אמרתי היום בערב "נמאס לי"

דפנה מי

New member
../images/Emo18.gifאמרתי היום בערב "נמאס לי"

מיועד לאמהות שחוו כאלו דברים או בנות שלא יבהלו
. ארוך.... מה שכן-דרושה/נזקקת סימפטיה ואהדה מכן
אז זה ברור לכולם שזה קיים ויכול לקרות וזה בסדר וגם בטיפת חלב אמרו לנו את זה היום (חוץ מזה שעדי חזרה למשקל הלידה-פחות 5 גרם:2,880) אבל כשזה יוצא ממש מהפה זה נורא מבהיל. עדי החליטה היום לאכול מ 16:40 עד 17:30, לישון כ 30 דקות, לקום-לעשות קקי (ניקיתי לה תחת הברז את הטוסיק) חזרנו לשידת החתלה והיא כנראה השתינה במגבת וזה עבר לאוברול ולמגן שידה (זה לא מסריח כמו PP ולקח לי איזה שעה להחליט סופית שזה אכן זה ולא קצת מים מהברז ולהחליף לה) והיא נשארה ערה במיטה והסתכלה בראי ואח"כ על אוניברסיטת פעילות ועוד קצת אוכל ושוב קקי (ופלטה קצת) עם בכי היסטרי ומ 19:00 היא התחילה להרדם לי על הידיים וכששתי אותה במיטה התעוררה כעבור 3 דק' ובכי ושוב ידיים ונרדמה ובכי ולא ידעתי אם להאכיל שוב
ובסביבות 19:30 (אנחנו עוד לא אכלנו א. ערב כי לא הספקתי להכין בגלל האכלה של 17:30 ובעלי הלך לסופר והתחיל להכין כששב) אני פרצתי בבכי
שאני פשוט לא מסוגלת יותר שהיא כל הזמן אוכלת ומהצהריים לא ממש הצלחתי לישון והיא שוב אכלה ואני כבר עומדת לקרוס (בישיבה במיטה) ואמרתי שנמאס לי אני לא מסוגלת יותר לא לקבל ממנה מרחב נשימה. הבעל היום חזר לעבוד והיה עסוק ועצבני וקצת הזניח אותי והוא צריך להיות מוץ לבית בימים הקרובים והוא לא היה מספיק סבלני ולא קשוב אליי ולא טיפל בי ופשוט התרסקתי לרסיסים
. אז זה טבעי ונורמלי ואני פוחדת לפגוע בה ושאולי אני אמא לא מספיק טובה ושבטעות אתעצבן עליה (היא גם רבה עם הציצי ודוחפת אותו עד שמכניסה לפה) ואני אכולת רגשות אשם ופחדים
ומקווה שזה יעבור ובעלי ליטף ועזר ועודד וזה פשוט לא מספיק שאני אדע שאני נורמלית ולא יכולה להיות סופר וומן מבלי לאבד את השפיות. אז אם הגעתן עד הלום-מחר יש לנו יום נישואין (5) וכמעט שכחתי ובעלי גליה לי שזכר והכין כרטיס ואני כלום
.מקווה לימים יותר מעודדים ולהיות יותר חזקה

boringvered

New member
הי- להתעודד!

אני אמנם לפני הלידה, אבל כמובן שמשיחות עם אחיותי נשמע כמו קפיצת גדילה... כן, מכינים אותך בקורסים לזה, אבל די מובן למה את חשה מיואשת, אבל זה בכלל לא אומר שאת אמא לא מספיק טובה. התגובה שלך אנושית ונורמלית, ואת מודאגת ורוצה בסך הכל את טובתה של הילדה. המשברים האלה צפויים. את גם עדיין רק זמן קצר אחרי הלידה, וקשה לך גם בלי קפיצות הגדילה מן הסתם. את חייבת לפרוק וליטוף ועידוד מהבעל זה מצויין. בכל מקרה, מאחלת לך גם יום נישואים שמח למחר - גם מנשואות אוקטובר - כנראה היה חודש פופולארי
ושולחת לך המון חיבוקים וחיזוקים חיוביים. ורד

Gill Gallad

New member
../images/Emo95.gif../images/Emo95.gif../images/Emo95.gif דפנה... ../images/Emo140.gif

אני מקוה שזה לא ישמע ציני או מתנשא אבל את נשמעת כל כך חמודה!!!!
אני עוד אמא בשלבי התהוות אבל אני משוכנעת שתמצאי פה כל כך הרבה הזדהות עם מה שעובר עלייך ממי שכבר עברה את זה!!! אמא שלי (שלשמחתי תהיה פה איתי בשבועות הראשונים אחרי הלידה) כבר מכינה אותי נפשית זמן רב שהשבועות הראשונים "זה ממש לא חגיגה"... אבל ברור לי שכמה שלא מנסים להתכונן- ההתמודדות אינה קלה, וחסך בשעות שינה תמיד גורר נפילות מתח קשות. לו הייתי גרה קרוב הייתי שמחה לבוא לסייע, לפחות עם האוכל... אולי חברה או מישהי קרובה יכולה לעזור? בטוחה שלאט לאט דברים יכנסו למסלול ובעוד 3 חודשים כשאני אכתוב על התמוטטות את תרגיעי אותי ותספרי לי מה עושים...

