לקראת מעבר לעיר מודיעין....

spiky1

New member
../images/Emo178.gifלקראת מעבר לעיר מודיעין....

שואלת כמה שאלות, ברשותכם. האם אתם ממליצים על חברת הובלות מסוימת? אני מחפשת חברה שגם אורזת, במקצועיות ובמחיר סביר. יש לי שלושה חתולים מקסימים. מחפשת פנסיון מומלץ באזור לימי המעבר. ומה לגבי וטרינר טוב (כזה שמתנגד לעקירת ציפוניים כמובן). וכמובן, עוזרת בית כדי לשמור על השפיות... וגנן שיבוא בערך אחת לחודש, טוב ובמחיר סביר. וכל המלצה אחרת שלא חשבתי עליה, תתקבל בברכה :) ותודה על הכנסת האורחים

chili3

New member
../images/Emo140.gifברוכים הבאים, מקווה שיהיה לכם

מעבר קל וחלק. לגבי ההמלצות, יכולה לעזור רק לגבי הוטרינר. ממליצה על ד"ר ערן בכפר רות!

רחלילי

New member
תשובות לגבי החתולים

לדעתי עדיף בימי המעבר לקחת אותם בתיק גב (אני רצינית) איתכם ועליכם באוטו ולא במשאית של הובלות. השהות בתיק (יחד) תתן להם חום ובטחון בביחד שלהם וגם זה שתניחו אותם עליכם בנסיעה. מנסיון. אחרי שעוברים הכי טוב להקדיש חדר אחד (שיש בו ארון ריק בשלב ראשון) וכשהדלת שלו סגורה, לפתוח את התיק ולתת להם להיות בחדר הסגור הזה, עם מים ואוכל כדי שיתאוששו מהמעבר, זה אולי נשמע כמו עונש אך זה מה שאנו עשינו לאחר התייעצות עם וטרינר. אצלנו הם פשוט נכנסו למגרות של הארון ונשארו שם איזה שעה שעתיים מתוך בחירה שלהם. אח"כ הם היו בבית (עד אז הם היו חתולי בית היום הם נמרי הישוב) במשך שבועיים תוך שמסתובבים חופשי בבית ו חוקרים אותו ורק אז אפשרנו להם גם קצת לצאת לחצר. נרשמה התאשוות מצויינת והתאקלמות מבוססת. מבחינת וטרינר אני ממליצה על מרפאתו של ד"ר ערן לביא בכפר רות, ובה יש גם את ד"ר שרון ויילר שהיא בדיוק מה שלדעתי אתם מחפשים. זו מרפאה שמתנגדת לעקירת ציפרניים ובכלל יש להם עקרונות ששמים את טובתו ורווחתו הרגשית של בעל החיים.

spiky1

New member
הניסיון שלך ממש מעודד אותי

ואיך הם היום? אוהבים את החצר? לא הולכים לשכנים?? מקווה שגם אצלי זה ילך כך. ותודה ענקית על הטיפים וההמלצות :))

רחלילי

New member
בילבי וגזר היום

חצי ישנים מהרגע... איך הם היום? מאד אוהבים את החצר (מאז שאנו עם תינוק אפילו עודדנו אותם לאהב אותה עוד יותר). כן הולכים לשכנים, ברור, זה בתי קרקע. הקושי שלהם שבו רואים שפעם הם חיו רק בדירה ולא כירו את הג'ונגל האמיתי זה כשבאים חתולים 'ארסים' אז הצמד שלי לא תמיד יודע להתגונן בד"כ הם פשוט בורחים הצמד שלי, או שיחד מנסים לאחד כוחות כדי להבריח את ה'רעים'... בכל מקרה המקום האהוב עליהם נשאר הבית (והמיטה, ליתר דיוק). אם תצטרכו עוד שאלות ועזרה אל תהססו לשאול. ובהצלחה.

chili3

New member
אולי תסבירי גם לחתולות שלי, שכדאי

להם לעבור דירה? כשעברנו לפה אחת מהן שילשלה בדרך מרוב פחד
(היא מעולם לא יצאה מהדירה עד אותו היום). עוד חודשיים אנחנו עוברים שוב והפעם לדירת גן. אני באמת לא בטוחה איך כדאי לעשות את זה הפעם. ויותר מפחיד אותי, שבדירת הגן שצמודה אלינו יהיה כלב אמסטף

