דפוסים וזמנים

Sphinga

New member
בת חודש וחצי -

ועדיין אין סדר ארוחות , כ"כ יונקת לעיתים מאוד קרובות בד"כ כל שעה ביום (אמא שלי קוראת לה - מכורה לציצי
), לפעמים רק כדי למצוץ - מוצץ היא מסרבת בינתיים לקחת , ובלילה שלוש שעות/שעתיים - תלוי במצב הגזים. זה נורמלי? מבחינת משקל היא עולה יפה בחודש האחרון בערך 900 גרם. דבר שני - בסוף החודש אני חוזרת ללימודים (הקטנה תשאר עם אמא שלי המקסימה) אז אני מנסה להכין סטוקפוא אבל אין לי ממש מתי לשאוב ולא יוצא כמעט כלום חוץ מבבוקר שיוצא בין 60 ל100 מ"ל (אני לא יודעת מתי לקום לפניה כי היא לא קמה בשעה קבועה אז יוצא לפעמים שהיא אוכלת בחמש וחצי , ואני שואבת בערך בשבע בבוקר). זה הגיוני שבגלל ההנקות התכופות קשה לי לשאוב? האם כשיהיו פערי זמן בלימודים אמור להיות יותר בשאיבה? ד"א - יש לי ספקטרה 2. תודה!

גסטית

New member
משך יניקה של בת שמונה חודשים

איך אמורה להיות יניקה של בת שמונה חודשים? כמה זמן? באיזו תדירות? מזה זמן שהבת שלי יונקת מעט (3-5) דקות ובתדירות די גבוהה ואני לא יודעת אם מקבלת מספיק. עכשיו כמובן היא עם 2 ארוחות מוצקים ביום (כ 150 פירות ו 180 מרק). כמו כן משלבת לה בקבוק שאוב אצל המטפלת (120 מ"ל), ולפעמים גם תמ"ל בנוסף (120 מ"ל). מארבע אחה"צ היא רק יונקת ובערב מקבלת דיסה על בסיס תמ"ל 120 מ"ל. בלילה מתעוררת לפחות פעמיים (יניקה ארוכה יותר, בנימנום). במשך היום אני שואבת פעם אחת למשך כ 20 דקות כמות של 120 מ"ל. אני דואגת שהיא לא מקבלת מספיק חלב בהנקה. כשאני בודקת אם יש חלב אני רואה שפריץ של מספר זרמים ושומעת קולות בליעה. האם יש לי בעיית הנקה?

למעלה