שרשור יום ה 9/12

god4you

New member
שאלה לא כל כך קשורה אבל אשמח לקבל

תשובה. יש למישהו מושג איך רושמים באנגלית מספר ראשוני? אני צריך לדעת איך אומרים/רושמים את זה ואין לי מושג. תודה מראש

היחידddd

New member
יש לי תרגיל קשה עזרו לי

תראו אנשים יש לי מבחן לעלות הקבצה ואני חייב לעלות כי זה מבחן אחרון כדי לעלות. (6a-1)ואז מחוץ לסוגריים בחזקת שתיים. המשך התרגיל: (4a-1) מעל האות a לכתוב בחזקת שתיים. ואז לכתוב מינוס אחד מחוץ לסוגרים ושוב לפתוח סוגריים {זה מה שצריך ליהיות כתוב בסוגריים (1-6a)} ומחוץ לסוגרים למעלה לכתוב בחזקת שלוש, זהו תודה למי שיעזור לי וגם למי שרק ינסה גם אם לא יצליח ואני מקווה שתצילחו ותעזרו לי. אהההה ודרך אגב חג חנוכה שמח!!!

קצת הסתבכתי, תוכל...

לרשום את השאלה בצורה פשוטה יותר תנסה לסרוק את השאלה או לכתוב בוו'רד

היחידddd

New member
כנס דקה

אין לי סורק ואני לא יודע איך כותבים חזקות אז אני ינסה להסביר להסביר לך יותר קצר. (6a-1)מחוץ לסוגרים למעלה צריך ליהיות חזקת שתיים. (4a+1) עכשיו בתוך הסוגרים מעל ה-4a צריך ליהיות בחזקת שתיים. עכשיו: (1-6a)-. עכשיו מחוץ לסוגרים למעלה צריך ליהיות בחזקת שלוש. אני מקווה שהבנת כי אני צריך את התשובה ואין לי דרך אחרת להסביר לך, מצטער ותודה בכל זאת.

קטריס

New member
זקוק לעזרתכם../images/Emo132.gif

מהי צורת המשוואה לגרף בצורת טיפה?

rainbow16

New member
הנה מה שעשיתי עד כה

המשוואה:
y^2=0.05x(5-x)(x^2+1)​
זה טיפה על הצד(אבל אפשר להעביר לקורדינטות פולריות ואז "לסובב" את הצורה, לטיפה עומדת [נופלת.. חח] תיקנית
).

1ca1

New member
איך הגעת למשוואה הזאת?

בכל מקרה, אין צורך בקאורדינטות פולריות, זה פשוט ייצא משוואה יותר מסובכת מבחינת הכתיבה בגלל שינויים במוקדים...

rainbow16

New member
הדרך?

פשוט משחקים עם פונקציות. חיפשתי פונקציה שתחום ההגדרה שלה יהיה בין a לb, כדי שיהיה צורה סגורה. אז זה שורש... וכדי שיהיה גם + וגם - [שהצורה תהיה מעל ומתחת לציר], עושים y בריבוע. ואז לא קשה להגיע למה שצריך "בתוך" השורש.. (לא משהו מתמטי במיוחד, אבל קצת
).

אוו..אתה היית נהנה בעיבוד תמונה ../images/Emo8.gif

יש לך את הכישרון לקשר בין פונקציה לציור שמתקבל ממנה. זה תחום שהיה מאד מתאים לך

¶ music girl

New member
אי שוויונים 2 ../images/Emo28.gif

אודה לכם אם תוכלו לעזור לי לפתור את שני התרגילים האלו

khaydarin

New member
הדרכה

הביטוי-
x²+1/x² = (x+1/x)²-2​
ואז מקבלים-
4((x+1/x)²-2)+8(x+1/x)<=37 4(x+1/x)²-8+8(x+1/x)<=37 4(x+1/x)²+8(x+1/x)-45<=0​
נסמן-
t=(x+1/x)​
מציבים ופותרים משוואה ריבועית רגילה. לא לשכוח ש-0 לא בתחום הגדרה.

לא לכפול את אי השיוויון ב X !!!!!!!

זו פעולה שהרבה אנשים נוטים לעשות (מאבדים פתרונות) תמיד להגיע למצב של מונה ומכנה ואז להשוות את המונה לאפס להשוות את המכנה ל אפס ולבדוק מה קורה בכל תחום פשוט להציב

למעלה