שאלת סקר: זמן שמוקדש לנפש!

Agata

New member
../images/Emo124.gif שאלת סקר: זמן שמוקדש לנפש!

לאחר שקראתי את הודעת הערב טוב היום וגיליתי שדורית "הלכה ללכת" ומיכל לחוג קרמיקה, הרגשתי מאד מתוסכלת! אני מרגישה רגשי אשמה נוראיים על כך שאני יושבת כרגע מול המחשב במקום לעבוד (כן, כן, יש לי המון עבודה מעבר לשעות העבודה הרשמיות) והבילוי היחידי שלי הוא אינטרנט (בעיקר כאן ופורום צילום) או טלויזיה. אני לא מקדישה זמן לנשמה, לנפש, לא יוצרת, לא הולכת לחוג (למרות עידודו של בעלי לעשות כן), כמעט ולא מטיילת
(למרות שבזה חל שיפור לאחרונה)... ומכאן השאלה שלי: *מה אתם עושים למען עצמכם? *האם אתם משתתפים בחוג? פעילות קבועה כלשהיא? *האם יוצא לכם להפגש עם חברים/חברות ללא הבעל/אשה? באיזה תדירות? איך כל אחד מכם מרגיש עם זה? *איך עושים את זה? (למי שענה כן, בשאלות הקודמות) *עד כמה בן/בת הזוג מעודד אתכם להקדשת זמן לעצמכם? *מה עוד יש לכם להוסיף על הנושא, מעבר למה ששאלתי? *ולסיום... תזכירו את גילאי הילדים, כשאתם עונים, זה מאוד רלוונטי! תודה חגית

UV48

New member
עונה בשם שנינו.

יש לנו זוג תאומות בנות שנתיים וקצת ומלאכית קטנה בת שלושה חודשים וקצת. ו...
אנחנו מאד משתדלים שגלי תצא לקורס קרמיקה פעם בשבוע (אבל זה יוצא הרבה פחות
) ומאד משתדלים שיהיה לה גם זמן לצייר חוץ מזה (וזה יוצא עוד פחות
אני משתדל לרחף כשהמז"א מאפשר אבל זה ממש לא יוצא לי מספיק ואני די הולך ושוכח את התורה הזו. ופעם בשבוע, בערך, אני במילואים! ותתפלאו אבל יש כאלה שדי אוהבים את המילואים שלהם (ואל תשאלו יותר שאלות כי אני לא אענה בתחום הזה
).
חוץ מהמילואים אנחנו לא רוצים ולא יוצאים לחוד (טוב, לגלי ייצא כמה פעמים ספורות אבל לה באמת מגיע כי היא כל היום עם הבנות כשאני בעבודה ומשוחח עם אנשים שיודעים להרכיב משפט מיותר משלוש מילים). אלב הבעיה שגם ביחד אנחנו לא כ"כ יוצאים, אנחנו כל הזמן אומרים שצריך כבר לצאת, אבל חוץ מלסופר או לסיבוב קניות בקניון זה לא ממש יוצא לנו
.
איך עושים את זה? המסקנה שלנו שצריך לקבוע לו"ז ברור! ממש לקבוע (גם אם זה לא חוג אלא "סתם" הליכה. לקבוע ביומן (עדיף על בסיס קבוע. קרי, כל יום שלישי ב20:00 אני יוצאת להליכה במשך שעה) לדאוג להזכיר אחד לשני (לפעמים שוכחים וממש לא מתוך כוונה רעה, פשוט שוכחים).
והכי חשוב שיהיה עידוד של הבן זוג. שיבין שזה חשוב לך, אפילו אם זה "סתם הליכה"! אצלנו זה כמעט הדבר היחידי שמניע את העסק. כל אחד דוחף את השני יותר ממה שהוא דוחף את עצמו ואז גם לא שוכחים האחד את הפעילות של השני וגם יותר קל להנות ממשהו שאתה יודע שלא אילצת את הבן זוג להסכים לו.
עוד משהו? אולי בהמשך עכשיו אני חוזר לעבוד
.

ggayya030

New member
עונה...

