מישו היה אתמול במיונים לדו"צ

../images/Emo121.gif מישו היה אתמול במיונים לדו"צ

ובא לו להחליף חוויות?? או אם מישו סתם מעוניין לשמוע איך היה... :)

בבכיף... ../images/Emo6.gif

אוקיי... אז בעיקרון אתם מגיעים למן מרתף שכוח אל בת"א (ליד המשכן לאומנויות הבמה), בשטח של אולי 3 מ"ר. ממלאים שאלון אישי שכולל בעיקר שאלות בסיסיות על עצמכם, וגם אם יש לכם נסיון בכתיבה, פעילויות חברתיות\תרבותיות שעסקתם בהם לאחרונה וכאלה. בסוף אתם צריכים לכתוב קורות חיים על עצמכם, באורך של לפחות 10 שורות (קצת מייגע, אבל בקטנה). כשמגיע תורכם המיוחל, אתם נכנסים לחדר קצת הרבה יותר גדול מהחדרון שבו שהיתם עד כה. יושבים שם כ-5-7 מש"קים חמודים למדיי שצולבים אתכם בשאלות מכל עבר. הם מתחילים ב'ספרי לנו על עצמך', ואח"כ שואלים כל מיני שאלות על אקטואליה... מחסומים למיניהם, שמות של אלופים, וכל מיני שאלות על אירועים אקטואליים טריים (למשל אותי שאלו על מקרה וידוא ההריגה, על האלוף משנה החשוד באונס). השאלות יכולות להיות בנוסח- 'מה את יודעת על המקרה הזה והזה...', או סתם שיבקשו מכם לספר על אירועים שצה"ל צריך להתמודד איתם (למשל- פינוי התנחלויות, הסכסוך עם הפלסטינאים וכו'). הם ינסו לבדוק גם את הקשר שלכם לעניין של 'דוברות' תכלס. אותי הם למשל שאלו אם לדעתי דובר צה"ל צריך לשקר לפעמים במידע שהוא מעביר לתקשורת, וכמה לדעתי אפשר לסמוך על המידע המפורסם בתקשורת וכו'. אלו הן כמובן לא שאלות של ידע, וכל אחד יכול להתמודד איתן בקלות עם קצת אילתור..! אהממ גם שאלו אותי מי ניצח בדרבי שהיה יום לפני (מכבי) ובאיזה הפרש (לא היה לי שמץץ). אה וגם ביקשו שאני אגיד 2 דברים טובים ו 2 דברים רעים לגבי הביצפר שלי. אהממ זהו פחות או יותר. בעיקרון הם זורקים שאלות בקצב מסחרר, אבל הם ממש נחמדים, ולדעתי ממש אין מה להילחץ! אחרי שאתם מסיימים, אתם אמורים לעבור לועדת הקצינים, שזה פחות או יותר באותה מתכונת, רק עם ק-צ-י-נ-י-ם. חח טוב זה לא כזה נורא... הבעיה היא שצריך לחכות ה-מ-ו-ן זמן!!! אני חיכיתי 4 (!!!) שעות. בכולופן, שאר המועמדים שם היו ממש נחמדים, אז העברנו ת'זמן בכיף יחסי. בועדת קצינים שואלים בעיקר שאלות אקטואליה. מלחמות של ישראל, שרים בממשלה, מחסומים, מיקום של ערים, ערבים 'מוכרים' וכד'. יש שאלות ממש קשות שלא היה לי מושג, ויש שאלות קלילות למדיי. גם הקצינים לא מאיימים כ"כ כפי שהם נשמעים, אז שוב- אין מה לדאוג! אהממ זהו פחות או יותר... אחרי 2 הועדות האלו אתם הולכים הביתה, מותשים מההמתנה המייגעת בין ועדה לועדה ועם המון עוגת שמרים בבטן (לא תמצאו שם כיבוד אחר--> תביאו אוכל מהבית!!). זהו... נחכה לתוצאות...!

למעלה