פינת הטיפים השבועית

hilala20

New member
../images/Emo176.gif פינת הטיפים השבועית ../images/Emo176.gif

והנושא השבוע - איפור מעושן מזכירה לכם לחשוב טוב טוב על טיפ הנוגע אך ורק לנושא זה. המלצות על מוצרים ספציפיים, כמו גם טיפים שאינם נוגעים לנושא, לא ילקחו בחשבון בתחרות.
לקראת סוף השבוע נכריז על הזוכה השבועי/ת אשר יזכה/תזכה בנצנצים מקולקצית ורטהיים, מתנת איל מקיאג'! שיהיה שבוע שקט...

כמובן שהטיפ הראשון יהיה זה

שמציע קודם למרוח את העיפרון ולטשטש אותו, ואח"כ לקבע עם צללית. ניתן האמת לעשות את זה עם כל צבע אך בגלל שהנושא הוא איפור מעושן- הצבעים יהיו כהים. טיפ נוסף- עדיף להשתמש בצבעים יותר רכים- סגול כהה, אפור, חום, מאשר בצבע השחור- שנותן מראה מאוד קשה ולעיתים קשה למזג אותו עם המראה הכללי של הפנים.

blue eyes angel

New member
איפור מעושן

הנה כמה טיפים לאיפור מעושן מוצלח :
להתאים את צבעי האיפור לאירוע, לבוקר צבעים טבעיים, לערב כהים יותר תלוי במבנה העין ובמגבלותיו.
שילובים = איפור מעושן לא חייב להיות בצבע אחד ובודד, שלבו אבקת יהלומים וצללית אבקה מבריקה וזה ישדרג את האיפור לחלוטין.
טשטוש, טשטוש, טשטוש = מידת הצלחת האיפור המעושן תלויה במידת הטשטושים, התחילו במעט ואז טשטשו כאילו אין מחר, מומלץ במברשת טשטוש רחבה.
זכרו, איפור מעושן זה סגנון איפור ולא סקלת צבעים השתמשו במגוון צבעים מרחבים, איפור מעושן לא חייב להיות שחור, גוונו, סגול, כחול, ורוד וכו'.
אצבעות = ניתן להגיע למידת טשטוש יפה עם כרית האצבע אשר לעיתים יותר מדויקת מהמברשת.
לאחר הטשטושים יש לא לשכוח להחזיר את הצבע לעפעף ולחדש אותו.
לאיפור מעושן "כבד" - יש לשים צבע כהה (אותו גוון ששמתם על העפעף).
לאיפור מעושן "קליל" - יש לשים צבע בהיר מהגוון ששמתם על העפעף.
לאיפור מעושן על עצם הגבה להיות טבעית כמה שיותר ולא בהירה יותר מדי.
לאיפור מעושן יפה ניתן גם להניח צללית באותו צבע או בצבע אחר מתחת לריסים התחתונות ואז לעשן גם אותו, ככה ישדרג את האיפור בצורה יפה.
חשוב ביותר באיפור מעושן כהה לא לשים יותר מדי דגש לשפתיים וללחיים וככה ניתן את הדגש לאיפור המעושן ולא ניקח ממנו את הכבוד שראוי לו (שוב תלוי במבנה העיניים). הכי חשוב ... להינות ... תנסו לשלב מגוון צבעים, לא לוותר ולאמר : "יש לי עיניים כחולות, לא נשים איפור מעושן כחול" אין כללים !!!!! אין גבולות !!!!! בהצלחה

blue eyes angel

New member
עצה קטנה נוספת

לטשטוש בסגנון מעושן מתחת לריסים התחתונות יש לקחת מברשת טשטושים קטנה ולהתחיל לטשטש. לאחר הטשטשנו יש לקחת מברשת זויות דקה ביותר ואז לסרטט קו צמוד ביותר לקו הריסים התחתונות. ככה זה נראה שהטשטוש התחיל באותו קו אבל לא, בדיוק ההפך. וזה יוצא ממש יפה. בהצלחה.

