פתיל הרברט ו"חולית"

0 אור 0

New member
קראתי את כולם../images/Emo58.gif

השאלה היתה לגבי הסוף של האחרון (בית הלשכה?) - נראה לי מן סוף התחלתי כזה שלא ממש הבנתי לאן הוא מוביל ומכיוון שאין עוד אחד אחריו תהיתי אם מישהו הבין מה בדיוק הלך שם? טוב, אז רקדני הפנים הגמישים אספו כל כך הרבה מהאנושות שהם הפכו למשהו אחר עצמאי הטלילסו והמשיכו ללקט את כל האנושות - התחל בכל מי שיצא לפזורה. אבל איך נוצרו בדיוק המטרונות והפוטרים והמאלפים? ומה המשמעות של הרקדנים האלו בדיוק? מה הם נהיו? ומה הולך לקרות עם הספינה שנמלטה? כאילו הרקדנים והאנשים כולם שבויים באיזה קטע של העולם של שאפשר לצאת ממנו? פיזי או שמדובר על ממדים שונים? ואיזה חלק של האנושות הם יכולים לשחזר אם כל מה שיש בכמוסה זה את הטלילסו? או שיש לו גם אנשים רגילים? -- טוב בטח אין אף אחד שיש לו תשובה מוסמכת - אבל אשמח לניחושים המלומדים שלכם.

seer of visions

New member
עוד חצי שעה

אני מתחיל ליקרוא את הקיסר האל של חולית ומקווה להנות אל תגלו את הסוף חיקיתי לזה כל כך הרבה זמן

Hove

New member
חולית ומשיח חולית-מספר שאלות...

כרגע סיימתי לקרוא את משיח חולית (לאחר שכמובן קראתי את חולית) יש לי כמה נושאים שלא ממש הבנתי: הג'יאהד- במהלך שני הספרים פול מנסה להתחמק ממלחמת הקודש שתפגע בחפים מפשע רבים ותזרע הרס ביקום- מדוע הוא בכל זאת שולח כוחות להשתלט על עלומות בשמו של מואדיב? כוחות ראיית הנולד של פול- במהלך כל משיח חולית יש המון תיאורים לא ברורים על ראיית הנולד ותפיסת הזמן של פול.איך פול מנבא את העתיד? מנטאט- כיצד מנטאט חושב? מה מבדיל מנטאט מבני אדם אחרים ונותן לו את הכשרון המיוחד שלו? קפיצת הדרך שנכשלה- בנות גשרית ניסו להגיע לקפיצת הדרך. איך הם חשבו שקפיצת הדרך תעזור להן? איזו מטרה הם קיוו להשיג? ישנם המון מסרים ב"חולית" ויש לי הרגשה שפספסתי חלק. אשמח אם תספרו על המסרים שאתם לקחתם מחולית. אני מתלבט אם להמשיך לקרוא את הספר הבא בסדרה. לא כל כך נהניתי מ"משיח חולית"-מצאתי אותו די דיכאוני ואפל. אני אוהב את "ילדי חולית"? ולבסוף- הספרים שנכתבו ע"י בנו של הרברט- גם הם טובים? תודה שי

seer of visions

New member
הממ חלליה מישהוא קרא?

של פרנק הרברט וההמשך הוא ספר המתים השאלה היא : יש לו עוד ספר בסיגנון כזה? (מצויין דרך אגב מי שלא חושב זה עניין של טעם)

afeka

New member
במספר שאלות הכוונה היא למספר

קטן לא? :) מהסוף להתחלה: לקרוא את המשך ספרי חולית התשובה משתנה. יש שיגידו לא, אניאומר כן. משיח חולית הוא אולי ההמשך הפחות טוב מבין ספריו של פרנק הרברט. יתר ההמשכים הם יותר טובים בהיבט העלילתי. לגבי הקדימונים של בריאן הרברט, נשברתי אחרי הראשון. אומרים שהג'יהאד הבטלריאני יותר טוב, אולי. בנות הגשרית רצו קפיצת דרך בעל אופי שיהיה נתון למרותן. הן היו אמורות להגיע לזה וג'סיקה קילקלה להן ממש על קו הסיום.המטרה שלהן הייתה לראות את העתיד שחסום מפניהן ולשלוט דרך קפיצת הדרך בכיוון שאליו יילך עתיד זה. בזופו של דבר המסדר מנסה לשמר את הגזע האנושי וכמובן לשרוד כארגון אבל על זה בספרי ההמשך. מנטאט הוא כמו כל אחד מהאנשים "המשופרים" של עולם חולית. הוא נדרש להכשרה מיוחדת בדומה לקיום הכשרה מיוחדת לבנות הגשרית. נדרשים כמובן נתונים בסיסיים מתאימים (גנים). היכולת שלו המשופרת היא באיסוף מידע וניתוחו על סמך שברירי נתונים. בקיצור גאון משופר. למיטב הבנתי פול "גולש" דרך זרמי "הסתברות". הוא רואה מהי ההשלכה של פעולה מסוימת שהוא עושה, וכיצד יושפע העולם מפעולה זו. יש לו אינסוף נתיבים כנ"ל שהוא כפי שכתבתי גולש דרכם. העסק לא מתבדר כי בסופו של דבר האפשרויות מתכנסות. בקרב שלו עם פייד רוטה הוא מתאר שהוא רואה עשרות מקרים הבם הוא רואה עצמו מת אבל בסופו של דבר יש רק 2 אפשרויות, פול מת או פייד רוטה מת. ההבנה שלי היא שפול מזהה מעבר לראיית הנולד לטווח הקצר (עקלתון יגיע למקום מסוים בזמן מסוים), את הזרמים העיקריים של העתיד ואת המשמעויות שלהם. לגבי התשובה לשאלה של שליחת הג'יהאד, זה מתבהר בספרי ההמשך, שוב מוטיבציה לקרוא אותם.

