מפרקיות

מצב
הנושא נעול.

ליילנד

New member
../images/Emo127.gif ../images/Emo127.gif מפרקיות

מפרקיות
היום נסעתי בקו 67 במפרקית והיא מה זה חרקה סיבובים, ממש "נאנקה". אפרופו מפרקית. בשנת 1980 אגד הביאה לארץ מפרקית ירוקה (ירוק דשא - לא כמו אגד היום) לנסיון בארץ. היא גם הגיעה לרחובות לקו 200 (שם גרנו אז, ולא סתם אלא מול התחנה המרכזית) וכמובן לקחתי את הילדים באוטובוס המיוחד הזה לסיבוב, עדיין לא היו מפרקיות בארץ וזו היתה הראשונה שראיתי בחיי. הבן שלי שהיה אז בגן העניק לה אפילו שם, פשוט הוא אמר: "מריץ' רץ' יוצא ריצ'רץ'" - מרכבת ואוטובוס יוצא רכבוס" (מאז כך אנו קוראים בבית למפרקיות). מה שידוע לי שאחרי שבועיים היא נעלמה והרבה זמן אחר כך לא ראיתי מפרקיות, וכשכבר ראיתי הם היו של דן, ורק אחר כך ראיתי אגד. 1. האם מישהו זוכר את המפרקית הנסיונית הזאת
2. האם משהו יודע מה נגמר איתה
3. האם למישהו יש תמונה שלה
- זה יהיה גדול
מראש על התשובות שאני מקווה מאוד שיגיעו.

ליילנד

New member
אין תשובה../images/Emo35.gif../images/Emo35.gif../images/Emo35.gif

מפרקיות
היום נסעתי בקו 67 במפרקית והיא מה זה חרקה סיבובים, ממש "נאנקה". אפרופו מפרקית. בשנת 1980 אגד הביאה לארץ מפרקית ירוקה (ירוק דשא - לא כמו אגד היום) לנסיון בארץ. היא גם הגיעה לרחובות לקו 200 (שם גרנו אז, ולא סתם אלא מול התחנה המרכזית) וכמובן לקחתי את הילדים באוטובוס המיוחד הזה לסיבוב, עדיין לא היו מפרקיות בארץ וזו היתה הראשונה שראיתי בחיי. הבן שלי שהיה אז בגן העניק לה אפילו שם, פשוט הוא אמר: "מריץ' רץ' יוצא ריצ'רץ'" - מרכבת ואוטובוס יוצא רכבוס" (מאז כך אנו קוראים בבית למפרקיות). מה שידוע לי שאחרי שבועיים היא נעלמה והרבה זמן אחר כך לא ראיתי מפרקיות, וכשכבר ראיתי הם היו של דן, ורק אחר כך ראיתי אגד. 1. האם מישהו זוכר את המפרקית הנסיונית הזאת
- זה יהיה גדול
אין תשובה

תשובה מזכרון (ואולי לא מדוייקת)

אין תשובה
אכן הביאו מפרקית לנסיון בסוף שנות השבעים. היא היתה תוצרת פיאט. שנים עמדו שרידיה אחר כך באחד ממגרשי הגרוטאות לאורך כביש צומת חולון - אזור.

ליילנד

New member
../images/Emo51.gif

אכן הביאו מפרקית לנסיון בסוף שנות השבעים. היא היתה תוצרת פיאט. שנים עמדו שרידיה אחר כך באחד ממגרשי הגרוטאות לאורך כביש צומת חולון - אזור.

אבל אם מישהו יודע יותר אשמח לשמוע, ואם יש למישהו תמונה זה יהיה משהו, אגב, זה היה בתחילת שנות השמונים.

cmr

New member
מפרקית בצבע ירוק

מפרקית בצבע ירוק
בסוף שנות השבעים תחילת שנות השמונים אגד הביא אוטובוס מרצדס מפרקי מדגם 305 בצבע ירוק. האוטובוס הסתובב תקופה מסוימת בכל סניפי אגד בארץ לצורך בדיקת תפעול הקווים השונים ע"י מפרקיות. לאחר גמר הניסוי הוחזר האוטובוס לגרמניה.

