סליחה על ההתפרצות.....

007עדן

New member
../images/Emo140.gifסליחה על ההתפרצות.....

וההתרכזות בעצמי , באמצע הדיונים הסוערים....והחשובים....(ולא....אני לא צינית....), אז ככה....בבקשה התיחסותכן והארותיכן/.הערותיכן.....המלומדות.... היום....אני ביומי החמישי....(למחזור....כמובן), ביצעתי בדיקות דם להורמונים....והרי התוצאות לפניכן.....שכמובן לי לא כ"כ אומרות דבר....אבל בטוח לכן המנוסות יותר....יאמרו הרבה..ואשמח אם תשתפו אותי , כי אני לא יכולה לחכות עד ליום ג' לפגישה עם הרופא, ע"מ לקבל את הפירוש... FSH=8.3 IU/L LH=3.4 IU/L E2=400 PMOL/L PROG.=2.5 NMOL/L וזהו בינתיים....אני נשארת במתח....עד לתשובותיכן....תודה....ולילה טוב....רגע רגע, לא לפני שעונים לי....

אילת 11

New member
הנה אני ../images/Emo13.gif

התוצאות שלך תקינות אבל גבוליות היחס בין FSH ל LH תקין. ה FSH טיפ טיפה גבוה, אלה הם עדיין לא ערכים שנחשבים בעיתיים אבל לפי חלק מהמדדים הם בגבול. אין לך בעיה כרגע, אבל גם אין לך אין סוף זמן. עדיף להתחיל
המון המון בהצלחה ( ובבקשה אל תלחצי ממה שכתבתי , אין סוף נשים עם FSH גבוה בהרבה ניכנסות להריון ובקלות, וסה"כ מצבך סביר בהחלט )

007עדן

New member
תודה איילת ...ושאלה ..?

ציינת פה כי היחס בין FSH / LH תקין....תוכלי לפרט לגבי יחס זה? מהו הטווח, ומה משמעות יחס זה? ולגבי ערך ה FSH, לפי הטבלה שקיבלתי כאן...הערך הוא בסדר, האם ידוע לך לגבי סולם ערכים אחר,ומה המשמעות אם זה הערך גבוה....ואל תרגישי לא נוח, אני סה"כ מעדיפה לדעת את הדברים כמו שהם ולהיות מוכנה לפגישה עם הרופא , מחר. ותודה על העידוד...

דש1דש

New member
את בטוחה שזה יום חמישי

לתחילת המחזור??? ה-E2 גבוה מאוד - כמעט של ביוץ! (אלא אם את מגדלת שם יותר מזקיק אחד) אם אכן הבדיקה לא נעשתה ביום ה3-5 מתחית הדימום אין לגמרה ערך לFSH וצריך לעשות שוב.... אחרת - קצת גבוה - אבל עדין לא נורא - אבל אומר שאין לך יותר מידי זמן (הכל בסטטיסטיקה - יש עם נמוך שלא נכנסות להריון ויש שנכנסות עם גבוה - ככה שזה לא אומר 100% כלום!

007עדן

New member
תודה דש1דש..ושאלה...

אכן את הבדיקה ביצעתי כפי שהורו לי בין הימים 3- 5לתחילת המחזור, ושאלתי....האם ערך הE2 אכן גבוה....שימי לב ליחידות, האם אלה אותן היחידות שאת מתיחסת אליהן?....PMOL/L....תודה

דש1דש

New member
כן - אותן יחידות.

(ביחידות הקודמות של מכבי 200 היה ביוץ של זקיק.... זה היה בסיבוב של יערה
) בכל אופן - עניתי לך למטה מה דעתי על זה - ובטוח שאין לך מה להלחץ - דסקסי הכל עם הרופא שלך.

זואי11

New member
בוקר טוב עדן

מצ"ב טבלה, מתוך קישורי הפורום, המציינת ערכים תקינים של ההורמונים השונים בכל שלבי החודש. שיהיה בהצלחה רבה ומהירה.

זואי11

New member
מה קורה ל../images/Emo43.gif?? ../images/Emo46.gif ../images/Emo46.gif ../images/Emo46.gif

פעם שניה שאני מנסה ללנקק ללא הצלחה. הנה שוב: הטבלה

דש1דש

New member
מאיפה הטבלה הזו?!

