תאונה ראשונה

• פותח הנושא mf
  • פורסם בתאריך

mf

New member
../images/Emo132.gifתאונה ראשונה

אז ככה, גם זמני הגיע. המקרה הוא כזה ואשמח אם תוכלו לסייע. כביש 42 בין צומת עיינות לצומת גבירול (בין צומת בית עובד ליבנה). מעורב בתאונה, אבל לא זוכר אותה בכלל. הזכרון האחרון שלי הוא מהרמזור כ-500 מטר בערך לפני מיקום התאונה (אבא שלי מצא פרטים מזהים שם...). הזכרון הבא הוא שהופכים אותי והפרמדיק פותח לי את המשקף השבור. פוניתי ע"י מד"א. התאונה לא הייתה בדרך חזרה מהעבודה כך שאין מה לערב ביטוח לאומי. הייתי היום במשטרה אחרי שיומיים לא פנו אליי בכלל. לפי עדי ראיה, תאונה עצמית. קצין משטרה גבה עדויות. מה זה תאונה עצמית? התהפכות. כשהייתי באמבולנס שמעתי אנשים מדברים על מונית שסטתה שבעקבותיה בלמתי. הנזק לי בעיקר מכות יבשות באיזור האגן, ונזקים אחרים שלא אפרט כאן. אני מבוטח בחובה+ צד ג'. שאלה ראשונה- האם יש סיכוי שהביטוח ישלם על נזקי האופנוע? לפי קטע הכביש (ישר לגמרי) והיעדר סימני בלימה, ברור שמשהו גרם לתאונה. הוא פשוט לא נשאר או התבייש להודיע. מה הפרוצדורה עכשיו? האם לפנות ישר לעו"ד ושהוא יפעיל את הביטוח? ייעצו לי לא לדבר בכלל עם הביטוח. אודה לכם על המלצות לפעולה+ עו"ד טוב לנזקי גוף+אופנוע

Pumi

New member
הביטוח לא משלם על נזקי האופנוע

מה שאתה צריך לעשות זה לקחת כמה ימי חופש שצריך להחלים. אחרי שאתה החלמת לגמרי (בדרך כלל המתנה שין בין כמה חודשים לשנה, בשביל לוודא שהכל בסדר ולא מופיע משהו מאוחר יותר), אז אתה יכול לקחת עו"ד ולפנות לביטוח לתשלום על המשכורת שהפסדת עקב ימי המחלה, וכן על ה "כאב וסבל", שמשולם בהתאם לפגיעה בך, למספר הימים בבית וכן הלאה (תסגור זאת עם ה עו"ד). מבחינת האופנוע, ביטוח החובה לא משלם שקל עליו. אם היה לך ביטוח מקיף לתאונות, אז אתה יכול להפעיל אותו. ביטוח צד ג' גם לא יעזור לך. אם היו לך פרטי הנהג מונית, יש היית יכול לתבוע את הביטוח שלו על הנזק לאופנוע. מבחינת ביטוח לאומי, נסיעה מהבית לעבודה או מהעבודה לבית, נחשב כתאונת עבודה. זה רק אומר שאת המשכורת אתה תקבל מביטוח לאומי. כאב וסבל אתה בכל מקרה תובע רק מביטוח חובה.

בועז בר

New member
../images/Emo101.gif קודם כל... החלמה מהירה../images/Emo70.gif

שנית - אם פונית ע"י מד"א לחדר מיון - הביטוח שלך כבר מופעל. אם היתה ניידת ובוחן, יש כבר דיווח במשטרה. אתה צריך לפקסס את הטופס לחדר המיון. שמור כל נייר, טלפון של עדים וכל פרט שקשור בתאונה. פנה לעו"ד שמתעסק בתביעות ת.ד. והוא ידריך אותך לגבי ההמשך. ביטו חובה וצד ג' - לא מכסים את נזקי הרכוש שלך. אם יש רכב מעורב בתאונה - אתה תובע את ביטוח הצד ג' שלו. אם הוא לא מודה או שאשמתו לא מוכחת - נזקי הרכוש שלך נשארים אצלך...