מה אתם עושים למען עצמכם? כרגע - לא הרבה... מרגישה שהמוח מתנוון... ובגלל זה קניתי ספר השבוע, ומכריחה את עצמי , למרות העייפות - לקרוא כל ערב קצת לפני השינה. משתדלת לצאת לרוץ בבקרים כשיש יום יפה, והמטפלת נמצאת (עד שאחזור לעבודה בעוד שבוע...)
האם אתם משתתפים בחוג? פעילות קבועה כלשהיא? ממש לא... נורא רוצה להרשם לחדר כושר.
האם יוצא לכם להפגש עם חברים/חברות ללא הבעל/אשה? באיזה תדירות? איך כל אחד מכם מרגיש עם זה? דוקא כן. משתדלים "לשחרר" אחד את השני מדי פעם. השבוע רועי יצא לסרט עם חברים, לפני חודש יצאתי למסיבת רווקות...
איך עושים את זה? (למי שענה כן, בשאלות הקודמות) מביאים את סבתא לעזרה למי שנשאר עם הבנות... מזל שיש סבתא כזאת!
עד כמה בן/בת הזוג מעודד אתכם להקדשת זמן לעצמכם? מאוד מאוד מעודד. לפעמים ממש "מכריח"...
מה עוד יש לכם להוסיף על הנושא, מעבר למה ששאלתי? לדעתי פשוט חובה למצוא זמן לתחביבים, לבילוי עם חברים וליציאה מהבית ללא הילדים. זה נותן אוויר לנשימה, נותן כוחות מחודשים, מרענן גם את הזוגיות,גם את הנפש וגם את השיגרה עם הילדים.
ולסיום... תזכירו את גילאי הילדים, כשאתם עונים, זה מאוד רלוונטי! הבנות בנות 4.5 חודשים.

קרן משם

New member
אהמממ

*מה אתם עושים למען עצמכם? האמת-כלום *האם אתם משתתפים בחוג? פעילות קבועה כלשהיא? ניסיתי ולא התאים לי, כעת אני לא משתתפת בשום חוג. *האם יוצא לכם להפגש עם חברים/חברות ללא הבעל/אשה? באיזה תדירות? איך כל אחד מכם מרגיש עם זה? יוצא לי רק בביקורי המולדת שלי [פעמיים בשנה] ואני מאושרת על הזמנים האלה בשל כך, בעלי מבחינתו מאושר כשאני מאושרת. *איך עושים את זה? (למי שענה כן, בשאלות הקודמות) *עד כמה בן/בת הזוג מעודד אתכם להקדשת זמן לעצמכם? בעלי מסוגל ללחוץ עלי בנושא והיה זמן שזה קרה...הוא ממש רוצה שאמצא עניין או אתחבר למשהו, אך הדבר היחיד אליו אני מתחברת כמו כפפה לידיי זה לאינטרנט. *מה עוד יש לכם להוסיף על הנושא, מעבר למה ששאלתי? שתשובותיי נכונות להונגריה, למקום הזר לי [גם לאחר שנה וחצי] בארץ היו לי חברים וחברות ונהגתי תכופות לצאת איתם, אך לגבי חוגים מעולם לא התחברתי למשהו ספציפי. *ולסיום... תזכירו את גילאי הילדים, כשאתם עונים, זה מאוד רלוונטי! בני 3 וחודשיים

