סוויטת יום העצמאות

Fish in the sea

New member
../images/Emo165.gifסוויטת יום העצמאות../images/Emo165.gif

וירוס מטורף מאיים להשמיד את כל השירים העבריים שנכתבו אי פעם, אתם יכולים לשמר עשרה כאלה בלבד. מי הם יהיו
~רצוי לא לחזור על אותו אמן יותר מפעם אחת~ אתה לא הגעת לדבר סתם ביום העצמאות העצוב ביותר בעולם

dirty boots

New member
אוקיי :]

אני אכתוב בכוונה שירים שנכתבו ומבוצעים בעברית. מוניקה סקס-מסך זהב (כל כך קשה לבחור
). חייבים לתת לאחת מלהקות הרוק הישראליות האהובות עליי כבוד ראוי
אינקפציה-זכוכיות. כי אינפקציה היא לא רק אחת מהלהקות הבאמת הכי טובות בארץ, הם גם יודעים לעשות צחוק ולרגש כשצריך. ואפילו נקודת בונוס לקליפ. נושאי המגבעת-הבא בתור הוא סוס. אי אפשר בלי
היהודים-פעמון מלחמה. שאנשים יגידו מה שהם רוצים, שהיהודים הם להקת פוזה, וגם אם זה נכון בחלקו, להקה שעושה שירים כאלה היא לא סתם להקת פוזה. (ובכיף הייתי בוחר בFather, אבל הלכנו על עבריים). איפה הילד-נפלת חזק. נוסטלגיה, שיר מצויין, איפה הילד במיטבם. מופע הארנבות של ד"ר קספר-אחלום לנצח. עוד פעם נוסטלגיה, וגם אחד מהשירים הכי טובים מהארץ. פורטיסחרוף-ניצוצות. כי אי אפשר בלי, וזה גם שיר מדהים. אביתר בנאי-יש לי סיכוי. באמת צריך להסביר? עמיר לב-שמוליק. שיר על התאבדות, וגם פה יש לקליפ ערך מוסף. מעולה. אלג'יר-דם על הים. הקול של אביב קורע מבפנים, הגיטרות חותכות, הליריקה... פשוט ככה.
בונוס: רונה קינן-מבול. "בחיוך פרוע, עוד אחזור לגבות חובות לשבור חומות...". אני יודע שזה לא בסדר לשים את רונה בבונוס אבל נתנו רק עשר

Sum41xGiRL

New member
הידד!

1)נקמת עוללים - בלדה לשוטר מג"ב 2)נכי נאצה - סולחה עם החמאס 3)פורטיס- רד מעל מסך הטלוויזיה שלי 4)משכב בהמה - מכות עם קרשים 5)איפה הילד - היי, מישהו שומע אותי?!?!? 6)Useless ID - a year to forget 7) דיר יאסין - ברוטאלי מאס גרייב 8)מוניקה סאקס - מכה אפורה 9)צביקה פיק - רחל 10) אסטרוגליידס - מתיתיהו

hospital_food

New member
יאלה

כמובן שאני אשכח מלא, אבל הנה 10 שכרגע עולים לי בראש ואני מאוד אוהב: מוניקה סקס- מכה אפורה(שיר נצחי) טאטו - מריה עמיר לב - 6 שעות שרית חדד - יאלה לך הביתה מוטי פונץ' - הוא מסתכל בה כל הזמן אפרת בן צור- שמש אתניקס - תותים אהוד מנור - גלי עוזי חיטמן - אלוהים שלי ענבל פרלמוטר - חלום

retard boi

New member
אחלה קונספקט

נראה... המכשפות - להתעורר בבוקר פורטיס - בואי אלי ברי סחרוף - חלליות אריק איינשטין - אבשלום ענבל פרלמוטר - בתוך הטינופת מיכה שיטרית - טבריה משינה - אנה פוליאנה פרנק - גיבור צבא ההגנה דן תורן - לבן על לבן טאטו - תנינים

shalt5

New member
שלי ורק שלי (לא לפי סדר מסוים)

