קידום הנקה

פלגיה

New member
בעקבות תחרות תמונות ההנקה

ובעקבות הדיון הסוער שנערך בפורום אחר, עלתה בי תהיה. אני מעלה כאן כמה הרהורים, ואשמח לשמוע תגובות. בכל פעם שיש כתבה עיתונאית בנושא הנוגע במידה זו או אחרת להנקה, מרגיז אותי שהתמונה המצורפת כאילוסטרציה לכתבה היא תמונה חושפת שדים. זה מרגיז אותי, כי אני לא חושבת שהנקה חייבת להתקשר באופן אוטומטי לחושפנות הזאת, וזה נראה לי כאילו העורך הגרפי שמח למצוא תירוץ להכניס עוד תמונה של חזה נשי. והנה, הצצתי בתמונות התחרות שאמורה ל"תרום" תמונות של מניקות ללוח שנה שרוצה להוציא לה-לצ'ה, ושם בדיוק אותו סיפור. תמונות חושפניות ביותר, חלקן אפילו חצי-אירוטיות, שבהו נראה כי ההנקה היא רק התירוץ. עוד נועה, שיזמה את התחרות טוענת שתמונה שלה מניקה תאומים שכנעה נשים רבות להתעקש ולהתמיד בהנקה, גם אם התנאים הראשוניים לא אופטימליים. יכול להיות. יתכן שתמונה כזאת תעורר דימוי של "זה אפשרי". יכול להיות שגם תמונה של מניקה נינוח ורגועה תעורר דימוי של נינוחות ורגיעה, ותעודד עוד מניקות. השאלה היא מה תעורר תמונה של אישה מניקה בחצי עירום. אני לא ארכוש ולא אציג לוח שנה כזה. אבל מעבר לכך נראה לי שתמונות כאלה עלולות להשיג את המטרה ההפוכה. במקום לעודד הנקה, תמונות כאלה עלולות להרתיע מניקות פוטנציאליות כי הן יקשרו הנקה (וביחוד הנקה בציבור) עם רמה כזאת גדולה של חשיפה.

מסכימה איתך

חושבת שבלוח המיועד לקידום הנקה, צריך להראות הנקה בכל מיני סיטואציות ומלבושים - צנוע ולא צנוע (אבל "לא צנוע" עניני, שיאפשר גם לתלות את זה בבית שלך. פשוט, בגדי חילוניה מצויים) שאנטיאי ומחויט, בגדי טיול , שלל מקומות וסיטואציות (בגינה, ברכבת, בטיול, וכו') ושלל תנוחות, כי המטרה היא לדעתי להראות לצופה את ההנקה כחלק מחיי יומיום שלה- ולא להראות קוריוזים , צליום אמנותי ובטח לא אירוטיקה.

הילהל

New member
גרמת לי להרהר רבות

עוד בדיון האלים שהתחיל שם. אני מסכימה איתך שקידום הנקה צריך לבוא ממקום של "הנקה זה חלק מהיום-יום" כאשר התמונות החשופות עלולות להעלות מחשבה של "אבל ככה אני לא אוכל להאכיל את התינוק ליד אנשים". לי גם מפריע הטיעון "אבל זה טבעי". אני חושבת שיש כאן מילכוד. שאנישים מקשרים פעולות גופניות טבעיות לאו דווקא לדברים נעימים ויפים. שיש אבחנה מחשבתית בין טבע לתרבות, והחיבור לטבע עושה את ההנקה למשהו חייתי, לא תרבותי, שאין לו מקום בין בני תרבות. אז נכון שהנקה היא מעשה טבעי, אבל ניתן לבצע אותה כך שתשתלב בתרבות המערבית שלנו.