מהאתר של מכבי (מהתוצאות שלי): Follicular 2.5-10.2 mIU/mL Midcycle 3.4-33.4 Luteal 1.5-9.1 Pregnant 0.3 -קטן מ Postmenopausal 23.0-116.3 כלומר בימים 3-5 ערכים נורמליים זה עד 10.2 מוזר משהו....

זואי11

New member
|אייקון של מגרד בפדחת ומודה באשמה|

אני חושבת שמצאתי את הלינק הזה בפורום פוריות של תפוז.. שימי לב שבתוך הטבלה יש פירוט של "What Value Means", ושם עד 10 מוגדר כ"סביר", כך שסה"כ ההבדל בין 10.2 ל-10 הוא לא כזה גדול, ונראה ששני המקורות אומרים דברים דומים.

l a o r

New member
לפי הטבלה המצורפת דוקא

ה FSH שלך בסדר. אני עשיתי את הבדיקות האלו בחודש שעבר וה FSH שלי 11 שזה באמת נחשב גבוה. לי נאמר שצריך לעשות את הבדיקות ביום ה-3 או ה-4 למחזור.

זואי11

New member
l a o r , ה-FSH שלך אמנם אינו

האופטימלי, אולם יש לנו בפורום נשים שהרו וילדו והן בעלות FSH הרבה יותר גבוה משלך. ה-FSH הוא רק פרמטר אחד מתוך סדרת פרמטרים שמשפיעים. אני אישית טוענת שסטאטיסטיקות הפוריות אשר נכונים עבור כלל אוכלוסית הנשים, לא בהכרח נכונה עבור אמהות שבוחרות להרות דרך בנק הזרע. שהרי ייתכן שקיימות בעולם הרבה מאוד נשים עם FSH גבוה שהרו בקלות ובספונטניות מבני זוגן, והן אינן נכנסות לסטאטיסטיקה של הפוריות כי לאף אחד אין את המידע עליהן. בכל מקרה שיהיה הרבה הרבה

007עדן

New member
|פרחתודה על ההתיחסות...ועוד שאלה...

שוב...תודה רבה על ההתיחסות...אז כמה הבהרות, בטופס הבדיקה שאני קיבלתי מצוין כי את הבדיקה יש לבצע בין הימים 3 עד 5, בצום, ועם עירות של 3 שעות, ואכן ביצעתי ביום החמישי כי לא היתה ברירה, המחזור החל ברוב חוצפתו ביום רביעי בבוקר..... למרות שאני יודעת שעדיף ביום השלישי... בכל מקרה ...רציתי לשאול אם מישהי יודעת מה היחס או איך הופכים יחידות שלMOL/L ליחידות של g/ml...מאחר והטבלה שקיבלתי פה מתיחסת ליחידות שונות מאלו המופיעות בתוצאות הבדיקה שלי...("מכבי").
תודה...

דש1דש

New member
במכבי יש הסבר לכל תוצאה

מה הערכים ולאיזה זמן. 3 שעות עירות היה לבדיקת הפרולקטין. צום? אם היתה שם בדיקת סוכר... להורמונים זה לא משנה. FSH לפני מה שהבנתי עולה - כלומר ביום החמישי הוא גבוה מאשר ביום השלישי - ולכן צריך פחות להלחץ מה-8
איך מתרגמים - אין לי מושג. שוב - מהתוצאות שלך ה-E2 נראה לי הכי מוזר - כי זה ערך מאוד גבוה לתחילת מחזור - עשית בדיקת US לאחרונה? מהימור מאוד לא מקצועי שלי - אולי יש לך ציסטה (לא להבהל - מקסימום נותנים חודש גלולות והיא תעלם) בקיצור - בקשי הפניה לUS זקיקים (ממילא תצטרכי) או אם לרופא שלך יש US במרפאה - בקשי שיראה מה קורה שם בפנים. ממילא תצטרכי להתרגל ל"כיף" הזה... בכל מקרה - שאלי אותו מה הוא אומר על הבדיקה - אני צצש לא רופאה! US יתן תשובה למה קורה לך בשחלות! בהצלחה!

007עדן

New member
דש1דש...על ההתיחסות והבקיאות...

ודעו לכן.....שזה זה מה זה כייף ומרגיע ומעודד....ועוד כל מיני....לדעת שיש פה עם מי להתיעץ ולמי לפנות.....ומייד מייד לקבל התיחסות , ועידוד והבנה.....תודה לכולן....

למעלה