POOH*

New member
../images/Emo24.gif ../images/Emo24.gif

- ועוד אחד לחזק את הקודמים.... עדו לא אמא... כך שלא חוויתי עדיין את התופעה בעצמי... אבל יכולה לנסות להבין... בעיקר את הרגשת חוסר האונים... והתחושה שאולי את זו שלא בסדר. אני עדו לא ילדתי וכבר התחלתי עם המחשבות האלה.... אז לפי מה שכתבת את בסדר... הכי בסדר - אמא נהדרת... אבל מה לעשות את גם בן אדם... וקשה כשאין בכלל זמן לעצמך... ואולי הפתרון הוא למצוא חברה טובה/ אמא/ אני? מישהו שיכול לבוא לעזור אפילו לכמה שעות כשהבעל לא בבית... שתרגישי פחות לבד... שיהיה מישהו מבוגר לדבר איתו.... ובכל מקרה כשקשה ומתיש תסתכלי עליה רגע... תסכלי על הילדה שלך שמסתכלת על אמא שלה באהבה והערצה אין סופית... ותדעי שכל מה שאת עושה ומרגישה הוא בסדר ונכון... וחוץ מזה המון מזל טוב ליום נישואין... POOH

tammyd

New member
לא רק שאת נורמלית - את הכי אנושית

שבעולם, וכן יש ימים כאלו, וכן יש גם ימים מדהימים שמשכיחים יצים כאלו בצ'יק. ובכל זאת מה עושים - מבקשים עזרה, קצת מהבעל - אם יוכך לסייע בלילותאו להגיע קצת מוקדם בערבים, ואם בלתי אפשרי, אז מאמא, סבתא, חברה קרובה, מישהו קרוב, שיתן לך להיכנס לאמבטיה לחצי שעה, לצאת לסיבוב אוורור, או כל דבר שקצת ינקה את הראש, ויוציא מטענים צבורים. הרי ברור לנו שהפשושים האלו זה הדבר הכי מדהים שיש - וגם ברור לנו שאנו עושים הכל בשבילם (ואת אמא הכי טובה, ובטוח שהיא יודעת את זה) ואת גם אנושים וזקוקה לקצת אויר. נראה לי שחשבו לבקש אותו קצת מדי פעם, פשוט לבקש עזרה. ולגבי היום נישואין - צודקת לא נעים אבל קורה, ונחמד שהוא זכר והכין, ובטוח שזה עושה לך נעים, אז תהני מזה, אל תרגישי אשמה, ויהיו עוד הזדמנויות רבות, להכין ולעשות האחד למען השני. שיהיה רק טוב.

kees

New member
אויש דפנה גרמת לי לבכות

כ"כ התחברתי למה שכתבת- אין אמא שלא עוברת את זה - עברתי את זה כששקד היה בן 3 שבועות והתחילו הגזים והיתה קפיצת גדילה ואח"כ ב6 שבועות- גם כן עם מקפצת גדילה ותחושה שאני לא קיימת אלא מעין מכונה שנועדה לשרת את הילד. זה טיבעי וזה חולף. ואני בטוחה שיהיו עוד רגעי משבר לאורך השנים (ביחוד בחודשים הראשונים שאז אנחנו גם עוד לא מבינות מה הילד רוצה ומה אנחנו צריכות לעשות) קבלי את כל העידוד שרק קיים. אם תרצי נוכל להיפגש השבוע (כרגע שקד עם חום גבוה בגלל החיסון אבל אם יעבור לו עד הבוקר אפשר אפילו מחר) נסי למצוא גם קצת זמן לעצמך אני יודעת שזה קשה אבל אפילו אמבטיה מפנקת עם קצף לחצי שעה ואת עם כוחות מחודשים. מזל טוב ליום הנישואין ולא נורא שלא הכנת כרטיס - נתת לו מתנה הרבה יותר "שווה" -את עדי! ואת גם מטפלת בה כדי שתגדל. יהיו עוד אירועים שתוכלי "לפצות" על זה וגם לא צריך אירוע מיוחד - סתם יום שיהיה לך זמן תכיני לו משהו מפנק... חיזקי ואימצי

marcyg

New member
דפנה מתוקה! מה שאת מתארת זה

הדיכדוך הידוע שאחרי לידה. לפי הסטיסטיקות כ80% מנשים מרגישות ככה אחרי לידה...אני מאמינה שעוד 20% מכחישות! זה ה"אי- מהות" של האמהות! את לא לבד, אבל אני מבינה שאת מרגישה גם מאד בודדה. האם יש מישהו (מישהי) שיכול לבוא לעזור לך קצת. לדאג שאת אוכלת טוב...לתת לך לישון קצת... להקשיב לך? אם לא אולי כדאי אפילו לחשוב על postpartum doula. זה בדיוק העבודה שלה: מכינה לך אוכל, עוזרת לך עם הקטנה, מלמדת אותך כל מיני טיפים על תינוקות וטיפול בהם, אפילו עושה לך קצת מסג' (אם יש זמן). אני כרגע עוזרת ליולדת שהיתה במצב ממש דיכיוני (מטופלת על ידי רופא) והיא היום מרגישי הרבה הרבה יותר טוב. ממש מההתחלה היא ידע להגיד "הצילו" ואכן קיבלה עזרה וחיזוקים שהיא כל כך היתה צריכה. את לא לבד ואת לא צריכה גם לעבור את זה לבד!

