חפט"י סוף שבוע

../images/Emo126.gifחפט"י סוף שבוע../images/Emo126.gif

קריאה וכתיבה מהנה לכולם
מה יהיה
אהבה חרוטה בנשמה פרק 1 מאת אלמוג
חומות חימר פרקים 6 ו-7 מאת מושיקו מועלם
הסערה פרק 62 מאת ברונו, מנהל הפורום החביב
אל תפחד, דניאל פרק 10 מאת אלמוג עוד משהו
נקווה שכן

LIAH1

New member
מה זה עושה בעמ' 2../images/Emo35.gif../images/Emo122.gif

מי שפותח אז שיפרסם גם...
אחרת סתם חבל על הטיימינג של השרשור... אנחנו אח"כ רוצים להמשיך לדבר על הטלנובלה, וזה לא קופץ יותר... שיפתח ראשון מי שמפרסם ראשון... ולא סתם

THE HELL BOY

New member
../images/Emo87.gif פרק 6- הימור גורלי../images/Emo45.gif

פרק 6: "סיכון מחושב": *** תקציר הפרק הקודם: דפנה תופסת את אריק עם רחל, חברתה הטובה ביותר; אסתר בתקווה להעיר את אפרים שולחת אותו הביתה; השכנים של מוחמד לטיפה ולילה מוצאים מכתב שבה נאמר שהם הולכים; רוני ומושיקו בבית הזונות, ורוני לא מרגיש בנוח שם; תומר עדיין בביה"ח. *** שיר הפתיחה: גם אם תהמר על חייך אל תהמר על שום דבר גורל הוא גורל תשנה אותו- אכלת אותה הגורל הוא חייך אל תגע בו כמו שבריר זכוכית חרוטה בליבך היא תהא עמך הסיכון והשקרים הימור הימור מה רע אתה מה מטורף אתה מה מרגש אתה הסיכון הוא סם ממכר אתה רע כמו הזמן שחולף ולא סולח הסיכון ממכר אותך כמו חבר רע הוא הגורל... *** החרטה יכולה לגרום להרבה דברים. תלוי את מי זה מעניין. תלוי את מי זה אמור לעניין. השאלה היא אם תיתן לחרטה הזו להיכנס ללבך ולגעת ללבך. הלב שחור רק בגלל שלא נכנסים אליו רגשות. הוא נשאר קשוח ומגונן לנוכח רגשות כמו "אהבה", "חמלה", "חרטה". כך ילמד אפרים פרידמן. השאלה- מתי? *** סצינה 1: בית אפרים ואסתר: אפרים התקלח. כל טיפת מים שרק זרמה על גופו גרמה לו לצריבה נוראית ואיומה. הוא הרגיש שכל רגע שעובר הוא מוסיף על חטאו והוא מתחיל להבין שאשתו רק אוהבת אותו אבל הוא השתנה מאוד. כמה מאוד? האם מאוחר מדי להשתנות? מה אשמתו שמושיקו אינו בנו? הוא חושש שאם ישאלו אותו אם הוא רוצה לתרום את לבו, הוא לא יוכל לענות בחיוב... למרות הכל, אפרים יודע שהוא לא יכול להסתיר את התועבה מבנו שאינו בנו. בכל זאת- הוא חייב למצוא פשרה. ומהר. *** סצינה 2: בית הזונות. "בוא נלך מפה..." ביקש רוני. שעתיים שהוא נמצא שם והוא חש פלישה לפרטיות הנשים על אף שידע שזהו התפקיד שלהן. מושיקו הסתכל על רוני. "מתי תלמד מה זה גבריות? מתי?" הוא