michal66

New member
../images/Emo41.gifהנפש ../images/Emo41.gif

קודם כל אציין שתאומיי בני 9, אבל גם כשהיו קטנים דאגתי לעצמי ולזוגיות שלנו. *מה אתם עושים למען עצמכם? דואגת לפנות זמן לאני עם עצמי, שלמה עם עצמו וזמן לשנינו ביחד! *האם אתם משתתפים בחוג? פעילות קבועה כלשהיא? כן, אני קרמיקה,שלמה רכיבה על אופניים(בשישי ושבת הוא יוצא לרכב בערך שעתיים כל פעם). *האם יוצא לכם להפגש עם חברים/חברות ללא הבעל/אשה? באיזה תדירות? איך כל אחד מכם מרגיש עם זה?כל יום חמישי כשאני עם מכבי ת"א, שלמה מבלה בפאב עם חברים! אין לי בעייה עם זה, להיפך! אנחנו הבנות, יצאות בתדירות נמוכה הרבה יותר, מעדיפות להיפגש לארוחת בוקר טובה ביום שישי ואת שעות הערב להקדיש לבעל ו/או לשינה טובה. לשלמה אין שום בעייה עם זה, וגם אם היינו יוצאות בערב, גם אין לו בעייה! *איך עושים את זה? (למי שענה כן, בשאלות הקודמות) מביאים בייביסיטר ועושים את זה! היו תקופות ששילמנו הון על בייביסיטר, היום כבר כמעט ולא , רק אם אנחנו יוצאים מהעיר הם נשארים עם בייביסיטר או שאני מפזרת אותם אצל משפחה וחברים. *עד כמה בן/בת הזוג מעודד אתכם להקדשת זמן לעצמכם? אני לא צריכה שיעודדו אותי להקדיש זמן לעצמי, אני עושה זאת לבד וחשוב לי ששלמה תומך ונותן לי את האפשרות הזאת ללא עוררין. *מה עוד יש לכם להוסיף על הנושא, מעבר למה ששאלתי? אחד הדברים שצריך לזכור תמיד, זה שאנחנו החלטנו להביא ילדים לעולם אבל יחד עם זאת אסור לנו לשכוח את ה"אני עצמי שלי", ולהמשיך ולעשות דברים שאנחנו אוהבים למרות המגבלות ולמרות הקשיים. לשמור על הזוגיות, לצאת לבד לסופי שבוע, ואם זה ממש קשה אז לדאוג לצאת למסעדה,סרט,סתם לשבת על חוף הים בליל קיץ נעים ועוד. דוגמא קטנה: כשמור וגל היו תינוקות ממש קטנים, היינו יוצאים פעם בשבועיים - שלושה למסעדת דגים (קבועה) ליד הבית (5 דקות מהבית) היינו מביאים את הבייביסיטר ויוצאים לשעה עד שעה וחצי בדיוק!! אוכלים וחוזרים. Sorry שיצא ארוך תודה למי שקרא עד כאן. לילה טוב מיכל

