איך אתם לומדים למבחנים?

Keren I6

New member
../images/Emo124.gif../images/Emo27.gifאיך אתם לומדים למבחנים?../images/Emo37.gif

רציתי לפתוח שרשור בנושא ממזמן,אבל רק עכשיו נזכרתי בזה
כל אחד לומד למבחנים,יש כאלה ששונאים את זה,ויש כאלה שיותר בסדר עם זה. מה שכן,אף אחד לא אוהב את זה[גם זו קביעה לא בדיוק נכונה
] אני מאלה ששונאים את זה בכל נשמתם ומקללים כל רגע שהם צריכים ללמוד את החומר המשעמם הזה!
אבל לכל אחד יש את הדרכים שלו ללמוד למבחן כמו שצריך,ולפעמים כשאני יושבת ומנסה ללמוד,אני תוהה לעצמי מה אחרים עושים כשהם לומדים למבחנים,ואם גם הם לפעמים מחפפים,או מזלזלים,או נשברים ומתחרפנים. למשל אני אוהבת לשמוע מוזיקה תוך כדי. יש שיאמרו "איך את מצליחה להתרכז?",אבל אני מצליחה,וזה מרגיע אותי ומדרבן אותי ללמוד. איך אתם לומדים למבחנים? יש לכם שיטות מסויימות ללמידה של החומר שעוזרות לכם? יש ימים שהלמידה נקטעת באמצע בגלל הפרעות מסויימות? איך אתם לומדים להסטוריה? גם אתם מתחילים ללמוד בע"פ כמו תוכי,או שאתם מסתמכים על ההבנה? מה המקצוע שאתם הכי שונאים ללמוד אליו? והמקצוע שאתם אוהבים ללמוד אליו? מהו המקצוע שאתם מקדישים הכי הרבה שעות ללמידה עבורו? כמה שעות תלמדו למבחן רגיל במתמטיקה? ולמתכונת? האם אתם חורשים מבוקר עד ערב או מחפפים פה ושם? כן,כמו שאתם רואים,אני אמורה ברגע זה ללמוד,אבל אני שוב מתחמקת מזה. זה כ"כ משעמם, תבינו אותי!
הכל עדיף על האינטגרלים המשעממים האלה!

linoy7

New member
../images/Emo9.gif../images/Emo41.gif

איך אתם לומדים למבחנים? קוראת,מסכמת[לא תמיד
] ומנסה לא להירדם
יש לכם שיטות מסויימות ללמידה של החומר שעוזרות לכם? לא ממש.. יש ימים שהלמידה נקטעת באמצע בגלל הפרעות מסויימות? כן
איך אתם לומדים להסטוריה? גם אתם מתחילים ללמוד בע"פ כמו תוכי,או שאתם מסתמכים על ההבנה? משלבת.. כדי שאני אזכור אני צריכה גם להבין.. מה המקצוע שאתם הכי שונאים ללמוד אליו? בעיקר- היסטוריה ותנ"ך! והמקצוע שאתם אוהבים ללמוד אליו? אין משו כזה
מהו המקצוע שאתם מקדישים הכי הרבה שעות ללמידה עבורו? היסטוריה ותנ"ך.. חחח כמה שעות תלמדו למבחן רגיל במתמטיקה? בממוצע- 7-8 לא ביום אחד כמובן..
ולמתכונת? 10 האם אתם חורשים מבוקר עד ערב או מחפפים פה ושם? די מחפפת
אני לא מסוגלת לשבת על התחת וללמוד שעות רצופות!

Simply Blonde

New member
מה מטורפים מה

טוב נו אני אלה לכם את הסוד למידה שלי. והוא עובד! אני שמה את המחברת ע0ם החומר מתחת לכרית ואז אני יודעת את החומר הוא פשוט עובר לראש שלי!
נכון גאוני?! נו הלוואי וזה היה עובד

