אחד על אחד

idan1991

New member
../images/Emo125.gif אחד על אחד

מרואיין השבוע: תומר, tomash11. f c united (152282) שייכת ל: תומר, מנהל פורום האטריק לשעבר ואחד מותיקי הפורום. נוסדה ב: 02.08.2003 ליגה נוכחית: IV.12 תארים: שתי אליפויות, בליגה 5 הרביעית במספרה ובליגה 4.25 ליגות קודמות: V.4 , IV.29 , III.2 . מספר העברות: 543 סכום מכירות 606,644,782 NIS סכום קניות: 560,683,388 NIS הישג בולט בגביע: סיבוב עשירי. ותק במשחק: 12 עונות. ראיון: עידן: מה קורה? תומר: הכל טוב אח שלי:) מה שלומך?:) עידן: אני בסדר. עידן: ספר לנו על עצמך. תומר: בכללי, תומאש זה כינוי ברשת כמובן, במציאות אני תומר (או חג'ג' נבלה- סיפור ארוך). בן 31, גר עם חברה לחיים - מרב - ברמת גן ועם שני כלבים מקסימים - בובי ומשי שמופיעים בחתימה שלי. לאחרונה הצטרף חבר חדש זמני כרגע - רוקי אבל זה גם סיפור אחר כבר
עובד ברמת החייל בחברת היי טק פיצפונת שנקראת ipoint media ו...זהו
עידן: איך הגעת להאטריק ואיך לפורום? תומר: לפני כמה שנים, 6 בערך, התחלתי לעבוד בפלאפון והאינטרנט היה פתוח שם רק למי שהיה ראש צוות. לכל היתר- פשוטי העם כמוני- שרק התחילו לעבוד ועוד לא היו עובדי חברה קבועים, לא היה משתמש ולא יכלנו לגלוש בשום אתר- למעט אתר אחד- תפוז, לא יודע למה, אבל אתר תפוז היה האתר היחיד שאפשר היה לגלוש בו בשעמומי כי רב, שוטטתי לי להנאתי עד שנתקלתי בפורום עם שם מעניין...מנג'ר... לשמחתי הרבה התברר לי שאני לא הישראלי היחיד שמשחק במשחק הזה (כמו שחשבתי עד לאותו יום). אני לא זוכר אם לאט או מהר, אבל היה לי קל מאד להתחבר לפורום הזה ולשרוץ בו. אני שיחקתי אז בגרסת מנג'ר 3 (89-88) ועם הזמן יצאו עוד גרסאות, ועם כל גרסה המחשב שלי סחב לאט יותר ונהיה חלש יותר מתישהו מישהו שם כאן קישור למשחק האטריק (בטח גרימלנד...) ומצא חן בעיני בעיקר דבר אחד- שזה ברשת, כי ככה המחשב שלי יכול היה לסחוב את המשחק. יש לציין שכבר נרשמתי בעבר להאטריק אבל כמו ילד אהבל נרשמתי לספרד כי נראה לי מגניב לשחק בליגה הספרדית ולא הצלחתי להבין אפילו למה לא הצלחתי להרשם... אז עזבתי את זה ולמעשה כשנכנסתי כמו שצריך למשחק זה היה הפעם השניה, זו שתיארתי קודם לכן. אז בעצם קודם הגעתי לפורום ורק אחר כך להאטריק. עידן: אתה ידוע בתור טריידר גדול, מה לדעתך יותר חשוב להיות כלכלן או טקטיקן? תומר: טריידר גדול? אולי בהיקף גדול, אני טריידר כושל ביותר...
ככה אני חושב לפחות. תלוי מה המטרות שלך, כלכלן בלבד מול טקטיקן בלבד - שניהם לא יגיעו לשום מקום. אני אצא מתוך הנחה שהטקטיקן יודע לא להפסיד את המכנסיים שלו, ושהכלכלן יודע דברים בסיסיים כמו לא לעלות 2-2-6 וקצת יותר מכך נניח, שאם הוא משחק על האגפים אז המרכז שלו נחלש ודברים כאלה בסיסיים. וכאן אני אחזור למטרות - לטקטיקן יהיה מאד קשה להתקדם במהירות. אם הוא ישכיל לשמור על תקציבים מאוזנים, וישכיל לבנות את הקבוצה שלו בצורה חכמה - לאו דוקא עם הרבה כסף - אז אין לי ספק שהוא יצליח להגיע די רחוק אבל - עשוי לקחת לו כל כך הרבה זמן 10-14 עונות, עד שהוא יתייאש למדי... כטקטיקן, אין מה לצפות לליגה ראשונה ושניה במשחק הזה (כלומר, לא אני טקטיקן אלא מישהו שהוא בעיקר