שבת שלום ידידיי החמדודים

שויי

New member
../images/Emo16.gif../images/Emo16.gif../images/Emo48.gif שבת שלום ידידיי החמדודים ../images/Emo140.gif

ברכות לשישבת רגוע ושמח מלא צחוק, ושקט בעת הצורך
 
שבועיים לפני פסח ../images/Emo6.gif

שמוליק שהיה יהודי שומר מצוות וגם גאון פיננסי לא קטן, עזב את ברוקלין לטובת הצעת עבודה כסגן נשיא של חברת ברוקרים ידועה במדינת יוטה, שידועה כמדינה של המורמונים. הלחץ על הנשיא היה חזק מכיוון הדירקטוריון. "לא יכול להיות שיהודי ינהל לנו את העסק. אנחנו אנשים דתיים כאן" אמרו לנשיא החברה. הנשיא לקח את שמוליק בצד לשיחת מוטיבציה והסביר לו בצורה שלא משתמעת לשתי פנים שהוא חייב להתנצר אם הוא רוצה להמשיך להחזיק במשרה המכובדת הזו, שגם באה עם משכורת בת שש ספרות כמובן. לשמואל לא הייתה ברירה. עם כל הקשיים שהיה לו להתנצר, לא היה לו קל לאבד משרה כזו. הוא בא הביתה ואמר לאשתו. "מיום ראשון אנחנו מתחילים ללכת עם הילדים לכנסיה". וככה עברו כמה חודשים טובים ואשתו לא הפסיקה להציק לו על הנושא הזה ואמרה לו: "זה קשה לי ככה, אני מתגעגעת לשבת, להדליק נרות, קידוש, חגים. כסף זה לא הכל שמוליק". וככל שהציקה לו כך גברו על שמוליק מיודענו יסורי המצפון שלו. עד שיום אחד בא לנשיא החברה שלו ואמר לו: "תראה, אני לא יכול להמשיך ככה אני כולי מלא יסורים מבפנים, כסף זה לא הכל, ואני לא ישן בלילה מזה וגם אשתי לא. זה כבד עלי. נולדתי יהודי ואני רוצה למות יהודי. אם אתה רוצה שאתפטר, אני אתפטר מבלי לעשות מזה עניין". הנשיא הביט עליו בתדהמה ואמר לו. "סמואל (ככה קראו לו הגויים) לא ידעתי שזה כל כך קשה לך, חשבתי שזה עניין של מה בכך להמיר דת. אתה יודע מה, תישאר אצלנו בעבודה ותהייה יהודי כרצונך. אני אטפל בשאר". חזר שמוליק הביתה שמח וטוב לב, רץ לאשתו שישבה על הכורסה מול הטלוויזיה וצפתה בתכנית של ריקי לייק ואמר לה:"צפורה, לא תאמיני, קרה לנו נס! אנחנו חוזרים להיות יהודים, זה בסדר דיברתי עם המנהל והוא משאיר אותי בעבודה". וציפי הביטה עליו בעיניים יורקות אש ואמרה לו. "תגיד לי, אתה השתגעת???" ושמואל, הביט עליה המום ואמר לה: "אבל חשבתי שזה מה שאת רוצה כל הזמן. כל הזמן בכית לי, מה, את לא רוצה להיות יהודיה בחזרה???" שאל. ציפי הביטה עליו עצבנית עוד יותר ואמרה לו: "בטח שאני רוצה, בוודאי שאני רוצה... אבל עכשיו??? שבועיים לפני פסח???????"
 

ediana

New member
התנור שבק חיים שבועיים לפני הפסח../images/Emo7.gif

הגיע זמנו, אבל רבאק דווקא היום????? מקווה שאמצא משהו מתאים ושיביאו לי השבוע. שבת שלום לכולם
 

משתפרת

New member
יופי. תתחדשי לקראת הפסח, ולא תצטרכי לנקות.

(זה מה שנקרא להפוך את הלימון ללימונדה).
 