Efrat K

New member
אני ממש מחפפת

בהומני אני קוראת את כל החומר פעם אחת,מה שנקלט נקלט ומה שלא לא. במתמטיקה אני עושה כמה תרגילים מכל נושא פעם אחת וזהו. לאנגלית אני לא לומדת בכלל. יש לכם שיטות מסויימות ללמידה של החומר שעוזרות לכם?לא,אני סתם קוראת ומה שזוכרת זוכרת יש ימים שהלמידה נקטעת באמצע בגלל הפרעות מסויימות?כן,מחשב וטלוויזיה וכל השטויות האלה בימינו איך אתם לומדים להסטוריה? גם אתם מתחילים ללמוד בע"פ כמו תוכי,או שאתם מסתמכים על ההבנה?אני מסתמכת על הבנה ורק הבנה. מה המקצוע שאתם הכי שונאים ללמוד אליו? והמקצוע שאתם אוהבים ללמוד אליו?אני הכי שונאת ללמוד למתמטיקה כי זה קשה לי,והכי קל זה באנגלית כי אין מה ללמוד. מהו המקצוע שאתם מקדישים הכי הרבה שעות ללמידה עבורו?מתמטיקה,אין ספק. כמה שעות תלמדו למבחן רגיל במתמטיקה? ולמתכונת? גג 3 שעות ביום גם למתכונת וגם למבחן. האם אתם חורשים מבוקר עד ערב או מחפפים פה ושם?מחפפים,ממש.

yaelush3

New member
נמנמ..

איך אתם לומדים למבחנים?קוראת את החומר.. יש לכם שיטות מסויימות ללמידה של החומר שעוזרות לכם?לא משו מיוחד.. יש ימים שהלמידה נקטעת באמצע בגלל הפרעות מסויימות?אוהו, כמובן. איך אתם לומדים להסטוריה? גם אתם מתחילים ללמוד בע"פ כמו תוכי,או שאתם מסתמכים על ההבנה?הבנה נטו. לא מסכמת בכלל. מה המקצוע שאתם הכי שונאים ללמוד אליו? והמקצוע שאתם אוהבים ללמוד אליו?ספרות. אני לא סובלת את זה. זה כזה חופר.. אוהבת? מתמטיקה, מחשבים.. לא צריך ללמוד יותר מדי מהו המקצוע שאתם מקדישים הכי הרבה שעות ללמידה עבורו?תנ"ך, תושב"ע, ספרות.. הומניים, קיצר. כמה שעות תלמדו למבחן רגיל במתמטיקה? ולמתכונת? לא יודעת.. שעתיים? שלוש? משו כזה האם אתם חורשים מבוקר עד ערב או מחפפים פה ושם?מחפפים פה ושם..

moshe present

New member
וואו אני ממש חרשנית לידכם

בד"כ בכיתה אני לא עושה יותר מדי לא מקשיבה וזה, אבל לפניי מבחנים ובעקר לפניי מתכונות אני חורשתתתת למשל לפניי תנ"ך למדתי משו כמו 15 שעות...יום שבת חוץ מפעמיים שיצאתי מהבית לשעה רק למדתי. איך אתם לומדים למבחנים? הומני- קוראת את החומר ומסכמת שוב שוב שוב עד שזה נקלט. מתמטיקה- תרגילים אבל אני לא עושה הרבה רצוף זה מחרפן אותי...כי זה קשה לי וזה מעצבן. יש לכם שיטות מסויימות ללמידה של החומר שעוזרות לכם? לסכם בעקר. לשאול שאלות-להתכונן עם חברה אחת. יש ימים שהלמידה נקטעת באמצע בגלל הפרעות מסויימות? אם אין לי חוגים או משו אז לא...מסתגרת בממ"ד עד המוות. איך אתם לומדים להסטוריה? גם אתם מתחילים ללמוד בע"פ כמו תוכי,או שאתם מסתמכים על ההבנה? לומדת ממש כמו תוכי... זוכרת משפטים מהמחברת... מה המקצוע שאתם הכי שונאים ללמוד אליו? והמקצוע שאתם אוהבים ללמוד אליו? שונאים? מתמטיקה בטח. ומזה אוהבים חח הממ לא יודעת, כשאני חושבת על להתחיל ללמוד על היסטוריה אני מתעצבנת אבל אחר כך זה מעניין לפעמים. מהו המקצוע שאתם מקדישים הכי הרבה שעות ללמידה עבורו? היסטוריה כמה שעות תלמדו למבחן רגיל במתמטיקה? ולמתכונת? מבחן רגיל. שעתיים...למתכונת כבר התכוננתי ממש הרבה יחסית לאיך שאני מתכוננת למתמטיקה... האם אתם חורשים מבוקר עד ערב או מחפפים פה ושם? חוץ ממתמטיקה חורשתתתת ממש...

gorck

New member
כל מי שלומד כופר!!!