טקטיקן). כלכלן טוב - יצליח להגיע ולהתקדם מהר לדעתי עד ליגה שניה לפחות אבל- בלי לזלזל ביכולתן של קבוצות הליגה הרביעית והשלישית, בליגה הראשונה אני בטוח שיהיו שם מנג'רים מספיק חזקים גם כלכלית וגם טקטית שידעו לבלום אותו - פלשתין היא דוגמה מצוינת לכך (נבלמה). בליגה השניה אני גם חושב שיש קבוצות כאלו בגלל זה שמתי כרף את הליגה השניה ומעלה. אז - כלכלן יוכל להתקדם מהר ולזלול השגים במובן מסוים, אבל הוא לא יוכל להגיע לטופ של הטופ אף פעם, הוא חייב להיות טקטי. אני יוצא מתוך הנחה כמובן שלא מדובר באיזה כלכלן על שמייצר מליארדים ומשחק עם השחקנים הכי יקרים בתולדות המשחק. לא על מקרי קצה, אלא על מקרים שאנחנו נתקלים בהם מדי פעם כמו רוקי ששיחק בליגה חמישית או שישית, פלשתין, וסוחרי הסט פיסס מליגת העל
עידן: מה אתה עושה כדי להעשיר את קופת המועדון? תומר: כרגע, אני במינוס של בערך מליון וקצת, וזה אחרי שהגעתי כבר למינוס של 4 כמעט, לפני כשבועיים (טריידר גדול עלק...) כרגע אני מאמן סט פיסס, ומשיחה שהיתה לי לא מזמן עם wantootree, נפל לי האסימון שאני מחזיק יותר מדי כח ביחס למשכורות בהגנה, ופחות מדי בקישור, הרעיון המקורי היה לאמן סט פיסס ולנסות לייצר איזה תזרים מזומנים יציב כתוצאה מהאימון הזה, שיאפשר לי לבנות עליו תקציב כלשהו. אבל בגלל המינוס הגדול ועודף הכח ההגנתי ביחס לקישור, אני כרגע במגמה של דאונגרייד בהגנה - כלומר, למכור את שחקני ההגנה שלי, ולקנות בהם שחקנים מעט פחות טובים במטרה שיישאר עודף מספיק לחיזוק הקישור. אז...איך זה עונה לשאלה אין לי מושג
אבל אימון סט פיסס מבחינת האימון, ונסיון לשינוי מבנה הקבוצה כדי לייצר קצת יותר נצחונות העונה שיהיו שווים כסף בקהל וכולי. עידן: איך אתה מתכונן לקראת משחק ליגה, בהנחה שאתה עדיין בגביע? תומר: היום אני הרבה פחות משקיע ... פעם הייתי יושב, מוציא תדפיסים של כל משחקי הליגה של היריבה במשך העונה אחורנית. אם זה מחזורים ראשונים, מגרד קצת מהעונה הקודמת, גם יושב ומחפש התנהגות שחוזרת על עצמה, תמיד ווינגר ימין לאמצע, מערך מסוים שחוזר בתדירות גבוהה יותר, אחר כך אני מחפש את יוצאי הדופן ומנסה לחשוב למה הוא שיחק ככה. בודק מה הקבוצה ממול מאמנת, זה די בסיסי לשער איך הוא יעלה... בודק אם הוא בגביע עדיין, בודק את המנהיגות של המאמן שלו כדי לדעת עד כמה הוא מסוגל לשמור על ט"ס ומנסה להעריך את הט"ס בה הוא יגיע אלי. בודק איזה משחקים היה ליריבה לפני לצורך הערכת ט"ס, ובודק גם איזה משחק יש לו אחרי, כדי לדעת עד כמה הוא אולי הולך להשקיע במשחק מולי (אם נניח יש לו אחר כך קבוצת בוט וכולי). אחר כך עובר על השחקנים של היריבה - מי בפורם טוב, מי בפורם גרוע, מי פצוע, מי מורחק, בתור פראנואיד אני עובר גם על הטרנספר היסטורי, לודא שהוא לא הולך לתקוע לי איזה קשר דיווין 20 דקות לפני המשחק. מכיוון שמדובר על משחק ליגה אני גם דואג לחנטרש בשכל בקונפרנס, להצהיר עד כמה אני חלש ועד כמה אני לא בונה על המשחק. להתבכיין על המוטס שגזל ממני את כל הכוחות בגביע/משחק ליגה קודם ולהאדיר ולפאר את שמה של היריבה...
. היום- אני עובר על מערכים, עושה הערכה כללית איך היריבה תשחק ומנסה לענות על הקשיים שהיריבה עשויה להציג.

