מפגש פורום יוצא לדרך

atheist22

New member
../images/Emo124.gifמפגש פורום יוצא לדרך../images/Emo124.gif

טוב חברים, הגענו להחלטה הבאה: כדאי לעשות מפגש בזמן הקרוב. נקווה שבהמשך נעשה עוד מפגשים ואולי אפילו נרחיק טיפה מת"א כדי לבקר במקומות מעניינים, כמו מערות האדם הקדמון. כל מי שיפספס את המפגש הראשון יכול תמיד לבוא למפגשים הבאים. בכל מקרה, מפגש השבוע לא יגרע מן האפשרות להיפגש בעתיד, אלא להיפך. אז זאת התוכנית: זמן: יום חמישי הקרוב, 4 לדצמבר, 7 בערב. מיקום: ליד אוניברסיטת ת"א. כל מי שרוצה לבוא (או שאפילו יש סיכוי שהוא יבוא) שיענה כאן או שישלח מסר אלי או לאסף(meshoamam) או לגליה ויקבל את המיקום המדוייק. מסמר המפגש: טלסקופ בקוטר 10 אינץ' שאסף מביא. הכי חשוב אבל יהיה פשוט לפגוש את כולכם. למפגש מוזמנים כולם. כל מי שחושב שפורום מדע פופולרי הוא פורום מעניין מוזמן לבוא. אנחנו בטח שלא חוששים מעודף אנשים. כל מי שעוד לא אמר לנו שהוא רוצה לבוא, זה הזמן. הבעיה היחידה שיכולה להיווצר זה אם יהיה גשם או עננות כבדה. במקרה כזה נדחה את המפגש בכמה ימים עד אשר השמיים יתבהרו. אז מחכה לפגוש את כולכם.

atheist22

New member
שעת המפגש

החלטנו להזיז את המפגש ל-8 בערב לאור העובדה שמנהלת הפורום תוכל לבוא רק אז.

2_be

New member
למרות ש..

מנהלת הפורום אמרה שהיא לא תכעס אם המפגש יתחיל בלעדיה?
תודה לכבוד הוא לי

meshoamam

New member
וקצת פרטים בקשר לתצפית ../images/Emo98.gif

כמו שליאור ציין, אני מביא טלסקופ בקוטר 10 אינץ' שמידט-קסגריין. מאחר והתצפית תתקיים מאיזור עירוני נהיה מוגבלים לעצמי שמיים בהירים במיוחד. יהיה קשה מאד לראות גלקסיות או ערפיליות (למרות שאני מבטיח לנסות
). אבל דווקא האובייקטים הפשוטים ביותר לתצפית הם (לדעתי) כנראה גם היפים ביותר: הירח וכוכב הלכת שבתאי. אלה נראים מצויין גם בתצפית מתוך העיר בזכות בהירותם הגבוהה. בצפייה בירח קל מאד להבחין בפרטי נוף שונים כגון מכתשים, ימות ושרשרות הרים ואצל שבתאי אפשר להבחין לפחות בשתי טבעות (המופרדות ע"י רווח הנקרא רווח קאסיני) וכן במספר ירחים. בנוסף לירח ושבתאי נוכל לראות גם כוכבים כפולים. אלה נראים ככוכבים בודדים בצפייה בעין חשופה אך כשצופים בהם ביכולת ההפרדה הגבוהה של הטלסקופ מגלים שהם בעצם זוגות, שלישיות או אף רביעיות של כוכבים קרובים מאד אחד לשני. לפעמים אלה הם שונים זה מזה בטמפרטורת השטח שלהם ולכן צבעם שונה ויוצר ניגודי צבעים יפים. אלו היו 60 שניות על התצפית של מפגש הפורום ביום חמישי הקרוב
(כפוף למזג האויר, כמובן
) שבוע מצויין ושמיים נקיים לכולם, אסף

אלי1234

New member
אני כנראה אבוא

אני אצתרך להישאר לילה נוסף במעונות בשביל זה, אבל בסדר, המפגש שווה את ההקרבה.

pelegs

New member
למרות שכמעט ולא כתבתי לאחרונה

... אני כנראה אבוא בשמחה

atheist22

New member
גשם../images/Emo188.gif

התחזיות צופות גשם רציני ליום חמישי. לכן נצטרך לדחות את המפגש עד אשר יתבהר. מועדים אפשריים הם שבת בערב ויום ראשון בערב.

atheist22

New member
המפגש נדחה

עקב אי יכולתה של אשת מפתח להגיע למפגש בשבת או ברשאון, המפגש נדחה. אומרים לי שעד יום הראשון שאחרי זה הירח לא יהיה מרשים לצפיה. אז או שאנחנו יכולים להיפגש גם כשהירח הוא לא מרשים או שנחכה לירח. מה אתם אומרים?

למעלה