רעיון לפעילות לסכום הסתיו

ענתבר

New member
../images/Emo13.gifרעיון לפעילות לסכום הסתיו

עכשיו, לאחר שיש לילדים את כל סממני הסתיו נבקש מהם להמציא חידות כשהתשובות הם הסממנים - למשל: מי עף לו בשמיים עם סינר שחור על החזה.... את החידות כותבים על נייר (בלי התשובות) ועם שם הילד המחבר. עורכים אותן כספרון ושולחים הביתה לבחון את ההורים.
 
סיכום יצירות לסתיו- לוקחים רצועה אר

ארוכה ומדביקים עליה מיצירות הילדים מלמעלה למטה בהתאמה- ענן, נחליאלי, עלה וחילזון. כל יצירה שונה כמובן וביחד השילוב מסכם את הסתיו. מקווה שתבינו למה התכוונתי.
 
הכנתי מבריסטול לבן את סימני הסתיו ש

ענן, נחליאלי, עלה וחילזון. יחסי הגדלים מותאמים הגיונית- הענן גדול מכולם והחילזון קטן. ענן- ערבוב צבעי גואש שחור ולבן ומעט כחול עם ספוגית קשיחה עגולה. נחליאלי- (רעיון של קרני שלנו) קרענו עיתונים בצבעים שחור ולבן והדבקנו על הנחליאלי. עלה- צביעה בצבעים/ טושים/ צבעי ידיים/... חילזון- גואש+ מנקה אוזניים- נקודות או מריחה בהתאם לרצון וליכולת של הילדים. כשאסיים את הנושא הילדים יקבלו את סיכום יצירותיהם על רצועה ארוכה מבריסטול או מפל או חומר אחר שאפר להכין ממנו פס ארוך. למעלה אני מדביקה את הענן למטה את החילזון ובין את העלה והנחליאלי. אפשר לקחת דף ענקי ולתת להם לצבוע בצבעי גואש/ ידיים בגוונים מתאימים לסתיו ולהדביק את כל יצירותיהם כסיכום. אני מקווה שפרטתי בבירור!
 
למעלה