ליילנד

New member
../images/Emo51.gif

מפרקית בצבע ירוק
בסוף שנות השבעים תחילת שנות השמונים אגד הביא אוטובוס מרצדס מפרקי מדגם 305 בצבע ירוק. האוטובוס הסתובב תקופה מסוימת בכל סניפי אגד בארץ לצורך בדיקת תפעול הקווים השונים ע"י מפרקיות. לאחר גמר הניסוי הוחזר האוטובוס לגרמניה.

זה גם מה שאני זכרתי אבל לא הייתי בטוחה,חשבתי על כיוון גרמני ולא על פיאט איטלקי. אולי למישהו יש תמונה? צילמתי את הבן שלי לידה, אבל רק רואים את ה"פרצוף" של האוטובוס וגם משום מה התמונה נהייתה אדומה, כמו שקרה להמון תמונות מהתקופה ההיא והירוק שם נהיה חאקי.

בכל זאת היה קודם פיאט

מפרקית בצבע ירוק
בכל זאת היה קודם פיאט
ואני מקווה שתוך מספר ימים אבוא עם פרטים יותר מדוייקים. אגב, המנוע שלו היה ביחידה הקדמית

1978 ולא 1980 ! מרצדס O305 אגד

מפרקיות
- זה יהיה גדול
338-784 מספרה של המפרקית. המפרקית הזו הוחזרה לגרמניה ביום 07.07.1980 לאחר שהגרמנים דרשו עבורה תשלום או החזרה. היא הופעלה בירושלים למעלה מחצי שנה. אחפש לך תמונות שלה ואשלח לך את התמונות לאי.מייל הפרטי שלך. מהנסיון היה זה אוטובוס מוצלח מאוד. הודעה זו היא מסוג הודעה חד-פעמית, תודה.

המפרקית הראשונה בארץ - 1956 !

338-784 מספרה של המפרקית. המפרקית הזו הוחזרה לגרמניה ביום 07.07.1980 לאחר שהגרמנים דרשו עבורה תשלום או החזרה. היא הופעלה בירושלים למעלה מחצי שנה. אחפש לך תמונות שלה ואשלח לך את התמונות לאי.מייל הפרטי שלך. מהנסיון היה זה אוטובוס מוצלח מאוד. הודעה זו היא מסוג הודעה חד-פעמית, תודה.
היא כמובן של "דן" והיא מסוג "סופר-וויט". לאוטובוס זה היו 140 כו"ס, מנוע 6 צילינדר, תיבת הילוכים מכנית ופרטים נוספים תמצאו כמה עשרות עמודים אחורה בפורום זה. למרצדס היו אוטובוסים מפרקיים כבר בשנת 1928. הודעה זו היא מסוג הודעה חד-פעמית, תודה.

ארזS

New member
"ההיה או חלמתי חלום ?"

היא כמובן של "דן" והיא מסוג "סופר-וויט". לאוטובוס זה היו 140 כו"ס, מנוע 6 צילינדר, תיבת הילוכים מכנית ופרטים נוספים תמצאו כמה עשרות עמודים אחורה בפורום זה. למרצדס היו אוטובוסים מפרקיים כבר בשנת 1928. הודעה זו היא מסוג הודעה חד-פעמית, תודה.
"ההיה או חלמתי חלום ?"
האם זה אכן הדוקטור ? כי אם זה אתה, אז אשמח מאוד אם תמשיך בהודעות חד פעמיות שכאלה. אתה יכול לכתוב אפילו מלאן'תאלפים הודעות חד פעמיות
צריכים אותך כאן.

אייל xxx

New member
ארז צודק תחזור קבוע ד"ר !!!!!!

"ההיה או חלמתי חלום ?"
האם זה אכן הדוקטור ? כי אם זה אתה, אז אשמח מאוד אם תמשיך בהודעות חד פעמיות שכאלה. אתה יכול לכתוב אפילו מלאן'תאלפים הודעות חד פעמיות
צריכים אותך כאן.
ארז צודק תחזור קבוע ד"ר !!!!!!

ארזS

New member
הערה לדוד80 וגם פנייה לאביתר.