preacher

New member
האמת - עבדו עליך

חלליה ותחיית המתים הם חלקים 2 ו-3 בהתאמה מתוך סדרה של ארבעה. הראשון נקרא destination: void , הוא ספר שעומד בפני עצמו (הוא לא תוכנן כחלק ראשון של סדרה) שמספר על איך נוצרה חלליה, והרביעי, the ascension factor, סוגר את הסדרה. אני די אהבתי את ניסוי דוסאדי שלו - המשך לכוכב המלקות. כוכב המלקות קצת מוזר אבל גם די סימפתטי אותו בזמנו, וצריך לקרוא אותו כדי להבין את ניסוי דוסאדי.

N Y

New member
נכון,

אבל אפשר לקרוא את חלליה בנפרד. למעשה, Destination: Void, למרות היותו קצר למדי, הוא אחד הספרים הארכניים והפטפטניים ביותר של הרברט. חלליה (באנגלית: The Jesus Incident) הרבה יותר טוב. הספר השלישי סביר, והרביעי ממש, אבל ממש לא משהו. בואו נעשה מעט סדר: הספר הראשון (Destination: Void), נכתב על ידי הרברט לבדו. הספר השני (חלליה) נכתב ע"י הרברט ובוב רנסום (שאתו התכתבתי פעם בדוא"ל - הוא שמח מאד לשמוע ש"חלליה" תורגם לעברית). הספר השלישי (תחיית המתים) נכתב גם הוא ע"י הצמד הנ"ל. הספר הרביעי אמנם כולל את הרברט על הכריכה, אולם למעשה הוא נפטר לאחר התכנון הראשוני ורנסום כתב את הספר לבדו. זהו.

preacher

New member
לא יודע אם "ארכני" זה מדויק,

וברשימת הספרים של הרברט יש דברים גרועים יותר *שיעול*הקיסר האל*שיעול* - אבל הוא מספר על יצירתה של בינה מלאכותית ומתעסק בצורה טכנית למדי במה בדיוק צריך כדי ליצור אחת. והיות שהוא נכתב בשנות השישים, אז באופן לא מפתיע הוא נורא מיושן.

N Y

New member
מעולם לא טענתי שזה ספרו הגרוע ביותר

של הרברט - הוא לא ממש "רע", אבל הוא דורש אורך רוח קיצוני.

SaidinsTaint

New member
אתה לא יכול לכתוב דבר כזה

ולא לכתוב את השורה! הסיכוי למציאת חלליה אפסי בספריה שלי - היה פעם אבל נעלם ואיננו...

preacher

New member
כי נולדת בארץ

מישהו בהוצאה (מדגדג לי בלשון להגיד עם עובד אבל אני לא סגור על זה) לא חשב ששווה לטרוח ולתרגם סדרה שלמה ותרגם רק שני ספרים.

זאינאל

New member
לא שהם היחידים שעושים את זה,

ע"ע סדרת הרימום (איפה דודי ? איפה דודי ?
)

preacher

New member
במקרה הזה, אגב,

אופוס די צודקים: הספר הראשון מתרחש מאות שנים לפני היתר, אין שום דמויות משותפות, והוא, האמת, די משעמם.

0 אור 0

New member
אוי עכשיו אני מבינה למה

לא לגמרי הבנתי מה הולך בניסוי דוסדי והיתה לי הרגשה שהוא לא עומד בפני עצמו אבל ממש לא ידעתי שהוא ספר המשך של משהו. זה ספר שיש צ'אנס להשיג איפשהו?

סרגון

New member
מצטרף לאנחת הרווחה

למה אף אחד לא סיפר לי על כוכב המלקות? יש הסבר לחוסר הרציפות בתרגומים העבריים של סדרות? בהעדר ביבלוגרפיה רלוונטית בכריכה האחורית של הספר? הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם. קינדער, מוסר ההשכל הוא לעבור ולקרוא בשפת המקור (כך גם נחסכים נסיונות תרגום של מינוח. עד כמה שאני אוהב את המילים מוזח/מותמר/סטוי, אני עדיין מעדיף mutant) אגב מילים משונות שנוצרו לצרכי תרגום, יש למישהו עוד דוגמא חוץ מגלגולי המילה מוטנט?

למעלה