דיון וסיעור:מעגל עיסקי-כיצד אני נתרמת?

דנה A

New member
../images/Emo124.gifדיון וסיעור:מעגל עיסקי-כיצד אני נתרמת?

לטובת החדשות, הותיקות, המרועננות, וסהכ' עבור כולנו:
כיצד נתרמתן מן המעגל העיסקי?
כיצד תרמתן לבנות המעגל העיסקי? נשמח לשמוע, לקרוא, להיקרא - ספרו ושתפו והעשירו בניסיונכן גם את האחרות

נתרמתי הרבה ודרך כך תרמתי:

הבאתי קבוצה להתארח אצל שולי "סל אורגני" שעד לאחרונה היתה חברה למעלה משנה במעגל יקנעם והסביבה, והיה מרתק. היא הרוויחה עלות ארוח ואני הרווחתי עוד נקודה לזכותי בטיול מצויין. כנ"ל בימי גלידה ששולי אירגנה, שהצעתי לילדי הגן שלנ בני להגיע והיה ממש בילוי אחה"צ נחמד לכולנו. הייתי צריכה רעיון למתנת חתונת הזהב של הורי והכרתי את בתיה פארן-ניסני ממעגל שרון "תמונות סיפור-אהבה" ארגנו דרכה תמונת קולאז' יפה ואלבום מדהים ומאד ריגשנו את ההורים... חברה ילדה תינוקת לאחר 2 בנים בהפרשים קרובים כך שלא היה מה להביא (קיבלה ביגוד ילדות מאחותה...) ולכן הבאתי משהו מפנק לאם מקולקציית יפעת לוי, מעגל חיפה- פיג'ממה.

ועוד...

מתנות בשפע לעצמי ולאחרים מאוסי המדהימה ממעגל יקנעם והסביבה- ספר זכרונות מדליק עם חרוזי אותיות המרכיבות שם, סיכות ראש מפימו מקסים ומחרוזות ש"חבל על הזמן". מתנות שתמיד הצליחו לי. שמלות שהקסימו את בתי בת ה-3 ואת הגננת, את ההורים ואת כל מי שראה/ראתה של עדי כנען ממעגל יקנעם והסביבה. ועוד... בעיקרון המון הפניות עצמיות כי הכרתי כל כך הרבה יוצרות מוכשרות ממעגלים שונים וקצרה ידי מלהזכיר את כולן: אתי שוורצמן מעצבת הגינות, סוזי עיצובים, לימור דוד מקסם שימושי, רוטיל הספרית המדהימה הראשונה שהצליחה להבין ולהגבר על הליפה שצומחת על ראשי, ענת לנדאו מקסם היצירה שעוזרת לי בתכנים של אתר האינטרנט שבניתי אצל אפרת צימט, חגית מרמית עיצובים, "שקמח" של אפרת אבני-מאז"ה, ניתוח נומרולוגי לי ולבני משפחתי ע"י רונית גבע וכן הלאה. (סליחה אם שכחתי כמה מופלאות בדרך...) כל אחת כזו מיד מכה גלים של שמועות לסובבי. הקשרים הם מעבר למעגל האישי שלי - יקנעם והסביבה אלא חוצה צפון-מרכז יצרתי לי קשרים נפלאים וחברויות חלקן עם הילדים הגיעו כמה נשים לטיול מזמר או לטיול לרגל יום האם והיה מקסים ומדהים. כך נתרמתי ותרמתי.

דנה A

New member
איזו יופי שת"פ

אני זוכרת את המצגות הנפלאות שהרכבן יחדיו את ואתי שוורצמן - תענוג גדול אין ספק שהמתנות הכי שוות שנתתי מקורן בחברות המעגל! תודה על השיתוף ומבחר הרעיונות שנתת לנו ((-:

תרומה גדולה בעבודת הצוות

כשהייתי שכירה, הייתי בטוחה שבעולם העצמאות "אדם לאדם זאב" שלא לומר מה עושות הנשים זו לזו... בדרכי החדשה גיליתי את מידת הנדיבות המ-ד-ה-י-מ-ה המתקיימת בין אנשים, ובעיקר נשים עצמאיות. - הפרגון ההדדי בין חברות הקבוצה - העובדה שהן נמצאות שם, כדי לעודד זו את זו ברגעים קשים - ההתייעצויות והטיפים הקטנים, איפה למצוא אריזות (נורית וסוזי), איך למכור בירידים - שיתופי הפעולה הגדולים: הסדנה שלי עם ליהי הראל, ערב נשי אצל אורלי בן אליהו מפומלה ועוד ועוד... אני מרגישה שייכת להתארגנות של נשים שבאמת אכפת להן זו מזו, וכשזה בא מהלב, זה מגיע רחוק...

