חום השחר

שעת מדידת חום גוף?

הי קראתי בהנאה את המאמר על שיטת חום השחר ויש לי בעיה: "מדידת הטמפ´ מתרחשת דבר ראשון בבקר, מיד עם ההתעוררות ולפני הקימה או כל דבר אחר. את המדידה יש לבצע לאחר לפחות 3 שעות של שינה שלא הופרעה (כולל קימה לשירותים) ועליה להתבצע באותה שעה בכל יום". בעיתי היא שאני כל יום מתעוררת בשעה שונה- התעוררות טבעית, בלי שעון- מה עושים? מתי מודדים? תודה

kukita

New member
בוקר טוב../images/Emo140.gif

לפי מה שהבנתי מהמומחיות שכאן תמדדי בשעה שאת קמה ואז בטבלת אקסל שהכינו בקובץ של מדידת חום השחר,יש עמודה "שמתקנת" את השעה לפי שעה קבועה. הטמפרטורה אמורה לעלות כל חצי שעה ב 0.05 מעלות ולהפך. מקווה שלא בילבלתי בהצלחה

עוד הבהרה בבקשה

זאת אומרת שאף פעם לא יהיה לי גרף מדויק ומכיוון שאנו מדברות על סטיות יחסית קטנות בכדי לזהות ביוץ לא שווה לי למדוד בכלל. נכון? יש פתרון אחר???

כשאני השתמשתי בחום השחר

לא הכרתי את שיטת תיקון המדידה. מדדתי מתי שהתעוררתי. לא שמתי שעון ולא גרמתי לעצמי להתעורר במיוחד. נעזרתי בשיטה ולא הפכתי אותה לטורח. יתכן שהיו סטיות במדידה שלי, אבל ראיתי היטב מתי היה הביוץ. וכך גם ידעתי מתי היה הביוץ - בלי השיטה לא ידעתי כלל, כי המחזור שלי לא היה סדיר. (ושתדעי שגם במחזור הכי סדיר בעולם, פתאום הביוץ יכול לזוז בכמה ימים ולכן מומלץ לדעת מתי הוא קורה) וגם ידעתי מתי לחכות לאיחור. נכון שעלולות להיות סטיות, אבל אם יש קפיצת ביוץ גדולה, תוכלי לראות אותה גם אם את מודדת בכל יום בשעה אחרת. בגרף של היום ישנו גם נושא תיקון המדידה.כשאני מתלבטת מתי היה הביוץ,אני מציגה לעצמי את 2 המדידות: זו שבלי התיקון וזו שעם התיקון. ואני בדיעה שעדיף למדוד כי זו השיטה הכי קלה והכי זולה. והיא נותנת את אמצעי המעקב הכי פשוט אחרי הגוף. שיטות אחרות לזיהוי ביוץ הן: לבדוק הפרשות, מעקב זקיקים וערכת ביוץ.

תודה

אני מסכימה איתך, עוד לפני שהתחלנו אני מרגישה שאסור לי להפוך את התהליך ליותר מידי מדעי או מכני כי ככה מפספסים את הרעיון- לעשות ילד מתוך אהבה. מקווה שאדבר כך גם בהמשך...

למעלה