טוב שחזרת אביתר, בדיוק כרגע...
יש לי שאלה: מהם הסיכויים שרכבת ישראל תרכוש את הקטרים האלה?
הערה לדוד80 וגם פנייה לאביתר.
לצערי אני חושש שהדוד הטוב מירושלים קפץ לביקור חד פעמי. הוא גם כתב בתשובה שלו שזאת תשובה חד פעמית. וזה חבל מאוד. אבל קשה לי להאמין שהוא לא נכנס לראות את הפורום בכלל. אני מניח שהוא נכנס לפורום, אבל הוא רק קורא ולא כותב. אז אם אתה במקרה קורא את זה אביתר : תתעלם בבקשה ממחלוקות. אתה נכס חשוב לפורום. אנא שוב להשתתפות פעילה. תודה ושבת שלום.

יצחקA

New member
חשבתי+++

חשבתי+++
חשבתי שהמפרקית הראשונה ב"דן" הייתה ה 200(40-551-55). האם יש למישהו פרטים או תמונה של האוטובוס הנ"ל? מישהו יודע מספר פנימי וחיצוני ושנה? מישהו יכול לתת קישור לעמ' המתאים בפורום? תודה מראש איציק

mister K

New member
200

חשבתי+++
חשבתי שהמפרקית הראשונה ב"דן" הייתה ה 200(40-551-55). האם יש למישהו פרטים או תמונה של האוטובוס הנ"ל? מישהו יודע מספר פנימי וחיצוני ושנה? מישהו יכול לתת קישור לעמ' המתאים בפורום? תודה מראש איציק
200
מספרה החיצוני של 200 הוא 40-551-58. היא מודל 1988 וכמובן לא הייתה המפרקית הראשונה ב"דן", למרות מספרה. קדמו לה כמובן 201-210 שהן מודל 1985 ו-211-240 שהן מודל 1987.

ארזS

New member
כבר הזכרתי כאן לפני כמה שבועות

200
מספרה החיצוני של 200 הוא 40-551-58. היא מודל 1988 וכמובן לא הייתה המפרקית הראשונה ב"דן", למרות מספרה. קדמו לה כמובן 201-210 שהן מודל 1985 ו-211-240 שהן מודל 1987.
שלפני שנים רבות , הרבה לפני עידן המפרקיות ב"דן" , עוד כשהייתי נער צעיר , ראיתי בפתח תקוה מפרקית כל שהיא שנסעה בקוים של חב' דן ושאלתי אם מישהו זוכר אותה או אולי יש אפילו תמונה, ולמיטב זכרוני מישהו זכר משהו במעומעם אבל תמונה לא היתה. אולי עכשיו כשהנושא עלה כאן שוב יש למישהו אי-אילו פרטים על המפרקית הנ"ל ?

ליילנד

New member
מפרקית 1956

שלפני שנים רבות , הרבה לפני עידן המפרקיות ב"דן" , עוד כשהייתי נער צעיר , ראיתי בפתח תקוה מפרקית כל שהיא שנסעה בקוים של חב' דן ושאלתי אם מישהו זוכר אותה או אולי יש אפילו תמונה, ולמיטב זכרוני מישהו זכר משהו במעומעם אבל תמונה לא היתה. אולי עכשיו כשהנושא עלה כאן שוב יש למישהו אי-אילו פרטים על המפרקית הנ"ל ?
מפרקית 1956
אולי באמת יש למישהו תמונה? מעניין איך היא נראתה, זה ממש מדהים, לי ממש לא זכור כזה דבר אבל אני זה לא דוגמה כיוון שגרתי בצפון הארץ ופגשתי רק אגד, במקרה באחד הגיחות המקריות לת"א ראיתי את הקומותיים כפי שכבר סיפרתי בעבר.

ליילנד

New member
../images/Emo51.gif../images/Emo140.gif

אם כך לרחובות היא הגיעה ממש לקראת סוף שהותה בארץ ואני וילדי נסענו בה בשנת 1980 (לפני זה לא גרנו שם).

אפשר בבקשה גם לקבל למייל?

אפשר בבקשה גם לקבל למייל?
[email protected] תודה מראש!

מצב
הנושא נעול.
למעלה