idan1991

New member
המשך

עידן: אם מנג'ר מתחיל היה מבקש ממך עצות, מה היית מייעץ לו? תומר: הייתי מייעץ למנג'ר מתחיל ככה- אולי אני אשכח עצה או שתיים אבל בכללי- 1- לקרוא את החוקים. 2- הוא לא יבין יותר מדי מהחוקים, אז להכנס לפורום - פורום האטריק בתפוז אגב הוא מקום מצוין לזה לדעתי - ולשאול שאלות ולשאול ולשאול ולשאול. 3- להפנים שהאטריק וכדורגל במציאות - זה לא אותם חוקים ולא אותו ההגיון. 4- לקרוא שוב פעם את החוקים. 5 - לא לפתוח מחלקת נוער - חדשה או ישנה - במשך העונה הראשונה שלו במשחק. 6 - לא לקנות אף שחקן למעט מתאמנים בחודש הראשון במשחק. 7 - לקנות מאמן פאסאבל עם מנהיגות פור - למרות שמאימונים כבר לא בהכרח מגיע הכסף הגדול, זה משהו מאד בסיסי שמשתמש חדש חייב להתנסות בו ולהשתפשף באיך הוא עובד. 8 - לשמור על הכסף. חזק חזק. יש דברים שנראים זולים - מחלקת נוער, שחקן דיווין שעולה 10 אלפים שקל, להגדיל את האצטדיון "רק" במאה מקומות וכולי. אבל בפועל הם יעלו למשתמש ביוקר מסיבה פשוטה- הוא לא ידע להעריך את הערך הכלכלי האמיתי שלהם בשל חוסר נסיון במשחק. אז לא למהר להוציא כסף, ולבחון טוב טוב כל השקעה. 9 - להבין לא רק את הצד הלוגי של המשחק מבחינת הכדורגל אלא גם את הצד הכלכלי שלו- להבין שהתקציב הוא דו שבועי, להבין שהכסף נכנס בעיקר משני מקומות- אימונים (גם כסקיל טרייד) ומקהל וספונסרים (כן כן זה יוצא שלושה קטנוניים...) 10 - לקרוא את החוקים:) יש המון חוקים והמון סעיפים, גם היום אני מופתע לגלות חוקים שלא שמעתי עליהם מימי. ההאטריק היום קשה יותר לעיכול ראשוני לדעתי ממתי שאני התחלתי את המשחק. אם אני עוד הסתדרתי בערך בלי לקרוא יותר מדי (למרות השגיאות הגדולות), יוזר חדש היום פשוט יטבע לדעתי בסוג של חוסר אונים. עידן: הבאת חברים למשחק? תומר: כן
הבאתי חברים מפלאפון בעיקר, הצלחתי לצרף בסך הכל...8 אנשים אני חושב... אבל אם אני לא טועה, רק ל4 מתוכם היום יש עדיין קבוצות. עידן: כשהתחלת לשחק בהאטריק, היו לך טעויות? תומר: בעיקר טעויות... קראתי שקישור זה הכי חשוב במשחק אז החלטתי לאמן קישור עוד קודם אפילו עשיתי טעות- קראתי שצריך לקנות מאמן חדש כי הנוכחי זבל אז במקום להשקיע בעיקר ברמת המאמן, קניתי מאמן בינוני עם מנהיגות בינונית, כדי שיהיה לי קצת משניהם, בלי להבין שהמנהיגות יחסית זניחה בעיקר בשלב הזה ובעיקר בתקופה ההיא שרוב הכסף היה מאימונים. אחר כך, הוספתי חטא על פשע וכמו שאמרתי - קראתי שקישור חשוב אז אימנתי