debby12

New member
מנהל
אין לי דיעה מוצקה בנושא

צריך לשאול הריוניות שטרם הניקו אולי מה זה גורם להם לחשוב (קשה לי אישית להיכנס לראש של מישהי שהיא אובייקטיבית בנושא הנקה....) רק רוצה לציין שקראתי משהו בכיוון של מה שאת אומרת בספר (היחיד בערך שקראתי אי פעם על הנקה
) של ג'ק ניומן. הוא מציג שם חוברת הדרכה לאיך להאכיל תינוק שהכינה חברת תמ"ל. יש שם תמונה של אם מניקה ותמונה של אם תמ"לניקית. ובאופן עדין ותת מודע הם עושים דברים שגורמים לנשים להבין שיותר כדאי תמ"ל. כך למשל: האם התמ"לניקית עונדת טבעת נישואין, והמניקה לא. וגם: התמ"לניקית לבושה בצניעות ולא רואים לה כלום, למניקה רואים כמעט את כל הציצים והתמונה באמת על גבול האירוטית [שאמור להעביר מסר של - תניקי רק אם לא'כפת לך ש"יראו לך", וגם "מניקות הן לא צנועות"]. נדמה לי שבארץ יש טיפה פחות פוריטניות מבארה"ב - לא? (אם כי ניומן הוא קנדי בכלל).

לדעתי צריך להפריד בין 2 דברים שונים

הראשון - לוח השנה של לה לצ'ה. למיטב ידיעתי אין התחייבות לבחור את מי שיזכה בתחרות או לבחור את כל התמונות ללוח מתמונות התחרות. הלוח שהופק השנה לא כלל תמונות חשופות. הוא כן כלל תמונות מיוחדות ולא שגרתיות. השני - התחרות. כשמחליטים על תחרות פתוחה לכולם, אי אפשר לשלוט בתמונות שיישלחו אליה (אלא אם כן מחליטים לצנזר חלק מהחומר). יכול להיות שהשאלה המתבקשת היא למה בחרו כל כך הרבה נשים לשלוח תמונות חשופות, יחסית, אך זוהי הבחירה שלהן. לא כל אחת ששולחת תמונה לתחרות שמה לנגד עיניה את המטרה הגדולה של "קידום ההנקה". מן הסתם, דווקא בתקופת ההנקה, נשים מצטלמות תוך חשיפת איברים שלא נחשפים בדרך כלל, ואולי לכן הן חושבות שהתמונה "מיוחדת" יותר. אבל, שוב - לעניות דעתי זה לא מבטיח את צירוף התמונות הללו ללוח השנה.

פלגיה

New member
גם אני חשבתי על ההפרדה הזאת

ואז מישהי העלתה תמונה שלה שנבחרה ללוח השנה הקודם, והיא עדין באותה רמה של חושפנות על גבול האירוטיקה.

פלגיה

New member
לא בין תמונות התחרות

מישהי העלתה לרשת את התמונה שלה (אני לא יודעת מאיזו שנה)

אני לא חושבת שהיו לוחות שנה לפני

השנה אבל אולי אני מבינה למה את מתכוונת. את יכולה לשלוח לי במסר תיאור? אני סקרנית לדעת למה את מתכוונת.

כנראה שאת בכ"ז צודקת וזו התמונה

ואם כן - אני באמת לא מבינה את העניין. התמונה לא חושפנית מאד (מבחינת שטח ציץ חשוף - שלי הרבה יותר חשופה) ולטעמי לא משדרת משהו סקסי (למרות הסדינים שברקע - שכן ההקשר עושה את ההבדל).

צימעס

New member
יכול להיות שיש טעם להציג

באתר של בייבי רותם רק חלק מהתמונות שנשלחות - אלה שעוברות רף ראשוני של התאמה. אישית, לא הייתי רוצה לראות לוח שנה עם תמונות כ"כ חשופות. (אישית 2: על האש אצל חברים של ההורים, סיפרתי שצילמו אותי מיניקה. אתמול ראיתי את הסרט. לא רואים שם אפילו חת'כת שד קטנה אחת, וצילמו אותי מכל זוית אפשרית.)

