הרברונן - אורז פרסי אמיתי

../images/Emo124.gifהרברונן - אורז פרסי אמיתי

שאלה - מצאתי את המתכון הנ"ל בחיפוש ויש לי שאלות: שכנה שלי עושה אורז פרסי עם תפו"א בתחתית אבל הוא יוצא לה צהוב. במתכון המצורף לא ראיתי שום תבלין (למעט מלח גס) , האם הוא חסר? (אולי כורכום?) תפו"א שהזכרת בשורה האחרונה של המתכון - האם אלו אותם תפו"א שהיו בתחתית הסיר או אחרים? את הסיר לכסות היטב - כלומר לשים מכסה ומעליו שמיכה? לאחר שמכבים את האש האם יש צורך לחכות לפני שפותחים את הסיר? המתכון מצורף: לאורז הלבן הפרסי האמיתי: 1 ק"ג אורז טילדה או כל בסמתי טוב אחר (לא סוגת...) לשטוף היטב כמה פעמים (אחרי ברירה) ולהשרות עם 2 כפות מלח גס. לבשל במי מלח רותחים בכמות גדולה, עד שנהיה אל-דנטה (יעני לא לגמרי) לסנן ולצנן היטב. בינתיים: לפרוס תפ"א לפרוסות בעובי חצי ס"מ, לסדר בתחתית סיר הבישול הריק ולטגן בשמן עד שישחימו. עליהם להניח כפות של האורז לאט (כדי להשאיר מקום לאוויר) לעשות חורים בערימת האורז עד התחתית של הסיר (מעין "ארובות") להוסיף שמן בכמות נדיבה (בין שליש לחצי כוס) והמהדרין מוסיפים שומן כבש לכסות היטב (הפרסים משתמשים בשמיכה הנקראת "קלפושה") לבשל על אש נמוכה, ולכבות כשעה מרגע שיש אדים. יוצא "אחד אחד". מעל האורז מניחים את התפ"א ("בנקר" או "תאידיג" בפרסית). תודה רבה , וסליחה על השאלות התמימות,

הרברונן

New member
תשובות:

לא חסר, כי אני לא אוהב את טעם הכורכום בתפ"א במקרה הזה, אבל בהחלט ניתן להוסיף ולקבל צבע צהוב. אישית, אם כבר, הייתי הולך על מעט זעפרן, גם צבע יותר יפה וגם ניחוח פרסי אותנטי... כן, אלה אותם תפ"א. אם פורסים דק מקבלים צ'יפס קראנצ'י, ואם עבה אז צ'יפס בשרני כן, עדיף לכסות בשמיכה. הפרסים קוראים לזה קלפושה (kalapushe) במלרע אפשר לפתוח מיד אבל עדיף להמתין עוד כרבע שעה כל טוב, רונן

למעלה