קישור, אבל - במקום לאמן 6 שחקנים פלוס 4 שחקנים חצי אימון, אימנתי 2 שחקנים ובמקום לאמן צעירים, אחד היה בן 24 והשני בן 25... אני לא זוכר כמה זמן זה היה ככה, עונה או שתיים, אבל הרבה מאד זמן האימון שלי היה לא יעיל בשקל. טעות נוספת שעשיתי, קניתי חלוץ סוליד בחצי מליון שקל רק כי הוא היה ארגנטינאי וחשבתי שאם הוא מארגנטינה הוא צריך להיות טוב. עוד טעות מפגרת- רציתי שהשחקנים שלי יהיו מחויבים למועדון ומשקיענים על הדשא, אז כל משחק עליתי מוטס... אני לא יודע מי זוכר את זה, אבל פעם היה אפשר לבחור גישת משחק גם במשחקי ידידות, כלומר, גם לקבוצות שעפו מהגביע היתה את הפריביליגה לעלות פיק ביום שלישי ולהרוויח ט"ס... אני כמו אהבל הייתי עולה שם לפעמים מוטס ולפעמים נורמל... מיותר לציין שכל זאטוט זב חוטם שקיבל קבוצה לפני שעתיים וידע לשמור על ט"ס היה מנצח אותי בקישור וגם במשחק. אני מניח שהיו עוד כמה טעויות אבל אלו היו הטעויות הכי קריטיות לדעתי שממש פגעו בהתקדמות שלי במשחק. עידן: אחרי התקופה שאתה בהאטריק, עדיין אתה מתלהב מהמשחק? תומר: המממ לא כמו פעם. אני מחלק את זה לשני חלקים - ה"משחק" שיש באתר, שזה לנהל את הקבוצה, ויש את האתר עצמו שזה גם הקהילות עם האתר עצמו זה תקופות...כשיש לי זמן אני נהנה להכנס ולקשקש שם, עם המשחק זה תלוי בעיקר בסטטוס הנוכחי של הקבוצה שלי, אם הקבוצה במצב של נסיון להשגיות כלשהי, זה מחדד אותי ואני מתעניין יותר במשחק- יושב יותר זמן על הכנות למשחקים, בודק מאה פעם את הבנייה של הקבוצה וכולי. אם אני במצב של דגירה, או כמו שהייתי בעונה שעברה שממחזור 5 היה ברור שאני יורד ליגה, זה באופן טבעי מוריד את המתח ואת העניין. אני נכנס לעשות דברים טכניים בעיקר- לסדר הרכב, לדאוג שהאימון יתקיים וכולי. מחלקת הנוער החדשה הכניסה עוד עניין לעסק, אבל החבר'ה שלי זבלים אחד אחד אז זה בעיקר מסקרן כי זה חדש ואני רואה בזה פיצ'ר שיהיה חשוב עוד שתי עונות בערך אבל לא כי הולך לי שם מי יודע מה... זה התנהגות של "אוהד" קצת, כשהקבוצה רצה מקצועית אתה נמשך לראות ולהתעניין, וכשהיא לא, אתה רק בא למסור ד"ש
עידן: איזה שינויים יש לבצע בהאטריק כדי לשפר אותו? תומר: המממ....בעיקר להקטין את קצב הייצור של שחקנים אבל במקביל לשפר את יכולת הייצור של שחקני מולטי, ומה הכוונה - למשל לאפשר לשלוף רק כל שבועיים נניח, אבל ששחקן בגילאים צעירים יחסית יוכל להתקדם מהר יותר ממה שהוא מתקדם היום. אין לי האמת רעיון קונקרטי...