שאל. בשקט. בזעם. בקור רוח. שאלתו חתכה את האוויר בסכין. "אני לא מאצ'ו כמוך שמוכרח בכל רגע לדחוף את האיבר שלך לאן שהוא לא אמור לדחוף." רוני אמר. "אז צא מפה. צא, תמצא טרמפ ותחזור הביתה. חלשלוש עלוב שכמוך." אמר. רוני חש שלבו נפצע זה הרגע. אחיו האהוב, המוערץ, מגרש אותו. לא צריך טובות. *** סצינה 3: ביתה של דפנה. "הוא בעלי, מאמי. בעלי." היא אמרה שוב. רחל הביטה על אריק. היא חיפשה אצלו הכחשה. הוא לא הכחיש. היא סטרה לו סטירה מצלצלת והתלבשה במהירות. "אין מה לטרוח. הזמנתי משטרה, אריק. אתה יכול להישאר כך או כך." היא אמרה לו בזמן שהוא התחיל להתלבש. "דפנה!!" הוא צעק. "את זאת שלא נטתנת לי לשכב איתך." הוא צעק. "אה. מעניין. זה סיבה טובה מספיק בשביל ללכת לאחרת? ועוד לחברה שלי? ועוד זאת שאני מזמינה אותה לאכול אצלי כל יום מבלי לדעת שהיא זאת ששוכבת עם בעלי?" שאלה אותו. רחל ניסתה להסתלק משם. "שלא תחשבי שאתן לך להתחמק מפה בשקט!" היא צעקה ותפסה בזנב הסוס של שערה של רחל. "תשלמי בכלא. בדיוק כמו אריק." היא אמרה. בבת אחת היא הצמידה את אריק ורחל אחד לשני, קשרה אותם בחבל, ואיימה עליהם באקדח. זו לא הייתה דפנה האמיתית. הדפנה שניצבה כעת מולם הייתה דפנה רדופת זעמים, כעס, ושנאה. הטינה מילאה אותה יותר מהכל. כל רצונה היה לירות בשניהם והעולם יהיה טוב יותר. *** סצינה 4: מועדון ריקודים. רעש. מאוד חזק. הדייג'יי ניר עומד מעל לעמדת התקליטנים ומתקלטן. ברקע נשמעים כל מיני בקשות כמו לשים את השיר האחרון של מדונה. הוא ראה ברחבת הריקודים מישהי. מישהי שנראית לו מאוד מוכרת. "לילה!!!" הוא צעק במיקרופון של התקליטן. לילה שמעה את זה והתקרבה לרחבת התקליטן. הוא פתח את דלת הכניסה לרחבת התקליטן והיא נכנסה אליו. "מה קורה, חמודה?" הוא שאל אותה. מאז ומתמיד הם היו חברים טובים. אם לא החברים הכי הכי. היא התיישבה על הספה והמתינה שהוא ימצא שיר ארוך של לפחות שבע דקות. הוא מצא ומיד שם. "יש לנו בדיוק שבע דקות, שש שניות והפסקה של שש דקות עד לשיר הבא". הוא אמר. היא חייכה. תמיד היה הפסקות מתי שהיא מגיעה. "אז מה קורה?" שאל אותה. היא הביטה בו. מבטה היה עצוב מאוד. "המנהל של בית הספר שלי אנס אותי ונגע בי. מצאו אותו מת אחרי כמה שעות ועכשיו אני פה. המשפחה שלי החליטה לברוח מרהט. עכשיו אני פה, בתל אביב. הם מרשים לי לצאת כי הם מכירים אותך." היא אמרה. "המממ... איך הייתה ההרגשה? מגעילה? מוזרה?" שאל. היא