blue eyes angel

New member
חחח, אני בשוונג

יפה להניח איי-ליינר מעושן לאחר הנחת הצללית/ות וגם אותה לטשטש ב C החיצוני, זה מרים את המראה המעושן ומשדרג אותו. עוד טיפ אחד מגיע ... חשוב ביותר שיהיה ניקיון מסיבי מסביב לעיניים באיפור מעושן, לנקות טוב מתחת לעיניים כי באיפור מעושן נופלת המון צללית מתחת לעין ואם לא שומרים על הנקיון האפרוריות שתווצר מתחת לעיניים תהרוס את האיפור המעושן.

blue eyes angel

New member
עוד טיפ קטנטן

לאיפור מעושן עדין בצבעים טבעיים ועדינים לתת בקטנה עם המסקרה, בצורה ממש עדימה. לאיפור מעושן לתת מסקרה בשכבות רבות, זה שוב ירים את המראה בצורה ענקית. בהצלחה

hilala20

New member
כמה תיקונים אם יורשה לי...

מתי תפנים שריסים הם זכרים ולא נקבות? אני מצטערת, אבל זה פשוט מחרפן אותי (אפילו יותר מ"מאמי", "מותק" ושאר חברי הצוות)
שני טיפים שלא ממש היו ברורים לי, אז אני חוששת שהם לא יהיו ברורים כלל למי שאינו מאפר מקצועי: - לאיפור מעושן "כבד" - יש לשים צבע כהה (אותו גוון ששמתם על העפעף). - לאיפור מעושן "קליל" - יש לשים צבע בהיר מהגוון ששמתם על העפעף. לשים איפה? חשוב לזכור שהטיפים הללו לא משמשים רק את הקהל המקצועי של הפורום, אלא נועדו גם ואולי אפילו בעיקר לטובת הקהל החובב, ולכן שימוש בהסברים חדים וברורים ככל הניתן חשוב יותר מהכל.
לגבי מה שכתבת בהודעה השלישית שלך - על אייליינר מעושן שאפשר לטשטש אותו לאזור ה-C החיצוני, חשוב לזכור שאומנם איפור מעושן לא חייב להעשות בצבע 1 אבל הצבעים יבואו בשכבות ולא אחד ליד השני. כלומר: אין C חיצוני (=זווית חיצונית) מודגש באיפור מעושן כי הצבע הוא אחיד (ולא משנה מכמה גוונים בשכבות הוא מורכב.
באשר לטיפ האחרון שלך - איפור מעושן משוייך לשימוש בצבעים כהים. נכון שגם צלליות בגוונים בהירים אנחנו מטשטשים, אבל "איפור מעושן" כמושג מתייחס לצבעים כהים...

hilala20

New member
אה ונזכרתי בעוד משהו קטנטן

לפעמים דווקא מאוד יפה לשלב איפור מעושן וגם שפתון כהה (מראה הפאם פאטל לדוג'). זה לא גורע מהעישון. ברור שלפעמים זה יותר מידי, אבל לא תמיד

כ ו כ ב 7

New member
כעקרון אהבתי את הטיפים-והילה-לא

ידעתי שריסים הם בזכר... אומרים - ריסים ארוכות,לא?

tokit

New member
לא../images/Emo70.gif

אומרים ריס ארוך ולכן ריסים ארוכים..

../images/Emo41.gifהטיפ שלי למראה מעושן../images/Emo41.gif

לדעת לעשות מראה מעושן באופו מוצלח זאת משימה לא פשוטה בכלל, במיוחד בגלל שמדובר בעבודה עם צבעים כהים מאוד. המראה המעושן הקליל הוא פשוט מאוד לעשייה: בעזרת מברשת קטנה [או אלכסונית למי שנוח] לשים צללית שחורה על קו הריסים התחתון מהפינה החיצונית של העין ועד לנקודה שמתחיל האישון. מאותה נקודה ועד הפינה הפנימית של העין להמשיך במסקרה בצבע חום או חום כהה. החום מומלץ בעיקר לבהירות, מי שמרגישה שזה לא מתאים לה כמובן יכולה לוותר על החום ולהשתמש בשחור על כל קו הריסים התחתון. ככה השגנו מראה אפל יותר של העיפרון השחור במעקה העין, דהיינו - איפור מעושן קליל.
כמובן שניתן לעשות את אותו הדבר גם על קו הריסים העליון לאפקט דרמטי יותר.