רעיון קונקרטי אחד היה דוקא לתגמל יותר קבוצות השגיות. כלומר, לתת יותר כסף לאלופות, לתת מענקים לנצחונות בגביע וכולי, שזה ישתלם לקבוצות להשקיע הרבה כסף בבניית קבוצה השגית, לא בצורה מוגזמת, שקבוצה לא תוכל מהשגיות לבנות קבוצה פי שתיים יותר חזקה בעונה לאחר מכן, אבל בצורה שתספיק כדי לאזן תקציבית את הקבוצות, ככה הקבוצות בחלק העליון של הפירמידה יתרכזו בהשגיות ובתחרות עיקשת אחת בשניה והקבוצות למטה תתמקדנה בעיקר באימונים ובהשגיות מדרג נמוך יותר. עידן: מה קרה לך עונה שעברה? איך אחרי העלייה מליגה 4 נפלת אליה בחזרה? תומר: אחרי משהו כמו 7 עונות בליגה רביעית מתוכן 2 או 3 בתור מקום שני, די נשבר לי מהליגה הזו, זה בתוספת עונה שבה התמקדתי בכלכלה בלבד וכמעט ירדתי ליגה גרם לי להחליט שבאותה עונה אני עולה ויהי מה. התחלתי עם משכורות של בערך 1.5 מליון את העונה וממחזור למחזור שיפרתי ושפצרתי עוד את הקבוצה, פה בלם טיטניק, שם קשר אי טי, למרות זאת, הצלחתי בצורה מחפירה ביותר להפסיד לקבוצה במקום השביעי לקראת מחזורי הסיום (למרות הפרש של יותר מ100 רייטינג אם אני זוכר נכון לטובתי) ובגלל זה הגעתי רק לפלייאוף, המוטבציה לצאת לליגה אחרת היתה גדולה מאד ולכן השקעתי עוד רכש גם במשחק הזה. בסך הכל הגעתי לתשלום משכורות של 4 מליון בערך בשבוע, משכורות שהתחילו ב1.5 מליון תפחו והגיעו עד ל4 מליון. זה הרבה מאד כסף. וזה כסף שנכנס חזרה בצורה חלקית בגלל שהגעתי עד סיבוב 10 בגביע ובגלל קהל ביתי מלא בכל משחק כמעט אבל עדיין לא נכנס מספיק כדי לאזן את ההשקעה הזו. היתרה כוסתה ע"י מכירה של כמה שחקנים במהלך העונה. אחרי שנצחתי בפלייאוף והבטחתי מיקום בליגה השלישית היה ברור שאני לא הולך להחזיק שחקנים ב4 מליון משכורות לשבוע כי פשוט אין לי מאיפה אז מכרתי את זוללי המשכורות הגדולים שזה משהו כמו 3 קשרים בערך... ואולי עוד שחקן או שניים. הכסף שהרווחתי עליהם היה בעיקר המשכורת שלא הייתי צריך לשלם יותר כי בפועל המכירה הכניסה מעט מאד כסף ואפילו כיסתה חצי מהמחיר שהוצאתי עליהם (שגם הוא לא היה גבוה...שחקנים עם משכורות גבוהות הם בעלי תג מחיר נמוך הרי). אבל כאמור, אני קיבלתי עליהם עוד פחות... כתוצאה מכך נשארתי עם קבוצה שיש לה תשלום משכורות שפוי של 1.3 מליון בערך, אבל- בלי שום מתאמנים משמעותיים ובליגה שלישית, עם קבוצות מספיק טובות ממני אז כסף לחיזוק לא היה לי, העזיבה של הקשרים החלישה מאד מאד את הקישור. נשארו החלוצים ועיקר ההגנה. אבל זה ממש לא הספיק.

