60 שנה למדינת ישראל

eshkolit32

New member
../images/Emo164.gif../images/Emo165.gif60 שנה למדינת ישראל

אני חייבת להודות: יש לי רגשות מעורבים אל המדינה הקטנה שלנו. מעין יחסי אהבה-שנאה כאלה. מן תחושה שאי אפשר איתה ואי אפשר בלעדיה. הפחד התמידי שזורעים בנו במשך שנים המנהיגים שלנו מוציא לי לפעמים את כל החשק להיות כאן. ומצד שני, המשפחות של ההורים שלי נלחמו כדי להגיע לכאן, אלו שלא עלו לארץ מהמשפחה של אמי נספו במלחמת העולם השניה. אבא שלי סבל השפלות כשהיה נער כשנאלץ לעבוד במחנה כפייה עם אביו. אני לא יכולה (וגם לא רוצה) להתנתק מהדברים האלה. מצד שלישי, שגרה של חרדות קיומיות וחדשות מדכאות על בסיס יומיומי הם דברים שלא פשוט לחיות איתם בשלום. אז מדינה ליהודים זה טוב או רע ליהודים.....? עדיין לא הצלחתי למצוא תשובה. בכל פעם שאני מטיילת באירופה אני חושבת: אח, איזה חיים טובים יכולים להיות לי אם אני אעבור לכאן. איזו תרבות, איזה נימוס, כמה נקי כאן בכל מקום, איזה אנשים מקסימים וטובים וידידותיים ואיזה בנינים יפים ומזג אויר קריר כמו שאני אוהבת וכמה ירוק. אני חוזרת לארץ ובמטוס אני תמיד עם דמעות, שואלת את עצמי למה אני לא יכולה פשוט לקום וללכת מהארץ המובטחת ולנסות לחיות קצת במקום אחר. קצת, רק בשביל החוויה, בשביל לראות דברים מנקודת מבט אחרת. לחצי שנה-שנה-שנתיים. הרי הגעגועים יחנקו אותי בסופו של דבר ואחרי תקופה שאחיה שם אין לי ספק שאחזור לכאן. אני רוצה להאמין שיום אחד אני אהיה מסוגלת לעשות את זה. אני חושבת שחשוב שבן אדם יצא מהקופסא שלו ולו לזמן קצר. בינתיים אני כאן. מוקפת בדברים מציקים כמו אוירה של לפני המלחמה הבאה, אנשים אגרסיביים ויותר מדי אלימות. אבל אני מסוגלת לראות שבנוסף יש כאן לא מעט דברים שמפצים על עוגמת הנפש. החומוס והפלאפל, האוירה הקסומה שיש בתל-אביב ביום שישי אחרי הצהריים, היצירה האומנותית שפורחת בארץ החל מקולנוע ותיאטרון דרך מוסיקה צילום וציור, מגוון אנושי מרהיב של אנשים מרתקים, אלף ואחת אופציות לבילוי מכל סוג שרק תרצו, ועוד כל מיני סוכריות שממתיקות את החיים כאן. אני מאחלת למדינה מזל טוב ומקווה שהיא תשכיל ללכת בדרכים שיניבו פירות תרבותיים וכלכליים.
איך אתם מרגישים בערב יום העצמאות הזה?
מה אתם לא אוהבים בארץ?
מה אתם כן אוהבים בארץ?

funky n

New member
../images/Emo10.gif שונאת את היום הזה

קודם היום זכרון המדכא הזה ואז כולם יוצאים ושמחים להם..
אוהבת את ירושלים,אולי עוד כמה מקומות.. שונאת את כל השאר

MoRoSH11

New member
אני ממש אוהבת את היום הזה

למרות שיום הזכרון קשה לי, אבל זה לא סותר. אני חושבת שלמרות שישראל זה לא מקום שקל לחיות בו יש בה המון יתרונות.

למעלה