yaelhul

New member
לנפש? זמן לגוף אין לי ../images/Emo3.gif

אני באמת עדיין לא שם. יובלי ועומר בני שנה ושבעה חדשים (אתמול יומולדת, אבל מי סופר
) וכל זמן שאנחנו בחו"ל מתמלאים בקושי הצרכים הבסיסיים שלי ושל האיש כיצורים חיים - אוויר לנשימה, אוכל ושינה. שני האחרונים בחוסר רציני בד"כ. מה אני עושה למען עצמי? כלום. ממש כלום. אפילו ללכת לרופאים שאני צריכה אני לא מוצאת זמן. האיש הולך לחדר כושר ויוצא לריצה פעם פעמיים בשבוע שזה גם בגלל העבודה וגם כיוון שהוא אוהב את זה. הוא עושה את זה עם קולגה. האם אתם משתתפים בחוג? פעילות קבועה כלשהיא? לא. האם יוצא לכם להפגש עם חברים/חברות ללא הבעל/אשה? לא, אבל במידה רבה זה נובע מהריחוק שלנו מהארץ ומהעדר חברים כאן. איך כל אחד מכם מרגיש עם זה? שנינו סובלים מהמצב ומתגעגעים מאד לחברים שלנו בארץ. עד כמה בן/בת הזוג מעודד אתכם להקדשת זמן לעצמכם? מעודד ומציע שאצא אפילו עם קולגה מהעבודה לסרט או מסעדה, אבל אין שם אף אחת ששווה לבזבז עליה ערב שבו יכולתי, במקום, להחליף כמה מילים עם האיש לאכול איתו ארוחת ערב ואם שיחק לנו המזל - גם לראות קצת טלביזיה. גם זה נדיר במחוזותינו. *מה עוד יש לכם להוסיף על הנושא, מעבר למה ששאלתי? חסר חסר חסר לי זמן לעצמי ולעצמנו. לפעמים אני חושבת שאני באמת לא יודעת לחלק את המשאבים ואת הזמן ולהרפות בחלק מהמקומות כדי לאפשר לעצמי קצת לנשום. ממש כמו בספר "אין לי מושג איך היא עושה את זה" אני מרגישה שיש לי ענן של מחשבות דאגות, רשימות קניות וסידורים שמרחף מעל הראש, ואני עסוקה כל הזמן בלסמן "וי" על פרטים מהרשימה, ולא מפרגנת לעצמי זמן פרטי בשביל להתאוורר. לפחות יש תקווה - בקיץ חוזרים ארצה ואז יהיה הרבה יותר קל כיוון שההורים מתכוונים לשהות הרבה עם הילדים. יעל

SIKU

New member
עונה../images/Emo7.gif

*מה אתם עושים למען עצמכם?לא הרבה *האם אתם משתתפים בחוג? פעילות קבועה כלשהיא?לא ממש עשיתי מנוי להצגות אחת לחודש בנתיים היו שתי הצגות והגעתי לשתיהן *האם יוצא לכם להפגש עם חברים/חברות ללא הבעל/אשה? כן באיזה תדירות? די גדולה. חברות מהעבודה מארגנות יציאה משותפת מידי פעם וגם בנות המשפחה מידי פעם. איך כל אחד מכם מרגיש עם זה?בכיף *איך עושים את זה? עם הרבה תאום מראש *עד כמה בן/בת הזוג מעודד אתכם להקדשת זמן לעצמכם?מעודד אין לו בעיה להשאר עם הילדים כשהוא בבית הבעיה שהוא כמעט לא נמצא. אבל יש לנו הסדר שפעם בשבוע הוא מגיע מוקדם. *מה עוד יש לכם להוסיף על הנושא, מעבר למה ששאלתי?הייתי מאד שמחה לצאת לחוג אחת לשבוע אבל זה עדיין בגדר חלום *ולסיום... תזכירו את גילאי הילדים, כשאתם עונים,2 בנים בני 11 בן ובת בני 5 ותינוקת בת שנה וחודשיים.

אנחנו לא עושים כלום ../images/Emo10.gif

אין זמן, אין בייביסיטר ואין כסף
וכן, עצוב לי ורע לי עם זה מאוד. אני מנסה לנחם את עצמי בזה שהם יהיו קצת יותר גדולים זה יתאפשר...