idan1991

New member
המשך

עידן: נעבור לזה או זה. עידן: נבחרת צעירה או בוגרת? תומר: צעירה. הקשר בין הצעירה ובין הפורום ברור לגמרי. אני אשמח אם יהיו לי סיבות טובות להתלבט יותר הרבה בשאלה הזו. בהצלחה לשתיהן בכל מקרה
עידן: פורום או ועידות (כולל פדרציות)? תומר: שאלה קשה. אפשר לראות שאני מבלה הרבה פחות בפורום ויותר ויותר בועידות. אבל גם בועידות אני בעיקר מקשקש ולא ממש תורם ידע או לומד דברים. אז לקשקש אני מקשקש יותר בועידות, אבל בפורום יש קהילה מדהימה שאין כמוה בשום מקום אחר
עידן: פורום עם דנן או בלי דנן
? תומר: בלי דנן, אני אסביר- דנן הכניס הרבה רוח שטות לפורום ובעיקר הרבה ספאם על לא דבר. הקלילות של הדברים היתה כיפית והוא היה קורע אבל- גוני פיסטוק, מייק וכל החבר'ה אז, וגם היום זונע וטריגו וכולם, גם מצחיקים לפורום הזה יש דאחקות וצחוקיה גם בלי ספאם, ודנן היה מספים רצח אז זה נחמד נקודתית וכקוריוז, אבל לא כתופעה שקיימת בצורה מתמדת בפורום, וזה מכוון לגבי דנן כתופעה
עידן: ליגות הפורום או גביע? תומר: גביע. בגלל הכסף. רק בגלל הכסף
מצטער, אני איש עני, מוכר ערכים תמורת כסף למרבה במחיר. השחקנים שלי "נוסעים" כבר עונה שניה ברציפות ברגל למשחק חוץ. עידן: מחלקת נוער חדשה או ישנה? תומר: חדשה!! עידן: מה פתאום חדשה
תומר: הישנה זה בעצם הגרלת לוטו, פעם, הפרס הראשון - סוליד בן 17 בשבוע 0 היה שווה המון כסף אבל גם אם לא לקחת פרס ראשון, יכלת להתפרנס יפה מהפרסים המשניים, פה איזה פאסאבל בן 18, שם איזה סוליד בן 19 גם שחקני אינד. נמכרו במחיר הקרן (5000 שקל) ומי שקנה גם בחלק המקרים קנה כדי לאמן (כי שחקני סוליד ואפילו פאסאבל היו קצת יקרים לפעמים למשתמש החדש). כתוצאה מכך, לא מעט שחקנים שהם לא יהלומים מי יודע מה אבל גם לא שרברבים לפח, המשיכו להתגלגל בשוק והכניסו לקבוצה עמלות נאות עם השנים, בעונות האחרונות, כשלכל אחד יש שחקני סוליד בני 18 בתור מתאמנים, השוק של שחקני האינד מחוק לחלוטין ולדעתי גם פאסאבל אף אחד לא קונה, אולי אולי אם יש לו משניות וגם זה גילאי 17-18, לא 19. חלק גדול מהשליפות הבינוניות בשיטה הישנה למעשה כבר לא שווה כלום. אם פעם הייתי מוכר שחקן אינד בודאות יחסית גבוהה, היום אני שוקל לפטר שחקני פאסאבל. אני מעדיף בהרבה שיטה שבה אני יכול לכוון את השחקנים שלי מאשר שיטה שמגרילה לי שחקן שלמעט פרס ראשון - בן 17 סוליד- לא הולכת להכניס לי שקל. עידן: הגנה או התקפה? תומר: עד לא מזמן הייתי אומר לך התקפה, אבל התשובה הנכונה היא כמובן קישור
ואז – הגנה. עידן: ליגה 3 או ליגה 4? תומר: ליגה 3 כי אני רוצה להיות כמה שיותר גבוה. אבל זה לא באמת משנה. יש ליגות חזקות בכל מקום והקבוצות - למעט המתאבדות - מגיעות לדעתי לסף ריאלי של איזור ה300 רייטינג גג (תקן אותי אם אני טועה) ככה שמאבקים חזקים או יריבות חזקות אפשר למצוא בכל מקום. ועדיף לקבל בראש בליגה 3 מאשר בליגה 4:) עידן: רצית לרשום תודות, אתה מוזמן
תומר: לכל הגולשים פה ובעבר מגיעה תודה, לחלק היתה תרומה גדולה יותר וחלק פחות. אני רוצה להגיד תודה לקהילה הראשונית שהיתה פה, אני כבר לא זוכר שמות אז אני רק אציין בקטנה את מי שאני זוכר ואת מי ששכחתי אז סליחה - רז, קלינגר, ביסטר, רונן אתגר, מילאן, פוזיטיב, אני חושב שגם צפדיה ונמשל היו אז אבל אני לא זוכר כל כך טוב...בכל מקרה, אפשר פשוט להכנס לפינה של רז ולראות
. תודה מגיעה לכולם גם היום אבל החבר'ה האלה עשו לי עבודה יחסית קלה ומאד מאד מהנה בתור מנהל בתחילת הדרך, הם עיצבו את הפורום הזה להיות כמו שהוא היום, כלומר הם עיצבו את הקווים שאני חושב שמנחים גם היום את הפורום. אז הקהילה פה היתה מאד קטנה ולא קיבלה פירגון בשיט מהאטריק ישראל, היה מאד קל ללכת ולחפש חומר באתרים אחרים ובפורומים אחרים אבל הם בחרו להשאר כאן ולהשקיע כאן ולייצר כאן ידע שיתרום לכולם ויביא עוד אנשים, אני הייתי פה רק כדי שיהיה מישהו עד שרז ינהל
עידן: היה נעים לראיין אותך
תומר: היה נעים להתראיין