נטליא

New member
טיפ קטן...

תמיד אומרים לא חשוב הכמות אלה האיכות... כאן זה מאוד נכון, מאוד חשוב להתחיל לעשן עם כמות קטנה מאד של צללית ולאט לאט לטשטש ולהוסיף על פי הצורך. לפעמים טועים במחשבה שצריך כמות גדולה של צללית מה שיוצר כתם, מקשה את הטשטוש וגורם לעבודה מלוכלכת. צריך להתחיל בקטן עם מעט מאוד צללית , לנקות את המברשת ולטשטש ולהוסיף כל פעם קצת לפי הצורך עד לתוצאה מושלמת.

lady mika

New member
טיפ קטן

יש לי אמנם טיפ קטן אבל אני מכירה בנות (כמובן בנות שמאפרות את עצמן, זה לא טיפ למקצועניות לדעתי) שהוא עזר להן: כשעושים איפור מעושן פשוט עושים קודם כל את העיניים, כשמסיימים הכל עוברים על הפנים עם צמר גפן וקצת מים או מי פנים (תלוי בסוג העור והרגלי הניקוי) ואז מתחילים ב'טיפול' הפנים השגרתי. זה חוסך כל כך הרבה בלגן, תיקונים, פודרה מיותרת מתחת לעיניים ושאר צרות.

hilala20

New member
אבל מאוד חשוב

כן לשים מייק אפ על הפנים ולא לעשות את זה על פנים נקיות מאיפור לחלוטין. הסיבה: אם הצללית תיפול על עור נקי - יהיה קשה יותר להסיר אותה מהעור, מה שעלול לגרום לגירוי ולאדמומיות, בעוד שאם הצללית תיפול על מייק אפ, יהיה לנו מאוד קל להסיר את המייק אפ יחד עם כל הלכלוך ולאחר מכן לשים מחדש.

טלי ה

New member
../images/Emo41.gifטיפ קטון

לא יודעת כמה זה טיפ, אבל מצאתי שיטה מאוד מהירה ליצור מראה מעושן... פלואידליין... הוא פשוט מוצר מנצח... [ומאחר שהבנתי שאסור להמליץ על מוצר ספציפםי-אז כל בסיס קרמי וכהה ועמיד שאפשר למרוח בקלות עם האצבע] בעזרת האצבע [איזו שנוח] ופלואידליין בגוון כהה... אני מורחת ממש בטפיחות על העפעף, כל פעם מוסיפה שיכבה כדי ליצור יותר אטימות ומרקם עשיר יותר... גם בעפעף העליון וגם בתחתון.. ועל זה, עוברת בטפיחות עם מעט פיגמנט או כל צללית אחרת שמקבעת את הפלואידליין-שעצם השימוש באצבע ובטפיחות-אוטומטית יצר מראה מעושן וממוזג עם העור... המלצה חמה-להצמיד נייר טישיו ללחי.. ששאריות הפיגמנט יפלו עליה...[דברים רעים קורים כשפיגמנט מנצנץ נופל על לחי שכבר מאופרת... מניסיון..;)] להשלמת המראה יש להניח עיפרון\פלואידליין שחור או כל גוון כהה שיתאים [או יתן קונטראסט] לעישון שמסביב לעין... לדעתי אפשר לוותר על היילייט של עצם הגבה, אולי בצבע ממש טיבעי... כי העישון הוא פחות זוהר.. וזה כל היופי שבו..האפלוליות הזו... וכמובן, שכבות על גבי שכבות של מסקרה.. כדי לתת נופח וכובד לריסים [הזכרים:)] אם רוצים לשדרג קצת את המראה, אפשר לתת נקודות אור בריסים בעזרת צללית אבקה שתוצמד למסקרה.. זהו..אני חושבת..

tokit

New member
איזה קטע..

גם אני תמיד מצמידה טישיו לאזור מתחת לעין.. חשבתי שאני המשוגעת היחידה..

למעלה