יפעתm4m

New member
סליחה-אבל אני רואה את זה לגמרי אחרת

מבחינתי כשאני רואה את המעגל ושמה את האצבע על מה זה נתן ונותן לי- זה בעיקר- דירבון כעצמאית ועובדת מהבית הרבה פעמים מאד קל לשקוע לשגרה, ל"החליק" פעילות של בית לזמן העבודה, להשקיע במקומות שכייף לעשות ופחות לתת מקום וזמן לדברים שלא אוהבת לעשות (שיווק למשל) המפגשים הן בקבוצה והן האחת על אחתים- מדרבנים אותי ועשיה וגם אפילו לתעוזה- כיום הרבה פעמים אני עושה בטיבעיות מה שפעם לא העזתי. מעבר לכך הדרבון הוא גם גשאני רואה אימהות לא פחות עסוקות ממני שמצליחות להספיק ולתכנן את סדרי העדיפויות שלהן נכון וזה מיד משפיע על העסק שלהן.

dx2

New member
בהחלט נתרמתי

הקמת המעגל הראשון במודיעין (תודות לטל...) אילצה אותי לשבת ולהגיע להחלטה אם בכלל אני ממשיכה בדרכי העצמאית או משנה כיוון, זאת היתה תקופה גורלית בחיי ועל ההחלטה להישאר עצמאית ולהצטרף לקישורי אימהות אני מברכת כל יום. אני רוצה לחזק את מה שיפעת אמרה – אותי המעגל פשוט מדרבן לעשיה, לשווק, לבחינה מחודשת של עצמי ושל העסק שוב ושוב. עצם המפגש עם נשים עצמאיות נוספות, שרבות מהן משמשות לי השראה ביזמות שלהן, ובדרך בה הן מנהלות את העסק ואת הזמן הפרטי לידו, מדרבן. אני רואה במעגל סוג של מקום ללמוד בו על עצמי דרך מבט על האחרת. בנוסף, אני טיפוס שנתרם מקיומה של מסגרת, ועצם המפגש החודשי (ועוד כמה בין לבין) וקיומה של האפשרות "לדווח" ולהראות מה עשיתי ואיך התקדמתי עוזר לי מאוד. אני מתחזקת ומקבל ביטחון מהפידבקים של חברות המעגל שלי, ומהתגובות, אני מקבלת הפניות, ואני רק מקווה שגם אני תורמת בדרכי לחברות היקרות שסביבי. אני מנסה בכל דרך לספר על חברות המעגל ועל העיסוקים שלהם, משתמשת בהנאה רבה בחלק מהשירותים או המוצרים שהן מציעות, ומספרת על כך לאחרים.

טל כ

New member
ממה להתחיל???

נתרמתי מהמעגל בהמון דברים: קודם כל- בהיותי מנהלת המעגל למדתי על עצמי ה-מ-ו-ן ! קיבלתי המון ביטחון בעמידה מול קבוצה גדולה של אנשים ולא סתם אנשים, ממש נשות עסקים ! נזכרתי שאני אסרטיבית, וזה משליך ישירות על העסק שלי (במיוחד בנושא של גביית כספים) כשביקשתי להקים מעגל עסקי במודיעין חשבתי רק על הפוטנציאל השיווקי שבו. על ההזדמנות להיחשף בפני עוד אנשים שלא הכירו אותי עד אז. היום כמעט שנה אחרי אני מוצאת שהמעגל נותן לי המון כוח להמשיך בעשיה העסקית, להישאר עם הראש מעל המים גם בימים קשים, למדתי הרבה מחברות המעגל המשובחות שלנו, התמיכה והדרבון ההדדי נותנים כוח ודלק ממפגש למפגש. כיצד תרמתי... בהקמת המעגל הראשון במודיעין
בהפניות שאני עושה בכל הזדמנות, ובכיף גדול.

תגובה לדנה

אז ככה, תחום העיסוק שלי הוא טיפולי(הומאופתיה קלאסית).אנשים צריכים להכיר אותי אישית כדי לבוא לטיפול ומשום כך המעגלים שלנו הם דרך שיווקית מעולה עבורי ואכן אני רואה תוצאות בשטח (הקליניקה שלי)ממש מידי שבוע. אז ראשית תודה לחברות המעגל שבאמת נותנות לי קרדיט ובוטחות ומפנות אלי מטופלים. שיתוף פעולה נפלא יש לי עם אנאבל ממרכז ניצנים ממעגל חיפה.חיפשתי קליניקה בחיפה ופניתי אליה,כמה פשוט. יש מעגל שלם של הכרויות וקשרים עסקיים שנפתח ומה שחשוב הוא שיש הכרות ממשית מאחורי זה. אם אני ממליצה על מוצר של מישהי או שרות של אחת מחברות המעגל זה מבוסס על הכרות שלי אישית עם אותה חברה.אני גם יודעת שיש מערכת בקרה,במקרים של בנות שהתנהלותן העיסקית אינה הולמת,הוגנת וכו' .זה נפלא בעיניי. נ.ב-אה,זו הכניסה הראשונה שלי לאיזה שהוא פורום אז יאמר לזכות בנות המעגל שהינה הן הצליחו להוציא אותי מתקופת האבן.

