זה רק אני, או

../images/Emo159.gif זה רק אני, או

שלילסדר מלחיץ עוד אנשים?? לא יודע, אבל כל שנה אין לי סבלנות ללילסדר. זה מלחיץ אותי. כל שנה אני מנסה להתחמק מהארוחה (לפני שנתיים ונציה, לפני שנה הייתי במטוס בדרך לארה"ב..) והשנה חשבתי אולי לוותר לגמרי על כל הארוחה. לא מדבר אלי
מאז שאחותי התחתנה וחזרה בתשובה הם מארגנים איזה לילסדר ענק בב"ש, ואילו ההורים שלי יהיו אצל חברים. בעבר לא אהבתי את החג הזה בגלל המפגש עם המשפחה ושוב השאלות...חברה? מה עושה עכשיו בחיים? כל החיטוט בחיים שלי! בסופו של דבר החלטתי השנה להיות אצל המשפחה של ג'נטל. ושוב אני מרגיש לחוץ. לא ממש מכיר אותם (את המשפחה הרחוקה), לא ממש יודע אם יהיה לי על מה לדבר..אם ארגיש בנוח או שאחכה רק שהארוחה תיגמר.
בשביל מה צריך את החג הזה?? חגים מלחיצים אותי!

Tristann

New member
הו מזל טוב!

אני נורא שמח בשבילכם. זה ממש יפה שאתם מגיעים יחד לליל הסדר! אני מבין למה אתה יכול להילחץ בגלל הסדר, אבל תזכור שכבר נפגשת עם המשפחה שלו (אם אני זוכר נכון.... נראה לי שהייתם יחד אצל סבתא שלו??) בכל מקרה - תן לזה צ'אנס. מה שבטוח זה שהאירוע יהיה שונה לגמרי. אולי יהיה יותר כיף. אני מניח שתכיר את המשפחה שלו ובטוח שלא תרגיש אאוטסיידר או לא בנוח - את כל המשפחה הקרובה שלו אתה מכיר, אז בטח לא יהיה לך משעמם. תן לזה זמן, בקיצור. וכן, חגים זה דבר מלחיץ. אבל כל עוד אתה לא המארח, זה כבר יותר טוב - תנסה לחשוב על זה ככה. בהצלחה, ומחכה לעדכונים, צחי.

E W

New member
חגים ../images/Emo5.gif

באופן כללי אני לא מת על מפגשים משפחתיים, כך שאתה לא ממש לבד בעניין. בפסח שעבר, ובראש השנה האחרון האושר שלי היה איתי... השנה הוא בצד השני, ובנוסף בעלי לא בארץ
כך שהשנה פסח לא משהו.... למרות שזה אצל ההורים שלי. ומי ששואל אותי מה עם חברה, בד"כ מקבל תשובה ישירה וכואבת (כמו המוכר אתמול.... סטרייט שעובד בקסטרו, לך תבין
) אולי בראש השנה אני לא אהיה כאן. או שכן. כי אף פעם אין לי אומץ לנטוש את ההורים שלי והאחים שלי בסאגה הפולנית....
תהנה אצל ג'נטל, ותספר חוויות. שיהיה לכולם חג שמח
אל תאכלו יותר מדי
או
או
(כי אין כבר..)

Dotterel

New member
לא בכלל לא!!!

עם יש חג שאני לא יכול ליסבול זה פסח. מישהו יכול לאסביר לי את העיגיון של החג הזה??? לסדר,לנקות,לצחצעך,לשפץ ולישבור את הגב ועוד בישביל מה בישביל ערב אחד? ונכון הוא גם מעוד מלחיץ בגלל כל המפגש החברתי [עלק] הזה. והצביהות הנורעה הזות של הנשים שמחתתים וסכרנים לדעת מה אתה אושה בחיים שבאצם כל השנה הם בכלל לא דיברו איתך לא תרחו בכלל ליתקשר. ועכשיו הם פיטאום החברים הכי טובים שלך. ילה ילה שיגמר החג הזה...

MadEquation

New member
מה רע בלנקות, לסדר ולצחצח?!

