משרד הרישוי

גיOrigin

New member
../images/Emo177.gifמשרד הרישוי

זה פעם שנייה כותב את זה כי ההודעה הראשונה משום מה לא הגיעה.. כפי שאולי ידוע לכם כל שנתיים בערך משרד הרישוי שולח לנהגים הזמנה להשתלמויות : קורס רענון וקורס נהיגה מונעת (למי שיש נקודות ואגב נקודות אלו לא מזכות אותך בקומקום חשמלי חדש!) העניין הוא שכל קורס עולה כסף כ- 110 ש"ח בערך. אם אתה לא עובר את הקורסים אתה לא תוכל לחדש את רשיון הנהיגה שלך. אבל, את רשיון הנהיגה מחדשים פעם אחת בחמש שנים ואילו את ההשלמויות שולחים כל שנתיים - זה אומר שמספיק שפעם אחת בחמש שנים לעבור קורס נהיגה מונעת (אם יש לך נקודות) או קורס רענון נהיגה (אם אין לך נקודות) על מנת שיחדשו לך את הרשיון. עם זאת משרד הרישוי שולח את ההזמנות להשתלמות כל שנתיים ואנשים רבים ניגשים למרות שלמעשה הם לא חייבים. נקודה נוספת היא שלעיתים קרובות לאותם נהגים שצברו נקודות נשלחת הזמנה לקורס רענון נהיגה וחודשיים אח"כ נשלחת ההזמנה לקורס נהיגה מונעת. בקיצור הברדק חוגג ומשרד הרישוי מצא דרך חדשה לסחוט כסף מהנהגים. גינת - זה שווה בדיקה מעמיקה, לא ?
 

אפרתש

New member
מעולם לא קיבלתי הזמנה לקורס הזה

יש לי רשיון כמעט עשרים שנה, עשיתי את הקורס פעמיים בזכות הנקודות שצברתי (ובאמת לא קיבלתי קומקום!), אבל אף פעם לא קיבלתי זימון לקורס הדו-שנתי שאתה מספר עליו.
 
אחרי שנתיים שבהם אתה נהג חדש

מזמנים אותך לקורס ריענון שאגב הוא מאוד יעיל. מעבר לזה לא תוזמן לקורס שכזה אנלס תקבל מספר נקודות שמחייבות בקורס.
 

גיOrigin

New member
נכון אבל לא מדויק..

אם עשית קורס נהיגה מונעת - אתה לא צריך לעשות קורס רענון - כי אגב זה אותו קורס בדיוק למעט המבחן בסופו של הקורס. אבל העוקץ הוא בזה שאם יש לך נקודות הם ישלחו לך את שני הקורסים - קודם הרענון ואח"כ נהיגה מונעת. וכשתבוא ותגיד "אבל לפני חודשיים עשיתי קורס רענון!" יגידו לך כן אבל אם היית עושה נהיגה מונעת לא היית צריך לעשות גם רענון - בגלל המבחן שבסוף הקורס - קפיש ? הם לוקחים כסף כפול על פעמיים למעשה אותו קורס..
 
למעלה