זה ע"י סימון מספר הכדורים ב- m. וחוצמזה,
על ההתייחסות

mazor1111

New member
החזקה הגדולה ביותר במונה ובמכנה

קובעת. 1. אם המעריך הכי גדול במונה גדול מהמעריך הכי גדול במכנה אין אסימפטוטה. 2. אם המעריך הגדול במונה קטן מהמעריך הגדול במכנה האסימפטוטה היא y=0 3. אם המעריך הגדול במונה שווה למעריך הגדול של המכנה, האסימפטוטה היא המנה של המקדמים שלהם.

Obg1

New member
לא

הנוסחה של D מתייחסת למצב שהכדורים זהים, בשאלה הכדורים שונים.

yeshgvul

New member
נסיון

א. k^(10k) כי לכל כדור יש K אפשרויות מיקום ב ו -ג אמורים להיבדל זה מזה בגורם K עצרת. נדמה לי שב מתקבל ע"י c(10,10k) * c(10, 10k-10) *..1 C הוא המקדם הבינומי

FreakOfNature

New member
נראה לי שבלבת בין ב ל-ג כי../images/Emo26.gif

ב-ג צריך לחלק 10k כדורים ל-k תאים זהים, ולא חשוב הסדר של התאים (בסה"כ שמים 10 כדורים מתוך 10i בתוך תא, כך ש i יורד מ-k ועד ל-1). ב-ב התאים שונים, לכן חשוב לנו באיזה תא שמנו כל קבוצה שנבחרה. תקנו אותי אם אני טועה...

yeshgvul

New member
צריך לחלק ב 10 עצרת

את מה שכתבתי כדי לקבל את ג, לא ? נדמה לי שבביטוי הנ"ל יש ביטוי לחשיבות הסדר.

FreakOfNature

New member
נ"ש../images/Emo26.gifהוכחה קומבינטורית../images/Emo26.gif

למישהו יש הוכחה קומבינטורית לזהות הבאה (בקובץ מצורף...)

yeshgvul

New member
ממש נתקעתי כאן

כמה שזה פשוט להוכיח אלגברית... יש לך כיוון ?

BanjoKazooie

New member
וואי הייתי קרוב

הגעתי ש m=2 m=98 ולא ידעתי לאן להמשיך בכל מקרה לא למדנו נוסחאות וייטה אני אדווח זאת למורה ! תודה על העזרה!

המורה יגיד לך שאפשר גם בלי וייטה

פשוט מציבים את 2 הערכים של M במשוואה ובודקים את הפתרונות שמתקבלים עבור X. בהזדמנות הזו, מה פירוש הניק שלך?

BanjoKazooie

New member
פירוש הניק שלי

השם שלי הוא על שם משחק לנינטנדו64 בשם בנג'ו קאזואי הנה לינק: http://www.gamespot.com/n64/action/banjokazooie/index.html בנג'ו זה דוב הנמלים וקאזואי זה הציפור שרוכבת על הגב שלו.

למעלה