פשריקה, בואן דיאה

Sarika

New member
../images/Emo124.gif פשריקה, בואן דיאה ../images/Emo96.gif

קה פאסו קון אל ראטוניקו? מוס דיישאטאס במתח.....

tsiporganeden

New member
בואנה דמאניאנה אה טודוס ../images/Emo24.gif

קומו נו אסטו אוזאדה קה אי ראטונס אן מי קאזה, אגורה מה אסטו אמבזאנדו לה וידה דה איוס, אסיגון ווס דישה אה אל ראטוניקו לו וידה אן אל באניו, אי אסיגון אנטרי אל באניו סה פויו אה מי קאמארטה, דספואס אמפסי אה אפרארלו, אמה אסטה קאדימסיס צ'יקיטיקו, אס מאס "זריז" דמי, אי מה סה פויו דה אונה פארטה אה לה אוטרה, יופי של התעמלות בשבילי על הבוקר, קואנדו וידי קה טנגו מונצ'ו באטימיינטו דה קוראסון לו דשי אייה אי דישה קה וו אה מרקאר "מלכודת מדבק" אי נקניק, מטי לה מלכודת קון אל נקניק אי מה טורני אל אצ'ו, אה לה נוצ'ה וינה אי וידי קה נו טוקו נאדה, אנקשי אל גאטו מיו, קה נונקה נו לו דשו אנטראר אה קאזה, פורקה מה אסקיו דה לוס קאביוס קה דשה אן קאדה לוגאר, אל גאטו אנטרו אה קאזה אי אסטאבה מוי אספאנטוזו, אמפסו מיאו מיאו, פין קה לו קטי אחוארה, טומי אל טפתר (מחברת) אי אסקרבי אן אל טפתר מיו "מסקנה: עכבר לא אוהב נקניק, עכבר מזהה דבק, עכבר אוהב לרוץ מצד אל צד כדי להביא התקף לב לבעל הבית, עכבר לא מתעייף - בעל בית כן, עכבר אוהב להתחבא מתחת לארון, עכבר אוהב להציץ בשביל לראות אם מסתכלים לכיוון, עכבר לא מפחד מחתול-חתול מפחד מעכבר. עכבר לא מפחד מרונית, רונית מפחדת מהעכבר, עכבר לא מפחד מאיציק, איציק מפחד מהעכבר, יו נו אנטרי אה לה קאמארטה מיה, פור אסטו נו ווס אסקרבי אנוצ'ה, מה אצ'י אן אל סלון, קה ארמוזורה אל ראטון אצ'אדו אן לה קאמארטה מיה, אי יו מה פואי אה אל סאלון, המשך יבוא היום. בואן דיאה אה טודוס.

Sarika

New member
פשריקה - כתבת סיפור הרפתקאות...

נדה נו איודו, טומה און צ'ופלאט(צפצפה, הכוונה לחליל) אי צ'ופלה קומו אל "חלילן מהמלין", פואדה סר אנסינה לו וואז אקיטאר דה קאזה.

כמה מצחיק- כמה מותח

הייתי רוצה ליראות את המרדף המתואר אחרי העכבר, אני צוחקת מה מסוגל עכבר אחד קטן לעולל לאישה גדולה כמוך. בהצלחה בהמשך, שיר מילדות עכבר עכבר הישמרה פן החתול יבוא מהר עכבר עכבר נוס נוס נוס

מואיס

New member
../images/Emo6.gif../images/Emo6.gif../images/Emo6.gifסה דיז'ה

סי אל רטוניקו נו סטוביאה מייו אי יו מארייאה האמת שהיה לי ממש מקרה כזה. הכלב מצא אותו אך לא הצליח לתפוס אותו. ניסיתי מלכודת דבק אבל הוא הצליח להתחמק. בסופו של דבר נאלצתי להשתמש במלכודת קפיץ. פשריקה קרידה את צריכה להחליט או שתרחמי אליו ותשני בספה או סוויס לוקואה.

פיפיטה

New member
../images/Emo6.gif../images/Emo6.gif../images/Emo6.gif חה,חה,חה גלגולו של עכבר

או אולי של רונית, הרגת אותי מצחוק.

אסטרלו

New member
../images/Emo6.gif../images/Emo6.gif ממטאטס פשריקה, איזה

פילוסופיה סביב עכבר אחד. טנגו מזל קה מורו אן אל סז'ן אטאז'.

אייר אין לה טלביזיה אמוסטררון

און רטון קה אנטרו אן לה שקית דה ביזליה קפואה! אל דיו קה מה גואדרה - קה אסקו! (בתוכנית של אמנון לוי נראה עכבר שנמצא בשקית של אפונה קפואה הגעיל אותי רצח! ) בון דיאה אה טודוס!

may55

New member
פשריקה לסטמפה פרה טי אמוסרה אל

רטוניקו טויו אי אנסינה סה איר האוטרו לוגאר דיה בואנו

למעלה