סקר - מה הבייביסיטר עושה בב

מאז

New member
../images/Emo124.gif סקר - מה הבייביסיטר עושה בב

בבית? (אני מדברת על בייביסיטר, לא על מטפלת). השאלה נשאלת בעקבות כך שלקחנו אתמול ביביסיטר לגדול (שנתיים) כשיצאנו בערב. מדובר על נערה בכיתה ח' (אבל עם הרבה נסיון) שכבר היתה אצלינו הרבה לשמור עליו אחרי הילדה של הקטן, והוא מאוד אוהב אותה. פעם ראשונה שהיא נשארת איתו בערב ומשכיבה אותו לישון, ואז מחכה לנו. האם להתעצב מזה שכשחזרנו הלגו היה מפוזר בסלון, זה לא לעניין? מה עושות הבייביסיטריות אצלכן? גם שוטפות כלים אם יש כמה בכיור? מסדרות את הצעצועים? משהו אחר?

סה"כ יואב היה 2-3 פעמים עם בייביסיט

בייביסיטר (בת 15). לא ביקשתי כי אני לא מצפה שהיא תאסוף אחריו ובכלל תיגע בכיור. לא עלה בדעתי. היא באה לשמור על הבן שלי וזהו. אמא של אסף ויואב

מאז

New member
מדברת על מצב שהוא ישן והיא מחכה

לנו כמה שעות כשהוא ישן. לא על מצב של שמירה בערות.

להתעצבן שהלגו מפוזר בסלון?

לא קרה שום דבר. כשאת בבית הלגו לא מפוזר? לקחת בייביסיטר או עוזרת? בייביסיטר לא מסדרת, לא עושה כלים ולא כביסה. הדבר היחיד - שומרת על הילד שלך בזמן שאת לא נמצאת. אם מרצונה הטוב היא עושה משהו נוסף - כל הכבוד לה. אבל אל תצפי.

גם לא כשהוא ישן. אם היא תעשה מיוזמת

מיוזמתה אז זה משהו אחר, אבל אני לא אבקש ממנה כי אני לא מצפה ממנה, לא חושבת שזהו תפקידה.

לא הייתי מצפה לכלום

למרות שכשאני הייתי עושה בייביסיטר תמיד הייתי מסדרת אחרי הילד, סה"כ זה לדעתי חלק מההגדרה של לשמור על הילד. כלים זה בטח היא לא אמורה לעשות, אצל זוג שמאוד אהבתי הייתי עושה, סתם כדי להצדיק את הכסף שאני שם כשהילד ישן.

ניקי ב

New member
לא היתה בייבי סיטר, אבל בכללי

לא הייתי מבקשת ממנה לעשות כלים או לסדר צעצועים. היא באה לשמור על הילד .

trinaty

New member
את צריכה ליזכור שהיא רק בכיתה ח'

אני חושבת לצפות מימנה לישטוף כלים זה קצת מוגזם, זה בכל זאת לא הבית שלה, והיא בטח ביכלל לא חושבת על זה , מיבחינתה היא באה לישמור על הילד וזהו, אבל לאסוף צעצועים זה בהחלט בסדר ואף רצוי לדעתי.

קיוויי

New member
לא מקובל שבביסיטר עושה דברים

נוספים מעבר לטיפול בילד, זה לא כמו מטפלת שיש אפשרות לסכם מראש על דברים נוספים שהיא תעשה מעבר לטיפול בילד עצמו.

פלגיה

New member
קורה לפעמים שהן מסדרות

ואז אני מופתעת. זה ממש לא לעניין לצפות מילדה בת 14 לסדר ולשטוף כלים ביוזמתה, אם זה לא חלק מהגדרת התפקיד. כשהילדים ישנים - התפקיד שלה זה לשבת ולראות טלוויזיה ולהשתדל לא להירדם

פנגושית

New member
לא הייתי בכלל מבקשת ממנה את הדברים

האלה, יותר חשוב שתתרכז בילד. תארי לך, שבגלל שתבקשי ממנה שתסדר היא לא תתן לו לשחק. כנ"ל לגבי הכלים וכל דבר אחר, הכי חשוב לך שהיא תשגיח על הילד, ואם יש כמה שעות עד שאתם באים, שתראה טלויזיה ותהייה קשובה לילד.

עוד לא היתה לי בייביסיטר אבל

כשתהיה, וגם מזכרונותי כבייביסיטר בגילאים האלה, ברור לי שתפקידה לשמור על הילד ותו לא.גם מבחינתה, על זה היא מקבלת תשלום. היא לא מטפלת שנמצאת רוב שעות היום בבית הילד, ומעבר לכך לא נראה לי שבגילאים האלה "עבודות הבית" זה בכלל משהו שעולה בראשה כשהילד הולך לישון. אם היא עושה משהו בכיוון,אז כל הכבוד לה על היוזמה.

lilend

New member
רק לשמור על הילד!

עדיין לא לקחנו בייבי סיטר אבל כשניקח ברור לי לחלוטין שהיא לא עוזרת בית אלא שומרת על הבת שלי ולכן היא לא תנקה, לא תסדר ולא תעשה כלום שלא קשור ישירות בשמירה וטיפול בבת שלי. בתור נערה עשיתי די הרבה בייביסיטר ואף פעם לא סידרתי או ניקיתי את הבית.

עוד לא לקחתח ביביסטר אבל...

אני זוכרת כשאני עשיתי ביביסיטר לא היו מבקשים ממני לעשות כלום חוץ מלהשגיח על הילדים.

ליאתיש

New member
היא איתו ב 100%!!!

יש לי את הביביסיטרית הכי טובה בעולם!!! לצערי היא עוד כמה חדשים מתגייסת... בכל מקרה, כשהיא מגיעה - היא פשוט איתו במאה אחוז. ואני לא מצפה ממנה לשום דבר נוסף. רק שתמשיך להיות מדהימה כמו שהיא.

happy

New member
אצלנו היא רק עם ליהי

היא אף פעם לא מסדרת. לפעמים אם ליהי נרדמת אז היא מחזירה את הצעצועים של ליהי למקום.אבל גם לא תמיד. אבל כלים מה פתאום. היא לא עוזרת בית.

royalik

New member
נראה לי שהגזמת קצת עם הכלים

לא? היא באה לשמור על הילד ולא לנקות, ברור שאם הכלים שלה אז כן. סה"כ ילדה בכיתה ח'!

למעלה