:פרוייקט הסיפורים שמאחורי השירים

טבע dj

New member
../images/Emo124.gif:פרוייקט הסיפורים שמאחורי השירים ../images/Emo63.gif

אז לאחר ש'תהינו על קנקנם' של שמות האמנים/יות והלהקות.. הגיע הזמן לדבר האמיתי. מה מסתתר מאחורי השירים? ואנחנו אפילו נרחיב את זה למה מסתתר מאחורי אלבומים עם חוט מקשר ? אם רציתם לדעת למה בדיוק התכוון המשורר?.....או שאתם דווקא יודעים למה הוא התכוון ורוצים לשתף אותנו.. הגעתם למקום הנכון |חללית אם אפשר שוב, ששם השיר והמבצע יהיו בנושא והתוכן יהיה בתוכן
תתפרעו
(עדי - דיר באלק אם את לא באה ורושמת על כל הפט שופ\פוליס\ סטינג שלך..)

טבע dj

New member
אני לא מאמינה...

לכי יא בוגדת.. אני אעשה קופי פייסט בצירוף זכויות שמורות
למה אני לא פירסמתי שם?!

טבע dj

New member
that's the spirit! ../images/Emo72.gif

ואני נותנת את מילתי לפרסם גם אצל אלפא

טבע dj

New member
pearl jam - jeremy

מילות השיר הושפעו מכתבה עיתונאית על ילד בשם ג'רמי וייד דל שירה בעצמו לעיני בני כיתתו תוך כדי שיעור אנגלית בתיכון ריצ'רדסון בטקסס,בבוקרו של ה-8 בינואר, 1991. דל, שהיה בן 16 במותו, תואר על ידי בני כיתתו כילד שקט ועצוב. הוא הגיע לכיתה באיחור באותו היום והתבקש על ידי המורה להביא אישור על איחורו ממשרד המנהל. הוא חזר אל הכיתה כשבידו אקדח מסוג מאגנום 357. הוא התייצב אל מול שאר התלמידים והודיע "גבירתי, הבאתי את מה שאני צריך". הוא הכניס את לוע האקדח לפיו, וירה. אדי ווידר, סולן הלהקה ראה את הכתבה בעיתון וקיבל השראה לכתוב את השיר. הדמות של 'גרמי' מורכבת מג'רמי דל ובריאן, תלמיד שלמד עם אדי באותו בית ספר בסאן דייגו, קליפורניה. אותו בריאן כמעט והתאבד מולם בכיתה אבל לבסוף רק ירה באחת מכיתות הלימוד. אדי מספר שהוא לפעמים היה מציק לאותו בריאן (בתור חמישיסט מורד..) ואפילו רב איתו כמה פעמים.. הוידאו קליפ שיצא לשיר אמנם זכה בכמה פרסי mtv אבל עורר מהומה באשר לכמה סצנות ובמיוחד לאחרונה שהיו צריכים לשנות אותה מהצגתדגל נאצי על קיר הכיתה לתלמידים שמצדיעים בצורה דומה למועל-יד. למרות שינוי הסצנה הייתה עדיין רתיעה ממנה וזה גרם לאנשים רבים לחשוב שהילד ירה בבני כיתתו ולא בעצמו.. פרל ג'אם החליטו לא להפיק יותר וידאו קליפים עד הקליפ לשיר "Do the Evolution" מ-1998 שכלל אנימציה בלבד.

טבע dj

New member
u2 - sunday bloody sunday

השיר נכתב על אירועי יום ראשון הארור (ידוע גם בשמות: "יום ראשון העקוב מדם" או "יום ראשון שטוף הדמים" ובאנגלית: Bloody Sunday) הוא אירוע שהתרחש ביום ראשון ב-30 בינואר בשנת 1972. ביום זה צנחנים בריטים ירו למוות ב-14 גברים ונערים קתולים לא חמושים לאחר מצעד למען זכויות אדם בשכונת העוני בוגסייד בעיר דרי שבצפון אירלנד. יום ראשון הארור נחשב כאירוע מכונן אשר הביא לתחילתן של 30 שנות אלימות מצד המחתרת האירית ("הצבא האירי הרפובליקני") נגד בריטניה. מצעד זכויות האדם ביום זה אורגן על ידי איוון קופר, חבר הפרלמנט של צפון אירלנד כדי למחות על כליאתם של אירים, קתולים ברובם, בצפון אירלנד. חשיבותו של היום היא לא רק באירוע עצמו, אלא בסמליותו, מאחר שהוא נחשב לתחילת המאבק המזוין נגד השליטה הבריטית בצפון אירלנד על ידי ה-IRA בשנים שאחרי מלחמת העולם השנייה. ותודה לוויקיפדיה

טבע dj

New member
Scorpions - Wind Of Change

אז איך הכול התחיל? ב1988 מופיעים הסקורפיונס בברית המועצות.. קלאוס מיינה נזכר: "למה הלכנו להופיע ברוסיה כשהק.ג.ב עוקב אחרינו לכל מקום? בגלל שידענו שיש לנו הרבה מעריצים ברוסיה והרגשנו שאנחנו רצויים." שנה אח"כ הם חוזרים לברית המועצות להופיע בפסטיבל המוסיקה לשלום במוסקבה Skid Row, Cinderella, Motley Crow,Bon Jovy,Ozzy Osbourne... כולם על במה אחת בGorky Park ואם המקום הזה נשמע לכם מוכר מאיפה שהוא.... "כאשר הופענו ב-Moscow Music Peace Festival ב-1989 ראינו את העולם משתנה מול עיננו, והרגשנו שהמלחמה הקרה מתקרבת לסיומה. הייתה הרגשה כזאת באוויר וזה נתן לי את ההשראה לכתוב את Wind Of Change. כעבור מספר חודשים נפלה חומת ברלין, אבל בחיים לא האמנתי שזה יקרה כ"כ מהר" חומת ברלין חילקה את בירת גרמניה לשני חלקים. גרמניה המזרחית- שהשתייכה לגוש המזרחי קומוניסטי, וגרמניה המערבית- שהשתייכה לגוש המערבי קפיטליסטי. היא נבנתה ב-1961 במטרה למנוע מעבר של גרמנים ממזרח למערב, ולשמור על התחום המזרחי "נקי מפאשיסטים" כדברי המפלגה הקומוניסטית. תושבי ברלין היו מפוצלים במשך 26 שנה ולא יכלו לעבור בין מערבה ומזרחה. 192 איש נהרגו בנסיון לחצות את החומה, 200 נפצעו קשה. ועוד מאות נסיונות לעבור שנכשלו.. לאחר 26 שנות פיצול של העיר ושל המדינה, נופצה החומה בליל ה9 בנובמבר 1989, ופחות משנה לאחר מכן גרמניה מתאחדת. אחרי נפילת החומה השיר הופך להמנון הלא רשמי של כל אירוע ובעקבות הצלחתו הרבה זוכים חברי הלהקה להיפגש עם מיכאל גורבצ'וב, נשיא ברית המועצות דאז.

@יעל@

New member
וואי איזה מגניב זה

יש להם "מפתח" שמות כמו שהיה לתרגומי שירים

למעלה