התחילה לפרט לו את כל מקרה האונס ובסיומה היא אמרה ש"רק רציתי לברוח משם, לא ידעתי מה עשיתי, לא יכולתי לעשות מאומה. הוא עלה עליי כמו חיה פראית ו... אתה יודע." היא הסמיקה. הוא לא אמר דבר. רק הביט בה במבט שמשמעותו רק דבר אחד. "היום את ישנה אצלי. סוף השיחה." הוא אמר והושיט את ידו לטלפון. "תודה ניר. הטלפון של אבי הוא...." היא מסרה לו את מס' הטלפון. הוריה של לילה אישרו לה להישאר אצל ניר. אין מאושרת יותר ממנה. *** סצינה 5: בית החולים. "מה זאת אומרת, הוא נעלם?!" הייתה גברת אסתר פרידמן ברגע של צעקה איומה. צעקת אם. צעקה של אם שכואב לה. "אתם בית חולים חסרי תועלת!!!" היא התחילה לקלל. רק אחרי זריקת אפידורל היא נרגעה. "גברתי, איננו מבינים אבל בנך כנראה הרג את אחות בית החולים." נאמר לה. היא לא הופתעה. כבר בעבר היו לבנה מקרים של רציחות שבהם הוא היה מעורב אבל לא היו הוכחות בעניין. "יש לה משפחה?" שאלה. הרופאים נידו ראשם לשלילה. "יותר טוב." היא אמרה. "בעלך בדרך." אמרו לה. "בעלי?" היא חייכה במרירות. "מזמן הוא לא בעלי." *** סצינה 7: בית החולים, אגף אחר. תומר טרטמן חבוש בפניו. הוא כבר לא יודע מה לעשות. השאלה היא האם הוא יעשה משהו. *** כל אחד מהדמויות שלנו נקלע לפרשת דרכים. בחיים יש הרבה החלטות קשות. הרבה מקומות שבה צריך לבחור בדרך חדשה. לפעמים דרך טובה ולפעמים דרך מועדת לפורענות. -דפנה צריכה להחליט מה לעשות עם בעלה. הדבר ההגיוני ביותר יהיה להתגרש מבעלה. אבל היא קשרה אותו ואת חברתה הטובה ביותר. מה היא תוכל לעשות? - תומר טרטמן חסר פנים. אם יהיה לו אפשרות, הוא יוכל לבחור בניתוח פלסטי כדי לטפל. אבל איזה מחיר צריך לשלם על זה? - מוחמד ולטיפה. גם להם יש דילמה. הם צריכים לבחור באיזה דרך ללכת. האם לאפשר לבת שלהם להשתחרר? האם הם בעצמם צריכים להשתחרר מכל החטאים? - אפרים צריך להחליט האם לקבל את בנו שלא בנו או להמשיך בגישה שהמשיך בה כרגיל. - אסתר צריכה להתמודד עם האפשרות שיתפסו את בנה. היא יודעת שזה יקרה יום אחד. - רוני- הוא צריך לבחור אם לנטוש את אחיו האהוב והנערץ או להישאר איתו ולחטוא באידיאולוגיה שלו. קח את הסיכון. הסיכון לא בא אלייך בהזמנה כמו משלוח פיצה בחינם. שום דבר בחיים לא מגיע בחינם בעטיפת מתנה. רק אם אתה תעיז- הם יבואו לצידך כמו מלווים. רק אל תיתן להרגשת הסיכון הממכרת למכר אותך. זה גרוע יותר מאלכוהול או סמים. זה סיכון שקשה לקחת. האם תיקח? ***

