סלינו על כתפנו ראשינו עטורים

judith4

New member
../images/Emo171.gifסלינו על כתפנו ראשינו עטורים ../images/Emo172.gif

עוד חג עם שיעורי בית להורים: בגן אחד נתלתה טבלה בה כל הורה היה אמור לשבץ את עצמו מה הוא מתכוון להביא למסיבת החג (פשטידות,עוגות, סלטים וכו'), מזל שהיה גם טור של אחר שבו יכולתי לכתוב משהו שלא צריך להכין, טוב רק קצת - רשמתי ביצים קשות. המסיבה מחר בסוף שעות הגן 14:45. בגן השני של הבכור יש גם מחר ארוע אחר צהריים פעילות בתנועה (אחלה רעיון) אבל לכבוד החג תהיה גם ארוחת ערב חלבית - ושוב צריך להשתבץ ולומר מה מביאים (משם לקחתי את הרעיון של משהו שהכנתו קלה במיוחד לגן השני). והשוס הוא למחרת בבוקר והפעם ביום שישי "על הילדים להגיע בבגדים לבנים, סלסלת ביכורים מעוטרת
(פרחים, עלים, סרטים ועוד...) וזר
פרחים לראשם. בסלסלה - מעדן חלב
, שני סוגים שונים של פירות הארץ
. הזמן קצר ורשימת הקניות ארוכה. דיווחים על האירועים בהמשך. ואצלכן?

lb4

New member
לצערי לגן שלנו(שאני כנראה עוזבת)יש גם יתרונות

והבולט בהם שלא מטרטרים יותר מידי את הורים. בכל השנה לא נרשמה שום פעילות אחה"צ וחוץ מיום גיבוש אחד , חנוכה ויום המשפחה שלושתם ביום שישי . פרט לך לא התבקשנו לבוא כלל. תענוג להורה עובד. יש כמובן גם קייטנה עד ה20 לחודש, וגם ההכנות לארועים שונים מתונות ביותר ( תפוח אדמה אפוי ללג בעומר, עלה חסה וביצה לפסח וכד). ולשבועות- טנא מקושט עם פירות וירקות ותלבושת לבנה. זה הכל. עם כל הפרוייקטים שאני שומעת כאן אני כבר שוקלת להשאר בגן הנכחי.

יולי 7

New member
../images/Emo13.gif מה שמזכיר לי

שבתור אחת שיש לה "ידיים טובות" הייתי מוזעקת לחברי כל שני וחמישי לצורך הפרויקטים האלה שהטילו עליהם בגן, טנא זרים חנוכיות ספינות פיראטים ומה לא? (אבל חייבת להודות שזה היה גם מהנה
)

tutik1

New member
אצלינו קצת נבהלתי כשראיתי

בפתק שקיבלנו שמסיבת השבועות תתקיים ביום שישי ב-8:45 בבוקר-אבל הסתבר שזה ללא הורים (לא ברור לי למה הקפידו לציין שעה מדוייקת...), למרות שאני אוהבת את החג ואת הפירחוניות והטבע שבו, ולא היה אכפת לי להשתתף. התבקשנו לבוא עם חולצה לבנה (זה די קטע, העניין הזה עם חולצה לבנה-בכלל, ובפרט לגן-זה די הופך את החולצה לחד-פעמית, לא??), ולהביא זר לראש (גם אצלינו ניסו להדגיש שיהיה זר "אמיתי" למרות שכבר ראיתי אמא אחת מהגן קונה זר בחנות...) וטנא. דיסקסתי את נושא הטנא עם קוקי והוא מאד התרגש מהעובדה שנשים בטנא תותים מהגינה... (ביקשתי ממנו שישתדל לא לקחת מהם ביסים עד יום שישי...
)

מרגנית2

New member
כנל קיבלנו רשימה ארוכה

מצרכים וזר ומעדן וביכורים.. ההורים לא הוזמנו... ואנחנו בילינו בתל אביב אתמול עד הלילה - היה ארוע משפחתי - כך שהגענו רק עם חלק מהרשימה.. אני מקוה שהילדים לא ימררו את חייו של בני - למה הסלסלה שלו "לא תיקנית".. חג שמח

זואי11

New member
ולי הודיעו אחר כבוד שביתי אמא שבת ביום ו'

ובמקום החלה המסורתית עליי לרכוש עוגת גבינה ממקום עם הכשר
נראה לי שמישהי שם נסחפה קלות... ובלי קשר, היום כשהגעתי לגן ראיתי שהגננת המחליפה נמצאת לבדה והסייעת חולה- הגננת צריכהלהשתלט לבדה על 35 דרדקים שובבים מאוד. הסכמתי להישאר שם בתפקיד הסייעת ולעזור עד שישלחו מחליפה מהעיריה. (פיצית החולה שלא הלכה היום לגן ישבה מרותקת במפגש של הגדולים
) 2 הבנות שלי נהנו עד השמים, ולי הייתה חוייה מרתקת ומלמדת.

judith4

New member
נשמע ממש חוויה חיובית

חוץ מפיצי החולה - מאחלת שתהיה בריאה מהר.

הילה35

New member
נשמע כייף, הבילוי בגן

הייתי שמחה מאד לבלות כמה שעות בגן של המתוקית.אצלינו אפילו ימי הולדת הם רצו לעשות בלי הורים, אבל הורים לחצו אז עשו ביומולדת כן מאפשרים להיות. ולגבי העוגה-אם זו עוגה בחושה שאת מערבבת בקערת זכוכית, בכף (נניח חדשה) ואופה בתבנית חד פעמית, לא צריכה להיות בעיה עם זה.

הילה35

New member
באמת הגזימו..