איך אתם לומדים למבחנים? אנחנו לא?! יש לכם שיטות מסויימות ללמידה של החומר שעוזרות לכם? להקשיב מדי פעם למורה?! יש ימים שהלמידה נקטעת באמצע בגלל הפרעות מסויימות? יש ימים שהיא לא מתחילה... איך אתם לומדים להסטוריה? גם אתם מתחילים ללמוד בע"פ כמו תוכי,או שאתם מסתמכים על ההבנה? הבנה...וחרישה מה המקצוע שאתם הכי שונאים ללמוד אליו? והמקצוע שאתם אוהבים ללמוד אליו? שונא להיסטוריה, אוהב לכימיה, כי לא צריך... מהו המקצוע שאתם מקדישים הכי הרבה שעות ללמידה עבורו? היסטוריה ללא ספק.... כמה שעות תלמדו למבחן רגיל במתמטיקה? ולמתכונת? לרגיל 0, למתכונת איזה 15-20 האם אתם חורשים מבוקר עד ערב או מחפפים פה ושם? מחפפים במנוחה ולומדים פה ושם....

גליזה

New member
וול../images/Emo2.gif (../images/Emo47.gif!)

איך אתם לומדים למבחנים? אה, ובכן.. כשאלו מבחנים אז תלוי באיזה מקצוע זה. בד"כ במקצועות הומניים אני לומדת גג יומיים לפני (בשנה האחרונה יצא דווקא רק יום לפני), קוראת את כל החומר כמה פעמים ודי. בתנ"ך זה דורש יותר זמן, אבל מאז המבחן הראשון לא יצא לי להתכונן כמו שצריך ולכסות את כל החומר, אז אין טעם לפרט על זה
בריאליים אני מתרגלת המון כמה ימים לפני אם אני לא יודעת כלום (כמו בשאלון 005
) ואם מצבי יותר טוב (003), אני אחפף אותה בכמה תרגילים בודדים מאוד בשביל להרגיש שעשיתי משהו. מתכונות ובגרויות זה יותר ישיבה. למשל, לבגרות בהיסטוריה למדתי חמישה ימים לפני המתכונת וחמישה לפני הבגרות. אני מאמינה שככה יהיה עם כל המקצועות ההומניים השנה ובכלל, או שלפחות אעבור כמה ימים לפני על החומר כדי להכיר אותו ולדעת איפה אני עומדת, ואז אחרוש פחות ימים. במתמטיקה זה בערך אותו הדבר (ע"ע מקצועות ריאליים
), אבל נראה לי שלפני הבגרות של 003 אני אשב קצת יותר. יש לכם שיטות מסויימות ללמידה של החומר שעוזרות לכם? כן. למקצועות הומניים. חברה שלי הביאה לי אותה לפני שהתחלתי ללמוד למתכונת בהיסטוריה והיא מבחינתי מצוינת לכל המתכונות והבגרויות במקצועות ההומניים: מתחילים ללמוד חמישה ימים לפני. ביום הראשון לומדים פרק מסוים מהחומר, בהיקף של מבחן רגיל. ביום השני קוראים את הפרק שלמדנו אתמול פעם אחת, כדי לרענן את הזיכרון, ולומדים עוד פרק בהיקף של מבחן. ביום השלישי והרביעי כבר מתחילים לחלק את החומר לפרקים גדולים יותר, שפחות או יותר שווים בהיקפם. קוראים את הפרקים שלמדנו קודם, ולומדים טוב פרק גדול מהחומר שנשאר. ביום הרביעי בערך באותה השיטה, חלק נוסף בהיקף גדול אחרי קריאה של כל החומר הקודם (ותאמינו לי שזה לא תקף לגבי כל החומר שלמדתם, מה שאתם רואים שאתם יודעים מצוין - דלגו!) ביום החמישי אתם אמורים כבר לסיים את החומר. ואז לקרוא הכל כשאתם מתחילים ומסיימים בחלקים שהיה לכם הכי קשה לזכור (מחקרים מראים שזוכרים הכי טוב את החומר שלמדנו בתחילת ובסיום הלמידה
) זה מביא אחלה תוצאות! דברים שדורשים תרגול - קנו מיקוד ותחרשו בכיף
יש ימים שהלמידה נקטעת באמצע בגלל הפרעות מסויימות? הפרעות מסויימות? בבית שלי יש לא נותנים ללמוד
וכשאני לבד ההפרעות הן הפרעות הריכוז שלי :S איך אתם לומדים להסטוריה? גם אתם מתחילים ללמוד בע"פ כמו תוכי,או שאתם מסתמכים על ההבנה? אה, אני אפעם לא לומדת כמו תוכי. ז"א, אני אקרא שוב ושוב, כן, אבל אם לא הבנתי מה שכתוב שם אני אעשה מאמצים להבין. בת'כלס אם מבינים לא צריך יותר מזה, גם אם שוכחים משפט אפשר לשרבט משהו בסגנון. מה המקצוע שאתם הכי שונאים ללמוד אליו? והמקצוע שאתם אוהבים ללמוד אליו? אני לא אוהבת ללמוד לתנ"ך כי זה מתיש אחושילינג (
), עם הלמידה להיסטוריה אני די אחלה למרות שזה מעייף ו..
ללמוד לאנגלית נשמע לי מטופש, ללמוד לסוציו זה נחמד עד גבול העצבים
מהו המקצוע שאתם מקדישים הכי הרבה שעות ללמידה עבורו? אה, הכל יוצא אותו דבר בערך. אבל מה שהכי דורש התעמקות זה תנ"ך, סוציו והיסטוריה. ו..מתמטיקה עוד תקבל ממני חרישות רציניות, מתישהו
כמה שעות תלמדו למבחן רגיל במתמטיקה? ולמתכונת?
אבל כבר אמרתי, מה האם אתם חורשים מבוקר עד ערב או מחפפים פה ושם? לפעמים גם מחפפת, למרות שזה לא תמיד בא טוב. למשל החיפוף לפני המתכונת ב003 היה נהדר, קיבלתי 95 XD