Mastoolit

New member
הנה ניר מופיע../images/Emo6.gif../images/Emo109.gif

סחטיין על הגו'ב החדש. אני מתפתה להגיב כי היה פרק סופר-יפה ומפתיע, אבל כרגע אני לא יכולה להתרכז עד הסוף בהכל. מבטיח תגובה מפורטת מחר

THE HELL BOY

New member
הסתמם והלך להשתכר../images/Emo9.gif../images/Emo87.gif

מחכה לתגובה שלך מאמי... את תמיד מעניינת אותי מבחינת מה שיש לך לומר... אגב- מחר. מסנג'ר. דחוף.

Mastoolit

New member
אחלה נושא לפרק../images/Emo45.gif../images/Emo109.gif

התמודדת יפה מאוד עם הנושא שלקחת לפרק. אהבתי את ההערות ביניים וכמובן את הסוף. לא ממש נראה לי שסיכון ממכר, הוא דווקא מאוד מרתיע. אף אחד לא שש ישר לקפוץ ולקחת סיכון, גם אם כלפי חוץ זה נראה ככה. אחרי הכל זה יכול לשנות לך את העתיד
אני מבינה שאפרים לא אוהב את מושיקו כי הוא לא הבן שלו, אבל בין זה לבין שנאה נוראית יש הבדל. כלומר- יכול להיות שהוא אולי צודק, הבעיה שאנחנו עדיין לא יודעים מה "מקורו" של מושיקו. ויכול להיות שהנסיבות כן מצדיקות איכשהו את התנהגותו של אפרים. לדעתי, אף פעם לא מאוחר להשתנות. גם אם לא נוכל להחזיר את הגלגל אחורה, משהו, ולו הקטן ביותר יוכל להשתנות, וזה שווה את הסיכון ואת הניסיון. ידעתי שזה הסיפור של רוני. להגרר אחרי אח שלו. הוא פשוט מקודש בעיניו, שמש העמים ממש, פולחן. הוא צריך ניעור דחוף, כי מושיקו הוא האחרון שאפשר להגיד שממנו אפשר ללמוד משהו או שהוא יכול לשמש כדוגמא. ורוני בדיוק ההפך ממנו, הוא באמת טלית שכולה תכלת. חבל שהוא ידרדר לדברים כאלה. אוקיי, בקשר לדפנה ממש אבל ממש לא הבנתי את הקטע שלה! דבר ראשון היא מזמינה משטרה- הא? הו? על מה בדיוק? על זה שבעלה בגד בה? על זה שהם שכבו במיטה שלה? מילא היה מתחתן איתה אז הוא היה בגימסט, אבל ככה? מה קשורה המשטרה פה? ונניח והיא כבר הזמינה, והרי היא איימה עליהם כבר (או שבכלל זה היה איום סרק), מה הקטע עם הקשירה? היא ניסתה ללמד אותם לקח או מה? לדעתי לפחות, המהלך הזה היה בשביל ה"אני" עצמי שלה. היא פשוט הייתה חייבת לחוש שאי אפשר לנצח אותה, והכי קל לה זה לכבול אותם ולהתעלל בהם, וכאילו להחזיר להם על מה שהם עשו לה. אני מניחה שהקטע עם לילה היה בשביל שנדע קצת מה היא הרגישה, בשביל שהיא תרוק את מה שעליה והכל. כי מעבר לזה לא ירדתי לסוף דעתך מה שבנוגע לסצינה הזו
גם שרה כרגיל. צועקת, משתוללת ואח"כ שמחה שהיא לא תצטרך להתמודד עם אמת כואבת. כי אם לאחות ההיא הייתה משפחה היא הייתה צריכה לעצוד בפניה ולהסביר מה בדיוק מושיקו עולל לאחות המסכנה ההיא. שבסך הכל סתם הופיעה לו באמצע החיים והוא לקח את הידיים לחוק והרג אותה. מה קרה לתומר? הפרצוף נכווה? ברור שכדאי לו לקחת את הסיכון בניתוח פלסטי (לא חסר לו כסף ברוך השם) ולחפש את בתו. הוא בכלל לא התחיל לבחקירה, בחיפושים והוא חייב למצוא אותה. זה הייעוד שהוא קבע לעצמו. וניר- הערה לסיום, למה כתבת שמישהו שם משך למישהי בזנב הסוס
כתור ילדה שיש לה זנה סוס (ארוך
) אני אבקש ממך לקרוא לזה "קוקו" או שיער או משהו, כי זנב סוס ממש לא הולם את זה. זנב סוס לא מסורק בניגוד לקוקו שלנו (אהמ הבנות אהמ)

THE HELL BOY

New member
הרבה מהמגילה הזו לא מובנת../images/Emo87.gif

איזו שרה? זה זנב סוס בעיניי
דפנה תפסה ברחל את הזנב הסוס כדי שלא תתחמק. כן- לילה צריכה אוזן קשבת וניר הוא הפתרון. רוני- מדויק מאוד מה שאמרת. הסיכון יכול למכר. אדם שרוכב פעם אחת במירוץ אופנועים יחזור להסתכן על חייו במירוצים נוספים. מובן? וזהו. המלצה- לקרוא את הפרק.

