יום הזכרון - יזכור, לזכר לירן בנאי

../images/Emo16.gif יום הזכרון - יזכור, לזכר לירן בנאי

יום הזכרון הוא יום קשה לכולנו יום שבו כל השמות של הנופלים בפעילויות צבאיות ופעולות האיבה עולים ונחשפים.
אנו בפורום מנציחים ביום זה את לירן בנאי בלב של כל אחד ואחד. במסגרת ההנצחה בפורום ניתן לעלות קבצים, כתבות, מכתב שהייתם רוצים לרשום לחייל ושירים שכתבתם להזדהות ועוד...
לא נשכח כמובן את החיילים החטופים שעוד לא חזרו הבייתה ומקווים לשובם במהרה.
דודי
 
../images/Emo16.gif יהי זכרם ברוך

נזכור, כולנו את חיילי צבא הגנה לישראל ז"ל ואת הרוגי האיבה והטרור אשר מסרו נפשם למען המדינה. ונזכור גם את סמ"ר לירן בנאי ז"ל, יהי זכרו ברוך במותם ציוו לנו את החיים כולנו נדליק נר זכרון לחללי מערכות ישראל יהי זכרם ברוך
 
../images/Emo16.gifהודעה נמסרה למשפחתו

סמל לירן בנאי, בן 20 מאשקלון, שנפצע באורח אנוש ביום חמישי האחרון בפיצוץ של מטען חבלה רב עוצמה שהופעל לעבר סיור של גבעתי לאורך הגדר במרכז רצועת עזה, נפטר הבוקר מפצעיו בבית החולים "סורוקה". בפיצוץ העז נהרג גם הגשש של הכוח. במהלך שלושת הימים האחרונים נאבקו הרופאים על חייו של בנאי וניסו באמצעות סדרת ניתוחים לעצור את הדימומים הפנימיים החמורים שמהם סבל, אך הבוקר נאלצו לקבוע את מותו. הודעה נמסרה למשפחתו. בכתבה הנלוות תוכלו לראות את תמונותיו של לירן בנאי וסרטון אשר מתעד את רגע הארוע בפציעתו הקשה לפני הגעה לבית החולים.
 
../images/Emo16.gifבנאי שירת בגדוד ''צבר'' של חטיבת גבעתי

מת מפצעיו החייל לירן בנאי בן ה-20 שנפצע קשה בשבוע שעבר בשעה שג'יפ שבו נסע סמוך לציר כיסופים בצפון התעלה עלה על מטען חבלה. בכתבה הבאה תוכלו לראות את הג'יפ ההרוס שבו נפגע לירן.
 
../images/Emo16.gifתפילת יזכור ../images/Emo165.gif

יִזְכֹּר עַם יִשׂרָאֵל אֶת בָּנָיו וּבְנוֹתָיו, הַנֶּאֱמָנִים וְהָאַמִּיצִים, חַיָּלֵי צְבָא-הֲגָנָה לְיִשׂרָאֵל, וְכָל לוֹחֲמֵי הַמַּחְתָּרוֹת וַחֲטִיבוֹת הַלּוֹחֲמִים בְּמַעַרְכוֹת הָעָם, וְכָל אַנְשֵי קְהִילִיַּת הַמּוֹדִיעִין וְהַבִּטָּחוֹן וְאַנְשֵי הַמִּשְׁטָרָה אֲשֶׁר חֵרְפוּ נַפְשָׁם בָּמִלְחָמָה עַל תְּקוּמַת יִשְׂרָאֵל, וְכָל אֵלֶּה שֶׁנִּרְצְחוּ בָּאָרֶץ וּמִחוּצָה לָהּ בִּידֵי מְרָצְחִים מֵאִרְגּוּנֵי הָטֶּרוֹר. יִזְכֹּר יִשׂרָאֵל וְיִתְבָּרַך בְּזַרְעוֹ וְיֶאֱבַל עַל זִיו הָעֲלוּמִים וְחֶמְדַת הַגְּבוּרָה וּקְדֻשָׁת הָרָצוֹן וּמְסִירוּת הַנֶּפֶש אֲשֶׁר נִסְפּוּ בַּמַּעֲרָכָה הַכְּבֵדָה. יִהְיוּ גִּבּוֹרֵי מִלְחֲמוֹת יִשְֹרָאֵל עֲטוּרֵי הַנִּצָּחוֹן חֲתוּמִים בְּלֵב יִשְֹרָאֵל לְדוֹר דּוֹר.
 