מסכימה עם הנקודות של אביטלה

אבל לפני זה, שיהיה ברור, התחרות היא של לה לצ'ה. אני תרמתי את הרעיון והביצוע הוא של לה לצ'ה עם בייבי רותם ואני שמחה אם הצלחתי לעזור. כמו שאביטלה כתבה, לוח השנה של לה לצ'ה מהשנה שעברה מראה את הקו שגם השנה היינו רוצים ללכת עליו (בשנה שעברה לא היה לי שום קשר ללוח שיצא מקסים בעיני). הקו הוא שהנקה היא חלק מהחיים. הלוח מראה הנקה בים, על דוכן המנצחים, במיטה, בטנדם, מייד לאחר לידה (אחת התמונות הכי מרגשות בעיני) ותוך כדי משחק עם הילדים הבוגרים. התמונות בו הרבה פחות חשופות מאשר התמונות שנשים בחרו לשים בתחרות. לי אישית אין בעיה עם תמונות חשופות. העניין הוא שלדעתי, כדי לקדם הנקה, לא מתאים לחשוף מעבר למה שנחשף כשאנחנו מניקות בפומבי. זו דעתי האישית. יש בתחרות תמונות מקסימות שבהן אין כמעט חשיפה אבל הן את הסיפור של האינטימיות הקסומה בהנקה ומראות כמה היא משתלבת בחיי היום היום או ביציאה מהשגרה. אלה התמונות שאני הייתי רוצה לראות בלוח השנה. התמונות שיבחרו ללוח, כמו גם לפרסים, יבחרו על ידי חבר השופטים. ההצבעות הן לבחירת "חביבי הקהל" ועוד לגבי תמונות הנקה. אני חושבת שתמונות הנקה יפות ואסתטיות יכולות מאד לעודד נשים. יש נשים שמרגישות שלא מקובל להיניק בפומבי. התמונות של הנקה כיפית וטבעית בהחלט יכולות להראות להן שזה אפשרי ומקובל. אישית, אני חוזרת על מה שכבר אמרתי במקומות אחרים, אמהות לתאומים אמרו לי שהתחילו להניק את תאומיהם בידיעה שזה אפשרי. צוות בית החולים והמשפחה ניסו להניא אותן אך בזכות התמונה שראו ברשת, בה אני מניקה את מאיה ויובל במקביל, הן השתכנעו שזה אפשרי. אכן, תמונה שווה אלף מילים.

ממה מיה

New member
../images/Emo45.gif אני משתיכת לנשים שנעזרו בתמונה

כשביקשתי להניק יחדיו את התאומים בביה"ח וביקשתי עזרה מהאחיות הן אמרו לי שיועצת ההנקה תהיה רק ביום ראשון (זה היה יום רביעי..). אמרתי לאחיות שאני צריכה רק עזרה טכנית -להחזיק את התינוקות בזמן שאני מתארגנת.התמונה שנעה שמה בפורום נחקקה לי בראש וכך בדיוק ביצעתי.זו היתה התחברות מיידית - קסם אמיתי. אלמלא הייתי רואה תמונה כזו קודם, ספק אם הייתי מצליחה או היה עולה על דעתי בכלל להניק את שניהם יחדיו. אירוטיקה בהנקה ? ממש קשה לי להבין מאיפה זה בא, אני לא מצליחה לראות כאן משהו אירוטי

ממה מיה

New member
והנה משהו "צנוע" - רואים משהו ?

הנקה בקניון. אני לא משתתפת בתחרות כי אני לא מתה על תחרויות וגם מביך אותי שתמונות שלי יהיו על לוח שנה. חוץ מזה שיש שם תמונות כל כך מקסימות שאני פשוט מתגמדת

מירי 4

New member
תמונה מדהימה../images/Emo106.gif

בדיוק התמונה שיוצרת מוטיבציה חיובית מהסוג שעליו דברו פה.

למעלה