Mastoolit

New member
מה בדיוק לא מובן?../images/Emo109.gif

אני מוכנה להסביר שוב. אל תשאל אותי איך הגעתי לשרה, התכוונתי לאסתר. ברור שהוא יכול להסתכן, אבל בין זה לבין התמכרות לדעתי יש הבדל. לקרוא את הפרק? הצחקת אותי. קראתי אותו 3 פעמים, אם זה לא מספיק..

chiquitito15

New member
חומות חימר פרק 6../images/Emo104.gif../images/Emo103.gif

אף אחד לא הגיב על פרק 5
אתם יכולים להגיב פה גם
את הפרקים הקודמים אפשר לקרוא גם בקומונה
"חומות חימר" / מרגלית צנעני
חומות חימר סוגרות עלייך אחות קטנה חבל עלייך חומות חימר עונות בצורת אחות קטנה את לא נזהרת. טליה דחויה חרפת העדר את לא שפויה את לא בסדר לא נכנעת את משוגעת מה את יודעת על חומות חימר? אחות קטנה נפשך הצילי חומות חימר את לא תפילי לא נכנעת את משוגעת מה את יודעת על חומות חימר?
"פגועה מאהבה"
כלנית מפתיעה את אחותה. אבנר מרכין ראש וגילה מבינה כי הוא ידע שהיא חזרה. כלנית משחקת אותה אחות בוכייה בפניה של גילה. גילה רוצה לעזוב את הבית אך כלנית מבקשת ממנה שתישאר ותספר על כל השנים שעברו כשהם לא היו בארץ. חבריו של עומר מעשנים סמים. עומר עומד שם ומסתכל עליהם. הדבר לא מוצא חן בעיניו כלל וכלל והוא מחליט לעזוב את המקום. אחד מהחברים שלו תופס אותו ומאיים עליו לבל יספר לאיש את מה שראה ב"זולה" שלהם. ורדה אומרת למני שהיא רוצה שליטל תכיר בה כאמה ומני מבקש ממנה לדבר בקול חלש יותר כי ליטל עלולה לשמוע. שרה מנסה לשכנע את בתה לאכול משהו. ענת אומרת לה שהיא מאוהבת בקובי והיא חשבה שהוא אהבתה הנצחית אך בסוף התרווח לה שהוא נשוי. קובי מטביע את יגונו בטיפה המרה. הוא יושב בפאב וחושב על הריב שהיה לו עם אשתו. נדמה לו כי כל חייו כבר חלפו להם. גילה מתעצבנת על אחותה ומטיחה בה שהיא גנבה לה את אהבת חייה וסוטרת לה. גילה עוזבת את הבית וכלנית רותחת מזעם. אבנר רץ אחרי גילה ואומר לה שהוא ממשיך לאוהב אותה כמו בעבר. זו מבקשת ממנו שיעזוב אותה לנפשה ושילך וידאג לאשתו. ליטל יוצאת לסלון ושואלת את אביה מי זו האישה שאיתה הוא מדבר. הוא משקר לה שוורדה היא אחותו. ורדה לא מאמינה שמני לא מוכן לעמוד מאחורי האמת. כרמלה מדברת עם אמה בטלפון ואומרת לה שמחר בבוקר היא ועומר יעלו על האוטובוס לאילת והם יבלו שם את סוף השבוע. ענת מחליטה לא לתת לאף גבר לפגוע בה יותר ולשכוח את קובי. שרה אוהבת את הגישה שלה. ליטל מגלה שיש לה דודה שהיא לעולם לא ידעה שהיא קיימת. לאחר שוורדה עוזבת את הבית, מני מספר לבתו שהמון שנים הוא ו"אחותו" לא דיברו בגלל סכסוך ישן. ביציאתה מביתו של מני, רואה ורדה את גילה. ורדה מברכת אותה לשלום ורואה שהיא בוכה. גילה עונה לוורדה בעצבים ואומרת לה שהיא לא שכחה את מה שעשתה למני לפני 6 שנים. עומר חוזר לביתו ואמו מודיעה לו שהם נוסעים מחר לאילת על הבוקר. עומר לא רוצה לנסוע אך לא אומר דבר לאמו. הוא אורז תיק ובורח מהבית באישון לילה. הוא בדרכו לביתו של אביו. קובי חוזר לביתו שיכור וציפי מטפלת בו ועוזרת לו להתפכח. גילה חוזרת לביתה ומספרת למני שאחותה שכ"כ פגעה בה, חזרה. שרה מתחילה לבשל לכבוד סדר פסח שיהיה במוצאי שבת הקרוב, עוד יומיים. כרמלה עוזרת לה במטבח ומספרת לה שהיא יורדת לאילת עם עומר. אבנר מטיח בכלנית שמה שהיא עשתה לאחותה היה מחפיר. את כלנית זה לא מעניין. אבנר תופס אותה חזק ואומר לה חד משמעית שהוא לא אוהב אותה ושהוא רוצה להתגרש ממנה על אפה ועל חמתה. כלנית עונה לו שהוא ירוץ ישר לאחותה וזה עונה לה בחיוב ואומר לה שאת אחותה הוא אוהב.
פתאום עוזב. פתאום אוהב. נראה שלאהבה הזאת לעולם לא היה בסיס בריא. "לא טוב להכניס ראש בריא למיטה חולה". ועדיף ככה, שהיא תתרחק ממנו, יש לה מישהו אחר שהרבה יותר עדיף ממנו. אבל אין אהבה. האהבה היא מילה נרדפת לכאב וצער. וחתול שחור עובר ברחוב... טרגדיות? מזל רע? אמונות תפלות? הכל בלבול גדול. הרי לא ידוע את מי הוא אוהב. מה שבטוח, היא אוהבת אותו.
ת-ו-ד-ה
ושבת שלום

