אתניקס - 20 הגדולים

won the game

New member
../images/Emo176.gif אתניקס - 20 הגדולים../images/Emo70.gif ../images/Emo176.gif

כמה שהתגעגעתי לעשות מצעדים...
ואחרי שבפסח ערכתי מצעד לאייל גולן – הגיע הזמן לחלוק כבוד למי שטיפח וקידם אותו!
אתניקס
היא אחת הלהקות המצליחות ביותר בישראל בשנות ה-90, ואחת הלהקות המקומיות האהובות עליי ביותר
הלהקה שינתה את הפופ הישראלי בפרט ואת ההתייחסות למוסיקה מזרחית ישראלית בכלל. הקדמה:
ב-1989 התפרקה להקת מוסקווה אחרי כארבע שנות פעילות כלהקת רוק לא כל כך מצליחה. שניים מחבריה, הקלידן תמיר קליסקי והזמר והגיטריסט זאב נחמה, החליטו להמשיך יחד בכיוון חדש. עם הטכנאי יועד נבו (שהפיק מוסיקלית עם קליסקי אלבום לשלישיית מנגו) הם הקליטו סקיצות אחדות לשירים חדשים שלהם, הגיעו בהמלצת רמי קליינשטיין לרוני בראון, והוחתמו על ידו בהתלהבות לחברת התקליטים שלו, "הליקון". רוני בראון ודרור קליסקי (אחיו של תמיר) המציאו להם את השם אתניX כביטוי לכוונתם לשלב מוסיקה אתנית, רוק ודאנס חדשני. *עוד מידע על הלהקה! *לאתר הבית של אתניקס! מיד מתחילים... 20 הגדולים של אתניקס
תהנו

won the game

New member
../images/Emo41.gif מקום 20 ../images/Emo41.gif

שניים שניים השיר סיים במקום 16 במצעד השנתי של שנת 1990. מתוך אלבום הבכורה של אתניקס.
"שניים שניים הם רוקדים על סלע ותלויים מעל האדמה שניים שניים מול חוקי הטבע עם חליפות בהזמנה"

won the game

New member
../images/Emo41.gif מקום 19 ../images/Emo41.gif

מקדש האהבה מקום 14 במצעד השנתי של רשת ג' ב-1990! מתוך אלבום הבכורה שנושא את שם הלהקה.

נטלייי

New member
שיר מדהים ../images/Emo99.gif

אצלי הוא הרבה יותר גבוה. רק תיקון - השיר מתוך האלבום "אדם ונחש", ולא מתוך "אתניקס". וגם אין מצב שהוא היה במצעד של שנת 1990, כי הוא יצא רק ב 1992 נדמה לי, שאז בערך יצא הדיסק.

won the game

New member
../images/Emo41.gif מקום 18 ../images/Emo41.gif

שיר הטרטע בשנת 1995 הקליטה אתניקס ביחד עם צוות "הקומדי סטור" שיר לתוכנית הטלוויזיה שלהם. השיר זכה להצלחה ולתפוצה ברחוב
אני אישית שונא אותו ובגלל זה הוא במיקום נמוך יחסית.
"שנים רבות למדתי ממש כמו משוגע ולבסוף הצלחתי לשיר את הטרינטע עכשיו אני יודע זה בכלל לא רע כי בעזרת הטרטע אשיג כל בחורה טרטע טרטע טרטע..."

won the game

New member
../images/Emo41.gif מקום 17 ../images/Emo41.gif

אין כמו אמא אחלה שיר שלהם, מוזמנים להקדיש לאמא
מתוך "ברוכים הבאים לישראל", שנת 1998.
"אמא, בזמנים קשים את הכאב הפנימה בחיוך כובש היא את כולם הקסימה את הנפש היא כובשת מבפנים אמא, מחשבות עולות ומתחזקות בי פנימה את החלומות שלי תמיד הגשימה את הנפש היא כובשת מבפנים"
*מוקדש לרן שאוהב מאוד את השיר

למעלה