הפינה החיפושית - לימודים

gabriela3

New member
תנועה ואימברוביזציה

אני ניכנסת לפורום מידי פעם ומתרשמת מאוד מאיכותו והאנשים המיוחדים שמשתתפים בו. כעיקרון למדתי כבר בעברי מסאג' הוליסטי, רפלקסולוגיה. אבל אני לא מעוניינת לעסוק בהם. כרגע אני מבקשת ללמוד תחום שקשור יותר לתנועה ואימפרוביזציה. אני אשמח לשמוע כל רעיון שלכם בקשר לתחומים שאולי אני לא מכירה והמלצות על מקומות. תודה מראש לכל העונים, גבריאלה

sperach

New member
לימודי רפואה סינית ../images/Emo22.gif

שלום, זה זמן מה שאני סטודנטית במכללת רידמן (מקום מדהים ומומלץ ביותר!), ואחרי קורסים שונים שלקחתי בשנתיים האחרונות, החלטתי שאני פשוט מאוהבת ברפואה הסינית. הבעיה שברידמן הלימודים הם בבוקר בלבד... אני הייתי מודה אם תוכלו לומר לי : 1) על אילו מכללות אתם ממליצים בכלל 2) אילו הן המכללות ה מ ו כ ר ו ת בארץ 3) ושכמובן לומדים בהן רפואה סינית ב ע ר ב. אנא ייצעו ! תודה רבה, שרון פרח בר

guyadini

New member
לימודי מסאג' תאילנדי בתאילנד

שלום לכולם, אני נוסע לתאילנד בפברואר לחופשה של שבועיים וחצי, וחשבתי לנצל את הזמן כדי ללמוד מסאג' תאילנדי. (התוכנית המקורית הייתה בעיקר לטפס על צוקים, אבל לאחרונה אני מתפתה לכיוון הקורס מסאג' :)) בכל מקרה, מה שרציתי לשאול זה אם יש בפורום מישהו שהתנסה, ויכול להשוות את החומר שנלמד שם למה שנלמד בארץ. בשבועיים לומדים שם שישים שעות, שזה פחות או יותר מקביל למה שנלמד בארץ במכללות מסוימות. האם זה אפקטיבי יותר או פחות ללמוד בתקופה כל כך קצרה? האם יש בתי ספר שאתם ממליצים עליהם (חשבתי על צ'יאנג מאי, אבל אני פתוח להצעות...)? תודה רבה, גיא

KIAVI

New member
שאלה

בס"ד אני שוקלת ללמוד רפואה משלימה ורציתי לשאול: האם יש עבודה בשוק או שיש סיכוי גדול שאני אהיה מובטלת? [ בהנחה שאני הולכת ללמוד בצורה רצינית ולא קורס של חודשיים]. האם יש תחומים שבהם יש יותר ביקוש? האם כדאי ללמוד הרבה תחומים או להתמקד בסוג אחד? האם הלימודים בארץ שווים משהו? [לצערי, לימודים בחו"ל הם לא אופציה]. מצד אחד אני אוהבת את התחום[ למדתי אותו קצת כתחביב] אבל אני מפחדת מחוסר יציבות בעבודה. האם כדאי לי?[ כן, אני יודעת זה אישי וייחודי, אבל בכל זאת].

פרם שי

New member
עיסוי תאילנדי

בשבועים וחצי אתה לא יכול לצפות ללמוד ברצינות. זהו קורס חובבני וכיפי. בארץ לומדים עיסוי תאילנדי ביותר מ100 שעות רק בשנה הראשונה, למיטב ידיעתי. זה קורס דו שנתי.

להיות 'עצמאית' זה תמיד סיכון כלשהו

אין לך כל ביטחונות אפילו אם תהיי עילוי. ישראל היא בעלת אחוז האוכלוסין הגדול ביותר שלמדו משהו הקשור לרפואה משלימה ולו רק רייקי ואנרגיה אוניברסלית. אם אינך מרגישה שאת מובלת לתחום אז אולי כדאי לך לחפש משהו שיתן לך ביטחון כלכלי - להיות שכירה, אם כיום יש בכך ביטחון... כתבת בס"ד אז תאמיני בהנחיית הבורא ולכי בעקבותיה לאן שהיא תוביל אותך, אושר אולי יצפה לך ולא עושר, מה דעתך על זה? שבוע טוב אסתיה

yoelnd

New member
תראי....

היי אותי ינכו לעבוד! נכון שיש פרנסה ב"ה אבל אולי היא לא תהיה קבועה ולכן האופציה היא: לעבוד בתחום כשכיר: בתי טב, פארמים, בתי מרקחת, אולי קופ"ח ובמקביל להתחיל גם כעצמאי, טיפול פה טיפול שם, להתנדב - לפתוח עולם, ואם את אשת שיווק אז מעבר לטיפולים אפשר לעסוק במכירת ה- MLM שכאן לא חסר חברות כפטריות לאחר הגשם...... ובהם אפשר לעשות קופה (בפוטנציאל!) , אז העולם לא נראה כזה רע והכל תלוי רק בך - בחירה שלך! בעניין תחום ספציפי: להערכתי מה שיילך חזק הינו תחום הספא (הלא מקצועי) והטיפול בקשישים - שעות הפנאי הופכות להיות גדולות יותר והעולם מאריך חיים יותר..... מספיק לא? בהצלחה, אגב, אני מוכן להיות השפן נסיון שלך......