הדסהש1

New member
שבת שלום

יום יפה בחוץ ונעים וטוב לטיולים אני מחכה לבנותי שיבואו אחרי שבועיים שלא היו ,אחת לפני לידה וגם עברה דירה והשניה לפני חתונה עסוקה בקטנות של דיגיי ,צלם וכ"ו אני עדיין לא יודעת היכן יהיה הסדר,כל הסכויים שנהיה בחוג מצומצם של ביתי ו2 ילדיה,ואולי ביתי אם לא תלד קודם.הילדים יצאו לחופשה ארוכה ונקווה שהכל יעבור בשלום.
 

ריקי5

New member
חברה ששמעה שאני מנקה לפסח היום שלחה לי את זה

שמוליק שהיה יהודי שומר מצוות וגם גאון פיננסי לא קטן, עזב את ברוקלין לטובת הצעת עבודה כסגן נשיא של חברת ברוקרים ידועה במדינת יוטה, שידועה כמדינה של המורמונים. הלחץ על הנשיא היה חזק מכיוון הדירקטוריון. "לא יכול להיות שיהודי ינהל לנו את העסק. אנחנו אנשים דתיים כאן" אמרו לנשיא החברה. הנשיא לקח את שמוליק בצד לשיחת מוטיבציה והסביר לו בצורה שלא משתמעת לשתי פנים שהוא חייב להתנצר אם הוא רוצה להמשיך להחזיק במשרה המכובדת הזו, שגם באה עם משכורת בת שש ספרות כמובן. לשמואל לא הייתה ברירה. עם כל הקשיים שהיה לו להתנצר, לא היה לו קל לאבד משרה כזו. הוא בא הביתה ואמר לאשתו. "מיום ראשון אנחנו מתחילים ללכת עם הילדים לכנסיה". וככה עברו כמה חודשים טובים ואשתו לא הפסיקה להציק לו על הנושא הזה ואמרה לו: "זה קשה לי ככה, אני מתגעגעת לשבת, להדליק נרות, קידוש, חגים. כסף זה לא הכל שמוליק". וככל שהציקה לו כך גברו על שמוליק מיודענו יסורי המצפון שלו. עד שיום אחד בא לנשיא החברה שלו ואמר לו: "תראה, אני לא יכול להמשיך ככה אני כולי מלא יסורים מבפנים, כסף זה לא הכל, ואני לא ישן בלילה מזה וגם אשתי לא. זה כבד עלי. נולדתי יהודי ואני רוצה למות יהודי. אם אתה רוצה שאתפטר, אני אתפטר מבלי לעשות מזה עניין". הנשיא הביט עליו בתדהמה ואמר לו. "סמואל (ככה קראו לו הגויים) לא ידעתי שזה כל כך קשה לך, חשבתי שזה עניין של מה בכך להמיר דת. אתה יודע מה, תישאר אצלנו בעבודה ותהייה יהודי כרצונך. אני אטפל בשאר". חזר שמוליק הביתה שמח וטוב לב, רץ לאשתו שישבה על הכורסה מול הטלוויזיה וצפתה בתכנית של ריקי לייק ואמר לה:"צפורה, לא תאמיני, קרה לנו נס! אנחנו חוזרים להיות יהודים, זה בסדר דיברתי עם המנהל והוא משאיר אותי בעבודה". וציפי הביטה עליו בעיניים יורקות אש ואמרה לו. "תגיד לי, אתה השתגעת???" ושמואל, הביט עליה המום ואמר לה: "אבל חשבתי שזה מה שאת רוצה כל הזמן. כל הזמן בכית לי, מה, את לא רוצה להיות יהודיה בחזרה???" שאל. ציפי הביטה עליו עצבנית עוד יותר ואמרה לו: "בטח שאני רוצה, בוודאי שאני רוצה.. אבל עכשיו??? שבועיים לפני פסח???????"
 
ריקי../images/Emo70.gif לא תקבלי זכות יוצרים על הסיפור...

והסיבה אתמול אחר הצהריים הופיע הסיפור...
לא חייבים להתנצר כדי לא לנכות לקראת חג הפסח אחד הרבנים פסק.... אבק זה לא חמץ
 

ריקי5

New member
דורית, סליחה

מרוב לחץ שכחתי שספרת את אותו הסיפור. סימן שזה סיפור טוב
 
למעלה