anat30g

New member
תשובה

*מה אתם עושים למען עצמכם? המון דברים... מתעמלת, קוראת, נפגשת עם חברות, פעם בחודש הולכת למספרה לצבוע... גולשת באינטרנט... *האם אתם משתתפים בחוג? פעילות קבועה כלשהיא? חוג התעמלות 3 פעמים בשבוע. וגם מפגש של קבוצת תמיכה לדיאטה - פעם בשבוע. *האם יוצא לכם להפגש עם חברים/חברות ללא הבעל/אשה? באיזה תדירות? איך כל אחד מכם מרגיש עם זה? כמעט ולא יוצא... יש לי חברות ללא בני זוג, אבל אנחנו לא פעם נפגשים איתן כזוג... לבד אפשר לומר שאני נפגשת עם חברותי פעם בחודשיים-שלושה. *איך עושים את זה? (למי שענה כן, בשאלות הקודמות) אם אני יוצאת בערב הבעל נשאר לשמור על הילדים... *עד כמה בן/בת הזוג מעודד אתכם להקדשת זמן לעצמכם? בעלי תומך בי בכל הקשור לקבוצת התמיכה לדיאטה. הוא יודע שזה חשוב לי (וכנראה שהמראה שלי והבריאות שלי חשובה גם לו). התעמלות זה בשבעות הבוקר - הילדים בגן ובבית הספר וזה לא על חשבון הזמן שלו... *מה עוד יש לכם להוסיף על הנושא, מעבר למה ששאלתי? חייבים לפנות זמן לעצמינו, אחרת אנחנו נשחקים ומשתגעים (כועסים בקלות, מתוסכלים)... הילדים שלנו זכאים להורים שפויים ולכן - למענם - אנחנו צריכים לרענן את עצמינו. *ולסיום... תזכירו את גילאי הילדים, כשאתם עונים, זה מאוד רלוונטי!הגדול שלי בן 10, בת 8 והתאומים בני 4 ו4 חודשים.

אחחחח הנפששששששששש

מה אתם עושים למען עצמכם?
לא כל פעילות למען הנפש צריכה להיות מחוץ לבית. אני למשל עושה פאזלים כדי להרגע, או קוראת ספר טוב
האם אתם משתתפים בחוג? פעילות קבועה כלשהיא?
לא
האם יוצא לכם להפגש עם חברים/חברות ללא הבעל/אשה? באיזה תדירות? איך כל אחד מכם מרגיש עם זה?
לפעמים. מרגישה יופי אבל מתגעגעת הביתה
איך עושים את זה? (למי שענה כן, בשאלות הקודמות)
עם הרבה פירגון של בן הזוג, ובהתאם להרגשה - אם ממש צריך מוצאים זמן גם בין כל הילדים. עכשיו יותר פשוט לנו כי הם גדולים אבל הסיבה שחיפשתי פעילויות בתוך הבית היא כי לא היה זמן לצאת להתאוורר בחוץ אז התאווררתי בפנים..
עד כמה בן/בת הזוג מעודד אתכם להקדשת זמן לעצמכם?
מאוד
מה עוד יש לכם להוסיף על הנושא, מעבר למה ששאלתי?
בגדול אפשר למצוא מרגוע ואת חלקת אלוקים הקטנה גם בתוך כל הבלאגן - הכל בהתאם למצב וליכולת האילתור.
ולסיום... תזכירו את גילאי הילדים, כשאתם עונים, זה מאוד רלוונטי!
הילדים בני 10, 8.5 ו... 0.2-

טל של 4

New member
אממממ.....

מה אתם עושים למען עצמכם? רופא שיניים נחשב ?
וברצינות כמעט כלום
משתדלים לצאת לפחות פעם בשבועיים שלושה כזוג.
האם אתם משתתפים בחוג? פעילות קבועה כלשהיא? לא (הבעל כן)
האם יוצא לכם להפגש עם חברים/חברות ללא הבעל/אשה? באיזה תדירות? איך כל אחד מכם מרגיש עם זה? מאוד משתדלת, זה קורה מדי פעם אולי פעם בחודש. הבעל מאוד מפרגן וגם אני מפרגנת לו שנינו מנסים לעודד אחד את השני לעשות למען עצמינו.
איך עושים את זה? (למי שענה כן, בשאלות הקודמות) מחליטים ועשים! מזמינים ביביסיטר ויוצאים מהבית. לדעתי זה רק עניין של החלטה
עד כמה בן/בת הזוג מעודד אתכם להקדשת זמן לעצמכם? מאוד מעודד
מה עוד יש לכם להוסיף על הנושא, מעבר למה ששאלתי? דווקא כזוג אנחנו יוצאים יותר מאשר אני למען עצמי, אולי כי הבעל לרוב יוזם ואני נגררת
ולסיום... תזכירו את גילאי הילדים, כשאתם עונים, זה מאוד רלוונטי! 9 6 2.5X2