מה שאתן אומרות הוא ממש מעניין

כי מצד אחד היעד והתועלת המוצהרים של המעגלים הם יצירת הפניות. אבל ממה שאתן כותבות התועלת העיקרית (או לפחות אחת העיקריות) קשורה לסוג של הפריה עסקית. אני אגב, ממש מסכימה עם הנאמר והיתה לי שיחה מרתקת בנושא השבוע עם אריאלה המקסימה. המעגל אכן נותן דחיפה לעסק של החברות בו. אך הדחיפה הרבה פעמים כלל לא באה לידי ביטוי בצורה של הפניות. אלא בהמון היבטים עסקיים ואישיים אחרים. באמת דיון מרתק, תודה לך דנה.

דנה A

New member
הפרייה

את ככ' צודקת ג'וי, אני חושבת שההפרייה העסקית היא העיקר, מה שמוביל להעצמה וחיזוק אישי- שמוביל לחיזוק העסק האישי של כל אחת ואחת. יש במעגלים משהו ככ' מעצים, תומך, מאמין, דוחף - שחברה תומכת בחברה מניסיון, ביכולת, בחיזוק - שזה בעל חשיבות ככ' גדולה למקום בו אנו נמצאות כעצמאיות מהבית.. אני חושבת שהחשיבות לדיון - היא באמת להזמין את אלו שלא נתמכו ונעזרו בעוצמת הקבוצה - להצטרף ולקבל את שהקבוצה יכולה להציע לה. אני בטוחה שכל מי שנפגשה איתך אחת על אחת, שלא לדבר על הפניות עצמאיות, זכו לכיוון, מיקוד ותמיכה - בטוחה מהזמן שפגשתי בך ופגשתי אותך ואת רגישותך, מקצועיותך ואישיותך המקסימה!!

קרנית 1

New member
הרבה מעבר לעסקים

אודה, אני, חברה בעוד מעגל עסקי - שונה בתכלית מקישורי אמהות, ומכל קבוצה עסקית מקבלים את הבאים: עוד 20-25 זוגות אזניים אוהדות לשמוע על העסק שלי - ברור, עוד כמה הפניות בחודש שמגיעות אלי דרך חברות המעגל - ברור, זה שפתאום יש לי בשלוף כל מני עסקים שאני נעזרת בהם - ברור, מה שפחות ברור, וקורה לי לעיתים תכופות, ורק בקישורי אמהות, זה הכלל ארציות, ז"א שאני יודעת שאיפה שהוא יש לי עוד 200 זוגות אזניים (החברות בכל הארץ) הקשובות לי, והמפרגנות לי. ושאני נוסעת לטייל בארץ, אני יודעת שבכל מקום יש לי "חברה" כזו, ופתאום אני שומעת על מישהי מהשרון שעברה לאזור שלי וחברה המליצה לה עלי... החיבוק הענק שמקבלים מכל קצוות הארץ, הוא אחד הדברים הגדולים שנותנת ההשתתפות בקישורי אמהות... אז מבחינתי זה שיש לי עוד הפניות, באמת זו התרומה של המעגלים העיסקיים, אבל הרווח העצום זו הידיעה שעוד קרוב ל200 בעלות עסקים יודעות מי אני ומה עיסוקי, וכשצריך, ממליצים עלי. אז, תודה

דנה יקירתי, כיצד נתרמתי? קודם כל הכרתי אותך|ח

אז קודם כל, הכרתי המון נשים מופלאות שתמכו ועזרו לי מאד בתחילת דרכי המקצועית. בתור מישהי שהיתה שכירה כל החיים ופתאום עושה צעד גדול והופכת לעצמאית יש כל כך הרבה דברים לא ברורים, המון חששות וקשיים של התחלה. יפעת ויעל עייני שכבר פרשה משורותינו אך עדיין אתנו כל הזמן, תמכו ועזרו לי מאד מאד בהרבה שיחות ועיצות חכמות עד מאד. ולאחר מכן, עוד המון בנות מקסימות מכל קצוות הארץ כפי שתיארה זאת יפה מישהי. ההרגשה היא באמת שאת לא לבד ובכל מקום יש מישהי שעוסקת במשהו שעשוי לעניין או אותי או את מכריי וזה שורש הרישות העסקי. מעבר לכך בתור מנהלת סניף פ"ת בהחלט נתרמתי רבות קודם כל מהכרות עם חברות הקבוצה המקסימות שכל אחת פרחה לה והתפתחה בתוך הקבוצה, עם הרמת הקבוצה והדהרתה קדימה למדתי רבות על כישוריי כמנהלת, על כח הרצון הבלתי מתפשר ועוד. (כמובן זה לא המקום להחמיא לעצמי...) אוקצור, ברגע שכל אחת יוצאת מדלת אמותיה ופותחת את עצמה החוצה, כבר מתחילה זרימה של עשייה. כל אדם שמכירים עשוי לקדם את העסק שלנו. עלינו להשכיל לנצל הזדמנויות ולא לתת להן לחמוק. אין ספק גם שקונספט נשים למען נשים עושה הבדל גדול. אמנם אנו מוותרות על פלח שלם באוכלוסיה אך מרוויחות בגדול את עצמנו. ברמה האישית והמקצועית בעייניים נשיות הכל נראה קצת אחרת.. אז המשך עשייה מוצלח לכולן.

למעלה