s h a h a r 8

New member
קראתי ונהנתי

אני לא יודע מה אתה מוצא בנוער החדש.. אני היום סגרתי את החדש ועברתי לישן!

R o n 2 5 6

New member
../images/Emo47.gif

אחד הראיונות הארוכים והמעניינים שיצאו לי לקרוא. תמשיך ככה

הילידר

New member
כל הכבוד ..

כמובן כל הכבוד לתומר
(עידן אתה יודע שכל הכבוד לך גם ככה
) היה מעניין מאוד . תודה . לדעתי אחד האנשים היותר מעניינים בפורום . ועוד טיפ קטן שיש לי להציע, זה היה ריאיון של חפירות גדולות, במיוחד שזה בפורום וצריך לקרוא הכל, ובמיוחד שמראיינים את תומאש -איש הפילוסופיה הגדול .. אז לדעתי אפשר לזמן שאלות דומות שמביאות תשובות קצרות וקלילות . אני נהניתי בכל מקרה

gulu19

New member
../images/Emo47.gif

ראיון מאוד מעניין שבחים למראיין ולמרואיין

the scorer

New member
../images/Emo47.gif

שבחים למראיין ולמרואיין , מחלקת הנוער החדשה!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?

Thierry Henry

New member
אחד הראיונות של אחד האנשים.

אשכרה מפגש בין שני מנהלים דגולים
ח'ח על העבודה המדהימה (עידן) ח'ח על החפירות שאני כלכך אוהב (חג'ג') נהנתי

simko

New member
בהחלט האנשים

אני הייתי איתו בכל הטעיות ובכל ההצלחות. אחד האנשים :) המון בהצלחה ואיזה תאנוג לקרוא את הראיונות האלה כל פעם מחדש

למעלה