זכרונות מחג הפסח ...

../images/Emo155.gif זכרונות מחג הפסח ...

את שנות ילדותי העברתי בין גבעות טבעון היפייפיה , אני זוכר את הימים של אז , זמנים קשים , כסף פנוי לא היה בנמצא , זמנים שלא מבקשים מההורים כלום , פשוט כלום , מה שמקבלים אומרים תודה וממשיכים בשיגרת היום . אני זוכר את אותם ימים של לפני חג הפסח , סיום החורף , הגעת האביב וכן ידעתי אז אותם ימים ששבוע לפני התכנסות המשפחה סביב שולחן הסדר , נצא ההורים ושני אחיי לחנות הבגדים והנעליים המקומית כדי לקבל חולצה אחת וזוג מכנסיים וגם נעליים לכבוד החג . חולצה לבנה , מכנסיים קצרים כחולים עם כיסים גדולים , שהרי משך כל ימות השנה , רכישת בגדים ונעלים לא היתה עולה על סדר היום כלל ועיקר . היה חוק בבית של אז אותם ימים , האח הבכור קיבל את החולצה , המכנס והנעליים החדשים כשצמח האח הבכור ואותם בגדים היו קטנים למידותיו , הועברו הבגדים לאח השני וכך לאחר שנים הגיעו ל"תחנה הסופית" עם טלאים , דהויים אלי האח הצעיר , האחרון בשושלת האחים . לא קיטרתי אז אותם ימים , הכל נראה לי טבעי ונכון , לא היו שאלות של "למה אני תמיד מקבל את הביגוד הישן" ? פשוט כי ככה היו פני הדברים . נעליים לעומת זאת לא קיבלנו "בירושה" כשהרגל צמחה וגדלה מעבר למידות הנעליים , חתכו הורינו את את החלק הקדמי והאחורי של הנעל על מנת שהרגל לא "תלחץ" וע"י מהלך מבריק זה משכו הורינו עוד כמה חודשים עד שהגיעו לצומת "אין ברירה" ורכשו לנו נעליים חדשות . אני נזכר באותם ימים , מעלה חיוך ומוכיר מאוד את מאמצי הוריי לתת לנו הילדים הכל במסגרת האפשרויות . ההתכנסות בליל הסדר סביב שולחן כשאבא ניהל את הסדר כהלכה , משפחה קטנה , ללא סבים , סבתות ודודים שהושמדו במחנות ההשמדה , אני זוכר הכל בהתרגשות . היום , רגע לפני כניסת החג , אני מביט בדאגה כנה באותם משפחות רבות , שאין ביכולתן הכלכלית לארגן חג וסדר כהלכתו , את אותם תורים ארוכים של אזרחים המבקשים דבר פעוט ובסיסי אחד , מזון ! אני לא יכול שלא להצתמרר ולהתעצב כל כך , אין לי מנוחה בעניין ואנחנו כקהילה מזמינים גם השנה כמידי שנה משפחות מעוטות יכולת , על מנת שיסובו איתנו סביב שולחן הסדר ויקבלו את המינימום שבמינימום , הרגשת בית , משפחתיות ואווירת חג ... שבת שלום וחג שמח , יהונתן נקודה .

נעמי 1

New member
הזכרונות של פעם

מול העוני של מדינת ישראל 2004. ואני חשבתי לעצמי איך זה שממדינה קטנה, תמימה, נאיבית ואנושית, הפכנו להיות מדינה קרה ומנוכרת. מדינה בלי רווחה. איך הגענו לזה... אנחנו (עם הסגולה?!). הלכנו לאיבוד. עצוב !

אני דווקא חושבת

שבמדינתנו רואים הרבה יותר עזרה לנזקקים מאשר במקומות אחרים. שוב נאלצת להזכיר את אתיופיה - מתים שם ברחובות ואף אחד אפילו לא עוצר או מסובב את הראש ומבחינתי הסוצאיליזם, מלבד האספקטים החיוביים שבו, הוא רק דבק שלוש שניות לעובדים חסרי תועלת אני נתקלת בעובדים כאלה כל יום ומתרגזת כל יום מחדש עובדים שרק בגלל חוקים מיותרים שיש פה הם מקבלים משכורת על חשבונך וחשבוני, מבלי לתת 10% מה שצריכים לתת שחר, אתה כל כך שונא את ביבי שהשנאה מעוורת את עיניך ומבחינתך הוא מהווה סיבה לכל הבעיות של המדינה. כן ביבי, לא ביבי צא מזה, תסתכל קצת מעבר. אפשר להיות קפיטליסט הומני ואני מקווה שלכוון הזה הולכת המדינה

מאד עצוב

לאן שהגענו ויותר עצוב לראות ששום דבר לא הולך להשתנות... חג שמח אחי !

אין ספק ...

המצב הכלכלי חברתי על הפנים בארץ , אתה יודע , קראתי הבוקר את תגובתו של שר אוצרינו בנימין נתניהו הקורא תיגר על הנהלות הבנקים הגדולים שהרוויו השנה כל בנק לחוד מעל מליארד ש"ח , רבע מהרווחים הגיעו מריביות על עמלות ואני שואל את עצמי שהרי מי שמלווה את הכלכלה המופנת בעיקר לכיוון העשירון העליון על מה ילין שהמצב במדינה פשוט בתחתית הבאר ? שבת שלום איש , יהונתן נקודה .

הזכרונות שלי קצת שונים...

אבל אני קוראת את הזכרונות שלך. ונהנית לקרוא אותם. לא כי אתה כותב יפה... (כתיבה אלגנטית...
) אלא כי אני מכירה את העבר שלך. ויכולה רק להתרגש מלקרוא אותך, איך מהילדות שלך אתה גדלת... גדלת והשכלת לזכור את הדברים היפים. להתרפק על הרגעים המאושרים...
שבת שלום וחג שמח.

