שדרוג בולם קדמי

lcarmel

New member
../images/Emo15.gif שדרוג בולם קדמי ../images/Emo60.gif

ברשותי בולם Rock shox jett ואני חי בתחושה שכדי להנות יותר מהרכיבה בקטעים טכניים, אזי יהיה זה נכון להחליפו לבולם איכותי יותר (והמחשבה הראשונית היא על דגם duke XC). להלן שאלותיי בנושא : 1. בהנחה שאת הבולם ארכוש בחו"ל, מהי התוספת הממוצעת שאאלץ להוסיף עבור עבודת ההחלפה של הבולם בחנות האופניים. 2. אם אחליט לחפש בולם יד-שניה, מהם הפרמטרים שצריך לבדוק כדי לוודא שהחתול שבשק אכן מה שספרו ולא אחר (מקולקל/דפוק/פגום) ואיך בדיוק בודקים זאת אם הבולם לא נמצא על האופניים של המוכר. 3.באם ישנן המלצות לדגמים נוספים אני פתוח להצעות (על בסיס הנחות היסוד של רכיבת XC, לא תחרותית, בסופ"שים ובשביל הכייף שברכיבה) . תודה מראש, ליאור

benarc

New member
בהחלט שינוי לחיוב...

גם אני שידרגתי את הג'ט, ל manitou six delux. רכשתי אותו דרך supergo והביאו לי אותו לארץ. מומלץ מאוד. אני מאמין שכל חנות תסכים להתקין לך את הבולם, אך אחריות לא תקבל ממנה. ייפורסם באתר ה-rim מאמר איך להחליף בולם. נסה להבין אם אתה מסוגל לבצע את ההחלפה בעצמך. אם כן תרויח מהחויה הזו גם. השדרוג בהחלט ישפר את איכות הרכיבה הטכנית שלך. החסרונות הבולטים של הג'ט הם רכות וחוסר בהתנגדות צידית. הדיוק יעשה את העבודה הרבה יותר טוב ממנו. דרך אגב על אילו אופניים הג'ט שלך? בני

etal2

New member
החלפת בולם קדמי

בולם ה-jett הוא בולם ללא שיכוך החזרה ובולם איכותי יותר בהחלט יתן יתרון משמעותי. בקשר לדגמים של בולמים חדשים , ה-Duke שהצעת הוא בהחלט אופציה טובה , אופציות טובות אחרות יהיו Manitou Six/Black או Marzocchi. לפי דעתי ההבדלים בין בולמים אלו קטנים וכולם יהיו שיפור משמעותי על פני ה-jett. לך לפי המחיר ,במיוחד אם אתה קונה בארה"ב אז אפשר למצוא מבצעים מצויינים על הדגמים של השנה שעברה. שים לב, אני לא יודע איזו שלדה יש , לך אבל אם היא הגיעה עם בולם jett עם 63mm שיכוך אז לא הייתי ממליץ להגזים עם בולם בעל מהלך ארוך יותר מ-100mm ואולי אפילו עדיף לדבוק בבולם עם 80mm בלבד. כמה שהבולם ארוך יותר הוא ישנה יותר את הגאומטריה של האופניים ויגרום להיגוי איטי יותר. בקשר להתקנה בחנות , כל חנות תסכים להתקין בולם ולא נראה לי שזה צריך לעלות יותר מ-100 שקל. בקשר להתקנה לבד , זה אפשרי אבל צריך לחתוך את הצינור של הבולם (הוא תמיד מגיע ארוך מדי) וקצת מסובך להתקין את האום בצורת כוכב שצריך להיות מוכנס בכוח לתוך הצינור. מקווה שעזרתי קצת ארז

eliavt

New member
../images/Emo18.gifשידרוג בולם

אהלן ליאור. מסכים בכל מילה עם דבריו של ארז , גם אני שקלתי להחליף את בולם ה jett שלי באופניים הקודמות (אחרי קטעים טכניים שהרגשתי שהבולם פשוט מגביל אותי), אבל אחרי התיעצות בפורום (בוואלה ז"ל) הבנתי שגיאומטריית האופניים שלי (גארי פישר טאסאחרה) לא מתאימה לבולם כפי שרציתי (שקלתי את ה - פסילו או ה - דיוק של רוק שוקס) ובהמלצת הכותבים החלטתי לוותר על שידרוג הבולם ולחסוך עוד קצת ולהחליף את כל האופניים. אני לא יודע באיזו שילדה מדובר אצלך - אבל אופניים שבאות עם jett בתור בולם קידמי, צריך לשקול היטב האם כדאי להשקיע בשידרוג - מה עוד שאחרי שתחליף את בולם ה jett הישן לא יהיה לך מה לעשות איתו (לא נראה לי שמשיהו יקנה בולם jett יד שניה) ולעומת זאת אם תחליט להחליף אופניים תוכל למכור את הזוג הקודם ולקבל תמורה חלקית להשקעה. מקווה שעזרתי. אליאב

אין בעייה לשים מזלג כמו הדיוק על

הטאסאחרה, במיוחד אם מדובר במזלג 80 מ"מ. כשמחליפים מזלג צריך לקחת בחשבון בעיקר את המהלך שלו. וחשוב לבדוק אם השלדה מתאימה למהלך ארוך יותר.

eliavt

New member
התכוונתי ל 100 מ"מ (Duke XC )

בכל מקרה למיטב הבנתי על האופניים הנ"ל (גארי פישר) לא מומלץ לשים בולם של יותר מ 80 מ"מ. אליאב

למעלה