פרק יפה../images/Emo8.gif

שכחתי להגיב לפרק הקודם אבל קראתי. כנראה שזה היה בשעה שהייתי עייף והלכתי לשכב לישון... אני אגיב מחר כי עכשיו אני עוד פעם עייף
ולפרק הזה
קרו הפעם הרבה דברים וזה משמח
הדברים מתחילים לזוז
ליטל + עומר
נמשיך לחכות
כרמלה מסכנה. אני מתאר לעצמי את הבעת פניה כשתגלה כי עומר ברח מהבית לאביו ושהוא לא יסע איתה לאילת
שרה מעצבנת
היא מוזרה
אם כרמלה ברחה מבית המשוגעים אז למה אבנר לא מחזיר אותה לשם
מוזר
מזל שעומר לא התעסק עם הסמים
מה זה "זולה"? לא הבנתי את זה עוד מהפרק הקודם
חבל שמני המציא את השקר הזה שוורדה היא אחותו
אחרי זה ליטל תגלה את האמת ותכעס אליו
קובי וציפי מתחילים לעצבן
מחכה לפרק הבא

chiquitito15

New member
אחלה...../images/Emo104.gif../images/Emo103.gif

אתה יכול להגיב פה על הפרק הקודם אם אתה רוצה
אבל זה לא רלוונטי כרגע
למה שרה מעצבנת
אממ כלנית ברחה מבית המשוגעים, לא כרמלה
ובקשר לזה...
"זוּלָה" זה מקום יעני של חבר'ה, קבוצה וכו' שבאותו מקום הם יושבים. זה כאילו המקום "שלהם", רק שלהם. לאו דווקא בשביל לעשן סמים או לעשות מעשים לא חוקיים. למשל - לי אישת יש "זולה" עם חברים שנמצאת במקלט של אחד מהחברים שלי
כן... האמת אף פעם לא מתגלה בפרקים הראשונים

נכון, ולפעמים זה מעצבן../images/Emo3.gif

כי בא לך לדעת את האמת בגלל שזה מסקרן. כמו באם חורגת למשל
אתה צודק, זה לא רלוונטי להגיב על הפרק הקודם אחרי שכבר הגבתי לזה, הרי זה ההמשך
למה שרה מעצבנת
לא יודע אבל היא מעצבנת אותי
התבלבלתי
לא כלנית
אבל יש סיכוי שזה נכון
טוב לדעת מה זה "זולה"
מחכה לפרק הבא

chiquitito15