רחלילי

New member
גם שלנו לפני זה לא יצאו

אלא אם את מחשיבה יציאה ל"חצר אנגלית" קטנה בדירה תל אביבית, בתור "לצאת מהבית". אפילו נוף לא יה להם כי גרנו בדירת חצי מרתף. השיטה שציינתי עבדה מצויין. הקטע עם כלב אמסטף נשמע לי רע רע רע מאד, לא נעים אבל דברים חייבים להיאמר. לא הייתי מקרבת חתולים לדבר כזה וכשמדובר בדירת גן הם לא יודעים שכאן נגמרת הטריטוריה שלהם וזה עלול להגמר ברע, נשמע לי לא טוב. אצלנו לכל השכנים מימין משמאל ומעבר לכביש יש כלבים אבל זה לא אמסטפים, החתולים חינכו את הכלבים... אבל עם אמסטף לא הייתי מתעסקת.

chili3

New member
../images/Emo10.gifאז מה אני יכולה לעשות? לא נראה

שהשכנים הולכים להפרד מהכלב, וגם לא נראה לי שהחתולים שלי רוצים להפרד מאיתנו. זה ממש מפחיד אותי! הוא אומנם קשור, אבל אם הוא יראה חתול עובר לו על הגדר, רצועה לא תמיד מחזיקה כלבים במצב כזה ואני גם לא בטוחה שהחתולות שלי מבינות שזה מסוכן להתקרב לכלב כזה. איזה פחד

רחלילי

New member
אם הוא קשור יש תקווה

אומרי שלחתולים אין ממש עקומתלמידה ולכן עולה בי החשש. מצד שני אני מניחה שיש בהם משהו השרדותי שגרם להם לשרוד אבולוציונית. נקווה שהנביחות והזעם שיהיה לו כנראה כשיראה אותם, יגרמו להם להתרחק מהחצר שלו. יכולה לספר שבקצה הרחוב שלנו יש בית שבתוכו כלב נבחני במיוחד, שאם הוא בורח הוא רודף אחרי חתולים שלי מתחת לרכבים וזה נורא מפחיד. הם למדו אישהוא לא לעבור את החלק ההוא של הרחוב. לעיתים אנו מטיילים לפארק והם הולכים אחרינווכשמגיעים לחלק ההוא הם פשוט נעמדים וחוששים להמשיך (רק אם אני ממש מלווה אותם לאט, בלעדיי הם די לא עוברים את אותה נקודה) גם כשהכלב הזועם נמצא בתוך החצר שלו. אז כנראה שיש להם איזושהיא עקומת למידה בכל זאת בנושאים הקשורים להשרדות (חבל שחתולים שנמרחו על הכביש בגלל אורות רכב שבלבלו אותם לא יכולים ליישם עקומת למידה זו).

chili3

New member
אחת החתולות ממש פחדנית ופוחדת

לעבור את סף הדלת, אבל לשניה אין פחד,וכבר יצאה לא פעם לקרב מול הכלבה של השכנים שלנו. אבל כמו שכתבת הכלבה שלהם לא אמסטף!

רחלילי

New member
יכול להיות שיהיה בסדר טוב שהיא פוחד

ת לצאת. הן לאט לאט יחקרו את השטח זה טבעם של חתולים וזה שהאמסטף קשור אומר שבעליו מודע לסכנות שטמונות בו....

Elanor Rigby

New member
אצלי החתולות נשארות בבית../images/Emo96.gif

אני גרה בבית עם גינה ולמרות זאת אני לא נותנת להן לצאת החוצה. כבר היו לי חתולים שהייתי נותנת להם לצאת ואחד אחרי השני הם נעלמו... אני לא יודעת אם הם נדרסו, נלקחו, או שתקפו אותם כלבים. בכל מקרה אני משאירה את החתולות בבית. לדעתי חתול הוא כמו ילד קטן שלא מבין מהם הסכנות בחוץ ואסור לתת לו להסתובב לבד ללא השגחה.

spiky1

New member
רחלילי, הם מקסימים ../images/Emo99.gif

ולכל מי שמתעניין בעיצות נוספות, ניתן להכנס לפורום שלי, אותו אני מנהלת ב-NRG ולהתייעץ עם היועצות ההתנהגותיות :)איזה כיף שאוהבים חתולים גם במודיעין.מתרגשת מאוד לקראת המעבר ומודה לכולם על קבלת הפנים החמה והעיצות המשכילות. http://forums.nrg.co.il/index.php?act=forum&do=forum&forum=126 שלכם לבנה

galizoe

New member
מאוד אוהבים חתולים

יש בעייתיות בדירת גן. במלך 8 השנים שלנו כאן - חתולים נעלמו לנו ונדרסו לנו... נאלצתי לפתח גישה פילוסופית של 'מהרחוב באת ולרחוב תשוב'... גם השכנים התלוננו מאוד בהתחלה שהחתולים מגיעים לחצרותיהם... (התרגלו או התייאשו עם הזמן, אבל אנחנו עדיין לא 'חביבי השכונה') והתמונה - לזכרו של גריי (שני משמאל) שנאלצנו להרדים לפני חודשיים עקב אי-ספיקת כליות...

למעלה