mf

New member
כמה דברים

עדיין לא קיבלתי טופס מהמשטרה כי לא כל החומר אצלם. הוא בדרך מקצין פומפדיץ לפקידה נחמה, שתעביר אותו לשוטר היקר תוך יום-יומיים. האם אני צריך לעדכן את הביטוח שנפגעתי, או לפנות אליהם רק בעוד כמה חודשים בעזרת עו"ד, אחרי איסוף כל המסמכים? דבר אחרון, מה זה תביעות ת.ד? יש עו"ד מומלץ?

בועז בר

New member
ת.ד. = תאונת דרכים.

ישנם עו"ד שזהו תחום ההתמחות שלהם - תביעות ת.ד. של רוכבי דו"ג. אחת שהשם שלה עלה לא מעט כאן בפורום היא ענת ברדה. אחד נוסף הוא עופר מריאן, מנהל הפורום המשפטי של פולגז. גוגל יתן לך את כל הפרטים... בעקרון - הביטוח שלך כבר מעודכן, כי חדר המיון מעביר אליו את דרישת התשלום על הטיפול, כנ"ל האמבולנס שפינה אותך. בכל מקרה, תשתדל שלא לפרט יותר מדי בפורום ואל תיתן פרטים לחוקר הביטוח אם וכאשר יגיע אליך, אלא תפנה אותו לעו"ד המטפל. האינטרסים שלך ושל הביטוח מנוגדים כעת... לדעתי - פנה לעו"ד, אפילו בטלפון - כדי לקבל הנחיות ראשוניות כיצד לנהוג ואילו מסמכים לאסוף. התביעה עצמה מוגשת לחברת הביטוח רק אחרי ההחלמה, כשיש הערכה מלאה של הנזקים והתהליך כולו יכול לקחת גם שנתיים - שלוש ויותר, תלוי במקרה הספציפי.

mf

New member
אז ככה

מד"א השאירו את הטופס אצלי... את הטופס של המשארה עדיין אין לי, אבל אפקסס למיון...

omkgu

New member
האם יש עסקים בסביבה?

יכול להיות שמישהו מהם רשם את מספר הרישוי. שווה לעשות עבודת שטח. מה לגבי מצלמות אבטחה?

®Hada

New member
החלמה מהירה

מתי קרתה התאונה שלך ? לגבי תהליך הדיווח: - חברת הביטוח שלך מיודעת על כך מכיוון שפונית ע"י אמבולנס והגעת למיון. - כפי שאמרו, קח את הזמן להתאושש, גש לרופא הרלוונטי לבדיקות סדירות, ואם מפנים אותך לטיפול כלשהוא דאג לבצע אותו בהתאם (פיזיו' וכו'...) ההמלצה שלי לגבי עו"ד נזקי גוף היא לענת ברדה, ותוכל למצוא אותה גם כאן. בהצלחה

gregovihs

New member
החלמה מהירה

בקשר לנזקי האופנוע ... ככל שהנזק הגופני שלך יותר גדול, וגם אם אין לא נגרם לך נזק ותעשה יותר טיפולים ככה התביעה שלך לביטוח חובה תגדל, יותר פזיותרפיות= יותר כסף. כך תוכל לפצות על העלות של הנזק לאופנוע במידה ולא יהיה לך את מי לתבוע. תרגיש טוב ובהצלחה

h a j b i

New member
החלמה מהירה

כפי שכבר כתבו לך, רק ביטוח מקיף יכסה לך את נזקי האופנוע. אם לא יאותר הרכב שהיה מעורב בתאונה (אם היה כזה) אז תיקון האופנוע יהיה עליך בלבד. אתה יכול לקחת לך כמה ימי התאוששות ואז לפנות לעו"ד שמתמחה בתביעות גוף, הוא ינחה אותך על המשך התהליך.

למעלה