זקוקה להכוונה וייעוץ

../images/Emo140.gif זקוקה להכוונה וייעוץ

אהלן כולם, אני בטוחה שהשאלות שאני עומדת לשאול נשאלו כבר אלפי פעמים בפורום, אבל כולי תקווה שתהיו סלחניים
אז ככה, אני חושבת לטוס לאוסטרליה לכמה חודשים ואולי אפילו לעבוד קצת ולהרוויח כסף ואם זה יסתדר - להישאר שם לאיזו שנה. מהמאמרים שקראתי בפורום הבנתי שצריך ויזת עבודה, השאלה שלי היא אם קיים קושי להוציא אחת כזו (משהו בסגנון ארה"ב?) ואיך בדיוק מתנהלת הפרוצידורה? שנית, אני כמעט לא יודעת כלום על אוסטרליה, חוץ מתמונות שראיתי וסיפורים ששמעתי על כמה שהמקום מדהים והאנשים נחמדים - אולי תוכלו לכוון אותי לאתרים בעברית או מאמרים נוספים וספרים שבהם אוכל להתעדכן בכל מה שצריך? ולאלה מכם שחיים בחו"ל - מה תוכלו לספר על המדינה? ואם ישנו איזשהו סיכוי לעבוד שם, באילו עבודות מדובר (אם יש לי תעודת מסאז'יסטית זה יכול לעזור לי איכשהו?!)? אודה לכל מידע שתוכלו לתרום לי. המון המון תודה ושבת שלום לכולם

מיקש

New member
את צריכה לתת לנו קצת יותר פרטים

ככלל יש ארבע ויזות שיאפשרו לך עבודה. הן שונות בתכלית זו מזו, ועליך לתת לנו כוון לאן את מכוונת כדי שנוכל ליעץ לך. בגדול, אחת זו ויזת מעסיק - את מוצאת מעסיק, הוא מבקש עבורך את הויזה. היתרון: זמן בקשה קצר יחסית החסרונות: א - דרוש מעסיק ב - סיימת לעבוד אצלו - להתראות. שתיים זו ויזת מקצוע. זו הויזה הפופולארית ביותר, שחלק ניכר מחברי הפורום מחזיק/החזיק/עובד-קשה-על-מנת-להחזיק/חוקר-במטרה-להתחיל-לעבוד-קשה-בלה-בלה-בלה. היתרונות: 1 - זה תושבות קבע ומסלול התאזרחות. 2 - כל אחד יכול. טוב, כל אחד שיש לו מקצוע ואינו זקן או חולה מדי. אבל מי שבאמת רוצה, ילך וילמד מקצוע, אז אם להוציא את מי שזקן או חולה, אז כל אחד יכול נקודה. החסרון: צריך להתבשל במיץ של עצמך במשחק בירוקרטי בין שנה וחצי (במקרה הטוב) לשלוש, בזמן שאת חיה בארץ. לי לקח שנתיים וחצי. שלוש זו ויזת Working Holiday. עבור ישראלים היא עדיין לא קיימת, שכן אין לישראל הסדר Working Holiday עם אוסטרליה. שמועות [די מבוססות] אומרות שהסכם כזה נמצא בימים אלו לקראת שלבים אחרונים בטרם יוגש לתושבי ישראל/אוז. אם את תושבת אנגליה או אחת המדינות האחרות עבורן יש הסדר, את יכולה לנצל זאת. זו בעצם ויזת תייר משודרגת לבני 20-30 בערך, שמאפשרת לך לשהות עד שנה, ולעבוד בעבודות מסוימות במתכונת שעות מוגבלת, ולהרויח סכומים מוגבלים. טוב לצעירים בטיול ארוך. ארבע זו ויזת לימודים, שגם במסגרתה מותר לך לעבוד בהיקף מוגבל [מאוד], שבקושי יקיים אותך בזמן לימודיך.

maoznet

New member
במידה ויש לי מעסיק ואקבל ויזת מעסיק

האם אוכל במקביל להתחיל ולהגיש טפסים לתושבות קבע או אזרחות?? האם במידה ואני שם על ויזת מעסיק אוכל להביא את אשתי עימי?? תודה

מיקש

New member
תשובות

אם כבר נמצאים יש הליך תושבות קבע קצת שונה - Onshore במקום Offshore, שיש לו איזה ניואנס וחצי, אבל ככלל אין בעיה. לשאלה השניה, התשובה היא כן.

אם אני מסאז'יסטית זה גם יכול לעזור

? או שמדובר רק במקצועות אקדמאיים? ובהנחה שאני רק רוצה לטייל כמה חודשים, כמה כסף אני צריכה בערך לחודש? (ואגב, תודה
)

מיקש

New member
מדובר בכמעט כל מקצוע שקיים

לא בדקתי אז לא לתפוס אותי בלשון, אבל הייתי מהמר שיש סיכוי טוב שכן. לתשובה ודאית, לכי תבדקי באתר של DIMIA - www.immi.gov.au תחת Immigration, תחת ויזות General Skilled יש רשימת מקצועות וכמות הניקוד שכל אחד נותן. כמובן שתצטרכי שהארגון המקצועי הרלונטי באוז יאשר אותך, ז"א להציג עדויות להשכלה+ניסיון. ליותר פרטים על ויזת מקצוע, יש מידע במאמרי הפורום. לגבי עלויות טיול, אין לי מושג, שמישהו שיודע יענה

assael10

New member
תרמילאי מוציא בממוצע 1200 דולר

אמריקאי בחודש, תלוי בהרבה גורמים, מיותר לציין שבויזת תייר אין אפשרות לעבוד בדרך כלשהי

למעלה