1. אריק איינשטיין - עטור מצחך זהב שחור כי... טוב, כי ככה 2. ברי סחרוף - עוד חוזר הניגון כי מה יותר נכון לבחור מהשירים של ברי אם לא את השיר של אלתרמן 3. מאיר אריאל - נשל הנחש כי השיר מקסים, וכי אי אפשר בלי מאיר אריאל 4. מוניקה סקס - כל החבר'ה (פצעים ונשיקות?) בגלל השורה האלמותית "החוק היבש לא נרטב אף פעם", ובגלל שמגיע ייצוג ללהקה שאפיינה אולי יותר מכולם את הרוק של שנות ה-90 (אבל לא בטוח אם לא עדיף פצעים ונשיקות. נו מילא) 5.אביב גפן - אנחנו דור מזוין ולא שאני חולה על השיר, אבל אנחנו דור מזוין... 6. החלונות הגבוהים - אינך יכולה אפילו שכבר בחרתי אחד של אריק... אבל השילוש הקדוש מנצח 7. איפה הילד - לבן בחלום שחור (נפלת חזק, מה שעובר עלי, מישהו שומע אותי) כאן התחרות מאוד קשה. המקום בגלל שמי שחימם את בוב דילן לא יכול לחלוף בלי איזכור. אה, ובגלל איגי וקסמן... 8. אסף אמדורסקי - יקירתי כי אין עוד שיר אהבה כזה 9. קורין אלאל - אנטארטיקה כי יש סוסים שמדברים עברית... והיא הגברת הראשונה האמיתית של הרוק הישראלי 10. שי נובלמן - sad song, happy song ואתם יכולים לקפוץ לי כולם

Sleepy strange

New member
10 השירים העבריים הגדולים ביותר

זו הבחירה שלי, הנימוקים הם על אחריותי בלבד. 1 "חייל של שוקולד" - החלונות הגבוהים. אחד השירים החריפים, אנטי-מלחמתיים ונועזים ביותר שהולחנו כאן אי פעם, וזה קרה ב-1967. מלים של חנוך לוין, לחן של שמוליק קראוס וביצוע מופלא של השלישיה. 2 "שיר סתיו (כל הנחלים הולכים לים)" - אריק לביא. מלך ה-COOL. רוקנרול עברי משובח, טקסט מעולה של עמוס קינן, אורבני ונון שלנטי, ולחן מבריק של יוחנן זראי, והגיטרה החשמלית של קלפטר, יצחק, אח.. תענוג. 3 "מה שיותר עמוק יותר כחול" - שלום חנוך. דוגמא לכך ששיר ענק יהיה גדול בכל גירסא שלו, בין אם רוקית-קצרה-מהירה (ב"שבלול", 1970) ובין אם ארוכה-פרוגרסיבית (ב"סוף עונת התפוזים" של תמוז, 1976) 4 "לא יודע איך לומר לך" - שלום חנוך. עוד דוגמא. הביצוע הדגול של שלום חנוך ולהקת בני נח מ-1973 יצאה רק על סינגל (שלא ניתן להשיג), אבל יש ביצוע "חוקי" מפוצץ באלבום של תמוז, ועוד גירסה של שלום לבד בהופעה, ותמיד השיר הזה ממוטט. אדיר. 5 "סינדרלה מקומית" - חוה אלברשטיין. שילוש מושלם: רחל שפירא מלים, מיקי גבריאלוב לחן, חוה אלברשטיין ביצוע. מתוך האלבום הכי גדול של אלברשטיין, "התבהרות" (1978) 6 "שיר כאב" - מאיר אריאל. שוב: נועזות וברק של טקסט, לחן בוב-דילני ועיבוד/הפקה מוזיקלית הולמים. שיר ענק, שלא מאבד רלוונטיות. 7 "ערב של יום בהיר" - אפרים שמיר. איזה שיר חורף יפהפה. נסוך עליו קסם. פשוט ככה. שמיר היה זמר-מבצע ענק בתקופה ההיא. 8 אהוד בנאי - "אל תפחד" (וגם "הכנאפה מתוקה"). האמת? הייתי יכול לשים פה 10 שירים של אהוד בנאי, ברשימה הזו, בלי שום בעיה, ובכל זאת אלה השירים שלו, שאני שומר הכי קרוב ללב - כי הם כל-כך ישראלים, ומנחמים ומלאי אור. 9 "נדמה שישוב" - פונץ'. אני זוכר שבפעם הראשונה ששמעתי את השיר הזה ברדיו, כמעט איבדתי את ההכרה. זה היה השיר הכי אנגלי שנכתב בעברית, הגיטרה של אלי שאולי לקחה אותי אל מחוזות ירוקים רחוקים, ועם זאת הטקסט והשירה של יוסי בבליקי היו מאוד מכאן, מהדרום החם של תל אביב, או בת ים, או באר שבע. גם מפונץ' הייתי מסוגל לקחת 10 שירים לרשימה הזו, אבל זו לא חכמה...(-: 10 "דם על הים" - אלג'יר. תיאור חריף, של רגע לפני הקפיצה הגדולה שאין ממנה חזור. אני חושב שמעולם לא נכתב בעברית שיר אובדני כה מהמם. נ.ב. תשאלו אותי מחר, אני אכתוב כאן רשימה של 10 שירים אחרים לגמרי - אבל ככה זה עם רשימות מהסוג הזה (-:

חולוני

New member
מה שעולה לי כרגע בראש

אינפקציה - בקבוק עלי זהר ארגוב - נכון להיום איזבו - Сook Me הדג נחש - לא מוותר זקני צפת - מה אתה עושה כשאתה קם בבוקר נוער שוליים - לך איתה בועז שרעבי - כשאת נוגעת בי שרית חדד - הייתי בגן עדן משינה - הכל התחיל בנאצר חלוצי החלל - מוסיקה בונוס: שפיות זמנית - הקיץ האחרון

פוֹלי

New member
כמה סינונים הייתי צריכה לעשות ../images/Emo10.gif

כל פעם החלפתי שיר בשיר אחר, אז אני אכתוב עכשיו לפני שאני שוב אתחרט...
בלובנד ורות דולורס וייס - הלילה יורד
אהוד בנאי - כולם יודעים
אסף ארליך - בבות חלון הראווה
אלג'יר - נאמנות ותשוקה
אריק לביא - זה קורה
ברי סחרוף - עיר של קיץ
שלום גד - סוף המדבר
קוקו בלוף והיתושים - אור של קיץ
רוקפור - חור בלבנה
דן תורן - לבן על לבן

Fell

New member
אסוציאטיבי

נושאי המגבעת - האדמה מקולקלת מאיר אריאל - נשל הנחש בלובנד - ערים וזכרון פונץ' - ונדמה שישוב רונה קינן - מבול ערן צור - הוא והיא אהוד בנאי - ברוקלין שלום חנוך - מחכים למשיח חווה אלברשטיין - לונדון גידי גוב ומיקה קרני - הגשם יבוא פל, משנכנס אדר אמאשלך זונה.

ערפיח

New member
סעמק, נמאס להגיד את זה כבר,

אבל אין כזה שיר, "האדמה מקולקלת" - הוא נקרא "נושאי המגבעת".

ג'יזס...

טאטו- מריה ערן צור - עלבון אביתר בנאי- עדר של שברים נושאי המגבעת - האלוהים שלי עייף ברי סחרוף - הזיות פורטיס- אינקובטור מאיר אריאל - חיית הברזל יאפים עם ג'יפים- אין פקקי תנועה ג'ירפות - בחורות כמו מים פרווה חמה - הרפתקאה בחלל [ואיפה עמיר לב?! והפה והטלפיים?! וכינורו של רוטשילד?! פףף, איזה טירוף, אני בטח אתחרט על הכל]

ערפיח

New member
איזה כיף שיש אותי באמת.

אגב, אם כבר קול של אלוהים אחר, אז הגרסה הארוכה או הקצרה? (אני בעד הארוכה)

למעלה