אין שום קשר בין רצינות הלימודים

לכמות הפרנסה שתצליחי (או לא) למצוא. השוק ברוב אזור המרכז+ירושלים רווי במטפלים, ובמקומות שאין הרבה מטפלים פועלות קופות החולים שמורידות את המחירים ושוברות את השוק. רוב המטפלים שאני מכיר אינם מתפרנסים מטיפולים ברפואה משלימה, אלא מעבודה אחרת (חלקם בתחומים קרובים); שכר תמורת טיפולים מהווה אצלם "השלמת הכנסה", שבד"כ נעשית אחרי שעות העבודה ה"רגילה". ההצעה האישית שלי: לא לבנות על זה כמקור פרנסה. לא להיכנס לזה בכלל, אם זה לא בוער לך בעצמות.

טאוֹ

New member
../images/Emo45.gif ובהמשך לדיון קודם...

אמנם שיאצו זה לא עיסוי, אבל כבודו של העיסוי התאילנדי במקומו מונח; ההודעה הזאת נראית לי רלוונטית גם למקרה הנ"ל.

טאוֹ

New member
מצטער, לא מכיר ../images/Emo4.gif

הייתי ממליץ בחום על מכללה מסוימת אחת, שבה לימודי הרפואה הסינית הם ברמה גבוהה ביותר, אבל למיטב ידיעתי אין להם מסלול ערב. לא מכיר מקומות אחרים, ולא יכול להמליץ על מה שאיני מכיר.

mic26

New member
וגם...

רבים לומדים מסג' תאילנדי בתאילנד בקורסים קצרצרים וחושבים שיחזרו לארץ עם מקצוע מכניס ומינימום השקעה. כמובן שטעות בידם, ואני חושבת שכבר סיפרתי על הבחורה שפגשתי בהודו שהתהדרה בקורס של חמישה ימים, הציגה עצמה כמטפלת מוסמכת והצהירה שעכשיו יש לה מקצוע שתוכל לגבות עבורו כסף רב בארץ. אחרי שיחה קצרה שבה הסברתי לה רק חלק משגרת יומו של מטפל (אנשים חולים, גרביים מסריחות, פתיחת תיק במע"מ והכי חשוב - הסיכון שבגרימת נזקים) הצבע בפנים שלה התחלף מאדום שזוף לאפור מפוכח. אולם, לפי מה ששמעתי, הלימודים מהנים. הידע שנרכש שם הוא לא משמעותי אם אין לך שום רקע בתחום, אבל למטפלי שיאצו, למשל, נראה לי שהקורס יכול מאוד להועיל. לדוגמא: מלמדים שם טכניקות לעבודה על הגב כשהמטופל שוכב על הבטן, עבודה מגוונת עם חלקי הגוף השונים ועוד. מטפל בעל נסיון שרוצה להעשיר את הטכניקות שלו יכול למצא הרבה תועלת בקורס קצר של מס' תאילנדי. ב"מדיסין" לימדו אותנו בזמנו סוף שבוע של מסג' תאילנדי, ועד היום אני משלבת לפעמים דברים שלמדתי שם.

0 אור 0

New member
הקשר לשיאצו

האמת היא שמהתנסות שלי עם שיאצו כמטופלת אצל כל מיני מטפלים (אחת קבועה והשאר מזדמנים), יש המון דמיון בטכניקות הטיפול בין שיאצו לתאילנדי - כמובן בקטע של המניפולציות, וטכניקות של עיסוי שמפעילים מסביב לעבודה על המרידיאנים. לעומת זה קוי האנרגיה, עד כמה שהצלחתי לראות, שונים מאד - וגם, בניגוד לרפואה הסינית, שהתכנסה כולה סביב למפות מרידיאנים מוסכמות, ברפואה התאילנדית בכל בית ספר ילמדו אותך קוי אנרגיה אחרים (וגם שיטות עבודה שונות). לגבי הקורסים הקצרים: כל אחד עם יכולותיו הוא. לי לקח כמה חודשים טובים לפני שהרגשתי שאני שולטת במידה מסויימת בעיסוי ומתחילה להבין מה אני עושה. היום הייתי בשמחה עושה מדי פעם קורס קצר כזה - לחדש ולרענן טכניקות שונות, ואני חשה שכבר יש לי את הכלים ללמוד ולהבין.

פרם שי

New member
קונטקט זה מצוין מצוין, וגם ניה

לא לשכוח את הניה. ויש לנו נציגה נכבדת של הניה פה בפורום.. אמנם הייתי רק בשיעור אחד, אך זאת שיטה מעולה לדעתי, במיוחד בגלל שהיא מאפשרת הן למידה על תנועה, הן הנאה, והן אוריינטציה התפתחותית

may eden

New member
nia

אני מכירה מישהי שעומדת להתנסות ב'ניה' בחיים אחרים. דיווחים יבואו.

למעלה