../images/Emo16.gifהג`יהאד האיסלאמי נטל אחריות

חייל צה"ל נהרג ואחר נפצע קשה מאוד לאחר שרכב מסוג "סופה" בו נסעו במהלך סיור שגרתי עלה על מטען חבלה במשקל של כמה עשרות קילוגרמים סמוך למחסום כיסופים שבגבול עזה. הודעה נמסרה למשפחותיהם. באירוע נפצעו קל עוד שני חיילים, כל הפצועים פונו לקבלת טיפול בבית החולים "סורוקה" בבאר שבע. בכתבה הנלוות הבאה תוכלו לראות את סיקור ערוץ 22 בסרטון.
 
הלוויתו תיערך בשעה 16:30 בית העלמין הצבאי

שלושה ימים נאבקו הרופאים בבית החולים "סורוקה" על חייו של בנאי, ששירת בגדוד "צבר" של גבעתי, אולם פצעיו הקשים הכריעו אותו והבוקר הוא מת מפצעיו. בכתבות הנלוות הבאות תוכלו לראות כתבה נוספת על פטרתו של לירן וסרטון על האח של הגשש שהיה בג'יפ ונהרג. הכתבה של הגשש קשה עקב המעמד שאחיו לא חושף את פניו בגלל הסביבה שלוחצת לא להתגייס לצבא.
 
../images/Emo16.gifהתחקיר! , התצפית לא הבחינה.

מתחקיר הפיגוע הבוקר בעזה בו נהרג חייל צה"ל ושלושה נפצעו, עולה כי הפלשתינים הצליחו להניח את המטענים מבלי שאיש הבחין בהם. גורם ביטחוני: "איפה היו העיניים של אוגדת עזה?" בכתבה הנלוות הבאה תוכלו לראות התייחסות הגורם בתטחוני עם תמונות נוספות מהארוע הקשה.
 
../images/Emo16.gifנקבר לירן בנאי: אביו ספד בשפת הסימנים

זו היתה אולי ההלוויה השקטה ביותר. סמל ראשון לירן בנאי, שהיה פה להוריו החירשים, הובא למנוחות בבית העלמין הצבאי באשקלון. אביו קרא קדיש בקול מרוסק, ואחר כך ספד לבנו בשפת הסימנים: "אמא ואני לא רצינו שתלך לקרבי, אבל ביקשת. אנחנו אוהבים אותך". חירשים הגיעו להלוויה מכל רחבי הארץ. בכתבות הנלוות הבאות תוכלו לקרוא על ההלוויה בנוסף תמונות מההלוויה. בנוסף יש כתבה נוספת מחדשות וואלה עם תמוןנה של לירן. וכתבה של ביקור ראש הממשלה אולמרט.
 
הרמטכ"ל מניח דגל

כמו בכל שנה עוד בטרם החל יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, הונחו בבתי העלמין הצבאיים ברחבי המדינה דגלונים הנושאים סרט יזכור שחור לצד דגל ישראל.
 

Fair game

New member
לזכר לירן בנאי ז"ל וכל חללי צה"ל ../images/Emo16.gif

למשפחת בנאי היקרה ולכל המשפחות השכולות שנושאת את הכאב של אובדן בן כל השנה שלא תדעו עוד צער מחבקים אותכם מכל הלב פורום "תרבות הולנד"
 
../images/Emo16.gif ללירן וחבריו הנופלים

יזכור עם ישראל את בניו ובנותיו אשר חירפו נפשם ישמור הקב"ה את בניו ובנותיו שעדיין כאן שלא נדע עוד שכול, צער ומלחמות שיביא איתו יום העצמאות ה- 60 שלל בשורות טובות אמן, כן יהי רצון
 
למעלה