אביב הגיע, פסח מתקרב

g u r a

New member
איזה כיף

גם אני ברווקותי, נדדתי בחגים,(אבא שלי נפטר כשהייתי הת 13) כמה כיף שיש משפחה.ובית, ושולחן לשבת סביבו,וכלים נאים ובעל אוהב,וילדים מטריפים......

ממש כיף

החלום שלי הוא לעשות פסח עם ילדים משלי, אף שאני לא אזניח את האחיינים שלי שעזרו לי המון בשעות בדידות כשהייתי רווקה. ואז החיים יהיו באמת מושלמים. שבוע טוב גורה. ולילה טוב.

g u r a

New member
כל החלומות

סופם להתגשם. מאחלת לך מכל ה
שיתגשמו שלך במהרה. שבוע טוב ונהדר.

בשבילי ליל הסדר מסמל את המשפחתיות

זה "ה" חג שלי. כל המשפחה יושבת ליד השולחן, מחליפים חווית, צחוקים, הילדים משתוללים עם הדודים, הסבא קורן מאושר. אחחחח.... תענוג. מכיון שחמי נפטר לפני כמה שנים אנחנו כל שנה עושים אצל אבא שלי ואני כל כך נהנית מזה.

g u r a

New member
מאז שחמותי שתחיה

לא מתפקדת כמארחת, שזה בערך 3-4 שנים אני מארחת את כל המשפחה אצלי. אף אחד לא מביא כלום,רק אני והאיש עובדים על הסירים. השנה- עדיין לא ברור, כמובן שאצלי אבל מספר מצומצם של אורחים (אחותו ובעלה+4 ,ואחותי+4 כנראה לא יגיעו) נהיה רק אמא,הורי האיש והילדים...עצוב לי. אני אוהבת רעש ובלגן ,מלא אוכל וכלים..ולהתמוטט אח"כ. מתי מתחילים לנקות????????? השנה אני אעשה לעצמי הנחות. מכרנו את הבית..מפנים בספטמבר

החלום שלי זה פסח אצלי בבית

אבל אין מספיק משפחה קרובה בשביל זה. אם רק אח שלי לא היה כזה עצלן והיה מקים משפחה (הוא כבר בן 35) אז הכל היה מסודר...

s h i r k u s h

New member
נראה לי שאצלנו...

אבל במתכונת מצומצמת של אני אחי וההורים. בד"כ אם אחותי וגיסי בארץ עושים לכל 2 המשפחות ביחד או אצלנו או אצל ההורים של גיסי.

polegra

New member
השנה החלטתי לקחת חופש מהחג!

אנחנו בהפסקה...ככה שאצלו אני לא אעשה את החג פעם ראשונה אחרי כמה שנים... אחים שלי ואמא שלי בטח יסעו לחג אצל המשפחה של אישתו של אחי כיוון שאחי ואישתו מגיעים במיוחד מחו"ל ואני החלטתי שאני לוקחת חופש! נשארת בבית עם בקבוק יין טוב וסרט ואעביר את החג בפינוקים לעצמי כי סוף סוף פעם ראשונה אני אהיה לבד בבית:) טלי

eרון

New member
אין לי מושג

לרוב אנחנו טסים לחו"ל ובורחים ממחויבות של לליל סדר עם המשפחות, אבל השנה אני חושבת שנשאר כי סבא שלי נפטר ביום שישי, והאלוויה שלו היום, וכולם על הפנים ונראה לי לא מתאים לטוס וחו"ל ולהשאיר את המשפחה שלי כאן במצב רוח.... אז יכול להיות ש"נחגוג" עם המשפחה שלי ויכול להיות שניהיה עם המשפחה שלו, עדין לא חושבים על זה.

אנחנו עדיין מתעלמים מההכרעה

אתם בטח מכירים אימא שלי לוחצת אימא שלו לוחצת אבל שנעשה יפה שבא לנו ואף אחד לא נעלב (ממש) כמובן שאני תמיד מעדיפה לצד משפחתי אבל נראה ... בסוף נכריע...

g u r a

New member
הכי בריא

ונוח לדעתי- זה לקבוע שחג אצלו וחג אצלך.. אם בפסח אצלו, אז ראש השנה או חג אחר כבד..אצלך. כך יש גם סדר ואף צד לא נפגע

lili81

New member
אני בהדחקה...צריכה עזרה

בעקרון שאנחנו שנה ראשונה נשואים.. אז בראש השנה היינו עם משפחתי ... והבטחתי לו שאת פסח נעשה עם המשפחה שלו... אבל אני ממש ממש לא רוצה להשאיר את אמא שלי לבד.. ואין סיכוי שאני עשה זאת.. אני צריכה לדבר איתו על זה .. אני כבר יודעת מעכשיו שיתפתח ריב ענקי.. ולא יודעת איך לגשת.. אולי למישהו יש רעיון...?...

ShirShir

New member
אז אולי תגיעו לפתרון יצירתי?

אולי משפחתו תשמח לארח גם את אמך? קצת גיבוש משפחתי לא הזיק לאף אחד
רק לא לריב! מקווה שזה יסתר לכם.
שיהיה לכם חג שמח!!!!

g u r a

New member
../images/Emo45.gif

גם אמא שלי תמיד "נדדה" איתי לאן שהוזמנתי.

אצל ההורים שלי כמובן

מאז הנתק עם הצד השני התשובה פשוטה. מתי יבוא היום שאני אארח??

g u r a

New member
הנה ה הזדמנות

לחדש את הקשר.ולארח. אני חושבת שמשפחה היא דבר שאי אפשר ללכת להחליף בסופר...וצריך לעשות הכל כדי לשמור על קשרי משפחה. נכון- אני לא יודעת למה יש נתק במשפחתך! אבל תחשבי על זה רגע אחד..לא חבל? יש לך ילדים? לא כואב לך שהם לא נפגשים/מכירים את המשפחה? אני למשל ממש לא סובלת את אחותי,וגם האיש שלי- אז בימי הולדת אני מזמינה,והיא מזמינה בימי הולדת של הילדים ,,ולמען הילדים שלי ולמען קשר הדם הזה אני והאיש סובלים כל פעם מחדש..עד שהילדים יגדלו ויוכלו לשמור על קשר בלעדינו.

michalul

New member
אנחנו עוד לא יודעים../images/Emo12.gif

אם הוא יעבוד אז אני אלך לבד לאמא שלי (יאמי) ואם לא אז נסע להורים שלו, ובמידה וההורים שלי ישארו לבד אני שוקלת להזמין אותם. בכל מקרה אני מעדיפה לחגוג עם ההורים שלי כי קוראים את ההגדה ואני חולה על האוכל שאמא שלי מבלשת בפסח. חוץ מזה (מכוון שאמא שלו מחשבת את כל הפעמים שאנחנו אצל ההורים שלי, גם אם אני לבד אצלהם בלי שום קשר לחג), אמא שלי אמרה שמבחינתה זה בסדר שנעשה אצל ההורים שלו גם את פסח וגם את ראש השנה. אבל בגדול אני אוהבת לעשות אצל ההורים שלי - בגלל האוכל הטעים....

למעלה