../images/Emo210.gif

איך אתם לומדים למבחנים?תלוי... מת' זה המון תרגול, וגם גרמר באנגלית. ומבחנים הומניים כמו הסטוריה, תנ"ך, ספרות... אני בד"כ קוראת את הטקסט שצריך [אם זה מספר הסטוריה, סיפור בספרות, או פרק בתנ"ך], וקוראת את מה שהמורה הכתיבה, או מה שאני כתבתי בכתה, ופשוט יוצרת איזשהו סיכום, ממנו אני לומדת. יש לכם שיטות מסויימות ללמידה של החומר שעוזרות לכם? לסכם, בעיקר. ולפעמים תרשימי זרימה או טבלאות, זה ממש עוזר. יש ימים שהלמידה נקטעת באמצע בגלל הפרעות מסויימות? בטח. בד"כ ההפרעות זה חוסר מוטיבציה, חוסר ריכוז, עייפות...או שהמחשב קורא לי פתאום! איך אתם לומדים להסטוריה? גם אתם מתחילים ללמוד בע"פ כמו תוכי,או שאתם מסתמכים על ההבנה? אני לומדת בע"פ. אני קוראת את מה שהמורה הכתיבה ומסכמת אותו במילים שלי על דף חדש. ככה עם כל החומר, עד שנוצרת לי ערימת סיכומים במילים שלי, ומהם אני לומדת בע"פ. מה המקצוע שאתם הכי שונאים ללמוד אליו? והמקצוע שאתם אוהבים ללמוד אליו? לא יודעת..הסטוריה זה חרישה לא נורמלית, אבל זה בסדר כזה. לפעמים מת' מוציא אותי מהכלים, אבל סה"כ זה נחמד. אממ לא נראה לי שיש מקצוע שאני מ-מ-ש שונאת ללמוד אליו, ומקצוע שאני ממש אוהבת. מהו המקצוע שאתם מקדישים הכי הרבה שעות ללמידה עבורו? בכולם אני משקיעה, אבל אני חושבת שהכי הרבה במת'. כמה שעות תלמדו למבחן רגיל במתמטיקה? ולמתכונת? למבחן רגיל אני מתחילה בד"כ ללמוד ככה 5-6 ימים לפני. אני מחלקת ת'חומר ואז זה הרבה יותר קל ופחות מלחיץ. למתכונת למדתי יותר מזה כי מדובר בשני השאלונים באותו יום... האם אתם חורשים מבוקר עד ערב או מחפפים פה ושם? אני לא מסוגלת לשבת בחדר וללמוד מהרגע שאני קמה עד הערב. אפילו לא עד אחה"צ. זה לא נורמלי ובחיים אני לא אצליח להישאר מרוכזת כל כך הרבה שעות. אז כל שעה-שעתיים אני יוצאת להפסקה כלשהי. אם זה למחשב, לטל', לטלפון, לאכול עם המשפחה, לריצה עם חברה...ואז אני חוזרת לחומר, ככה אני נשארת מרוכזת ולא מיואשת:) הודגש באמצעות מדגישומטיק

למעלה