galiaS

New member
אוי, כל-כך מוכר

אם זה מעודד אותך באיזושהי צורה זה לא קורה יותר מדי פעמים. תוך שבועיים שלושה כבר תיכנסו לשיגרה מסוימת ופתאום זה נהיה הרבה יותר קל. מה שלי עזר במצבים האלו זה שאמא שלי או חמותי (כן, חמותי) באו ואיפשרו לי קצת לישון. אני בחודש הראשון לא האמנתי שככה נגמרו לי החיים. מבחינתי היתי מוכנה לחזור מיד לעבודה. היום אחרי חודשיים אני יכולה להגיד שאני ממש נהנית מחופשת הלידה ולא מאמינה שעוד חודשיים אני אצטרך לחזור לעבודה. נו טוב, יצאה לנו כזאת ילדה מדהימה

Arfilit

New member
מתוקה יקרה אהובה ונורמלית!!!

הכל בסדר הכל בסדר! את נורמלית לגמרי!!! אני זוכרת שאני בהתחלה לא הבנתי מה רוצים ממני! היה ערב אחד - שהגבר היה צריך לצאת לארוע של העבודה שלא ניתן היה להתחמק ממנו - ונשארתי לבד עם פעוטה בת פחות משבועיים - שהחליטה לעשות בית ספר לאמא - ובשתים עשרה בלילה - בעוד אני מחזיקה אותה על הידיים (שכמעט נשברו לי באותו שלב) פרצתי בבכי ואמרתי לה: "תגידי לי מה את רוצה! פשוט תגידי...!!!" זה קורה. זה בטח עוד יקרה שוב ושוב. זה קורה לכולן. קשה נורא בהתחלה וזה נורא טבעי להישבר ולקרוס ולבכות - מותר לך. למעשה - מגיע לך. את מתאוששת מארוע - שבכל קונסטלציה אחרת היית מקבלת עליו שבוע גימלים - ובמקום לנוח - את מגוייבת למלאכה הכי קשה שהיתה לך אי פעם - ובלי הנחות ובלי חוברת הסברים! מותר לך, וזה בסדר, ואת נורמלית, ואת אמא נהדרת. אני בטוחה.

ornaok

New member
דפנה'לה ../images/Emo24.gif

את נשמעת בדיוק כמו איך שאני מתארת לעצמי שאני אשמע... זה נשמע לי נורא טבעי. אני בטוחה שאת אמא נפלאה ואני בטוחה שאוטוטו זה יעבור מאחלת לך התאוששות מהירה, ויום נישואים שמח!

marcyg

New member
אגב, אני אמא כבר 13 שנה...

מטפלת תינוקות מוסמכת ו"נחשבת" בתחום גידול ילדים וגם אני אומרת "נמאס לי" לפחות פעם בשבוע!

אילת25

New member
נשמע לא קל../images/Emo24.gif

ואני לא יכולה עדיין לעודד אותך מניסיון כי כמובן אין לי עוד ניסיון, אבל אני יכולה להגיד לך שזה נשמע לי מאוד נורמאלי ואני גם קוראת את כל התגובות של בעלות הניסיון וזה בהחלט מרגיע- שזה משהו שכולם עוברות וזה טיבעי לחלוטין. אז בינתיים שולחת לך ולעדי הרבה
ומקווה שיהיה יותר קל בהמשך.

דפנה חמודה,

אני מרגישה שאין לי הרבה מה להוסיף על מה שכבר אמרו לך הבנות , הכל אנושי , טבעי ומתסכל נורא. מה שכן, אני חייבת לציין שאת מכינה אותנו יופי לקשיים שאחרי, וכשדבר דומה יקרה לי למשל, אני אזכר בך ואחשוב שזה הכי טבעי בעולם ושזה שלב שחייב להגיע מתישהוא וגם לחלוף אחר כך. בינתים, קחי
אמיץ ולכי לישון קצת. לא משנה מה את חושבת כרגע, לעדי יש אמא נהדרת.

Shprintzak

New member
אז ככה זה... סיפרו לי, ולא האמנתי..

אני בטוחה שהדברים יעלו על מסלולם במוקדם או במאוחר... ועד אז... היי חזקה, קחי לעצמך שעות של חופש מהקטנה, כדיי שתוכלי לחזור אליה בריצה מגעגועים, ובמקרה הכי גרוע... את תתרגלי...
חיבוקים, ציפי

מאז

New member
אז אני לא היחידה...

וגם אצלך אחר הצהרים - ערב (לילה...) הם השעות הקשות...

למעלה