מיכל @

New member
מתביישת לענות

כי כל התשובות שלי הן לא, לא ולא. אנחנו לא עושים כלום בשביל עצמנו. בקושי בקושי בשביל עצמנו כזוג (לקחנו יום חופש משותף ביום ההולדת של הבעל. אירוע נדיר שהיה מהנה מאוד
). לעצמי? מעבר לגלישה באינטרנט וזמן טלוויזיה - ממש כלום.

שרון123

New member
מצטרפת ללא עושים כלום

למרות שזה לא מדויק. הטרפיה והצ'יפור שלי הם הפורומים! הפורום הזה, עם גולת הכותרת הצ'אטים בימי ראשון וחמישי - טרפיה כיפית ונהדרת. וכמובן הפורום שלי, שהוא הטרפיה העיקרית שלי, וקבוצת תמיכה חשובה. וגם עוד כמה פורומים שאני גולשת בהם על בסיס פחות קבוע. להפגש עם חברים, אנחנו נפגשים ביחד כזוג בד"כ. וגם היו פגישות כיפיות עם חברות הפורום כאן, והפורום שלי, שהן תמיד כיף אדיר (מאיה, יש משהו בקנה?) דודו לא ממש מעודד, אבל גם לא מתנגד. הוא מצידו הולך פעם בשבוע לכדורסל, אבל יוצא לו גם לבטל המון פעמים
הילדים הם בת 7, ובני 2 כמעט. אני רצה להתחיל איזה חוג אמנות או יוגה, אבל איכשהו זה נדחה ונדחה, ואני לא מגיעה לזה...

הצילו, בקושי יש לי זמן להגיב כאן!

עובדת קשה נורא בבית, קראתי את הארי פוטר השבת, שזה בהחלט זמן לעצמי, הולכת עכשיו למיקרוסקופ ואגיע הביתה כשהילדים ישנים. אז אולי הזמן במיקרוסקופ זה בעצם לעצמי?! בכל מקרה, נדבר בע"פ.

vanom

New member
../images/Emo24.gifשאלות טובות.....

אדבר בשם עצמי, אגתה בטח שיודעת ולכן אספר לכן. *מה אתם עושים למען עצמכם? טיסנים - פעם בשבוע בערב בונה את הדור הבא.. שבת 05:00 עד 10:00 מטיס. *האם אתם משתתפים בחוג? פעילות קבועה כלשהיא? שישי - 13:00 עד 17:00 מדריך נוער בניה והטסת טיסנים (למימון התחביב) *האם יוצא לכם להפגש עם חברים/חברות ללא הבעל/אשה? באיזה תדירות? איך כל אחד מכם מרגיש עם זה? פעם \ פעמיים בשנה הגברים נפגשים לסנוקר וסיגריה. *איך עושים את זה? בעזרתה ובתיאום עם אגתה (אהבת חיי) *עד כמה בן/בת הזוג מעודד אתכם להקדשת זמן לעצמכם? כן! |אייקון של מסיר את הכובע וקד קידה| *מה עוד יש לכם להוסיף על הנושא, מעבר למה ששאלתי? הטיסנים בעבורי זu האנרגיה לשבוע העבודה המטורף שלי. 265 שעות בחודש בממוצע. גילאי הילדים : שני ושון תאומים משגעים בני 3 וחודשיים. ועוד זוג תאומות (בשלבי העברה ואישור תקציב
)

Agata

New member
שרון, תודה, אבל עדיין אין אישור

תקציבי ורעיוני... סתם הבעל שלי החליט להקפיץ כמה סובבים ממקומם...
יותר מדי שעות עבודה והבעל מתחיל לדבר מוזר...

למעלה