אצלינו רק טנא עם פירות ומעדן+חולצה לבנה. שאלנו מזמן מהספריה דיוידי של רינת ומימי עם שירי שבועות (מקסים) וחגים באיזור, ולקחנו ספר בשם סלסילת הביכורים, כך שהמתוקית מצפה מאד, ומסתובבת כל הזמן עם סלסילה בבית..

dafnapo

New member
אצלנו יחסית פשוט השנה

אצל הקטנה - היום חולצה לבנה, זר (פלסטיק) וטנא (סלסלת הלחם + ידית מושקעת ממנקי מקטרות ב-6 צבעים וגם עיטורי פרחים), מחר חגיגה בגן של הגדולים שלא דורשת ממני כלום וגם יביאו להם גדי. אצל הגדולה - חגיגה ביום שישי - חולצה לבנה, זר (זה של אחותה) וטנא (זה שכבר הכנתי, אלא מה) עם פירות ומעדן חלב. כל ילדי הגן של הגדולה הולכים לטכס הבאת ביכורים בבית הספר ואח"כ חוזרים לחגיגה בגן. בישולים - ליום א לערב חג אצל סבתא - נקווה שהפעם לא יהיה יותר מדי אוכל...'

פרח333

New member
אצלנו הוועד מארגן מסיבת שבועות בשישי הבא

הייתי מעדיפה שיהיה אחה"צ ולא בשישי הקדוש, איזה באסה!! הם עושים את המסיבה ב- 9:30, בתקווה שלא יביאו את הילדים בבוקר, ושאחרי המסיבה ישר ניקח אותם ב- 11:00. זה יוצא יום שישי אחרון לפני המעבר דירה (שיקרה כנראה ביום שישי אחרי), מלא סידורים ואריזות, והודיעו לנו רק היום... ממש מבאס. אני אנסה לדבר איתם שלפחות ידחו את זה לעשר-עשר וחצי, יתן לי שעתיים-שלוש בבוקר לעשות משהו.

החמות

New member
../images/Emo172.gif

אצלנו החג נחוג בקטנה (טוב הם עסוקים בחזרות למיסבת סיום
) חולצה לבנה ומעדן
ופרי וירק ל
הקולקטיבי לגבי החולצה -האודות לקליה גם חולצות שדגמו מקרוב את החול ואת עוגת השוקולד חזרו ל
המקורי נפצה בארוחה חלבית אצל סבתא ואם חברים שיבואו להתארח

טלטל11

New member
אצלינו דווקא הפעם "בקטנה" ../images/Emo172.gif../images/Emo171.gif

התבקשנו לשלוח את הילדים הבוקר בחולצה לבנה ועם טנא. מה יהיה בטנא הושאר לשיקול ההורים, והיות שכך, השארתי את הבחירה בידי שפיצקי (מי שמכירה אותו יודעת שרפרטואר הפירות שלו לא מהמגוונים ביותר). הבוקר הכנו טנא לבחירתו, עם תפוח, בננה, תפוז (חיפשתי די הרבה אתמול עד שמצאתי אחד
) ושזיף. קישטתי אותו עם בד רשת כזה ובד פרחוני מתחת לפירות, ויצא ממש חמוד
כשהגענו מיד עיטרו את ראשו בזר פרחים וצילמו עם הטנא, והחגיגה בגן מתרחשת היום בלי ההורים. ביום שישי הבא יש לנו טיול גן עם פעילות לשבועות, כך שסה"כ הפעילות סביב החג מאוד נחמדה השנה.

dafnapo

New member
לפחות בחג הזה קשה לגננת של שפיצקי

להסתבך בלשונה בהסברים מיותרים
אלא אם היא תיכנס לדיני אישות במגילת רות

טלטל11

New member
../images/Emo6.gif הזכרת לי "פנינה" לא קשורה-

השבוע שפיצקי סיפר לי בבוקר, שהגננת סיפרה, אין לי מושג באיזה הקשר, "שאם אנשים לא היו מתים, אז לא היה מקום בעולם לכל האנשים. בגלל זה אנשים חייבים למות בסוף. נכון אמא?"
חוץ מזה, בלי קשר, שפיצקי חוזר ושואל כבר כמה ימים, בהשראת כל החגים האחרונים שהיו כנראה, במי נלחמו בשבועות, ומי רצה להרוג אותנו
לא עוזר לי כמה אני מסבירה על מה החג, קשה לו להפנים את העובדה שאין אנשים רעים מכל סוג שהו שמעורבים בסיפור, וגם לא איזה גיבור\ים שנלחם בהם והציל את היהודים

tutik1

New member
בדיוק אמרתי הבוקר לחברה שאיזה

חג כיפי זה-שאין סיפור מלחמה והרג מאחוריו... אבל אם כבר "בלי קשר"-קוקי בימים האחרונים "הגיע לגיל" שהוא לוקח חפצים ויורה עלי איתם, והורג אותי...

טלטל11

New member
וולקאם

אין מה לעשות יקירתי, זה שלב שכל הבנים עוברים. הקטע הזה מדהים אותי כל פעם מחדש. דרך אגב, אנחנו עברנו דרך פאזה ששפיצקי היה "מצווה" על דברים להפוך לדברים אחרים, בעזרת מקל קסמים. בהמשך הוא התחיל לצוות עלי עם המקל הזה לעשות כל מיני דברים. אז ציוויתי עליו בחזרה

tutik1

New member
זה תמיד מזכיר לי את הבן של חברים

שהיה מגיל 0 בחינוך אנטרופוסי נטול אלימות, ובנוסף לכך היה מגיל מאד מאד צעיר כנר מצטיין, והיתה לו תקופה שהיה מחזיק את הכינור ו"יורה" בו לכל עבר...ללמדנו שאי אפשר להימנע מכך... (וסליחה על ההיסחפות משבועות לנושא הזה...
)

למעלה