זה כיף, זה נותן הרגשה טובה וזה כיף להסתכל אחרי זה על הבית/חדר/בניין המשרדים. אני דווקא די מבואס מזה שבצבא הצעצוע שלי לא לוקחים את זה ברצינות, ולא עושים ניקיון מסיבי. אני למשל עשיתי נקיון יסודי בקבצים במחשב, מחקתי המון, סידרתי הכל בתיקיות, ואני עוד באמצע, אבל אני מקווה לסיים עד כניסת החג. מעבר לזה ניקיתי בחדר, השולחן שלי מבריק, העוזרת עשתה חלונות, וכל הבית בהרגשה חגיגית.

MadEquation

New member
לא הייתי מודאג במקומך

עם הכישורים החברתיים שלך
הם ייפלו לרגלייך עוד לפני הכוסית הראשונה.

לילסדה...סוגייה מעניינת../images/Emo70.gif

אני יכול להזדהות לחלוטין עם מה שכתבת ולומר לך שאתה לא לבד בעניין. יש לי רגשות מאוד מעורבים לראש השנה ולערב פסח. אנחנו עושים כל שנה את החג במסגרת משפחתית מורחבת (כולל דודים ובני דודים ובנות זוגם וחלקם כבר עם ילדים..), בערך 50 איש. ועל אף שאני באמת נורא אוהב את האנשים האלו והם גם לא מסוג המשפחות החטטניות, יש בזה משהו מעט מעיק ולא תמיד נוח.

גלעדס

New member
../images/Emo5.gifהו אלוהים../images/Emo70.gif לא שוב../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif

אני פשוט שונא את לילה-. זה החג הכי נורא עלי אדמות, שנראה שאף אחד לא רוצה שיגיע האירוע הזה, וכולם מחכים שייגמר. אנחנו חוגגים מדי שנה אצל קרובים (מצד אמא), ואפילו שאמא שלי ובנות דודותיה מתראות אחת לכמה שבועות, אם לא יותר, תמיד הן מעלות את הקלישאות המעצבנות אחת לשנייה: "כמה רזית" "התסרוקת שלך מאוד מוצאת חן בעיני. מתי הסתפרת?" "ראית כבר את הפסל החדש שקניתי? אה.. כבר שנה שעברה ראית? טוב, אני עדין נהנית ממנו כאילו הוא חדש..." save me

אממממם

אנחנו מוצאים את זה תמיד אירוע משעשע כולל כל ההכנות והכול בגלל המשפחות הלא כל כך שפויות בתוספת אלכוהול שמטבל את הערב.... אז לנו לא כל כך מפריע רק שסבא שלו יפסיק לאכול רגל קרושה ויותר מזה שיפסיק לבקש מימני "לתת על זה סחיטה טובה של לימון"

ANGEL N

New member
אני דווקא אוהב...

פסח ובכלל את כל החגים המשפחתיים. אני אפילו ממש מחכה לזה שכולנו נשב ביחד ונפגש שוב. נתעדכן, נצחק אפילו קצת נשיר
אולי זה בגלל שאני סרטן
קצת חומר למחשבה: נשמע לי שחוסר ההנאה שלכם בחג נובעת מהעובדה שאתם לא שלמים עם החיים שלכם (לאו דווקא מהנטייה המינית). כי אם הייתם שלמים איתם לא היה מפריע לכם כל השאלות וההטרדות בעניין

dylan

New member
אמממ.. לא רואה קשר..

שאלות יכולות להציק בלי קשר לכלום.. לפעמים זה יכוליות מהסיבה שציינת אבל נראה לי שברוב המקרים זה לא (ובקשר לנטיה מינית, לפעמים אנשים נשארים בארון, בעיקר כלפי משפחה מורחבת, כדי לשמור על יחסים טובים או על החיים של סבתא
).

dylan

New member
אמממ.. דווקא לפסח הזה אני די מחכה..

בשנים האחרונות אני בקושי רואה את בני דודים שלי (למרות שחלקם גרים ממש קרוב) אזני אשמח לראותותם.. כשאנחנו עושים סדר עם המשפחה מהצדשני (למרות שנראה לי שכבר הפסקנו עם זה) אני לא סובלתזה.. אין לי ממש עם מי לדבר שם.

ItsikH

Member
הנה מה אני עושה בלילסדה קודם כל אני עורך סדר במעון "בני ציון" שבראש העין, ואחר כך סדר נוסף עם אחי בבית. לא משפוחה, לא דודות ולא סבתות. בעבר היו עוד חברים מצטרפים, בשנים האחרונות לא יצא.

למעלה