תודה אריאל ../images/Emo24.gif

בכל פעם כשאני קורא את תגובותייך אני
שבת שלום וחג שמח , יהונתן נקודה .

noati

New member
זיכרונותייך טבעו במצולות הפורום

טוב שהיקפצת :)) אתה יודע... זה פשוט נכון... לא שאלנו שאלות פשוט כי ככה היו פני הדברים . היום הם שואלים ודורשים לא מוכנים לקבל את הככה ומענין אותי איך יראות זיכרונותיהם. שלך... למרות העצבות שנשמעת שם זכרונות יפים הם :) חג שמח יהונתן

קרמבובת

New member
מוזר...

כמה רומנטיקה יכולה להיות בתיאורים שהם בעצם תיאורים של מחסור..
קרמבו

שחR

New member
בתוך הנוסטלגיה הרומנטית מסתתר עצב

אני יודע שאני אשמע נדוש, אבל אכזריות כמו של ממשלת הקפיטליזם ביבי -אולמרט ושינוי לא זכורה במדינתנו מאז תקומתה. מעולם התורים לא היו כאלה, מעולם העוני לא היה כזה עמוק, מעולם המחסור לא היה כזה מכעיס עם פער עמוק שכזה בין מי שיכול ומי שגווע לאיטו עם פתק מחל ביד. אני מכיר אישית את ניסים ציוני שהקים את מפעלי הצדקה מהמפוארים בארץ, והוא סיפר לי אישית איך מגיעים אליו שחכוות שלא הכיר קודם, אנשים כמוני וכמוך שהגורל התאכזר אליהם בגלל מדיניות כושלת , והמדינה שכחה אותם. מפעלי חיים יורדים לטמיון, אנשים פושטים רגל ומתאבדים ולאף אחד לא מזיז. לא לכולם זה חג שמח, הזכרונות שלך על ליל הסדר מעבירות בי מחשבות על ישראל אחרת, סוציאליסטית יותר, דואגת לחלשים, מקדשת את העבודה...אבל העם רוצה ליכוד...שיקבל ימי ליכוד קלאסיים...עצוב. שלך, שחR

אתה יודע שחר ...

מה שמשגע אותי , הם אותם שכבות אוכלוסיה סובלות , שהרי מדיניות הכלכלית של משרד האוצר וביבי בראשם מחזקת את המעמד הגבוה ואת אלה שיש להם מימלא כסף פנוי ומה בעצם קו ההסברה של משרד האוצר אומר ? נחזק את השכבות החזקות , הם ישקיעו במפעלים , המפעלים יעסיקו עובדים וכך הכלכלה תצמח . מה קורה בפועל ? אין צמיחה ואין בטיח , המעמד הגבוה ממשיך להתחזק , המעמד הבינוני ובוודאי החלש ממשיך להתדרדר ובסופו של דבר כשמגיע יום הבוחר , אותו מעמד חלש מצביע בהמוניו למי ? לאותו שר אוצר שמוביל לקריסה כלכלית ולאותם תורים ארוכים של נזקקים לארוחה חמה ולעזרה . מוזר אבל עובדה . לילה טוב , יהונתן נקודה .

שחR

New member
יש לי תשובה לזה

האוכלוסיה הזו יותר שונאת את הערבים מאשר אוהבת את עצמה. היא בטוחה שהצד האחר מתרפס והשני נלחם בכבוד...וערבי מבין רק כח. תוסיף לזה סיפורים על מפאי , מעברות, מיתוס בגין ותקבל הצבעה אמוציונלית. מי בכלל מבין שמאל זה סוצאיליזם ושוויון ומייצגת אותו הכי הרבה מרץ חדש והעבודה. והקפטילזם הימני שהם סובלים ממנו ויוצר פערים מיצגת נאמנה שינוי והליכוד . לך תשאל כל ראש עיר בעירות הפיתוח מי היה שר החינוך הטוב ביותר שדאג להם, יגידו לך יוסי שריד, כמה קולות הוא קיבל ממי שדאג להם ? נאדה ! שלך, שחR

aphanisis

New member
יהונתן , בגדים חדשים לחג.....

אני הייתי מפונקת .......... תמיד קבלתי בגדים חדשים לפסח...........מכף רגל עד ראש תמיד קבלתי בגדים חדשים לראש השנה..........מכף רגל עד ראש אולם בשאר ימות השנה,לא תמיד ,לא כשרציתי ................ תמיד היו כאלה שקבלו יותר וכאלה שקבלו פחות. היום המצב מדאיג ,נראה שיותר מדי אנשים לא מקבלים דבר אין דבר קשה יותר להורה לעמוד מול ילדו ולהגיד "אין לי" בתקווה לימים יפים יותר ובנימה אופטימית שיהיה חג שמח ושקט.

sahr12

New member
חג שמח יונ,...רק אדם שזוכר

מאיפה הוא בא וצמח...יודע להעריך ולנהוג באיכפתיות כמוך..אני מאחל לך חג כשר ושמח..ואתה יודע מה?? הלוואיי שתהיה פעם ראש העיר..אחד כמוך זה רווח נקי לתושבים. ושבוע טוב לכולנו..

חחחחחחחחחח סער חמוד ../images/Emo140.gif

ראש עיר אני מניח שלא אהייה , ראש מועצה איזורית ? יכול להיות ובהסתברות מאוד גבוהה . חג שמח וכשר לך ולבני משפחתך . יהונתן נקודה .

למעלה